trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 468184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #630 dnia: Grudzień 09, 2012, 07:28:33 pm »
Lukop, przywracasz mi wiarę w młodych ludzi. Dzięki i pozdrawiam.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #631 dnia: Grudzień 09, 2012, 07:56:38 pm »
Co do ceny.
Także sądzę, że cena jest DOBRA, lecz nie aż tak rewelacyjna, ponieważ komiksy Muchy w promocji są tylko kilkanaście procent droższe. Więc mam do was pytanie.
Dlaczego w Czechach (z mniejszym nakładem i podatkiem 20% od książek) kolekcja kosztuje 34 złotych za tom, a w Polsce (większy nakład, 5% podatku) kosztuje 40 złotych? Popatrzyłem także na ceny innych komiksów i zwykle w Czechach są one droższe o te kilkanaście procent.
Może ten przykład da wam trochę do myślenia.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline astr07

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #632 dnia: Grudzień 09, 2012, 08:10:56 pm »
Yhm, może mniejszy rynek = mniejszy nakład = mniejsze ryzyko finansowej klapy?

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #633 dnia: Grudzień 09, 2012, 08:20:22 pm »
I wszystko stało się jasne! Małe nakłady w Czechach skutkują niższa ceną, a w Polsce jakoś dokładnie na odwrót. No masz!
 

Śmieszni są niektórzy :smile: Pięknie wydane komiksy, twarda oprawa, dodatki i to wszystko za 40 zł! W prenumeracie wychodzi 80 zł miesięcznie. To nie jest dużo. Ja wiem, że większość przyzwyczajona do kradzieży przez neta ma ciarki na samą myśl, że będą musieli cokolwiek zapłacić za komiksy...

No, śmieszni są... Wiadomo że kto narzeka na ceny to pewnie złodziej. Na dodatek złodziej przyzwyczajony do kradzieży. Co nie? 

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #634 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:08:34 pm »
Lukop, bardzo fajny post. W jednym poście zaspokoiłeś moją ciekawość, co do tego, jak obecnie widzą komiksy nowi fani i jak je widzą osoby w Twoim wieku :)

Offline astr07

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #635 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:10:40 pm »
No to inaczej spróbujemy  :wink:
  Mniejszy nakład oznacza zwykle większą cenę, ale to przede wszystkim   kwestia kosztów licencji (tak pokrótce, chyba każdy wie o co biega).
   Jeśli Hachette zakupiło prawa do wydawania tej kolekcji w Polsce i Czechach łącznie, ten argument odpada.
  Mniejszy rynek=kraj to mniejsze zwroty i straty z tego powodu, a u nas w   ramach lepszej amortyzacji mamy większą cenę. Nie znam się, ale to   chyba logiczne?  :badgrin:

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #636 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:18:04 pm »
Co do ceny.
Także sądzę, że cena jest DOBRA, lecz nie aż tak rewelacyjna, ponieważ komiksy Muchy w promocji są tylko kilkanaście procent droższe. Więc mam do was pytanie.
Dlaczego w Czechach (z mniejszym nakładem i podatkiem 20% od książek) kolekcja kosztuje 34 złotych za tom, a w Polsce (większy nakład, 5% podatku) kosztuje 40 złotych? Popatrzyłem także na ceny innych komiksów i zwykle w Czechach są one droższe o te kilkanaście procent.
Może ten przykład da wam trochę do myślenia.

Różne mogą być przyczyny, może na marketing wydano mniej? Przykładowo reklamy telewizyjne kosztują sporo, a widziałem ich już w TV naprawdę duuużo. W Czechach trochę taniej, gdzieś tam może trochę drożej. Cóż... Biorąc pod uwagę dużo różnych czynników, nie czuję się zbytnio dojony ceną 40 zł (a kokosów nie zarabiam).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #637 dnia: Grudzień 10, 2012, 10:15:39 am »
Mam nadzieje, że wklejając linki do recenzji nie łamię regulaminu...

