trawa

Autor Wątek: Egmont 2012  (Przeczytany 135190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ajron

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 16, 2012, 02:49:58 pm »
zakupił ktoś juz moze powrót mrocznego rycerza? bo ja własnie dostalem od listonosza i jestem na maxa wku***ony, nie dosyc, ze okładłka pognieciona to jeszcze bład w drukarni i pierwsza strona dłuzsza o 5cm i szersza o pare cm, plus kilka innych stron ma jeszcze wystające "ząbki" papieru i co, teraz, mam sie bawić w obcinanie tego? to są te ekskluzywne wydania? żenada po całosci.
komiks zakupiłem na allegro, ale nawet jakbym kupił w empiku to i tak bym tej wady nie zobaczył, bo był chamsko zafoliowany, teraz juz wiem po co egmont komiksy foliuje....
ciekaw jestem czy to tylko ja miałem pecha, czy wiecej  poszło w obieg tak pieknie wydanych komiksów

Brawo - pojechać po Egmoncie, bo drukarnia dała ciała w jakimś egzemplarzu. Jakbyś nie wiedział, że zawsze się może coś takiego zdarzyć i zazwyczaj wydawnictwo bez problemu wymienia taki egzemplarz na prawidłowy. Z tego co wiem, Egmont też tak robi. Może więc napisz do nich maila ze zdjęciami i poczekaj na odpowiedź zamiast bić pianę.

Offline Matt@

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 16, 2012, 06:53:13 pm »
lol, człowieku, przypominam, że Egmont to wydawnictwo, a nie drukarnia...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 16, 2012, 06:55:04 pm »
Chyba, że Egmont celowo zlecił drukarni wydrukowanie kilku egzemplarzy z takimi błędami, ot tak, dla jaj, żeby wku**ić kilku czytelników...to by było perfidne z ich strony :cool:
 
A tak z innej beczki, widzę że Zabójczy żart w sklepach internetowych jest ponownie dostępny, więc jednak Egmont nie poprzestał na dodruku Jokera. Słuszna decyzja w przypadku tak błyskawicznie wyprzedanych tytułów. Choć pewnie spekulantom to nie w smak.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 10:00:20 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline marceli

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 16, 2012, 10:08:27 pm »
Co nie zmienia faktu, że F... YOUR HEROES ma prawo być wku........
Nie po to wydaje 70-80 dych aby później otrzymać wybrakowany egzemplarz.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 16, 2012, 11:15:13 pm »
Co nie zmienia faktu, że F... YOUR HEROES ma prawo być wku........

Dokładnie. Widziałem wczoraj w Empiku kilka egzemplarzy Kriss de Valnor II które też były spieprzone. Okładka krzywo pzyklejona, źle przycięty papier itd. No zdarza się.

Lepiej na Gildii kupować. Zniżka 25 % i nieźle pakują. Może na allegro czasem można jeszcze ze 5 zł więcej zaoszczędzić, ale ja już nie podejmuję tego ryzyka.


Batmany leżą w Empikach na najlepszych półkach z nowościami.
A w Tesco widziałem wczoraj pełno Asteriksów i Kajka i Kokosza za 19,90 zł.
Egmont robi dodruki Kokoszy na takim samym papierze jak Asteriksa. W końcu kolory są tak genialne, że ja pierdziu (na kredzie były zje..ne) a i lepiej się czyta, bo od tej kredy to się światło odbijało.
Nowe wydania Asteriksa z poprawionymi kolorami i Kajko i Kokosze na nowym papierze są doskonałe.
Z radości aż kupiłem sobie Szranki i Konkury I, przeczytałem w pociągu a jeszcze potem w domu ze 4 razy przeglądałem, podziwiając świetne kolory (genialna robota kolorysty) i doskonały papier. Muszę zebrać wszystkie tomy Asteriksa, oraz Kajka i Kokosza w tym wydaniu (gdyby tak jeszcze w końcu wyczaili bazę, że Goci to album numer III a nie VIII, to byłoby mega doskonale).
Mnie się sprawa podoba, co jakiś czas sobie kupię albumik za 2 dychy do pociągu/busa, aż zbierze się całą kupka:-) Cena też mi się podoba. Ogólnie rzecz biorąc jestem zachwycony.



