Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 19, 2012, 03:22:40 pm »
Dobra, mam już 2gi numer. Akurat wykładali. Jak się okazuje pierwszy numer nadal leży na półkach. O ile pierwszego w chwili wydania było około 10 sztuk, o tyle 2giego sprowadzono tylko 5. Bardzo mnie to martwi w kontekście kontynuowania serii.


Też mam :D (zmieniłem prenumerate na od 3ciego).
Kupowałem 2 numery (dla kolegi 2gi) w saloniku
- babka tak to przytrzymała w ręce i mówi ale te są już po 29.99 za sztuke.
- wiem, następne będą po 40 nawet
- to żle. Ludzie pytają o to ale rezygnuja jak slysza ile kosztuje.
Świadczy to i dobrze  i żle. Mianowicie seria ma już rozpoznawalność !


Wraźenia wstepne - tektura dobrze, że jest a nawet byłem zawiedziony, że mała :) Liczyłem bowiem na nowy plakat, a tu obawiam się, że ograniczą "dodatki" do tych 3-4 stron na końcu : o autorach i jakieś szkice. Mam "przykurzone" niektóre kartki w środku - też tak macie ? Jak się przejedzie palcem to dopiero sa lśniące.
Zaskoczenie pozytywne : genialna historia o Spiderze i Venomie na 5 tom - JUPI !
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 19, 2012, 03:52:14 pm »
Mam "przykurzone" niektóre kartki w środku - też tak macie ? Jak się przejedzie palcem to dopiero sa lśniące.


Te mam takie coś u siebie w moim egzemplarzu. Myślałem najpierw, że coś jest nie tak z lkolorem czarnym ,ale po przetarciu palcem jest wszystko OK.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 19, 2012, 04:40:57 pm »
Kupione, przeczytane, opisane :smile:

Zapraszam do przeczytania kilku zdań ode mnie na temat drugiego tomu:


http://jaroslawd.blogspot.com/2012/12/recenzja-astonishing-x-men-obdarowani.html

Co prawda nie jestem miłośnikiem i fanem tej serii, ale czytało się całkiem fajnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jami

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 19, 2012, 04:44:52 pm »
Ja dzisiaj przeszłam się po 4 kioskach, 2 salonikach prasowych i Empiku zanim w trzecim saloniku prasowym znalazłam 3 sztuki drugiego tomu. Jak podeszłam do lady to właśnie się sprzedawcy jego znajomy pytał ile sztuk tego dostał i powiedział, że 3 i że jeden bierze dla siebie (a znajomy odpowiedział, że też chyba weźmie).

Pierwszego tomu też się trochę naszukałam i w tym samym miejscu kupiłam, no ale to było tydzień po premierze (12. grudnia), więc się tak nie zdziwiłam.

Jeszcze nie wiem czy będę kupować kolejne. Cena nawet mi odpowiada (bo bardzo ładnie wydane), ale nie wiem jak z treścią. Nie jestem jakaś fanką komiksów i nie wiem czy mnie wciągną historie i czy stanowią jakąś spójną całość. Jeszcze nie zdążyłam nawet pierwszego tomu zacząć, ale w święta szykuje się trochę wolnego czasu to przeczytam oba i jak mi się spodoba to pewnie wezmę prenumeratę, bo nie chce mi się za każdym razem po kioskach szukać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 04:48:28 pm wysłana przez Jami »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 19, 2012, 04:57:42 pm »

Te mam takie coś u siebie w moim egzemplarzu. Myślałem najpierw, że coś jest nie tak z lkolorem czarnym ,ale po przetarciu palcem jest wszystko OK.


to nie kurz, kartki są po prostu "jałowe". przetarcie palcem powoduje ich delikatne natłuszczenie, zamknięcie porów w druku, etc. :D


Ale zauważyłem chropowatość czarnego atramentu w ciemnych kadrach

Offline Catman

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 19, 2012, 05:14:36 pm »
Aaaachhhhhhhhhh przypomina mi sie piekne tegoroczne lato. Nie mogłem znaleźć drugiego tomu. :???:
Cóż jutro trzeba jeszcze odwiedzieć jakiś salonik.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 19, 2012, 05:22:41 pm »
http://jaroslawd.blogspot.com/2012/12/recenzja-astonishing-x-men-obdarowani.html
U mnie w Empiku nie był, lecz u mnie jest to normalne (z pierwszym tomem też tak było), z tego co wiem najpierw wykładają dzienniki, potem wszelakie gazety, a takie kolekcji to rozkładają na koniec (czyli wieczorem zwykle).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 19, 2012, 06:33:43 pm »
Cytat: Dreadnought link=topic=34605.msg1208161#msg1208161   date=1355930560
Mam "przykurzone" niektóre kartki w środku - też tak   macie ?

A już myślałem, że tylko ja tak mam. Pierwszy tom aż specjalnie kupiłem w dwóch egzemplarzach i każdy był zakurzony, w X-Menach jest więcej czerni i jeszcze bardziej rzuca się to w oczy. Dosłownie na każdej stronie są setki drobinek kurzu i szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd one tam się wzięły.



 Na szczęście po przetarciu suchą ściereczką wszystko znika.

Do tego strona ze wstępem Lupoi jest czymś ubrudzona i nie idzie tego wyczyścić ani na sucho ani na mokro. O tyle dobrze, że jest to tylko ta jedna strona.



W takiej kolekcji nie powinny pojawiać się takie babole. Nie wiem gdzie Hachette drukuje/magazynuje komiksy, ale musi być tam straszny syf.


