trawa

Autor Wątek: Eksplozje pojazdów - pytanko  (Przeczytany 2750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomakon

Eksplozje pojazdów - pytanko
« dnia: Luty 22, 2012, 09:34:02 pm »
Cześć.
To mój pierwszy post tutaj.
Przeszukałem forum ale moje google-fu jest za słabe by otrzymać odpowiedź na pytanko: "czy zostałem zrobiony w wała?"


Sytuacja:
W swojej fazie strzelania rozwalam transporter z wrogiem swoim oddziałem (2 penetracje i 2x"6" na tabeli uszkodzeń). Super, myślę sobie, teraz pozostałe składy posiekają pasażerów no i zniknie blokada LoS.
Mój przeciwnik twierdzi jednak, że pojazd pozostaje aż do końca fazy mojego strzelania (zapewniając zasłonę dla oddziałów za pojazdem no i chroniąc pasażerów) a dopiero po niej zmieni się w krater - bo ponoć wszystko dzieje się jednocześnie. 


Nie rozumiem - pojazd zmienia się we wrak "od tej pory" a eksplozja jest "zamrożona" ?
Proszę o odpowiedź.
Może i porażki więcej uczą, ale zwycięstwo jest ... przyjemniejsze.

Offline Ketchup

Odp: Eksplozje pojazdów - pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 09:42:23 pm »
Krater pojawia się od razu po zniszczeniu pojazdu i możesz strzelać w wystawione w nim jednostki - oczywiście mają cover.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline sHEPT

Odp: Eksplozje pojazdów - pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2012, 09:50:06 pm »
Jedyne co dzieje się jednocześnie to strzelanie całego pojedynczego oddziału. Nie można częścią jednego oddziału zniszczyć pojazdu a drugą ostrzelać wysiadającej wkładki, bo cały strzela naraz do jednego celu (np. pojazdu). Natomiast po tym jak jeden oddział niszczy coś to następny zastaje stan gry po tym co zrobił poprzedni :) znaczy jeden rozwala pojazd, a drugi odstrzeliwuje wkładkę, lub to co stało za nim.
Poza tym przy eksplozji wkładka wysiada do krateru (znaczy musisz ją umieścić niejako w miejscu w którym stał pojazd).

PS na przyszłość polecam tematy: pytania początkujących (czy jakoś tak), lub pytania do sędziów (znaczy o zasady).
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline Marios

Odp: Eksplozje pojazdów - pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2012, 07:48:51 am »
Albo temat tzw FAQ 5ed.
Nie zaczynamy tematów dla jednego pytania.
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline tomakon

Odp: Eksplozje pojazdów - pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2012, 09:23:43 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Grałem w 3ed i przesiadka na najnowszą edycję nie była bezbolesna. Miałem dłuższą listę pytań, znalazłem odpowiedzi na forum z wyjątkiem tego o pojazdach.

Co do FAQ 5ed - to chodzi o ten temat gdzie przez kilka stron jest maglowanie czy oddział w pojeździe jest na czy po za stołem ? Dałem radę do 50 strony. ;)

Jeśli moje pytanie łamie jakieś normy tej społeczności to proszę skasować ten temat.


Może i porażki więcej uczą, ale zwycięstwo jest ... przyjemniejsze.

Offline Nazroth

Odp: Eksplozje pojazdów - pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 05:54:38 pm »
Następnym razem ułatw sobie życie i każ przeciwnikowi pokazać Ci to w podręczniku głównym. :) To załatwi sprawę, bo przecież takiej bzdety nie znajdzie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'