trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #765 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:07:19 am »
I jeszcze jakbyś  Mógł napisać parę słów o innej pozycji z X-men, która ma się ukazać w serii czyli New X-men:E is for Extinction.

Offline jerzydziki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #766 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:13:09 am »
Jeśli masz na myśli historię "Fatal Attractions" to w jej finale Magneto pozbawił Wolverina adamantium na co Xavier zareagował wyłączając umysł Magneto. To go oczywiście nie zabiło, podobnie jak pozornie śmiertelne ciosy przy okazji kolejnych starć. Umówmy się, Magneto należy do tych postaci które nigdy naprawdę nie giną. Jest również postacią która na potrzeby konkretnej historii zmienia swój charakter o 180 stopni i np. w czasach "Gifted" był sojusznikiem Xaviera. Taki brak konsekwencji jest typowy dla Marvela i DC i wygląda na to, że Amerykanie przestali zwracać na to uwagę.

W Polsce od czasów Semica ukazało się niewiele: kilka zeszytów "New X-Men" Dobrego Komiksu (a w nich min. historia E for Extinction czyli zniszczenie Genoshy) oraz komiksy z Muchy, które zostaną zdublowane w kolekcji Marvela (właśnie Astonishing i House of M).

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #767 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:22:39 am »
Tak, chodziło mi właśnie o tę historię. Pamiętam, że Wolverine na skutek braku adamantium nie był już sobą i postanowił opuścić X-men. Pamiętam jeszcze historie z jego udziałem wydaną w którymś Mega Marvelu, gdy wraz z Gambitem starali się rozwikłać w Londynie zagadkę morderstw dokonywanych w sposób podobny do Kuby Rozpruwacza. Dalszych losów jednak nie znam. Wiesz może jak to się stało, że Wolverine doszedł do siebie i w jakich okolicznościach powrócił do mutantów?

Offline jerzydziki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #768 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:25:18 am »
Wielkie, @#%^, dzięki. Wiesz co to jest spoiler?

Jedyna informacja odnośnie fabuły "Gifted" to dołączenie do zespołu Collosusa, co z resztą widać na okładce 2 tomu, więc to żadna niespodzianka. Śmierć Xaviera to wydarzenie sprzed 3 miesięcy z crossovera, który raczej nigdy nie będzie w Polsce wydany. Gdzie tu widzisz spoilery?

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #769 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:27:01 am »
Panowie, pomyliliście wątek, ten nie służy do zadawania pytań o X-Men, ani do streszczeń tego tytułu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #770 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:32:21 am »
Koalar, nie zgodzę się. Jest to przecież wątek o wielkiej kolekcji Marvela i chyba jakieś wprowadzenie do pozycji, które mają się ukazać jest potrzebne. Dla mnie jest to wręcz bardzo ważne, bo nie lubię żyć w nieświadomości. Myślę że wiele osób chce przeczytać co spowodowało te a nie inne zdarzenia. W Polsce niestety nie mamy dostępu na co dzień do serii o mutantach a historie z kolekcji pochodzą z różnych okresów. Trzeba starać się to wszystko jakoś sobie ułożyć.

Offline jerzydziki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #771 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:34:57 am »
Wiesz może jak to się stało, że Wolverine doszedł do siebie i w jakich okolicznościach powrócił do mutantów?

Dłuższa historia, której w dodatku nie czytałem. Proponuję zajrzeć tutaj:
http://www.marvelcomics.pl/bios/index/id/51/Wolverine-%5BJames-Howlett%5D

Jeśli chcesz nadrobić zaległości w historii mutantów przed lekturą AXM, to strona Avalonu jest chyba najlepszym źródłem wiedzy, bo to chyba faktycznie niewłaściwy wątek na takie dyskusje. W razie pytań pisz na priva.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #772 dnia: Grudzień 14, 2012, 01:04:43 am »
maximumcarnage, bez przesady, żeby robić tu streszczenie, co się działo pomiędzy historiami z TM-Semica a historiami z WKKM (trochę tego było...), zwłaszcza że:
- są inne wątki do zadawania pytań;
- w sieci znajdziesz streszczenia (zwłaszcza jeśli interesują Cię dłuższe okresy).
Poza tym mają być jakieś wstępy w kolekcji - jeśli coś nadal by było niejasne, możesz dopytywać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #773 dnia: Grudzień 14, 2012, 08:16:42 am »
długo obserwowałem to forum i zdecydowałem się w końcu dołączyć i napisać, mam jedno pytanie które wciąż mnie nurtuje i chciałbym by ktoś bardziej obyty w temacie mi pomógł, w związku z tym że w kolekcji pojawiają się komiksy które już ukazały się w Polsce mógłby ktoś wymienić które już były?

to oczywiście prośba, pewnie zaraz dostane po uszach od wszystkich, że coś tam coś tam... no ale ja tylko proszę...

z góry dzięki

Offline Rafus1986

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #774 dnia: Grudzień 14, 2012, 08:40:18 am »
Witam.


