Autor Wątek: Zbiorczy album o tematyce fantastycznej  (Przeczytany 1968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

Zbiorczy album o tematyce fantastycznej
« dnia: Sierpień 18, 2012, 06:43:32 am »

Mam kolejną propozycję, dla tych, którzy nie boją się wysiłku, są zapaleńcami a   przede wszystkim stawiają pierwsze kroki w komiksie. Poniekąd jest to   rozwinięcie pomysłu na konkurs komiksowy jaki rzuciłem ostatnio. 
Tym razem chce pójść dalej - wydać zbiorczy album o tematyce fantastycznej   (od fantasy, przez SF po horror). Szukam więc chętnych do wspólnego   projektu. Jeżeli jakieś prace na maraton komiksowy spełniałyby założenia, a   autorzy nie mieliby nic przeciwko to taki komiks znalazłby się w tym   albumie.  Album miałby format B5, czarno-biały (kolorowa okładka) stron 48,   nakład 100 egz. druk cyfrowy. Cena po kosztach, nie większa niż 5-6 zł. Dla   autorów po kilka egzemplarzy w zależności od wkładu. Nie jest to projekt   nastawiony na jakikolwiek zysk, a robiony dla własnej stysfakcji i zdobycia   jakiegoś doświadczenia. Zawsze to przyjemniej zobaczyć własny komiks na papierze   jaki by on nie był. 100 egz. to nie jest jakiś majątek nawet jak całe   przedsięwzięcie okaże się totalnym fiaskiem. 
Co do treści, to jak wspomniałem szeroko rozumiana fantastyka - opowieści   na serio, ponieważ to jest mnieszy format B5 to preferowałbym komiksy 8-16   stronicowe. Komiksy lżejsze, z humorem takie na 2, 4 strony będa stanowić   mnieszość, gdzies tak do 1/4 objętości całego albumu. Generalnie stawiam na   ciekawą fabułę. Fabuła jest dla mnie ważniejsza niż same rysunki.   
   
Ja i weak inker przygotujemy po jednym około 8 stronicowym komiksie -   zostaje jeszcze wiele wolnych stron do zapełnienia. Chętnych zapraszam - kontakt   na pw.


PS.
Ponieważ mam różne zapytania o szczegóły zgłoszeń. Pierwszy etap będzie wyglądał tak, że chętnych do projektu będe prosił o streszczenie fabuły, przewidywaną długość komiksu i link do jakichś prac rysownika. Na podstawie tego będzie przeprowadzana wstępna selekcja. Kto na tym etapie otrzyma zielone światło może być na 80% pewny udziału w projekcie. Następny etap będzie raczej taki kontrolny - będe prosił o przykładowe 1-2 plansze + scenariusz. Na tym etapie będzie podjęta ostateczna decyzja o właczeniu do tomiku. Będe preferował SF i dłuższe praca (8-16 stron). I proszę pamiętać, że to będzie tylko czarno-białe w formacie B5 i drukowane w 600 dpi.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2012, 11:50:12 am wysłana przez nexus6 »

Offline nexus6

Odp: Zbiorczy album o tematyce fantastycznej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2012, 08:55:13 pm »
Aby uniknąć rozwleczenia w czasie będe przyjmował zgłoszenia przez dwa tygodnie, do 2 września. W zgłoszeniu oczekuję zarysu fabuły, przewidywaną ilość stron i w jakiej to będzie konwencji. Jeśli nie będzie tylu chętnych, aby zapełnić antologie przynajmniej w 2/3 to projekt ląduje w koszu.
Chce też, co niektórych uspokoić, że czasu na narysowanie komiksu będzie sporo - mam zamiar zbierać materiały przez 4-5 miesiące. 


Acha i roboczy tytuł antologii - Odległe Horyzonty. Podaje, bo fajnie byłoby jakby historyjki były utrzymane w tym klimacie, ale nie jest to konieczne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 09:01:07 pm wysłana przez nexus6 »

Offline nexus6

Odp: Zbiorczy album o tematyce fantastycznej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2012, 06:53:47 pm »
Kolejna aktualizacja dotycząca tego projekt. Z powodu niewielkiego odzewu, projekt ten z konieczności przerodził się w coś innego. Będzie to zin 32 stronicowy, wydawany raz na pół roku. Tytuł ulga zmianie na DALEKIE HORYZONTY.


W tej chwili w ten projekt jest zaangażowanych włącznie ze mną 3 osoby. Planujemy, aby w każdym numerze znalazły się 3 ok. 10 stronicowe komiksy (one shoty lub komiks podzielony na odcinki) . Szczerze mówiąc mam dosyć zinów z masą krótkich i błahych historyjek, dlatego nasza propozycja ma ambicje być gatunkowo cięższa. Z planowanych na pierwszy numer komiksów wyłania się przyszły profil zina i będzie to klasyczna fantastyka, żadnych elfów, smoków czy magów. Horrory też odpadają, chyba, że będą miały mocne korzenie w sf jak np. 28 dni później. Kreska raczej realistyczna, ale mogą być wyjątki. Pierwszy numer planowany jest w optymistycznej wersji na grudzień/styczeń. Na pewno ukażą się przynajmniej dwa numery, a co dalej to sie obaczy.  Pierwszy numer i część drugiego (jeden komiks będzie w dwóch częściach) jest już rozplanowany, ale jeśli ktoś jest takim samym zapaleńcem jak my i jest gotów narysować 10 plansz (format B5) w ciągu pół roku to zapraszamy do współpracy, znajdzie się miejsce w drugim numerze, a może nawet przesuniemy do pierwszego.


W każdym numerze będzie też jeden bonusik w postaci 2-3 stronicowego komiksu lżejszego, tak na poprawienie humoru. Na razie nie zawracamy sobie tym głowy, ale bedziemy potrzebowali jeden do pierwszego numeru. Nie muszę chyba dodawać, że zamieszczone komiksy w zinie nie mogą mieć wcześniej swojej premiery gdzie indziej np. w sieci.

Offline nexus6

Odp: Zbiorczy album o tematyce fantastycznej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2012, 09:09:33 am »
Kolejna aktualizacja. Założyłem stronę na blogspocie, która będzie oficjalną stroną zina (przynajmniej na razie). Od tej chwili wszystkie aktualności i newsy związane z projektem będą zamieszczane tam.


http://dalekiehoryzonty.blogspot.com/ 


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 02:37:22 pm wysłana przez nexus6 »