trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 468716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:49:59 pm »
Spiderman na półce. Świetnie wydany, interesujące dodatki (zawsze to jakaś odmiana, lepiej jeśli są średnie, niż ich w ogóle nie ma, jak to z reguł w PL bywa)
Dodatki są super, sporo interesujących informacji można tam przeczytać. Zawsze zastanawiało mnie dlaczego Egmont, Mucha i wszystkie inne wydawnictwa kastrują każdy komiks z tego elementu. Chyba tylko Przedwieczni mieli wszystkie te dodatkowe materiały co oryginał.

Offline Dzikowaty

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:34:40 am »
Siema, nie wiecie moze czy zamawiajać prenumerate musze placic dodatkowo za przesylke? :smile:

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:50:36 am »
Nie płaci się za przesyłkę. I... jeśli dobrze zrozumiałem, prenumerata polega na tym, że dostajesz paczki (bez przedpłat). Węwnątrz nich dopiero jest rachunek do zapłacenia. Wtedy płacisz lub odsyłasz.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 07, 2012, 09:21:57 am »
Węwnątrz nich dopiero jest rachunek do zapłacenia. Wtedy płacisz lub odsyłasz.

Z tego co wiem, chyba płaci się listonoszowi, czyli wysyłane jest to "za pobraniem". Poprawcie mnie, jeśli się mylę.


Widzę, że kolekcja budzi wiele emocji (we mnie też!), a oliwy do ognia dolała wczoraj MUCHA. Na swoim Facebookowym profilu oznajmili, że plan WKKM  z wiki jest niewiarygodny, tzn. "nie jest w 100% pewny i aktualny". Oznacza to, że Hachette może wprowadzić dowolne zmiany i wydać np. tylko komiksy wcześniej nie publikowane w Polsce. W takim racie czemu drugi numer to X-Men: Obdarowani? Jeśli w kolekcji pojawią się 4 części, to się wkurzę, bo mam je od Muchy :/

Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 07, 2012, 09:59:18 am »
W 100% to nie wiemy, ale na wiki są daty wydania 30 numerów, czyli wchodzą one na pewno w skład kolekcji. I jest tam AXM:Obdarowani i AXM: Niebezpieczni, czyli 2 z 4. Pozostałem 30 też się raczej potwierdzi, bo Hachette kolejność może dać dowolną, ale dobór tytułów został raczej na dobre dokonany przez wymyślających tą serię od których Hachette kupiła prawa.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 07, 2012, 10:05:52 am »
Z tego co wiem, chyba płaci się listonoszowi, czyli wysyłane jest to "za pobraniem". Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Przecież jest napisane na głównej stronie kolekcji:
"Za pierwszą przesyłkę zapłacę przy odbiorze, za kolejne zapłacę przelewem lub na poczcie."

Widzę, że kolekcja budzi wiele emocji (we mnie też!), a oliwy do ognia dolała wczoraj MUCHA. Na swoim Facebookowym profilu oznajmili, że plan WKKM  z wiki jest niewiarygodny, tzn. "nie jest w 100% pewny i aktualny". Oznacza to, że Hachette może wprowadzić dowolne zmiany i wydać np. tylko komiksy wcześniej nie publikowane w Polsce. W takim racie czemu drugi numer to X-Men: Obdarowani? Jeśli w kolekcji pojawią się 4 części, to się wkurzę, bo mam je od Muchy :/

Podejrzewam, że to co jest na wiki (do numeru 31) jest na 90% pewne. Bo już zostało (lub niedługo zostanie wydane), materiały (w tym dodatki) są gotowe, czemu polskie Hachette miałoby kupować inne materiały? Chyba że np. Hachette ma prawa do, powiedzmy, 80 komiksów i z tego sobie każdy krajowy oddział wybiera, co chce (raczej w to nie wierzę). Trzeba by porównać, co wydano w innych krajach do tej pory.

