trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 30, 2012, 06:10:53 pm »
Jednym słowem: PARANOJA. :?:
Coraz bardzie opada mi szczena na kolejne wiesci z dziedziny promocji kolekcji przez Hachette. :mad:
Bez komentarza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 30, 2012, 06:24:35 pm »
Przed chwilą dostałem mail od empiku:



To coś czuje, że u mnie pewnie dopiero za miesiąc się pojawi seria hahaha nie mam pytań :D

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 30, 2012, 07:36:15 pm »
W sumie to dobrze, że ta seria się pojawiła, bo wywołała niemałe poruszenie w światku komiksowym. Ja swój ostatni komiks kupiłem w 1994 roku (tak, tak to już będzie 18 lat przerwy). Później z różnych przyczyn musiałem się pożegnać z moją pasją. Jednak co jakiś czas nachodziła mnie ochota, żeby znowu rozpocząć przygodę ze zbieractwem :) No i pojawiła się znakomita okazja za sprawą wydawnictwa hachette. Przypadkiem natrafiłem na info w sieci i długo się nie zastanawiając wpakowałem się w samochód. Mój entuzjazm stopniowo malał z każdym kolejnym kioskiem w którym słyszałem, że nie ma albo, że jestem kolejną osobą, która pyta o tą serię. No i tym sposobem straciłem pół soboty na objazd powiatu Pruszkowskiego plus zachodniej części Warszawy. Po powrocie do domu rozpocząłem mały research w sieci i tym sposobem trafiłem na to forum. Tu zostałem uświadomiony, że to seria dla wybranych :D Się rozpisałem. A chciałem tylko powiedzieć, że przykre trochę jest takie zachowanie wydawcy i chyba będę musiał zahibernować moją pasję na kolejne lata, bo województwo mazowieckie niestety nie należy do wybrańców. A tymczasem nadal oczekuję na powrót cudownych lat w których rano szedłem do kiosku, żeby kupić komiks z moim ulubionym superbohaterem... Bez odbioru :)

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 30, 2012, 07:41:32 pm »
imho zbyt łatwo się poddajesz. weź w rękę telefon, wystukaj numer, zamów prenumeratę i po kłopocie. niech młodzi biegają po kioskach.

Offline postie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 30, 2012, 08:37:46 pm »
:) Pewnie zastanowiłbym się poważnie nad prenumeratą gdyby tylko wydawca potraktował wszystkich czytelników równo :/ A tak to czekam na kolejny ruch hachette-kolekcja :) I podejrzewam, że nie tylko ja jeden :) Pozdrawiam

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:00:01 pm »
i chyba będę musiał zahibernować moją pasję na kolejne lata, bo województwo mazowieckie niestety nie należy do wybrańców.
Masz polskich wydawców, masz Multiversumj.pl, hobbymasters.pl, w czym problem? Bo jeśli jedynym wyznacznikiem powrotu do komiksowa jest to, czy można kupić historyjki obrazkowe w kiosku to coś tu nie gra.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:05:06 pm »
Widzieliscie to? http://kolekcjamarvel.pl/
Ktos zweszyl interes : )

wg whois:
utworzona: 2012.08.27 21:14:36

ABONENT:
 
Prizpass.pl Justyna Zawojek
Romka Strzałkowskiego 4/7
60-855 Poznań

BTW: Wykorzystanie wizerunkow licencjonowanych postaci z Marvela - grubo...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2012, 09:13:03 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:17:22 pm »
W sumie to dobrze, że ta seria się pojawiła, bo wywołała niemałe poruszenie w światku komiksowym. Ja swój ostatni komiks kupiłem w 1994 roku (tak, tak to już będzie 18 lat przerwy). Później z różnych przyczyn musiałem się pożegnać z moją pasją.
Wybacz, ale musze zapytać - czemu na tak długo, skoro piszesz, że komiksy to Twoja pasja? Przez to 18 lat było mnóstwo okazji do kupienia komiksów. Także tych z Pajęczakiem. Jakiś czes jeszcze Semik publikował, potem Fun_Media wystartowała z Ultimate Pająkiem. A potem przegapiłaś kilka boomów komiksowych. Duże wejście Egmontu, Madra wchodzi do gry (Essentiale S-M), Mandra atakuje kioski, Dobry Komiks wchodzi do gry, Multiversum wchodzi do gry...
WTF?

