Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 470618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubert Ronek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:15:20 am »
Fajnie że chciało Ci się takie podsumowanie spisać, ale i tak znajdą się kolejne osoby oburzone tym jak wydawnictwo daje ciała, nie chcą od nich pieniędzy i straszą UOKiK ;)

Pewnie masz rację. Z drugiej strony: trzeba wierzyć w ludzi :D choć czytając ten wątek na forum moja wiara mocno słabnie...

Offline Lord Kupa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:40:48 am »
wydawnictwo hachette istnieje od 1826 roku a wy wciąż się dziwicie i uparcie staracie się je pouczać jak powinno ono sprzedawać swoje własne produkty...
Państwo Polskie istnieje (z drobnymi przerwami) od ponad 1000 lat, i aż dziw bierze, że wciąż co poniektórzy starają się pouczać władze jak to rządzić krajem. Podobna sprawa ma się z PZPNem (rok założenia 1919). Wiadomo też, że zarządy wielkich firm nigdy, ale to nigdy nie popełniają błędów, a potwierdza to wciąż niezachwiana pozycja Kodaka jako producenta sprzętu fotograficznego oraz świetne wyniki finansowe General Motors. Ogłoszenie bankructwa i przejście w stan upadłości tego ostatniego, które to nastąpiło 1 czerwca 2009 tylko utwierdzają w przekonaniu, że krytyka kogokolwiek jest nie na miejscu, bo prezesi zawsze wiedzą lepiej.

Postawa Hachette jest godna krytyki. Taka kolekcja mogłaby przyciągnąć nowych odbiorców. Po necie rozeszła się wieść, że w kioskach będzie można kupić naprawdę dobre tytuły, porządnie wydane i w atrakcyjnej cenie. Np. informacja z kwejka na pewno podjarała trochę młodzieży http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/08/7d1410788de9a3cb8f425bb12bd8b50a.jpg?1345647725
Jednak już na samym początku pojawiają się problemy:
- dostępność komiksów jest znikoma
- długotrwały brak oficjalnej informacji, co jest grane
- dodać do tego przeświadczenie, że takie kolekcje rzadko wychodzą do końca.
W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy takie cyrki służą komiksowi w Polsce. Kogo to zachęci? Ile osób uzna, że lepiej wydać kasę na książki/gry/filmy zamiast bawić się w prenumeraty lub domysły czy i kiedy seria pojawi się kiosku/empiku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 11:44:34 am wysłana przez Lord Kupa »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:50:56 am »
Hachette najpradopodobniej wydrukowalo mniejszy naklad w kooperacji z Czechami i innymi krajami i puscili testowo. Im sie to pewnie oplacic, bo dzialaja zachowawczo. Z checiami czytelnikow i ich realizacja bywa roznie, stad takie a nie inne zachowanie wydawcy.
 
Mnie to tez wpienia strasznie, ale co zrobic. Tylko czekac i liczyc, ze jednak checi wiekszosci przeloza sie na realizacje w postaci prenumeraty. A Najbardziej wpienijace jest wprowadzanie w blad zainteresowanych przez Hachette. Brak z ich strony jednolitej wersji na temat kolekcji. 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 18, 2012, 12:04:53 pm »
Otóż to, miło przeczytać głosy rozsądku. W tym tygodniu mijają 4 tygodnie odkąd zamówiłem prenumeratę (telefonicznie, łącznie z nr pierwszym jako archiwalnym). Pozostaje cierpliwie czekać, bo co ma być - będzie.

Mam nadzieję, że zainteresowanie było na tyle duże by Hachette wystartowało z serią, przykro by mi było gdyby pomysł upadł. Wtedy pewnie te tomy, które wyszły będę zdobywał na allegro - choć pewnie cena za nie by skoczyła w górę.

A niedługo festiwal komiksu w Łodzi - doskonała okazja by wstrzelić się z promocją...

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 18, 2012, 12:26:49 pm »
A Najbardziej wpienijace jest wprowadzanie w blad zainteresowanych przez Hachette.

