Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 468763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #660 dnia: Grudzień 10, 2012, 06:57:09 pm »
Podobno w Warszawie są już problemy z dostępnością pierwszego tomu. Znajomy przed chwilą napisał żebym kupił mu to u siebie, bo pytał dzisiaj w kilkunastu kioskach i wszędzie wyprzedane. Jeżeli następne tomy też tak dobrze będą się sprzedawać to... chciałbym zobaczyć minę Kołodziejczaka, który przez ostatnią dekadę twierdził, że Marvela w kiosku się nie da, bo się nie sprzeda.

Offline lolekjasio

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #661 dnia: Grudzień 10, 2012, 06:59:12 pm »
A wg. mnie cena jest w miarę atrakcyjna. I choć wiem że wszystkie numery sobie pozwolić nie mogę, to dogadałem się z kioskarzem, że jak dam mu cynk to mi sprowadzi interesujący mnie numer. Peace :smile:

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #662 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:01:05 pm »
Upraszam moderatora (o ile tutaj taki istnieje) o zaprowadzenie porządku na tym forum i przeniesienie wszystkich postów dotyczących CEN do innego tematu, przeznaczonego dla:
- tych, których nie stać i którzy są wściekli na ludzi z Hachette, że nie chcą im kolekcji oddać na właśność po kosztach, a najlepiej to za darmo i jeszcze z extra dopłatą ze strony wydawcy w wysokości 0,99 zł za sam fakt postawienia sobie kolekcji na półce,
- skąpców i materialistów - wiecznych łowców promocji,
- wiedzących_wszystko_najlepiej_eskpe rtów_rynku_wydaniczego,
co_w_ostatnich_15_latach_nakupowali _sobie_komiksów_w_ilosci_sztuk_zero .

A tutaj niech MERYTORYCZNIE rozmawiają sobie prawdziwi czytelnicy komiksów, a nie jednorazowi łowcy okazji.

No chyba, że komuś bardzo zależy na prowadzeniu tutaj takich jałowych "dyskusji" przez wszelkiej maści ekspertów od rynku wydawniczego.

___

Cytat: clandestino
Przepraszam, a gdzie? (...) Takie teksty są trochę bez sensu. Jeśli już chcesz coś rzetelnie porównywać, to zestaw ze sobą ceny okładkowe.

Cytat: radef
A gdzie chcesz znaleźć kolekcje Hachette poniżej ceny okładkowej? Jak znajdziesz to daj cynka.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 09:07:57 pm wysłana przez endriu84 »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #663 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:03:50 pm »
Lepiej mieć 200 stron szitu za 40zł niż 120 znakomitego komiksu za 40zł. No i uwielbiam zniżki 25 procent na nowości, w końcu przesyłka nic nie kosztuje.
Nie o takie sytuacje chodzi, lecz o taką, że nie kupię średniego 120-stronicowego komiksu, lecz już kupię średni 240-stronicowy komiks.
Aha, co do dostępności. Była kiedyś taka kolekcja "Disney Komiks" (były to ekranizacje filmów Disneya, gdyby ukazała się kiedyś taka kolekcja z komiksami DONA ROSY) przez 10 numerów była ona dostępna wszędzie (kioski, Ruchy, Empiki), a potem, prawie do samego końca (bez ostatnich 3-4 numerów, ponieważ serię zakończono przed czasem, bo sprzedaż wynosiła kilkadziesiąt egz.) była w Empikach.
Co do sprzedaży - Empik Rybnik Focus: środa - 12 (czy nawet 15) sztuk, niedziela - 0
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #664 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:18:05 pm »
Podobno w Warszawie są już problemy z dostępnością pierwszego tomu.

Pierwszy tom kupiło nawet kilku moich znajomych, którzy nie byli do końca zorientowani na komiks. Ale część z nich 4 dych za kolejne tomy już nie da. Ciekawy jestem w takim razie czy kolejne, droższe numery też będą się wyprzedawać.

A czy orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia dodruków w takich kolekcjach? Powinna być przecież zapewniona możliwość kupna archiwalnych numerów bez ograniczeń. W końcu niektórzy nastawiają się na zebranie całej kolekcji, a brak dostępności poszczególnych numerów może być argumentem przeciw kupowaniu innych, jeszcze dostępnych.

@ endriu cena jest dość ważnym czynnikiem wpływającym na decyzję co do zakupu pojedynczego komiksu czy też zdecydowaniu się na całą kolekcję. Nie rozumiem, czemu nie mieli byśmy o niej tutaj dyskutować.

