Autor Wątek: Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane  (Przeczytany 13362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wargrandmaster

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« dnia: Sierpień 01, 2003, 10:33:15 am »
Czy poznaliście już Konfrontację na tyle by powiedzieć, czy te armie są zbalansowane/ Tzn. niektóre są łatwiejsze do grania niż inne? Nie chodzi mi o to że chcę sobie wybrać armię do wygrywania:) ale bardziej o moich znajomych którzy nigdy w bitewniaki nie grali, więc raczej na początek będą wybierać modele po wyglądzie:)

Jakby w WFB wybrali DE albo Krasnoludy to by się zaplakali po baru bitwach. Czy w Konfrontacji są armie, którzych początkujący powinni unikać?

Offline BeRsErK

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2003, 12:38:27 pm »
W konfrontacji jak już wielu na łamach tego forum powiedziało nawet słaby wojownik ma szansę zaciukać bohatera.
Są armie bazujące na drogich ale potężnych jedsnostkach, a są takie które zalewają tanizną - każda z armii ma jakaś specjalną zdolność charakterystyczną tylko dla nich(choć w innych armiach może się sporadycznie pojawiać), są osobne czary i artefakty - to jak z magic'iem - sam musisz sobie zrobić takie kombo co by przeciwnika pokonać :D

Offline Malekith

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2003, 02:20:46 pm »
po pierwsze podpisuje się pod tym co napisał Berserk
po drugie ta gra jeszcze w Polsce oficjalnie nie istnieje :) więc za wcześnie na sądzenie armii

Offline Jaskier

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2003, 08:34:27 pm »
racja, pożyjemy - zobaczymy, ale z moich dłuuugich studiów nad statsami jednostek wynika że są zrównoważone - bardzo się starałem zrobić jakąś przegiętą armię i tylko te strzelające lwy wyszły dużo pakerniejsze od innych - dobry znak. oprucz tego dużo w tej grze zalerzy od taktyki obranej przez gracza, więc ewentualne dysproporcje łatwo będzie nadrobić geniuszem taktycznym :D

Offline BeRsErK

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:17:30 pm »
Nie wiem czy armia cała strzelająca toc super wybór - ja mogę wystawić na 200 pkt 16 kuszników ale po co grać takim samograjem - gdzie tu emocje zwiazane z walką, czy uda mi się trafić, sparować ??

Offline Pokpoko

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:31:17 pm »
Berserk-jak ktoś tworzy samograje to mało mu chodzi o emocje a bardziej o wygrywanie :twisted:

Offline BeRsErK

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:42:22 pm »
No właśnie ale jeśli ktoś nastawia się tylko na wygranie, robi plany wszystkich możliwych sytuacji, przelicza pkt w stosunku do wartości bojowych to co on ma za zabawę, a ja na pewno nie zagrał bym 2 razy z takim gościem, bo i dla mnie to mało zabawne grać z kimś takim - chyba dlatego czuję awersję do turnieji a kocham spotkania z kumplami, gdzie wiem, że wystawią to co im się podoba i z czym czują klimę a nie co da im wygraną już w momencie wystawienia.

Offline Pokpoko

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:48:05 pm »
to masz fajnych kumpli..tez bym tak chciał :cry:

Offline BeRsErK

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:56:33 pm »
A co, twoi to tylko powergame'owcy??
U nas zawsze było tak, że co gra wywalało się coś nowego, żeby gra nie była nudna - ile można grać armią wyglądającą tak samo ??

Offline Wargrandmaster

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2003, 09:56:36 pm »
:) Część takich osób można spotkać właśnie na turniejach:) z tego co sie wczytalem wydaje mi sie (troche zbaczajac z tematu) ze Konfrontacja daje większe możliwosci niz WFB

Offline Pokpoko

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:01:54 pm »
Cytat: "BeRsErK"
A co, twoi to tylko powergame'owcy????
jawhol....

Offline BeRsErK

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:03:20 pm »
Wiesz, jak ktoś chce to spieprzy całą zabawę niezależnie od systemu - wczoraj czytałem rozpiski do Alchemów na niemieckim forum i wszystkie prawie takie same, na 300 pkt wszystko z mutacją, sztandar muzyk, 2 keratisów ,jeden skorize i reszta tanich klonów z halabardami, kuszami i zwykłą bronią - ochyda - w sposób oczywisty taka armia jest silna(mutacje rozlikowujesz tam gdzie są potrzebne ( 3k6 co turę na 3 modele ), sztandar i muzyk wzmacniają dyscyplinę, a skorize i keratis koszą na spółkę z liczną piechotą modele wroga - i tak co bitwa, nuda.

Offline Pokpoko

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:07:09 pm »
mnie nie tłumacz...ja o confrontacji wiem tyle że ma fajne figsy i że to skirmish 8)

Offline Wargrandmaster

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:07:44 pm »
Nudna jak nudna - niecekawa w malowaniu za wyjatkiem skorize i sztandarowca wlasciwe niec mi sie w niej nie podoba:) powergamerzy wsrod znajomych to bol, bo jesli taki jest nie tylko znajomym do grania to straszny wrzod na tylku - noralnie spoko czlowiek - a jak staje po drugiej stonie stolu zamienia sie w demona kostek - nic nie poadzi tlumaczenie ze chcialbys dzisiaj sprobowac cos innego w stylu gry:)

Offline Wargrandmaster

Czy Armie w Konfrontacji są zbalansowane
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:09:11 pm »
No niekoniecznie skirmish - wersja full wypas na kilkadziesiat modeli tez jest

 

anything