Ale z drugiej strony nie ma co liczyć na tekst w stylu 'tylko testujemy, nic jeszcze nie wiadomo' - bo kto to wtedy kupi ;]

Termin odsyłania ankiet z pierwszego numeru mija w październiku czy listopadzie. W ankiecie są pytania min. na temat tego, jaki tytuł powinna mieć ta kolekcja komiksów. Więc na zdrowy rozum powinni ruszyć z szeroką dystrybucją od nowego roku, bo zanim przeanalizują te ankiety i podejmą decyzje to trochę minie.

Życzę wszystkim dużo cierpliwości i mało nerwów, bo niektórzy zachowują się tu tak, jak gdyby od tych komiksów zależało ich życie, albo jak gdyby hachette im naobiecywało nie wiadomo czego. Spokojnie. Podtrzymuję moje poprzednie stanowisko - hachette zna się na rzeczy, segment kolekcji ma na rynku opanowany nie od dziś, nie ma się co stresować. Im dłużej sondują rynek tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że seria wypali.

A jak seria nie daj boże nie ruszy to świat się przecież nie skończy...

PS Tekst z UOKIK naprawdę mnie rozbawił  :wink:

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 18, 2012, 12:57:27 pm »
W ankiecie są pytania min. na temat tego, jaki tytuł powinna mieć ta kolekcja komiksów.

No wątpliwe wydaje mi się, żeby zmienili tytuł kolekcji, który jest zresztą OK. Z deczka bez sensu to pytanie. Chyba że będą wymieniać egzemplarze ze starym tytułem na te z nowym, albo pierwsze numery będą miały inny tytuł niż następne...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 18, 2012, 02:06:48 pm »
Ale z drugiej strony nie ma co liczyć na tekst w stylu 'tylko testujemy, nic jeszcze nie wiadomo' - bo kto to wtedy kupi ;]

Termin odsyłania ankiet z pierwszego numeru mija w październiku czy listopadzie. W ankiecie są pytania min. na temat tego, jaki tytuł powinna mieć ta kolekcja komiksów. Więc na zdrowy rozum powinni ruszyć z szeroką dystrybucją od nowego roku, bo zanim przeanalizują te ankiety i podejmą decyzje to trochę minie.

Życzę wszystkim dużo cierpliwości i mało nerwów, bo niektórzy zachowują się tu tak, jak gdyby od tych komiksów zależało ich życie, albo jak gdyby hachette im naobiecywało nie wiadomo czego. Spokojnie. Podtrzymuję moje poprzednie stanowisko - hachette zna się na rzeczy, segment kolekcji ma na rynku opanowany nie od dziś, nie ma się co stresować. Im dłużej sondują rynek tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że seria wypali.

A jak seria nie daj boże nie ruszy to świat się przecież nie skończy...

PS Tekst z UOKIK naprawdę mnie rozbawił  :wink:
Nie, ale fajnie byłoby mieć część komiksów z tej kolekcji płacąc za nie 40 złociszy, nie zaś 80.
Sam właściwie nie kupuje niczego od polskich wydawnictw poza komiksami polskimi i dwoma mangami (dając jednocześnie zarobić Rafałowi Palaczowi), więc tego typu alternatywa jest bliska memu sercu i portfelowi.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 19, 2012, 07:36:24 am »
Państwo Polskie istnieje (z drobnymi przerwami) od ponad 1000 lat, i aż dziw bierze, że wciąż co poniektórzy starają się pouczać władze jak to rządzić krajem. Podobna sprawa ma się z PZPNem (rok założenia 1919). Wiadomo też, że zarządy wielkich firm nigdy, ale to nigdy nie popełniają błędów, a potwierdza to wciąż niezachwiana pozycja Kodaka jako producenta sprzętu fotograficznego oraz świetne wyniki finansowe General Motors. Ogłoszenie bankructwa i przejście w stan upadłości tego ostatniego, które to nastąpiło 1 czerwca 2009 tylko utwierdzają w przekonaniu, że krytyka kogokolwiek jest nie na miejscu, bo prezesi zawsze wiedzą lepiej.