Kolejny raz za to pochwalę stronę edytorską, która zostawia w tyle każde twardookładkowe wydania Muchy czy Egmontu. No i tłumaczenie - nie dość, że wszystkie błędy z wydania muszego są poprawione to Sidorkiewicz chyba zdał sobie sprawę jaką kaszanę odwalił te kilka lat temu i tak naprawdę przetłumaczył ten komiks jeszcze raz, od nowa. W co drugim dymku są inne kwestie, brzmiące dużo lepiej i o wiele naturalniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2012, 06:38:21 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 19, 2012, 06:36:36 pm »
To ciekawe o czym piszecie. Ja w swoim tomie nie zauważyłem żadnego z problemów, o którym jest mowa.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 19, 2012, 06:40:43 pm »
Być może trafiły nam się tomy z sierpniowego testu kolekcji, które przeleżały prawie pół roku w jakimś brudnym, zakurzonym magazynie, czekając na oficjalny start. Mam nadzieję, że od czwartego tomu nie będzie już takich kwiatków.

Offline burberry

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #880 dnia: Grudzień 19, 2012, 07:04:20 pm »
O jakości wydania nie będę się rozpisywał, bo wszystko w temacie zostało powiedziane. Co do treści samego komiksu - dobre i cięte dialogi, fajnie zarysowana fabuła i konflikty między członkami drużyny X-Men, akcja płynie i jest jej dużo, komiks czyta się dobrze, ciekawe zabiegi z retrospekcją itd. Jeśli chodzi o scenariusz, jedyną uwagę jaką mam, to SPOILER! zbyt częste jak na mój gust wprowadzanie rozwiązania deus ex machina, zwłaszcza w jednym przypadku - gdy do laboratorium w gorącym momencie wpadają mutanci domagający się leku - to była moim zdaniem przesada, w dodatku przedstawiona w kiepski sposób. Cała reszta jak najbardziej na plus.
Rysunki Cassadaya są dobre, podobnie jak kolory w komiksie, niemniej jednak maniera z oszczędzaniem tła w rysunku momentami drażni. Największe jednak chamstwo to powtórzenie rysunku na jednej stronie - strasznie mnie taki zabieg drażni w komiksach. Do reszty nie można się przyczepić, grafika w AXM jest bardzo dobra.

Jeśli chodzi o stronę techniczną - nie mam żadnych zabrudzonych kurzem stron, wstępniak od szefa Panini też jest w porządku. Komiks polecam, bo warto wydać te 3 dyszki na tę historię. : )

W salonie, w którym album kupiłem, pierwszy tom sprzedał się na pniu, ciekawe, jak z kolejnymi tomami,  zwłaszcza gdy cena skoczy do 40zł. Wydatek 80 zł na miesiąc na jedną kolekcję to sporo, ale póki mogę - kupuję.
Bóg Cię kocha

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #881 dnia: Grudzień 19, 2012, 07:57:50 pm »
Kupiłem niedawno kilka tomów Marvela od Muchy. Niestety, pierwszy komiks, jaki przeczytałem, to był Astonishing X-Men - 4 - Niepowstrzymani (w Kolekcji pojawił się właśnie tom 1, powinien być też 2). Niestety, bo podniósł on poprzeczkę superhero tak wysoko, że Tajna Wojna i Avengers - Disassembled (które też mają być w kolekcji) nie porwały mnie nic a nic. Polecam więc 3 i 4 część Astonishing X-Men od Muchy, jeśli komuś przypadną tomy z Kolekcji.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #882 dnia: Grudzień 19, 2012, 08:25:03 pm »
Zapowiedź Venoma nieco ostudziła mój zapał do prenumeraty.
Generalnie lubię spójność w obrębie jednego komiksu, a piąty tom kolekcji wydaje się wyjątkowo niespójny. Zamiast pełnej historii dostaniemy kompilację kilku tytułów, przeskoki w czasie, itp, co dla mnie jest sporym minusem. Okładka prezentuje się znakomicie, ale jednak wprowadza w błąd - prawie wszystkie (poza jednym?) numery autorstwa McFarlane i Micheliniego które były w oryginalnym trejdzie zostały usunięte, więc czemu dalej afiszują się ich nazwiskami? Jakoś nie mogę myśleć o Narodzinach Venoma inaczej niż o półprodukcie, nawet w promocyjnej ofercie prenumeraty bedę sie musiał mocno zastanowić czy warto.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #883 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:09:25 pm »
O, faktycznie słabo to wygląda. Oryginalny TPB Birth of Venom to Amazing Spider-man 252-259, 298-300, 315-317, Fantastic Four 274, oraz Web of Spider-man 1. Tymczasem w wydaniu z Kolekcji, Amazing Spider-man 252, 256-259, 300 oraz Web of Spider-man 1. Z 16 zeszytów dostaniemy 7. Klimaty Tm-Semica pełną gębą - nie tylko za sprawą szukania komiksu w kioskach, ale równierz dzięki drastycznemu skrótowi historii.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #884 dnia: Grudzień 19, 2012, 09:24:02 pm »
To nie pojedynczy przypadek. Winter Solidier też jest wykastrowany.

Oryginał: Captain America (Volume 5) #1-9, #11 do #14

Hachette: Captain America (Volume 5) #8-9, #11-14

Więc również obawiam się niespójności. Ja np. komiksów o Capie nie czytałem wcale i lekko razi mnie to aby 7 zeszytów sprowadzić do krótkiego wprowadzenia na początku tomu.

Aby nie było, że jestem malkontentem. Nie postuluję sprzedawania nam 300-stronicowych tomów po 40 zł, tylko uważam, że powinny byc wybierane historie, które zamykają się na tych ok 200 stronach i drukować je bez kastracji.

 

anything