Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 470629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:15:07 am »
@Pablos - dzięki za info.

Hehehe - no to trochę nas wyr***ali  :lol:   A ja już szykowałem pieniążki dla listonosza  :smile:

BTW - ciekawi mnie czy rzeczywiście "zmienią" coś na podstawie tych ankiet. Ja np. wpisałem uwagi odnośnie tego co bym chciał żeby się pojawiło i co ewentualnie bym pominął (np. komiksy wydane już przez Muchę) lub co bym chciał zobaczyć w nowym wydaniu (np. Torment McFarlane'a). Ale wydaje mi się, że i tak zakupili prawa autorskie tych 60 tytułów (które można znaleźć na łiki-łiki-łikipidii) do wydania w każdym z krajów, w którym Hachette ma swoje wydawnictwo.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Benny Blanco

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:39:33 am »
Z ciekawości także zadzwoniłem - oczywiście usłyszałem dokładnie tą samą śpiewkę o ankietach i listach. Grzecznie poprosiłem o anulowanie mojej prenumeraty. Nie dlatego że postanowili przerwać wydawanie (może się okazać że faktycznie wezmą sobie do serca te "listy" i w finale kolekcja będzie ciekawsza) ale dlatego że miesiąc temu otrzymałem rzetelną informację że numery już wydane na pewno do mnie trafią. Jak się okazało cwaniaczki z prenumeratą (czyt: ja) dostali przysłowiową figę z makiem :]. Odłożone pieniądze dla Pana listonosza będę musiał przeznaczyć na coś innego :smile:

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 11:43:15 am wysłana przez Benny Blanco »

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:45:01 am »
Piekne dymanie, ale Misiowi i Shinue na pewno takie dzialania hachette przypadna do gustu wszak wydawnictwo istnieje juz tyyyyle czasu  :badgrin: :lol: Co Wy tak narzekacie, nie badzcie takimi malkontentami. Ktos tu nawet mowil cos o braku wiary w sprawnosc intelektualna forumowiczow gildii. Ciekawe co teraz wymysla wielbiciele Hachette?Z takimi sadami nalezy jednak byc bardzo powsciagliwym...
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:55:03 am »
Ja tam się ciesze że kolekcja wystartuje. Ciekawe pozycje w niskiej cenie. Lepsze to niż ceny z kosmosu od muchy. Niepotrzebnie tylko z tą prenumeratą tak kręcili.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:56:32 am »
jeśli poczekanie kilku miesięcy jest ceną jaką prenumeratorzy muszą zapłacić za ukazanie się całej serii w Polsce to ja jako prenumerator jest gotów poczekać. pamiętajmy, że jeśli prenumeratorzy się wykruszą to seria nie wystartuję. dlatego nie panikujmy proszę i czekajmy cierpliwie.

@adro: czy mam rozumieć, że ty lubisz wydawnictwa wydające komiksy w ciemnio a potem bankrutujące? gdyby inne wydawnictwa brały przykład z hachette i testowały rynek wtedy nie zostalibyśmy z tyloma niedokończonymi seriami...

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:03:29 pm »
Daj spokoj jakie to bylo badanie rynku, to byla parodia.
Nie chodzi mi nawet o ich "badanie" rynku, ale o polityke wydawnicza hachette i kretactwa wydawnictwa, ktore teraz wychodza na jaw. Nie lubie takiej sciemy i takiego traktowania czytelnikow, ale ja to mam w nosie, nie chca mojej kasy kij im w oko :evil:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Solmath

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:34:15 pm »
W sumie to też się zastanawiam, czy nie anulować prenumeraty. Choć nie ukrywam, że jestem tą kolekcją bardzo zainteresowany, to wkurza mnie zachowanie Hachette.
Kiedy dzwoniłem do nich ponad miesiąc temu otrzymałem zapewnienie, że jak tylko wydadzą numer trzeci dostanę przesyłkę. Nie było mowy o żadnym zawieszeniu prenumeraty. Co by im szkodziło wysłać te dwa numery które wyszły?
Ludziom, którzy na dzień dobry zdeklarowali się dać im ponad 2 tyś. zł pokazali teraz środkowy palec.
To jest niepoważne. Tak działa poważne wydawnictwo? No bez jaj...

Offline raurer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:39:30 pm »
A ja jestem zwyczajnie wściekły na Hachette  :evil: Za chwilę dzwonię do nich na skargę, jeżeli prawdą jest, że nie dostanę w najbliższym czasie 1. przesyłki z prenumeraty. Okłamywanie klienta to już przesada. Bo "podobno" miałem dostać swoją prenumeratę w środku września. Potem niby na końcu albo na początku października. A teraz okazuje się, że mam czekać kilka miesięcy. To już przesada. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sensem posiadania prenumeraty. Zapewne kupię ukazane wydania na Allegro.