Postawa Hachette jest godna krytyki. Taka kolekcja mogłaby przyciągnąć nowych odbiorców. Po necie rozeszła się wieść, że w kioskach będzie można kupić naprawdę dobre tytuły, porządnie wydane i w atrakcyjnej cenie. Np. informacja z kwejka na pewno podjarała trochę młodzieży http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/08/7d1410788de9a3cb8f425bb12bd8b50a.jpg?1345647725
Jednak już na samym początku pojawiają się problemy:
- dostępność komiksów jest znikoma
- długotrwały brak oficjalnej informacji, co jest grane
- dodać do tego przeświadczenie, że takie kolekcje rzadko wychodzą do końca.
W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy takie cyrki służą komiksowi w Polsce. Kogo to zachęci? Ile osób uzna, że lepiej wydać kasę na książki/gry/filmy zamiast bawić się w prenumeraty lub domysły czy i kiedy seria pojawi się kiosku/empiku.
OMG przecież było wałkowane po tysiąckroć. hachette ma taką a nie inną strategię wprowadzania nowych produktów i najwidoczniej od wielu lat sprawdza się ona bardzo dobrze. krytykanctwo i narzekanie są chyba naszymi narodowymi wadami, a może tak ten jeden raz będziemy ufni i cierpliwi? damy radę? a tymczasem składajmy zamówienia na prenumeratę, bo od tego zależy powodzenie całej serii, która pod tym warunkiem wystartuje na nowo. hahcette skupia się na prenumeratorach. ci, którzy nie chcą prenumeraty, niech się nie dziwią, że nie są w centrum zainteresowania wydawnictwa.

Offline Lord Kupa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 19, 2012, 08:09:22 am »
hachette ma taką a nie inną strategię wprowadzania nowych produktów i najwidoczniej od wielu lat sprawdza się ona bardzo dobrze.
Dezinformacja, słaby kontakt z klientem i cały ten chaos tylko tego dowodzą.

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 19, 2012, 06:44:37 pm »
japierdziu, po całym dniu rzeźbienia w gównie (czyt. 12 godzin w mojej beznadziejnej pracy) jak czytam takie komentarze, to aż chce mi się zadzwonić do wydawnictwa i odwołać całą tą prenumeratę. Niektórzy chyba się zesrają jeżeli w każdym kiosku nie będą zalegały stosy tych komiksów -.- Strach pomyśleć co z nimi będzie jak się wreszcie przełamią i zadzwonią do tego wydawnictwa, zamówią ww prenumeratę i grzecznie poczekają na listonosza. Chyba Papież ogłosi ich świętymi.
Stwierdzenie że żal mi dupe ściska po lekturze tych komentarzy to gruuuuuube niedopowiedzenie -.-
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Zamorano

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 19, 2012, 11:34:30 pm »
O widzę odwrót od oficjalnej linii "umasowienie komiksów, powrót do kiosków" plus trochę skatologii. Ciekawe co będzie dalej;-)
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:55:12 pm »
Chciałbym zabrać głos - może ktoś z zachowawczego wydawnictwa sonduje również główne fora komiksowe w Polsce - i powiedzieć, że po paru latach przerwy od superhero, tytuły proponowane przez hachette zakupiłbym do kolekcji. Tylko niech się pojawią gdziekolwiek w kujawsko-pomorskim.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:13:54 pm »
A propo cen, pierwszy numer w Czechach był po 49 koron, drugi po 99, czyli po obecnym kursie jakieś 8zł i 16 zł. Zakładając że od trzeciego bedzie już u nich normalna cena i że wyjdzie tyle co nasze 4 dychy, to Extremis powinien mieć okładkową 240 Kč. Wiadomo że z UK nie mamy co sie porównywać, ale ciekawi mnie jak to cenowo bedzie wyglądac u naszych sąsiadów, koprodukcja koprodukcją, ale stawiam że jednak poniżej 300 koron = 50zł nie zejdą.

Wygląda że w Czechach jednak bedzie taniej: 199 Kč a wiec ok 33 zeta...

http://www.komiksarium.cz/index.php/2012/09/vitej-jossi-i-kdyz-te-sem-dotahli-najezdnici-z-italie/

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:31:53 pm »
podporki pod komiksy do nowej kolekcji

http://imgur.com/gallery/5imPL

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:35:00 am »
ale nieładnie wyglądają grzbiety gdy kolekcja jest niekompletna...