Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:35:58 pm »
Ktoś się napracował:
http://kwejk.pl/obrazek/1562156/wielka-kolekcja-komiks%C3%B3w-marvela-od-hachette-wr%C3%B3ci%C5%82a-do-kiosk%C3%B3w-spis-komiks%C3%B3w.html
Like`ować, udostępniać :wink:

Ee, "ktoś". Znając dzisiejszy marketing, to zapewne samo Hachette wypuszcza te informacje. Tak jak i w sierpniu tak i teraz bawią się w robienie szumu - tak nieoficjalnie. Bo oficjalnie powiedzą, że "nic jeszcze nie wiedzą". A wszyscy wiedzą, że najlepszy marketing to marketing szeptany.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:49:20 pm »
Niech szepczą i szumią oby tylko wydali całą kolekcję.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:56:26 pm »
było już w sierpniu. http://kwejk.pl/obrazek/1374481 raczej nie wydawnictwo

edit/ z drugiej strony kto ich tam wie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2012, 02:00:19 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 07, 2012, 02:06:02 pm »
A z trzeciej: co to różnica?
Ważne żeby się ludzie dowiedzieli i żeby się komiksy dobrze sprzedawały.

Offline alucard1988

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 07, 2012, 07:51:50 pm »
Orientuje się ktoś może kiedy będą wysyłać tom 2 i 3 z prenumeraty?

Offline Pablos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 07, 2012, 08:57:40 pm »
Z informacji jaką uzyskałem z Biura Obsługi Kolekcji, to 2 i 3 tom będzie wysyłany na koniec grudnia.

Offline alucard1988

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 07, 2012, 08:59:58 pm »
Wielkie dzięki za info.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 07, 2012, 10:46:37 pm »
Ja czekam na Ostatnie łowy Kravena. Swoje TM-Semic sprzedałem 100 lat temu  :biggrin:
Ciekawe jak będzie się to czytało po latach.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 09, 2012, 08:02:34 am »
cześć,


Ostatni raz nowego Spider Mana kupiłem w 1997 roku... Aż do wczoraj. Super historia, super wydanie. Będąc na fali zamówiłem prenumerate od razu. Ale w sumie jak to przemyślałem to cena jest jednak wysoka. Trochę nie rozumiem czemu piszecie, że to taka okazja. Tzn. 1 numer  i 1paczka prenumeraty (2 albumiki za 40zł) to są dobre ceny, ale 2 za 80zł ?
Ok, komiksy w empikach są troche droższe - ale te same nowe na allegro są 20-25% taniej już z wysyłką. I wcale tak dużo droższe nie są, np. to nowe Millenium regularna cena 49zł, a "większe" od Wielkiej Kolekcji. WKKM jest troche wiekszy od Mega Marvela (z 20 stron), gruba okładka i śliski papier ale MM kosztował 5zł (w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze 10-12 zł powiedzmy). Komiksy "empikowe" mają zapewne nakłady od tysiąca do 4 tysięcy egzemplarzy, a WKKM pewnie z 8 tys. więc mogli by sobie pozwolić na cene 30 zł z pewnością.
  Fajna inicjatywa ale moim zdaniem z tą ceną kolekcja nie da rady wydać 60 numerów. 


Podobne macie odczucia ? Czy już przywykliście do płacenia po 60-70zł za komiksy i to jest dla was mało a tym samym wróżycie sukces serii?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 09, 2012, 08:36:36 am »
Niestety, to już nie czasy Semica ani nawet czasy taniego Egmontu, kiedy nowy Batman kosztował 40 zł zamiast 90. Teraz cena 80-90 zł nikogo nie dziwi. Zresztą, popatrz na ceny oryginałów w HC - to jakieś 25 dolarów. Takie czasy.

Cieszę się z tej kolekcji, bo jako fan superhero od dawien dawna nie kupiłem wydanego w Polsce komiksu. Zawsze taniej jest na Amazonie. Dlatego cena 40 zł za tom wydany w dość wysokim standardzie (HC, kreda, dodatki) jest bardzo przystępna i nie ma co marudzić  :wink:

Mam wątpliwości jedynie co do częstotliwości wydawania. Może 2 komiksy (80 zł) na miesiąc to za dużo dla przeciętnego dzieciaka, który nie jest napalony na komiksy tak jak my  :wink: tylko dopiero się w nie wkręca? No ale czas pokaże.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 09, 2012, 08:38:36 am »
a WKKM pewnie z 8 tys. więc mogli by sobie pozwolić na cene 30 zł z pewnością.
  Fajna inicjatywa ale moim zdaniem z tą ceną kolekcja nie da rady wydać 60 numerów. 
W Czechach też wystartowała seria, a tam od 3. tomu komiksy kosztują po 200 koron (czyli 34 złote), a trzeba pamiętać, że na książki jest tam znacznie wyższy VAT niż w Polsce, a nakład jest mniejszy. Więc seria mogła się spokojnie ukazywać po 30/35 złotych, ale może Mucha się nie zgodziła.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:12:01 am »
A w Wielkiej Brytanii jeden komiks kosztuje 9,99£. Cena musi być elastyczna, bo w każdym kraju jest inny rynek, pod który koszt jednego tomiku musi zostać ustalony.

Więc seria mogła się spokojnie ukazywać po 30/35 złotych, ale może Mucha się nie zgodziła.

Nie chcę, żeby to zabrzmiało niegrzecznie - ale co Mucha ma tu do gadania? Myślę, że gdyby zależało to od Muchy, to kolekcja Hachette by w ogóle nie wystartowała.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:46:05 am »
Mój ostatni kioskowy spider chyba w 98 ... Po latach zamawiania przez allegro, amazony itepe, bardzo miła odmiana taki zakup od ręki, bez czekania na paczkę, bez obaw że róg bedzie ubity czy coś.

Edytorsko hatchette się spisało, aż nie ma sie do czego przyczepić, w takim wydaniu nawet średnią historię "Powrót do domu" jakoś lepiej się czyta niż w zeszytach z DK.

Cena? 40 zł to żadna super okazja moim zdaniem, ale jeszcze w granicach rozsądku. Znośnie. Gdyby było taniej może bym się zastanawiał nad prenumeratą i zebraniem całej kolekcji, w tym dubli i gniotów, których w zapowiedzianej 60-tce nie brakuje. Ale przy cenie 4 dychy elastycznie się ograniczę do wybranych numerów. Myślę że 20 w zupełności wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 09:49:08 am wysłana przez nayroth »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 09, 2012, 02:15:53 pm »
O to właśnie mi chodzi. Nie ma szans się przebić do społeczeństwa z takim komiksem. Zeszyty chyba też odpadają to już nie lata 90te. Albumy, ale nie za taką cene.  Porównanie do 10 funtów jest nietrafione bo w odniesieniu do innych mierzalnych produktów (papierosy, żywność) jest to wyraźnie mniej niż 40zł w Polsce.
Też wydaje mi się, że to wydawnictwo Mucha mogło w tym maczać swoje łapy. Ceny mają wygórowane.
No, ale nic.   Pierwszy numer był bardzo wysokich lotów jak dla mnie, pierwszą przesyłke z prenumeraty też na pewno odbiore.   Zobaczymy jak będzie - może i tak uzbieramy całą kolekcje bo wydadzą 10 czy 12 numerów i zamkną projekt. Zwłaszcza, że pierwsze 2 kwartały 2013 mają być Sajgonem ekonomicznym w Polsce.
Ale, ale - miałem się was zapytać. Patrząc po tej liście tytułów kolekcji http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection co jest hitem a co shitem jak pisało  Super Bum ? Tylko Łowy Kravena z tego miałem.


PS też musicie robić weryfikacje jak piszecie posty ?  :???:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 09, 2012, 03:33:17 pm »
W porównaniu do innych wydawnictw to cena jest śmiesznie niska. I skończcie biadolić z tym zamknięciem kolekcji, z tego co mi wiadomo Hachette nie zawiesiło jeszcze żadnej kolekcji z którą wystartowali na całą Polskę, jak sprzedaż była słaba to najwyżej schodzili do podziemia (czytaj prenumeratorów).

Co do shitów to jak ktoś jest fanem Marvela to gniotów tam nie znajdzie, w kolekcji są same dobre i bardzo dobrze rzeczy.

A jeżeli chodzi o częstotliwość to IMO nie jest za duża, przecież jakby to wychodziło co miesiąc to zebranie całej serii zajęłoby 4,5 roku (!)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 03:44:48 pm wysłana przez amsterdream »