A ciekawe co z osobami, które zakupiły 1. numer jako wydanie archiwalne? Dostał może ktoś?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:47:49 pm »
Tak na marginesie - ciekawe jak zamierzają poinformować prenumeratorów o wstrzymaniu dystrybucji. Dodanie takiego info do któregoś tam tomu kolekcji jest wyłącznie do wiadomości osób kupujących w kiosku/saloniku prasowym... A ja o wstrzymaniu wysyłki przecież nic nie wiem  :roll:  forów nie czytam :roll: i dzwonić do nich nie zamierzam. :roll:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Benny Blanco

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:57:41 pm »
A ja jestem zwyczajnie wściekły na Hachette  :evil: Za chwilę dzwonię do nich na skargę, jeżeli prawdą jest, że nie dostanę w najbliższym czasie 1. przesyłki z prenumeraty. Okłamywanie klienta to już przesada. Bo "podobno" miałem dostać swoją prenumeratę w środku września. Potem niby na końcu albo na początku października. A teraz okazuje się, że mam czekać kilka miesięcy. To już przesada. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sensem posiadania prenumeraty. Zapewne kupię ukazane wydania na Allegro.

A ciekawe co z osobami, które zakupiły 1. numer jako wydanie archiwalne? Dostał może ktoś?


Ja zamówiłem wydanie archiwalne i nie otrzymam nic a nic. Takie czasy nastały że człowiek chce coś kupić i nie może :biggrin:


płakać nie będę - w tym roku jest od groma komiksów które wręcz trzeba kupić :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 01:05:30 pm wysłana przez Benny Blanco »

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 27, 2012, 02:14:04 pm »
adro, odpuść sobie takie gadki. do sadu ich podaj że uczucia Twoje obrazili, albo komisję śledczą załóż. Będzie tutaj kilka osób wojowniczych i chętnych do odkrycia 'prawdy'. Straciłeś jakieś pieniądze z powodu takiego trybu wydawania? Jeżeli czujesz się oszukany to tylko wyłącznie Twoja wina, na drugiej stronie tej dyskusji było wyjaśnione że to regionalny test, ale skoro wiedziałeś lepiej....
Nikt tutaj nie broni hachette tylko niektórzy trzeźwo myślą i nie rzucili się na to jak świnia na obierki. Ja swój czas cenię i od razu zamówiłem prenumeratę. Jak jej nie dostanę to zaoszczędzę pieniądze i świat mi się nie zawali. Jak z opóźnieniem wystartuje to będzie to miła niespodzianka. A i nerwów nie stracę jak co poniektórzy.
zluzujcie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 02:59:01 pm wysłana przez helsing »
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 27, 2012, 03:33:30 pm »
Popieram przedmówcę. Wyluzujcie.

Niektórzy zachowują się tu tak, jak gdyby mieszkali w Stanach a nie w kraju, w którym kolejne tp potrafią ukazywać się raz na rok, wydawnictwa upadają, a serie są notorycznie zawieszane lub anulowane.

Egmont nie nauczył was cierpliwości?  :lol:

Offline Cheshire Cat

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 27, 2012, 03:37:24 pm »
Za przeproszeniem - pindolisz Waść jak potłuczony. Dla mnie sprawa jest prosta. Zadzwoniłem i zamówiłem prenumeratę oraz numer archiwalny w wydawnictwie. Została jednocześnie zawarta między nami umowa słowna. Wydawnictwo zadeklarowało się (również telefonicznie) do realizacji wysyłki.
Ja w każdym razie jeszcze czekam na moje zamówienie. Nie przyjmuję do wiadomości na obecną chwilę, że "tylko żartowali".

Pragnę jednocześnie przypomnieć sprawę Egmont/KDC (dzisiejszy weltbild) czy faceta co sobie "dla zabawy" wystawił "jeapa" na alledrogo. Dziwnym trafem nie udało się im wykręcić od realizacji umów handlowych zawartych zgodnie z literą prawa.

Tak trudno zauważyć różnicę pomiędzy oszustem a cierpliwością?! Egmont nigdy nie obiecał mi komiksu i przyjął ode mnie zamówienia a następnie sprzedał go grupie osób z innego województwa a mnie pokazał środkowy paluch.


 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 03:40:37 pm wysłana przez Cheshire Cat »
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 27, 2012, 03:53:17 pm »
Za przeproszeniem - pindolisz Waść jak potłuczony. Dla mnie sprawa jest prosta. Zadzwoniłem i zamówiłem prenumeratę oraz numer archiwalny w wydawnictwie. Została jednocześnie zawarta między nami umowa słowna. Wydawnictwo zadeklarowało się (również telefonicznie) do realizacji wysyłki.
Ja w każdym razie jeszcze czekam na moje zamówienie. Nie przyjmuję do wiadomości na obecną chwilę, że "tylko żartowali".
Póki co, to Ty pindolisz i swoje żale wyrzucasz na forum internetowym zamiast załatwiać to z wydawcą.

To wszystko wina Tuska.
Panie premierze jak żyć?!!!!
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 27, 2012, 04:03:51 pm »
Marudy zbojkotują kolekcje [wydawnictwo bardzo będzie z tego powodu zasmucone] i będą ciągać hachette po sądach a reszta się bedzie cieszyc z komiksów.

 

anything