Kolejny "noob" przyłącza się do postu.
Ja tam nigdy nie kupowałem jeszcze komiksów (albo mama nie chciała kupić albo nie słyszałem o tym).
Jako że teraz na własnym utrzymaniu mogę sobie na takie coś pozwolić to dla mnie jest coś super. Żona patrzy krzywym okiem ale mówi że lepiej to niż gry komputerowe :P.


Kiedy następna część.
Ja zamówiłem prenumerate to będzie to w tym miesiącu czy raczej nie wyślą już nic ??.


PS


A po co ta skomplikowana matematyka przy dodwaniu postów :D

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #775 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:04:26 am »
w związku z tym że w kolekcji pojawiają się komiksy które już ukazały się w Polsce mógłby ktoś wymienić które już były?

z góry dzięki

1. Spiderman: Coming Home - wydane w Dobrym Komiksie w zeszytach.
2. Astonishing X-men: Obdarowani - wydane przez Mucha Comics.
3. Wolverine od Millera - wydane przez Egmont
4. Avengers Dissassembled - wydane przez Mucha Comics
5. Spiderman: Ostatnie łowy Kravena - wydane w zeszytach za czasów TM-Semic
6. X-Men: Dark Phoenix Saga - wydane w zeszytach za czasów TM-Semic
7. Marvels - wydane przez Mucha Comics
8. Punisher: Welcome Back Frank - wydane przez Mandragorę (prawda?)
9. Spiderman: Birth od Venom - wydane w zeszytach za czasów TM-Semic.
10. Ultimate Spider-man - wydane w zeszytach za czasów Funmedia (pierwsze 7 zeszytów)
11. New X-men: E is for Extinction - wydane w zeszytach w Dobrym Komiksie
12. Weapon X - wydanie specjalne od TM-Semic
13. Spider-man: Revelations - wydane w zeszytach w Dobrym Komiksie.
14. Astonishing X-Men: Niebezpieczni - wydane przez Mucha Comics.
15. Secret War - wydane przez Mucha Comics
16. Wolverine: Origin - wydane przez Mandragorę.
17. Ghost Rider: Road to damnation - wydane przez Mandragorę.
18. House of M - wydane przez Mucha Comics.
19. Civil War - będzie wydane przez Mucha Comics w styczniu 2013.

To tyle, o ile się nie mylę (człowiek nie czuje, kiedy rymuje) :smile:    Oczywiście lista na podstawie tej z Wikipedii - przypominam, że nadal nie mamy pewności jaki będzie kształt kolekcji Hachette na terenie Polski (tzn. czy będzie taka sama tylko w innej kolejności, czy raczej wybrane zostaną inne tytuły z jakiejś tajemniczej, bliżej nie określonej puli tytułów).

Inna sprawa, że kilka z nich zostało wydane w takim standardzie, że zamienienie ich wydaniem z WKKM będzie błogosławieństwem. Ale to niestety mniejszość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 09:07:32 am wysłana przez pocztar »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #776 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:12:04 am »
Pocztar, uprzedziłeś mnie, 26 numerów było już u nas wydanych.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

1,2,4,5,9,10, 13, 15, 16,17,18,24,25,28,32,34,35,36,43,44,45,46,47,48,49,58.

Offline HaVoK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #777 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:12:29 am »
Tylko czy będzie to kompletne wydanie Spider-Man: Birth of Venom? W Polsce ukazały się zaledwie 4 zeszyty z tego komiksu (Spider-Man 3-4/91). Na Amazonie stoi, że komplet to 352 strony! Ja mam z kolei angielskie kieszonkowe wydanie tej historii, które ma około 200 stron.

P.S no jednak to wydanie, które ja mam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 09:16:04 am wysłana przez HaVoK »

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #778 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:13:39 am »
wielkie dzięki... kilka z nich mam w starych wersjach więc może warto będzie odnowić kolekcję.

szkoda że nie podano właśnie kolejności wydawania komiksów, może wydawca sam nie wie dokładnie...

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #779 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:58:53 am »
Pocztar, uprzedziłeś mnie, 26 numerów było już u nas wydanych.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

1,2,4,5,9,10, 13, 15, 16,17,18,24,25,28,32,34,35,36,43,44,45,46,47,48,49,58.

The Ultimates: Homeland Security nigdy nie było u nas wydane a Birth of Venom i Imerial nawet połowy nie puszczono. Ja tam i tak z Egmontu, Muchy i Mandragory większości nie mam a te z Semica i DK chętnie kupię jeszcze raz. W sumie wyjdzie mi jakieś 6 czy 7 dubli (które i tak oczywiście kupię dla grzbiecików i dobra całej inicjatywy :))