Zapraszam do przeczytania recenzji pierwszego tomu, a także kilka słów na temat kolekcji Hachette:

Recenzja --> http://jaroslawd.blogspot.com/2012/12/recenzja-amazing-spider-man-powrot-do.html

Kilka słów o kolekcji --> http://jaroslawd.blogspot.com/2012/12/kilka-sow-na-temat-wielka-kolekcja.html


Pozdrawiam.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #638 dnia: Grudzień 10, 2012, 10:26:27 am »
Wszystkim malkontentom prowadzącym burzliwe dyskusje nt. cen, proponuję zmienić temat i WYSYŁAC maile do Hachette z pytaniami o oficjalną kompletną listę tomów, które złożą się na Kolekcję.

Dziś dowiedziałem się, że wcale nie wiadomo, czy "Avengers" (pierwotnie tom 4) znajdzie się w kolekcji.
Tak więc lista z wikipedii to nic pewnego.

Osobiście NIE wierzę, że nie mają żadnej listy. Jest licencja, a na licencję składają się bardzo konkretne warunki. Jednak bardzo możliwe, że do dyspozycji jest jakaś pula komiksow, a nie wszystkie z nich trafiają do danego kraju (chociażby i ze względów licencyjnych - do niektorych albumów prawa przypadają innym wydawcom i ich wydanie może się okazać niemożliwe, stąd też kooperacja z Muchą wskazuje na możliwość wydania wielu potencjalnych dubli).

Chyba nikt nie chce kupować kota w worku w oparciu o listę z angielskiej wikipedii? Pora wymóc na Hachette ujawnienie oficjalnej listy i nie dać się zrobić w balona ;] Prenumeratorom należy się szacunek, a nie zbywanie - w końcu to oni stanowią stałe, comiesięczne zapewnienie wpływów finansowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 10:48:00 am wysłana przez endriu84 »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #639 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:14:13 pm »
Co do ceny - jest niska. Nawet bardzo. Ale nie niska jeśli chodzi o cenę tej kolekcji za granicami naszrgo kraju. We wrześniu widziałem komiksy tej serii we Francji - były po 6,99 euro. Jednak jest jedno ale  - były w miękkiej oprawie.
 
Ja wolę w oprawie twardej, na ładnym i pachnącym papierze.
 
 
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:30:57 pm »
Co do ceny - jest niska. Nawet bardzo. Ale nie niska jeśli chodzi o cenę tej kolekcji za granicami naszrgo kraju. We wrześniu widziałem komiksy tej serii we Francji - były po 6,99 euro. Jednak jest jedno ale  - były w miękkiej oprawie.
 
Ja wolę w oprawie twardej, na ładnym i pachnącym papierze.

ja bym natomiast napisał inaczej. Cena jest niska, ale nie na polskie warunki finansowe i na dwuletnią serie. Jakość wydania jest fantastyczna, ale jak komuś zabraknie kasy i tak nie kupi. poza tym efekt psychologiczny - lepiej brzmi i łatwiej wydac 29,99 niż 39,99. Takie odnosze wrażenie.
Tak czy siak brawa, że ktoś zdecydował się na wydanie tej kolekcji.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:35:52 pm »
Lepiej brzmi i łatwiej wydac 19,99 niż 29,99.
I - tu się waham, bo może się po prostu rozpędziłem - lepiej brzmi i łatwiej wydac 9,99 niż 19,99

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:39:49 pm »
W sumie macie rację, trochę za drogo. Powinno być 0,99 zł. Dopłacane do każdego podarowanego nam komiksu.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:49:47 pm »
I - tu się waham, bo może się po prostu rozpędziłem - lepiej brzmi i łatwiej wydac 9,99 niż 19,99

sam nie napisałbym tego lepiej.

Znając polską mentalność, to w momencie gdyby komiks kosztował 29,90 również byłoby słychać głosy że za drogo i że powinno być taniej. I tak dalej, i tak dalej.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 10, 2012, 01:14:08 pm »
może się to wydawać Wam śmieszne, natomiast ja osobiście,byłbym w stanie wydać to 60 zl co miesiąc. To dodatkowe 20 jest dla mnie barierą psychologiczną i finansową, której przeskoczyć nie dam rady. Wyraziłem swoje osobiste zdanie nie wiem więc skąd te szyderstwa...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope