Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:00:02 pm »
Czy na sali jest moderator? Bo jak nie to endriu zaprowadzi porządek....  :cry:
Jest, ale nie uważam, że trzeba coś tutaj wydzielać.
Jak będzie nieregulaminowo - to po prostu poleci.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:00:45 pm »
Dobra, koniec przytyków. Napiszę teraz coś na temat. Wie ktoś może czy jest planowana podobna kolekcja z udziałem bohaterów DC?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:03:38 pm »
Ooookej, z długiej, nudnej i bezproduktywnej rozmowy o cenach (tanio! drogo!) zrobiła się kretyńska pyskówka dla dzieciaków z podstawówki. "Nie takich kozaków się prostowało"? W wątku o komiksach o ludziach w kolorowych trykotach? Seriously?

Mam nadzieję, że mod zrobi porządek z niektórymi, bo "syndrom polskiego sejmu" zaczyna dotykać forów internetowych.

Moje rozwiązanie: ponieważ cena komiksów od Hachette została już ustalona i nie ulegnie zmianie tylko dlatego, że Wasze ekonomiczno-gospodarczo-kulturalne dywagacje trwają tu już od paru dni, proponuję przestać pisać na ten temat i skupić się na bieżącej zawartości kolekcji. Dla ułatwienia zacznę:

Jak myślicie, kiedy ujawnią okładkę Wolverine'a? Czy to jest ten sam komiks, który wydał swojego czasu Egmont?

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:07:20 pm »


Jak myślicie, kiedy ujawnią okładkę Wolverine'a? Czy to jest ten sam komiks, który wydał swojego czasu Egmont?
a to ma być inna niż ta pokazana w pierwszym numerze?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:09:54 pm »
a to ma być inna niż ta pokazana w pierwszym numerze?

O, to chyba mamy odpowiedź na to czym różnią się komiksy... ja swój pierwszy numer zakupiłem jeszcze w sierpniu, w pierwszym rzucie i tam zdaje się nie było tej okładki :) Może ktoś puścić "skan"? Szkoda, że na stronie kolekcji jej nie wrzucili.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:10:59 pm »
Też kupowałem w sierpniu, ale przeglądałem w empiku nowy numer i na tej tekturce była okładka Wolverine'a.

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:12:18 pm »
Dobra, koniec przytyków. Napiszę teraz coś na temat. Wie ktoś może czy jest planowana podobna kolekcja z udziałem bohaterów DC?
z bohaterami DC nie znalazłem nic, ale natrafiłem na takie coś http://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/collection-bd-thorgal/votre-numero-1/
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:16:45 pm »
Tu macie wszystko kwejk.pl/1562156/wielka-kolekcja-komiksów-marvela-od-hachette-wróciła-do-kiosków-spis-komiksów.html

w serii mają być cztery historie z udziałem Wolverinea: Wolverine, Weapon X, Wolverine old man Logan i Wolverine origins

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:18:07 pm »
Tu macie wszystko kwejk.pl/1562156/wielka-kolekcja-komiksów-marvela-od-hachette-wróciła-do-kiosków-spis-komiksów.html

w serii mają być cztery historie z udziałem Wolverinea: Wolverine, Weapon X, Wolverine old man Logan i Wolverine origins
ale nie ma okładki jaka ma być na wydaniu hachette o którą ktoś tutaj prosił.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:21:07 pm »
misio, są tam wszystkie okładki. Lista jest opracowana na podstawie wydania brytyjskiego więc nie sądzę żeby były jakieś zmiany.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #730 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:29:39 pm »
Jako debiutant witam wszystkich użytkowników.
Forum znalazłem przez przypadek - szukając informacji nt. nowej kolekcji Hachette - i przeglądając ten wątek dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy, za co dziękuję. Jednocześnie czytając dyskusję, cofnąłem się pamięcią do swoich początków komiksowych (jak pewnie dla większości były to TM-Semic i rok 1990), zastanawiając się nad kwestią ceny za poszcz. numery WKKM. I tutaj pozwolę sobie na kilka przemyśleń. Jak dla mnie, czyli osoby, która kontakt ze światem komiksu straciła w 1997 r. - razem z końcem ulubionej serii (czyli X-Men) dzisiejsza cena 40 zł. za jeden tom to dużo. Za tę kwotę mogę nabyć książkę historyczną. Z drugiej strony, porównując z cenami z pierwszej połowy lat 90-tych, to obecnie 40 złotych za wydanie szyte, w twardej oprawie nie jest kwotą wygórowaną. X-Men 1/94 kosztował 20000 zł, czyli 2 zł po denominacji, ale podejrzewam, że przy wzroście cen, obecnie byłoby to ok. 20 zł. Czyli 4 dyszki za cztery (?) numery zeszytowe to kwota do przeżycia. Myślę, że wszystko zależy od priorytetów. Ponieważ dla mnie komiksy nie są już priorytetem, zastanawiam, czy chcę płacić miesiąc w miesiąc 80 zł. za historie, które wyrwano z pewnej całości. Ale jednocześnie traktuję to jako okazję na powrót do przeszłości i być może wydam te 2,5 tys. na całą kolekcję.
Po co się rozpisuję: to trochę smutne, że ludzie o podobnych zainteresowaniach kłócą się o to kogo i na co było stać, czy nie. Kilkadziesiąt stron tej dyskusji czytałem ze sporym zainteresowaniem. Ostatnie kilkanaście postów skręciło w niepotrzebne przytyki. Trzymajcie poziom całości tej dyskusji, bo zaglądają tutaj również tacy "odszczepieńcy" jak ja, którzy chcieliby skorzystać z Waszego nieprzerwanego doświadczenia "w branży" i którym możecie pomóc merytorycznymi postami  :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 06:33:42 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #731 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:38:22 pm »
Death bird
Wypowiem się teraz merytorycznie. Masz sporo racji. Większość tych historii jest oderwanych od całości. Poza tym ten sam bohater jest przedstawiany zupełnie inaczej. Nie ma jakiejś kontynuacji. W jednym numerze mamy świetne Ostatnie łowy kravena czy Weapon X, a w innym Marvel Zombies. Nie wszytskie historie trzymają poziom. Osobiście wolałbym żeby w takiej kolekcji złożyć kilkadziesiąt następujących po sobie numerów niż skakać w przestrzeni nawet o kilkadziesiąt lat. Mimo wszystko kupię całość, gdyż co poniektórych tytułów po prostu nie kojarzę a zawsze warto obejrzeć coś nowego.

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #732 dnia: Grudzień 11, 2012, 06:40:48 pm »
Po się rozpisuję: to trochę smutne, że ludzie o podobnych zainteresowaniach kłócą się o to kogo i na co było stać, czy nie. Kilkadziesiąt stron tej dyskusji czytałem ze sporym zainteresowaniem. Ostatnie kilkanaście postów skręciło w niepotrzebne przytyki. Trzymajcie poziom całości tej dyskusji, bo zaglądają tutaj również tacy "odszczepieńcy" jak ja, którzy chcieliby skorzystać z Waszego nieprzerwanego doświadczenia "w branży" i którym możecie pomóc merytorycznymi postami  :wink:
Jako "nie debiutant" na tym forum witam kolegę i zgadzam się nieco z powyższym. Jednak takie bardzo buńczuczne i rozgrzewające krew tematy na temat cen komiksów teraz i w czasach "semica" przewijają się przez to forum regularnie co kilkanaście miesięcy podczas wydania jakiejś większej serii. Szczerze to można poszukać tych tematów - bo prawie nic nie usuwamy - a forum istnieje już 10 lat. Mnie się już nawet nie chce tego czytać, bo argumenty są wciąż te same i osoby broniące jednej ze stron - również. Po drugiej stronie przeważnie są nowi użytkownicy, którzy w miarę wchodzenia ponownego w świat komiksów przekonują się, że komiksy są bardzo drogie, ponieważ nakłady są mikroskopijnie małe i porównywać ich nie ma jak nawet do najmarniej wydawanych książek. Podczas takich akcji, które co jakiś czas serwują nam  większe wydawnictwa (jak DK jak Hachett itd) lub próbujących wydawać tanio - dla przyciągnięcia nowych ludzi (akcje takie parę razy wyszły spod skrzydeł Egmontu) - nie przyciągają nikogo na dłuższą metę. Jak skończy się ta kolekcja - powrócimy  do zwykłych cen (rozsądnie skalkulowanych przez wydawców, aby przeżyć) i odrodzeni semicowcy wymiękną. Takie życie.

Tymczasem - jak chcecie gadać o cenach prośba o znalezienie jednego ze starych tematów lub założenie nowego, a tutaj porozmawiajmy o komiksach z tej serii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 11, 2012, 07:35:55 pm »
Ponieważ dla mnie komiksy nie są już priorytetem, zastanawiam, czy chcę płacić miesiąc w miesiąc 80 zł. za historie, które wyrwano z pewnej całości.

Wydaje mi się, że jest to dla ciebie idealne rozwiązanie  :wink: Zobaczysz sobie przekrojowo co ciekawego działo się w Marvelu od czasów Semica i zdecydujesz, czy chcesz dalej zajmować się komiksami czy też przeznaczyć pieniądze na inne rzeczy. A tak w ogóle - witamy na forum!

Offline ceter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:09:21 pm »
odnosnie cen mozna dyskutowac, a i tak to nic nie zmieni, wszystko drozeje, czasy kiedy mistrzowie komiksu/plansze europy byly po 30-50zl juz dawno minely i tyle, trzeba sie przyzwyczaic albo zmienic hobby... tak samo moglibysmy sie rozwodzic ze 10 lat temu benzyna kosztowala 2,5 za litr, a wysmienita kielbasa 10zl za kilo :biggrin:

jak juz wczesniej pisalem nie ciagnelo mnie nigdy szczegolnie do superbohaterow, dzisiaj w koncu po odwiedzeniu chyba ze 20 roznych kioskow/salonow prasowych udalo sie trafic 1 numer! :smile: jestem w trakcie czytania i mi sie podoba wiec chyba bede regularnie kupowal...


EDIT: aha link do listy na kweiku nie dziala :/ moglby ktos podeslac linka z pelnym spisem i ewentualnymi datami premiery (wiem ze to dwutygodnik ale jak mam podana date to wiem kiedy isc kupic a tak czasem umyka...)
Only good die young so i'm bad as f*ck :]

 

anything