Ps. Nowe wydania Usagiego i Calvina tez powinny leżeć w hipermarketach obok KiK i Asteriksa i też powinny kosztować 19,90 zł. Od tego na pewno przybyłoby młodych czytelników.
No i Lucky Luke to samo, tylko wiadomo że w A4 i 48s.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 11:37:30 pm wysłana przez Death »

Offline radef

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 17, 2012, 07:20:56 am »
Death, ja właśnie oglądałem te wydania "Kajka i Kokosza" na matowym (czy offsetowym) i wyglądają one FATALNIE (szczególnie te z Świata Młodych), ale mam dobrą informację, część nakładu poszła na kredzie z Ciechanowa (na kredzie, wszystkie wydania od 2007/8 są kredzie, a nie na błyszczącym), a część nakładu na macie z Biełegostoku, wiem, ponieważ w jednym Empiku "Skarby Mirmiła" (2011) były na macie, a w drugim na kredzie.
Ja osobiście posiadam 15 tomów na kredzie i teraz węszę po Empikach w poszukiwaniu tych na kredzie, już 3 wiem, gdzie są.
Co do Asteriksa - patrz temat o Asteriksie - nic więcej już chyba o nowych kolorowaniach nie może być powiedziane
Calvin i Hobbes i Usagi - max. 24,99 (no może, gdy Usagi ma 240 stron to 27,99), i jak mówisz - mają być dostępne wszędzie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline hans

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 17, 2012, 07:56:12 am »
Swoją drogą, skoro wznawiają Calvina, to przydałaby się poprawa formatu pierwszych tomików.

Offline radef

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 17, 2012, 08:10:20 am »
Polskie tomy będą takie jak w oryginale, pierwsze będą wyższe, a cztery ostatnie niższe. Z tego co wiem szerokie są tak samo (najwyżej to trzeba poprawić).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline F... YOUR HEROES

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 17, 2012, 09:37:29 am »
lol, człowieku, przypominam, że Egmont to wydawnictwo, a nie drukarnia...
a co mnie to obchodzi? płacę to wymagam, a jak drukarnia nawaliła to niech w takim razie drukują komiksy w lepszej drukarni a nie w jakimś gównie

Offline hans

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 17, 2012, 09:50:50 am »
Polskie tomy będą takie jak w oryginale, pierwsze będą wyższe, a cztery ostatnie niższe. Z tego co wiem szerokie są tak samo (najwyżej to trzeba poprawić).

Czyli tak, jak do tej pory (szerokości nie trzeba poprawiać). Przyznam, że nie wiedziałem, że w oryginale też tak zostało wydane. Ale i tak wolałbym mieć wszystkie tej samej wysokości - fajnie by pasowały do Fisztaszków :)

Offline Ajron

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 17, 2012, 09:53:46 am »
a co mnie to obchodzi? płacę to wymagam, a jak drukarnia nawaliła to niech w takim razie drukują komiksy w lepszej drukarni a nie w jakimś gównie

Każda firma, niezależnie od branży, może mieć jakiś niezawiniony błąd/problem. Nie chcesz tego? Trudno, w tej rzeczywistości tak nie będzie. Może więc zluzuj poślady i napisz do Egmontu, opisz sprawę a na pewno wymienią Ci egzemplarz.

Offline Death

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 17, 2012, 10:21:01 am »
Death, ja właśnie oglądałem te wydania "Kajka i Kokosza" na matowym (czy offsetowym) i wyglądają one FATALNIE (szczególnie te z Świata Młodych)...

Czyli które konkretnie albumy? Ja przeglądałem kilka i były świetne :-)
Moim zdaniem przy matowym, ta kreda ssie aż po jaja.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 18, 2012, 01:53:14 pm »
jeśli ktoś lubi McKeana, to wydawnictwo CiS właśnie wydało (czy zaraz wyda) książkę Dawkinsa z jego ilustracjami:
http://cis.vot.pl/index.php?p=1_16
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Vesol

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #343 dnia: Lipiec 18, 2012, 06:08:32 pm »
chciałem przed chwilą zamówić na gildii nowe Batmany a tu...koniec promocji z powodu końcówki nakładów
dziwna sprawa ponieważ na Arosie jest jeszcze mnóstwo egzemplarzy

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 18, 2012, 07:05:13 pm »
To faktycznie mogą być już końcówki, bo z Zabójczym żartem też tak było, że gildia przedwcześnie zakończyła promocję 25%. A skoro w Egmoncie nakłady już na wykończeniu, to pewnie wkrótce w wszystkich sklepach tak będzie. Jak dla mnie to super sprawa, Batmany sprzedają się rewelacyjnie, to i Egmont chętniej będzie wydawał kolejne tytuły.

 

anything