Ale jeśli miałyby być zmiany, to boję się, że prędzej dostaniemy to, co już u nas było (tańsza licencja?), niż nowości. Trochę to kupowanie kota w worku ta kolekcja.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline BLANTMAN

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 07, 2012, 11:36:38 am »
Witam ! jest może jakaś informacja dotycząca tytułów tych 60 tomów o ile się nie myle kolekcja ta już dawno wyszła w Wielkiej Brytanii ... ? Faktycznie kolekcja budzi emocje ... starsi koledzy którzy dawno przestali się interesować komiksami (30-40 lat) teraz z zapartym tchem będą oczekiwać kolejnych tomów(jednak reklama w telewizji działa cuda :biggrin: ) ...powód, gdyby więcej komiksów wychodziło w kioskach to by je kupywali tak przynajmniej jest u mnie w małym mieście. Ciekawe jak potoczą się losy tej kolekcji czy dotrwamy do tych 60 tomów ... wszystko zalerzy od wyników finansowych. :?:

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 07, 2012, 11:47:20 am »
Widzę, że kolekcja budzi wiele emocji (we mnie też!), a oliwy do ognia dolała wczoraj MUCHA. Na swoim Facebookowym profilu oznajmili, że plan WKKM  z wiki jest niewiarygodny, tzn. "nie jest w 100% pewny i aktualny". Oznacza to, że Hachette może wprowadzić dowolne zmiany i wydać np. tylko komiksy wcześniej nie publikowane w Polsce. W takim racie czemu drugi numer to X-Men: Obdarowani? Jeśli w kolekcji pojawią się 4 części, to się wkurzę, bo mam je od Muchy :/
A ja myślę, że Mucha ściemnia bo boi się o sprzedaż Civil War. Ta kolekcja jest wydawana już w kilkunastu krajach i wszędzie są to te same komiksy, tylko w różnej kolejności.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 07, 2012, 11:52:42 am »
Witam ! jest może jakaś informacja dotycząca tytułów tych 60 tomów o ile się nie myle kolekcja ta już dawno wyszła w Wielkiej Brytanii ... ? Faktycznie kolekcja budzi emocje ... starsi koledzy którzy dawno przestali się interesować komiksami (30-40 lat) teraz z zapartym tchem będą oczekiwać kolejnych tomów(jednak reklama w telewizji działa cuda ) ...powód, gdyby więcej komiksów wychodziło w kioskach to by je kupywali tak przynajmniej jest u mnie w małym mieście. Ciekawe jak potoczą się losy tej kolekcji czy dotrwamy do tych 60 tomów ... wszystko zalerzy od wyników finansowych.??: ??: ??: :

Nie, nie ma. I widać, że tutaj wypowiada się coraz więcej specjalistów z branży wydawniczej. Sami znawcy rynku. Nic tylko "kupywać", w koncu rynek "zalerzy" od tego.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:03:36 pm »

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:11:45 pm »
Tymczasem Hachette idzie w zaparte i twierdzi, że jeszcze nie ma listy komiksów, które się u nas ukażą.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:25:39 pm »
Odnośnie zmiany tomu 4.

Cytuj
Witam,

Tak, oczywiście tom zostanie wymieniony. Bardzo proszę o podanie adresu na który prześlemy nieodpłatnie tom 4, po otrzymaniu tego tomu bardzo proszę o odesłanie tomu 4 Avengers.

Offline amsterdream


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:12:27 pm »
Tymczasem Hachette idzie w zaparte i twierdzi, że jeszcze nie ma listy komiksów, które się u nas ukażą.

Wspominałem wyżej jaki jest tego powód - lista ta nie jest w 100% potwierdzona i może być modyfikowana. Być może właśnie dlatego Hachette nawiązało współpracę z Muchą, bo potrzebują ekspertów do wyboru tytułów. Możliwe, że rację ma Koalar, który wspomniał o większej puli tytułów, bo też nie sądzę, by dowolność była całkowita.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:28:23 pm »

 

anything