Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #795 dnia: Grudzień 17, 2012, 06:38:05 pm »
Ciekawe jak wyglądają wyniki sprzedaży. Cena niby niewygórowana a wszędzie widać spore ilości na półkach. Teraz widocznie dzieciaki wolą spędzać czas przed kompem niż przeczytać dobry komiks. Trochę to smutne.


W tym wywiadzie zalinkowanym pare stron do tyłu, MarvelArek wskazuje właśnie na gry komputerowe jako to co rozwaliło Tm-Semic. Inne formy rozrywki, pewnie 95% osób Spiderek się teraz kojarzy z filmami a nie komiksem. Zwłaszcza, że filmy mają ludzie często za darmo.
Ale my walczymy dalej :biggrin:


Co do sprzedaży to myślę, że mają wysondowaną sytuacje serią próbną. Do 10 tomu się pewnie nie ma co obawiać o serie (bo już są zapewne prawie gotowe). Potem najwyżej nie będą dystrybuować przez kioski tylko prenumerate. Już przecież komiksomaniacy się z nami tu kłócili, że "4dychy to dla mnie za darmo" więc tych 1000 czy 2000 prenumeratorów zapewne się już znalazło. A wiem, że taki nakład jest już opłacalny.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #796 dnia: Grudzień 17, 2012, 06:44:20 pm »
Dreadnought, ja np. nie wykupiłem prenumeraty, bo jakoś jestem przyzwyczajony do kupowania w kioskach. Większa frajda. Mam jednak pytanie. Czy gdyby okazało się tak jak mówisz, że dystrybucja będzie kuleć po 10 numerach, to czy istnieje możliwość zamówienia wtedy prenumeraty załóżmy od numeru 11go?

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #797 dnia: Grudzień 17, 2012, 06:51:52 pm »
Tzn. ja tak sobie wymyśliłem, że od 10tego ;) Po prostu nie wydaje mi się żeby wcześniej były problemy skoro robili sonde, mają już nad tym zaawansowane prace a dla współczesnych komiksiarzy  to relatywnie niska kwota. Prenumerate można zrobić zawsze w praktycznie każdym wydawnictwie, takze tu tym bardziej. Można też zrobić subskrypcje, np. żeby Twój kiosk zamawiał dla Ciebie zawsze numer do teczki.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #798 dnia: Grudzień 17, 2012, 06:59:58 pm »
Wiem że Podałeś tę liczbę dla przykładu. Skorzystam właśnie chyba z tej ostatniej opcji tzn. załatwię sobie odkładanie do teczki.

Offline Shinue

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #799 dnia: Grudzień 17, 2012, 07:39:45 pm »
nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś wcześniej w tym temacie było mówione, że prenumeratę można rozpocząć tylko i wyłącznie od pierwszego lub drugiego numeru.

Offline misio141

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #800 dnia: Grudzień 17, 2012, 07:45:47 pm »
nie wiem ile w tym prawdy, ale gdzieś wcześniej w tym temacie było mówione, że prenumeratę można rozpocząć tylko i wyłącznie od pierwszego lub drugiego numeru.
na stronie oficjalnej pisze że można zamówić również od trzeciego tomu, ale stawiam że na infolinii można zamówić od którego się chce
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #801 dnia: Grudzień 17, 2012, 09:07:06 pm »
Rozwodząc sie nad listą z wiki która jak wiadomo nie pokryje się w 100% z tym co wyda Hatchette, spisałem sobie parę tytułów/twórców, których moim zdaniem nie powinno zabraknąć w kolekcji. Dodatkowo mogłyby zastąpić słabsze pozycje i znacznie podnieść atrakcyjność całości:

Daredevil The man without fear    -- mógłoby spokojnie zastąpić Diabła Stróża
Spiderman #1-7 (McFarlane)   -- na pewno miałyby wiecej fanów niż taki Ultimate Spiderman cz1.
X-Men #1-7 (Jim Lee)   -- co to za kolekcja Marvela bez mutantów Jima Lee? powinno pójść zamiast Imperiala
The Sentry (Jae Lee)   -- zamiast She-Hulk na przykład - ciekawsza postać, ciekawszy rysownik
Infinity Gauntlet (George Perez)   -- klasyka, w miejsce Doc. Strange
Elektra Asassin (Bill Sienkiewicz)   -- np. zamiast dwóch części FF
Definitive Silver Surfer (Moebius, Byrne, Kirby)   -- surferowy kanon, kto by go nie wolał zamiast popłuczyny pt. Son of M
Punisher P.O.V. (Bernie Wrightson)   -- Punishera cokolwiek mało w kolekcji a zamiast Vampire State byłby jak znalazł!
Ultimate FF Frightluf (Greg Land)   -- zombiaki Millara zjadają zombiaków Kirkmana na śniadanie

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #802 dnia: Grudzień 17, 2012, 09:26:40 pm »
Vampire state to świetny komiks i w tym przypadku nie zgadzam się. To samo jeśli chodzi o Doctora Strangea.
Bardzo ciekawa postać, mało znana w Polsce. Co do pozostałych popieram.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #803 dnia: Grudzień 17, 2012, 09:38:43 pm »
Ja z pewnością kupię "The Dark Phoenix Saga". Już okładka z trzymającym Phoenix Cyklopem robi wrażenie.

Moim skromnym zdaniem ten komiks się zestarzał. Fajnie, że będzie, bo to mimo wszystko klasyka, ale mnie nie porywa. Co innego Weapon X i Ostatnie łowy Kravena - to się nie starzeje :)

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #804 dnia: Grudzień 17, 2012, 09:45:33 pm »
No to ja bym się trochę zdenerwował jakby się okazało, że po x-kolejnym numerze dostępność będzie tylko w prenumeracie i to dla tych co zamówili od pierwszych numerów. Mam nadzieję, że komiksy od muchy pójdą na końcu i na perełki, które sobie upatrzyłem nie będę musiał czekać 2 lata.
Wydawnictwo mogłoby podać oficjalną listę z kolejnością wydawanych numerów.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #805 dnia: Grudzień 17, 2012, 09:46:43 pm »
Spiderman #1-7 (McFarlane)   -- na pewno miałyby wiecej fanów niż taki Ultimate Spiderman cz1.

Torment i Maski? Ostatnio powtórzyłem po latach te komiksy i rozczarowanie było ogromne. A kiedyś tak mi się podobały... Ta historia z Morbiusem też szału nie robi. Za to Zmysły to dla mnie najlepszy Tm-Semicowy Spider-man po Ostatnich łowach Kravena. No ale tak jak piszesz, Spider-man McFarlane cieszyłby się większym powodzeniem niż Ultimate. Fajnie, że będzie Spider-man Blue!

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 17, 2012, 10:01:34 pm »
Jak dla mnie mogłoby nie być Iron man extremis. Niezbyt ciekawa historia, ponadto ta komputerowa grafika psuje całość.

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #807 dnia: Grudzień 17, 2012, 11:15:18 pm »
Moim skromnym zdaniem ten komiks się zestarzał. Fajnie, że będzie, bo to mimo wszystko klasyka, ale mnie nie porywa.

Lubię retro np. Sagę o Potworze z bagien:) Zestarzał się ten komiks, ale jest świetny.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #808 dnia: Grudzień 18, 2012, 07:15:57 am »
Był ktoś dziś w kiosku? Jest drugi numer?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #809 dnia: Grudzień 18, 2012, 07:39:25 am »
Był ktoś dziś w kiosku? Jest drugi numer?
Przeciez ma byc 19-tego (czyli jutro)! Na cholere chodzic do kiosku przed premiera?
Buk, Hodor i Dziczyzna