Offline witka

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:28:17 pm »
Śledzę już od jakiegoś czasu ten wątek i nie rozumiem jednej rzeczy.
Dlaczego na siłę szukacie tego w kioskach/sklepach z prasą itd.
Przecież można zamówić prenumeratę od drugiego numeru i dzięki temu dostawać tomy kolekcji do domu, po niższej cenie (jak w przypadku zestawu 2 i 3 tom za 39.90zł) i otrzymywać gratisy od wydawnictwa w postaci kubka, torby na nasze komiksy czy filmu na DVD (Hulk). Ponadto w każdym momencie możemy z prenumeraty zrezygnować, więc w czym problem?
Problem w 1 numerze kolekcji? Pierwszym numerze, który jest dostępny na allegro?
Ludzie, jeżeli macie zamiar kupić każdy numer kolekcji, to wydając 15zł więcej (bo mniej-więcej po 30zł sprzedają pierwszy tomik) nie zbiedniejecie!
Ja kupiłem za 35zł i nie żałuję, bo co mi z bezsensownego szukania po mieście jak nie ma i nie wiedzą czy kiedykolwiek będzie... A przypominam że już drugi tomik powinien w kioskach być...

Ale to już nie mój problem, kolejne numery dostanę od listonosza :) A Wam proponuję kupić na allegro póki cokolwiek jest.

Pozdrawiam

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #264 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:55:28 pm »
No dokładnie witka. Komiks jest na allegro, taniej niż u wydawcy jako numer archiwalny, nie trzeba czekać 30 dni, nie trzeba szukać po kioskach, nic tylko kupować. Ja tak zrobiłem i dziś otrzymałem swój egzemplarz. Teraz pozostaje wyczekiwanie na paczki z prenumeratą i trzymanie kciuków by hatchette dociągneło całą kolekcję do końca.

Offline astr07

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #265 dnia: Sierpień 30, 2012, 10:05:40 pm »
Witajcie, mój 1 post na tym forum  :biggrin:
Co do powyższego - oprócz nieodpartego pragnienia ponownego kupienia serii komiksowej w kiosku dochodzi obawa o naszą pocztę, oraz po prostu duble lub (i) chęć nabycia części kolekcji oraz związany z tym ograniczony budżet itp itd et cetera...
18 lat to faktycznie szmat czasu, ale tak bywa. Sporo ludu na zawsze skończyło przygodę z komiksami wraz z upadkiem TM-Semic - sam byłem blisko i na kilka lat zniknąłem z obrazkowego uniwersum, ale ponownie się nawróciłem.
Też się zlatałem za 1 numerem, niestety chyba na Mazowsze nie rzucili nic. Co prawda mam tę historię, ale za tę cenę warto obczaić, no i plakat - a co  :razz:
Mam wszystko od Muchy z tej serii poza "House of M", więc prenumerata u mnie odpada, jeśli będę miał ten dylemat nad dublami z TM-Semic - się pomyśli... No właśnie - co zrobi Hachette? Zainteresowanie jak widać spore, ale czy wydadzą wszędzie dopiero od numeru 3? Trochę to głupie, oby razem rzucili 1 i 2 tom, coby każdy za te 15 zeta mógł kupić i ewentualnie zaprenumerować.

PS Zalogowanie się na te elitarne forum to bolączka, ale już weryfikacja każdego posta to zbrodnia...

Offline witka

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 30, 2012, 10:45:42 pm »
Nie wiem jak to jest z przesyłką dokładnie, ale za pierwszą z 2 i 3 tomem płacimy u listonosza.
Następnie do kolejnych przesyłek ma być dołączany druczek polecenia przelewu z którym idziemy na pocztę...PODOBNO (trochę dziwne, ale zobaczymy jak to będzie)
W każdym razie, przy takim rozwiązaniu nie martwimy się, że zapłaciliśmy za prenumeratę a przesyłkę gdzieś wcięło :)

Pozdrawiam

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:03:51 pm »
Pierwsza paczka po prostu przychodzi za pobraniem.

Jak masz druczek to nie musisz iść na pocztę. Możesz iść do banku, żabki albo zrobić przelew z konta internetowego.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:08:19 pm »
Jak myslicie czy X-men bedzie dostepny tez w tych samych miastach co Spider ? dajcie jakieś sygnały u mnie  w Toruniu nie ma i troche zaczyna mnie to denerwowac..  ile numerów chca tak wydac tylko dla wybranych ?

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:21:45 pm »
...z drugim numerem nie ma już się co tak stresować, można go zamówić w prenumeracie. Jest on wtedy dołączany jako gratis do trzeciego numeru (płacimy przy odbiorze przesyłki kwotę 39,9 zł - w paczcie znajduje się 2 i 3 nr kolekcji).

Byle zdobyć pierwszy i problem z głowy  :wink: