Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #690 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:58:23 am »
Jak nie byłeś nigdy fanem komiksów o superbohaterach, to trudno powiedzieć. Spróbować zawsze warto. Kup sobie choćby drugi tom kolekcji z Astonishing X-men, bo to dobra historia.

Offline ceter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #691 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:30:03 am »
Wlasnie stwierdzilem ze na probe kupie, ale obskoczylem wlasnie kilka okolicznych kioskow/salonikow prasowych ale nigdzie nie bylo :/ A fanem superbohaterow nie bylem bo mialem zawsze problem z regularnym kupowaniem i jak mi jakis umknal to dalej odpuszczalem i przewaznie w okolicy numeru 5-6 konczyla sie moja seria ;) A zapytalem bo widze ze wypowiadalo sie tu wielu fanow SB, a lubie wiele typow/gatunkow komiksow i jestem otwarty na nowe dlatego bardziej chodzilo mi o odpowiedz (ktora w zasadzie znalazlem w temacie na wczesniejszych stronach), ze "warto bo sa wybrane wyjatkowe pozycje" ;)
A tak z ciekawosci teraz jest 1 numer dostepny? Tak przynajmniej mowia w reklami w tv...
Only good die young so i'm bad as f*ck :]

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:35:31 am »
A tak z ciekawosci teraz jest 1 numer dostepny? Tak przynajmniej mowia w reklami w tv...
wyszedł w zeszłą środę - 5 grudnia, 19 grudnia pojawi sie drugi tom, więc teoretycznie do tego czasu powinieneś móc to kupić.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:56:35 am »
więc teoretycznie do tego czasu powinieneś móc to kupić.
Teoretycznie, sprawdzałem kilka punktów (w każdym było ponad 10 egzemplarzy) w Rybniku, i wszędzie 1 tom został wyprzedany, więc może się okazać, że jego znalezienie może się okazać trudnym wyzwaniem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 11, 2012, 01:35:44 pm »
Pewnie do dzisiaj głowy z Mandragory i DK Komiks głowią się "czemu nie wyszło?".
A nie było tak, że część rzeczy z DK sprzedawało się całkiem nieźle (bodajże Amazing Spider-Man i Ultimate X-Men), tyle że inne serie pociągnęły projekt w dół?


Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 11, 2012, 02:13:02 pm »
Upraszam moderatora (o ile tutaj taki istnieje) o zaprowadzenie porządku na tym forum i przeniesienie wszystkich postów dotyczących CEN do innego tematu, przeznaczonego dla:
- tych, których nie stać i którzy są wściekli na ludzi z Hachette, że nie chcą im kolekcji oddać na właśność po kosztach, a najlepiej to za darmo i jeszcze z extra dopłatą ze strony wydawcy w wysokości 0,99 zł za sam fakt postawienia sobie kolekcji na półce,
- skąpców i materialistów - wiecznych łowców promocji,
- wiedzących_wszystko_najlepiej_eskpe rtów_rynku_wydaniczego,
co_w_ostatnich_15_latach_nakupowali _sobie_komiksów_w_ilosci_sztuk_zero .

A tutaj niech MERYTORYCZNIE rozmawiają sobie prawdziwi czytelnicy komiksów, a nie jednorazowi łowcy okazji.




Hehehe - prawdziwy kierowca to taki, który kupuje mercedesa w salonie. Taki, który od 1990 roku jeździł Żukami i Kamazami to dzisiaj amator ! Takie jest niestety Twoje rozumowanie Andrzeju.
Też kiedyś byłem fanatykiem komiksów jak Ty. W 1998 dałem 50zł za księge IV Tytusa Romka i A'tomka (bardzo ciężko dostepna wówczas) - to był jeden z droższych komiksów na tym konwencie.  Rok pózniej gdzieś dałem 100zł za 2 części "Londyńskiego Kryminału".
Ale z tego sie wyrasta. Co z tego, że wtedy uzupełniłem swoje kolekcje. Jak wstydziłem się przyznać ile za to zapłaciłem (to było sporo więcej niż teraz). Po prostu "normalni ludzie" przeliczają rozrywke  na pieniądze/swoje życie/czas pracy.


Forum jest dla wszystkich i nikt oprócz Adminów nie ma prawa decydować kto ma prawo z niego korzystać a kto nie. Jeżeli frustruje Cię, że dla mnie 40zł za rozrywke w postaci komiksu to sporo - to załóż sobie prywatne forum dla komiksiarzy, dla których (z różnych względów albo wysokich przychodów albo manii) cena komiksu nie gra większej roli.
Part man, part machine - all cybercommando.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 11, 2012, 02:32:55 pm »
Drogi, Dreadnoughcie, skoro już przypinasz ludziom łatki, mówisz im kim są (doprawdy, 100 zł na komiks to nie majątek i nie czyni to z nikogo fanatyka), bawisz się w domorosłego psychologa, który po przeczytaniu dwóch postów wie w jaki sposób kto rozumuje,  i jeszcze nadajesz ludziom nieprawdziwe imiona, to mam nadzieję, że chociaż udało Ci się wyjść/wyrosnąć ze strachu przed opinią ludzi co by powiedzieli, gdyby wiedzieli na co wydales... 50 złotych. Cala Twoja wiadomosc (ktora nijak ma się do moich pogladow, mojego podejscia, juz nie mowiąc o imieniu, z ktorym nie mam nic wspolnego) jest najzwyczajniej slaba. Jesli masz mi coś na osobności do powiedzenia, co dotyczy bezposrednio mojej osoby (z gory uprzedam ze pseudopsychoanalizy mnie nie interesują) to kieruj to na PRIV. Kultura zobowiązuje.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 11, 2012, 02:57:43 pm »
To lepiej dobieraj słowa. Bo ktoś (tak jak ja) może pomysleć, że po Twoim poście za prawdziwego miłośnika komiksów można uznać gościa, który kupił sobie ze 2 luksusowe batmany (albo nawet mama mu kupiła) w empiku. A ludzie, którzy tworzyli ten klimat będąc z Tm semiciem od początku (1990!) a nawet wcześniej się nie liczą.
Part man, part machine - all cybercommando.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:02:04 pm »
Najlepiej dobrane słowa nie pomogą, kiedy czytać je będą osoby z tak niebywałą umiejętnością interpretacji :)

Tymczasem ja stąd znikam. A niechaj dyskusja o pieniążkach trwa sobie w najlepsze.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:24:54 pm »
Aż się pokusze o podsumowanie naszej dyskusji (z ostatnich 8 stron powiedzmy odkąd dołączyłem) tyle, że nie o pieniążkach a ciężko zarobionych pieniądzach.
Tak więc, dla większości osób cena 40zł za album jest do zaakceptowania. W przypadku wielu tytułów z kolekcji można ją  uznać za atrakcyjną a nawet  za okazyjną (np. 1szy numer, marvels). Wielu osobom równocześnie ta sama cena atrakcyjna w wypadku pojedynczych albumów wydaje się przesadzona gdy patrzymy na WKKM jako kioskowo/butikową kolekcje mniej lub bardziej lecz jednak masową. Także przeciętni Kowalscy interesujący się komiksami będą bądź wybierać poszczególne numery bądź głębiej się zastanowią nad zbieraniem wszystkiego i płaceniem po 80zł na miesiąc przez 2.5 roku - w moim wypadku da rade ale nie wiem czy warto (od soboty się zastanawiam). Na koniec nie trzeba chyba dodawać, że osoby nauczone już przez wydawców nad Wisłą do płacenia po 80 zł za 1 album uważają WKKM za niezłą gratke do łyknięcia bez popitki :)





Part man, part machine - all cybercommando.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #700 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:44:37 pm »
Aż się pokusze o podsumowanie naszej dyskusji (z ostatnich 8 stron powiedzmy odkąd dołączyłem) tyle, że nie o pieniążkach a ciężko zarobionych pieniądzach.
Tak więc, dla większości osób cena 40zł za album jest do zaakceptowania. W przypadku wielu tytułów z kolekcji można ją  uznać za atrakcyjną a nawet  za okazyjną (np. 1szy numer, marvels). Wielu osobom równocześnie ta sama cena atrakcyjna w wypadku pojedynczych albumów wydaje się przesadzona gdy patrzymy na WKKM jako kioskowo/butikową kolekcje mniej lub bardziej lecz jednak masową. Także przeciętni Kowalscy interesujący się komiksami będą bądź wybierać poszczególne numery bądź głębiej się zastanowią nad zbieraniem wszystkiego i płaceniem po 80zł na miesiąc przez 2.5 roku - w moim wypadku da rade ale nie wiem czy warto (od soboty się zastanawiam). Na koniec nie trzeba chyba dodawać, że osoby nauczone już przez wydawców nad Wisłą do płacenia po 80 zł za 1 album uważają WKKM za niezłą gratke do łyknięcia bez popitki :smile:

podsumowaie zajebiste. Aż mi się przypomniała Randka w Ciemno. W sumie czemu nie , Randka z Komiksem :)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #701 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:53:23 pm »
Dreadnought Masz 100 procent racji. Większość piszących tu dzieciaków nie pamięta pewnie czasów TM- Semic, kiedy komiksy były w bardzo przystępnych cenach. 4 złote to nie był duży wydatek. Pamiętam że swobodnie mogłem kupić 5 tytułów miesięcznie ze swojego kieszonkowego. Od tego czasu zarobki wzrosły o jakieś 30%, a ceny komiksów o jakieś 150%. Niektóre firmy wykorzystały niszę i zaczęły doić łatwowierne dzieciaki, które czuły się jeszcze z tego powodu szczęśliwe. Tak jak ty jestem w stanie wydać te 80 złotych miesięcznie jednak wolałbym wydawać je na wybrane przeze mnie serie, a nie na historie wybrane bez ładu i składu.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #702 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:55:27 pm »
Od tego czasu zarobki wzrosły o jakieś 30%

Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #703 dnia: Grudzień 11, 2012, 04:01:35 pm »
Teraz podaj wzrost inflacji i przelicz sobie co możesz sobie teraz kupić za podobną kwotę. Za takie wykresy to wyśmieją cię nawet dzieciaki z przedszkola. Słyszałeś o sile nabywczej pieniądza?

Offline Piniooo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #704 dnia: Grudzień 11, 2012, 04:11:27 pm »
Dudi trafiłeś w sedno sprawy i na tym powinna się zakończyć rozmowa na temat ceny.
Z mojej strony jak kogoś nie stać na komiksy niech zmieni zamiłowanie (nie mówię tego z złośliwości).
Mnie nie stać na narty więc nie jeżdżę na nartach, nie stać mnie na motor więc nie jeżdżę na motorze ale narazie stać mnie na komiksy więc kupuję komiksy (btw: cena WKKM waha się między "tania" a  "przystępna").
Dlaczego nikt tutaj nie narzeka na ceny bezołowiowej, gazu, prądu, cukru, fajek itd. itp.
Ludzie obudźcie się, żyjemy w 2012 roku a tutaj nic nie jest tanie, a Polska jest jednym z najdroższych państw w UE.
Niektórzy powinni wrócić do umiłowanego ściągania z sieci na potęgę, przecież to takie łatwe i darmowe.
A teraz czekam na falę krytyki :smile: która nie będzie mnie w ogóle obchodziła, bo w tym wątku na temat ceny nie będę się już wypowiadał OVER AND OUT.