@ radef widziałem całe sterty tych komiksów disneya na stoiskach z tanimi książkami. Mam nadzieję, że nasza kolekcja tak nie skończy. Czy te komiksy też były wydawane przez Hachette?

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #665 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:33:31 pm »
@clandestino - Nie rozumiem, skąd Twój wniosek, że proponuję, byście mieli o cenie nie dyskutować.
Ja jedynie proponuję, by moderator eksmitował te dyskusje do innego - PIENIĘŻNEGO wątku,
a w jednym wątku aby obowiazywała merytoryczna konwersacja. Proste.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 07:36:59 pm wysłana przez endriu84 »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #666 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:49:31 pm »
Upraszam moderatora (o ile tutaj taki istnieje) o zaprowadzenie porządku na tym forum ...
[...]
bluzgu, bluzgu nie mam mózgu , i takdalej...
[...]

A tutaj niech MERYTORYCZNIE rozmawiają sobie prawdziwi czytelnicy komiksów, a nie jednorazowi łowcy okazji.

Czy na sali jest moderator? Bo jak nie to endriu zaprowadzi porządek....  :cry:

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:54:56 pm »
Sobotnią, wieczorową porą w warszawskich Złotych Tarasach była tego kupa w dziale z prasą młodzieżową. Trochę odchodząc od tematu tego wątku chciałbym napisać coś o samym komiksie.

Przy okazji, propozycja aby powstał nowy wątek dotyczący już komiksów z WKKM, a nie samej kolekcji i polityki Hachette.

Fanem Spider-mana nigdy nie byłem a ze świata Marvela czytam najczęściej przygody mutantów, ostatnio już nawet po ulubionego Wolverine'a nie sięgałem. Uważam że ceny wydań Muchy są zbyt duże jak na trykociarzy a zarobione dolary wolę wydawać na Vertigo/WildStorm/Image. Tak więc kolekcje od Hachette przyjąłem z wielką radością i bez wahania zamówiłem prenumeratę - za takie małe pieniądze nigdy nie dostałbym tylu różnorodnych tytułów, nawet jeśli część już posiadam w wydaniach oryginalnych czy też z polskim tłumaczeniem. W porównaniu do listy z Wikipedii wyszło mi 11 dubli z czego raptem 4 mam po polsku w tym okropnie zszargane Weapon X, którego wymianę na lepszy model wciąż przekładałem.

Wracając jednak do pierwszego numeru WKKM czyli The Amazing Spider-Man: Powrót do domu. To co się rzuca na początek to cena, która jest śmiesznie niska i oraz jakość wydania, która jest zadziwiająco dobra - twarda oprawa, lakierowany fragment okładki, fajna czcionka tytułowa i biorąc pod uwagę całość kolekcji dość przemyślany projekt okładek. Po otwarciu dostajemy gruby papier, dobrze nasycone kolory i brak wad wydruku (poza okładką do zeszytu #32, która dostała pikselozy, chyba że tylko mój egzemplarz). Na początku jest parę błędów w składni ale szybko znikają i nie przeszkadzają w odbiorze. Na koniec trochę wywiadów i szkiców, zawsze to jakiś miły dodatek.

Tom zaczyna się od krótkiego wstępu do historii, czyli co było tuż przed. Jak dla mnie, pajęczego ignoranta, świetna sprawa. A sam komiks to całkiem porządne czytadło. Rozkręca się powoli, poznajemy głównych bohaterów oraz temat przewodni a od 3 zeszytu, kiedy następuje pierwsza konfrontacja jest już przyjemna jazda w komiksowym stylu. Dużo nawalanek, trochę autoironii, ratowanie niewinnych itp. Straczynski bardzo rozwinął wątek pochodzenia supermocy u Parkera i innych superludzi/łotrów co jak dla mnie było dość interesujące. Ciekaw jestem czy jest to gdzieś później kontynuowane? W każdym razie historia mnie wciągnęła, choć końcówkę uważam za trochę naciąganą.
Romity Jr. nie trzeba przedstawiać i tutaj chyba występuje w szczytowej formie (nie tak jak w Wolverine: Enemy of the state gdzie widać jak bardzo mu się nie chciało). Rysunki mają swój charakterystyczny styl, postaci są surowe, ostre, Spider-man w tej wersji jest dla mnie wzorem.

Podsumowując, jest to komiks dobry, wciągający i polecam nawet tym niezbyt zainteresowanych 'promieniami z dupy'. Nie zawładną mną tak aby polubić Spider-mana ale na pewno będę patrzył na niego przychylniejszym okiem.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 10, 2012, 07:56:18 pm »
@ radef widziałem całe sterty tych komiksów disneya na stoiskach z tanimi książkami. Mam nadzieję, że nasza kolekcja tak nie skończy. Czy te komiksy też były wydawane przez Hachette?
Kolekcja "Disney Komiks" była wydawana przez Deagostini i raczej jej nie ma na tych stoiskach, a te komiksy to są Giganty/MegaGiga/Mamuty od Egmontu (i z tego co wiem Egmont zarabia na nich prawie tyle samo co sprzedając w Empiku/w kioskach, ponieważ ceny na takich stoiskach tych komiksów są o 30-40% niższe, co w większości jest po prostu prowizją, która normalnie by poszła do Empika).
Z Hachette jest inaczej, np. wydali do końca kolekcje książek historycznych, lecz większość tomów dało się potem kupić na tych stoiskach, lecz kolekcja (70! tomów, cykl ten sam) dotrwała do końca. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby ta kolekcja doszła do końca, a po zakończeniu niektóre tomy dało się kupić na wyprzedażach.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:01:29 pm »
Czy na sali jest moderator? Bo jak nie to endriu zaprowadzi porządek....  :cry:

Nie ma się co obrażać, jesli jakaś część mojej wypowiedzi w Ciebie uderzyła i schodzić do tak niskiego poziomu jak wprowadzanie obcych treści w cytatowane wypowiedzi :smile: (swoją drogą, to jest nawet karalne, ale pewnie trzeba używać mozgu, by zdawac sobie z tego sprawę, podobnie jak trzeba mieć mozg, by wiedzieć co oznacza słowo "bluzg"). Twoja reakcja świadczy, że najwyraźniej trafiło celnie.

Jak to się mówi: uderz w stół, a nożyce się odezwą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 08:06:43 pm wysłana przez endriu84 »

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:11:46 pm »
A tymczasem z merytoryką i umiejętnością prowadzenia dyskusji nadal krucho. Nadal wkładamy ludziom w usta słowa, ktorych nie powiedzieli i wmawiamy, za kogo kto się uważa. A w bonusie fałszywa kurtuazja - na bogato! :)

Cóż, najlepszy snajper sobie nie poradzi z towarzystwem, kiedy na sali zasiada taki saper.

A moderatora nadal proszę o rozważenie mojej propozycji i wydzielenie dwóch tematów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 08:17:18 pm wysłana przez endriu84 »

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #671 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:19:42 pm »
Po otwarciu dostajemy gruby papier, dobrze nasycone kolory i brak wad wydruku (poza okładką do zeszytu #32, która dostała pikselozy, chyba że tylko mój egzemplarz).


Też tak mam (a zakupiłem komiks w pierwszym rzucie, czyli wydanie sierpień/wrzesień). Szkoda, że tego nie udało im się poprawić w "nowym" wydaniu.


Ciekaw jestem czy jest to gdzieś później kontynuowane?


Tak - Straczyński pociągnął całość historii (m.in. część dotyczącą mocy Spidera) w kolejnych wydaniach zeszytowych (i później wydanych jako zbiorcze), które polecam każdemu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #672 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:22:26 pm »
A więc wszystko wskazuje, że wydania są identyczne.
Sądzilem, ze moze wyeliminowano chociaz bledy interpunkcyjne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 08:27:00 pm wysłana przez endriu84 »

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #673 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:24:21 pm »
A tutaj niech MERYTORYCZNIE rozmawiają sobie prawdziwi czytelnicy komiksów, a nie jednorazowi łowcy okazji.

No chyba, że komuś bardzo zależy na prowadzeniu tutaj takich jałowych "dyskusji" wszelkiej maści ekspertów od rynku wydawniczego.

Haha, widać, że jesteś tu nowy. Ale wygląda na to, że szybko zaczynasz rozumieć, że jest jedna istotna rzecz, o której na tym forum się nie dyskutuje :smile:

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #674 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:30:51 pm »
Tak - Straczyński pociągnął całość historii (m.in. część dotyczącą mocy Spidera) w kolejnych wydaniach zeszytowych (i później wydanych jako zbiorcze), które polecam każdemu.
Według wiki Straczynski pisał przez 74 zeszyty... to sporo. Czy może jest ten wątek zamknięty wcześniej? 12 tomów to trochę za dużo jak dla mnie, a Essentiale jeszcze tego nie obejmują.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain