trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #900 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:15:30 am »
Łaaau, gość wystawił 150 tysięcy aukcji, w tym 4,5k komiksów - za jednym zamachem zgarnął 15% allegrowo-komiksowego tortu ;p A tych komiksów po 999 PLN ma przeszło tysiąc. Tysiąc komiksów po tysiaka do wzięcia na święta!@!@ :biggrin:

A my się tutaj rozwodzimy nad tym czy 4 dychy za WKKM to dużo :wink:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:40:37 am »
zaczynam się obawiać o tę kolekcję. Dzisiaj kupiłem drugą część w tym punkcie co kupowałem pierwszą. I zadałem pytanie kobiecie jak seria schodzi. Powiedziała, że "wszystkie" trzy sztuki pierwszej części zeszło, drugi numer dostała w ilości 1 (kupiony przeze mnie).
Z drugiej strony, wiem o trójce moich "casual'owych" znajomych która na razie zdecydowana jest zbierać tę serię.
Ameryki tu nie odkryje, ale wszystko wyklaruje się w okolicach 6 numeru.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #902 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:44:00 am »
Batmany tez za 1000 zl :smile: Tylko szaleniec sie skusi na taka okazje :P
On nie sprzedaje tych komiksów po 999zł. Nie wiem co to za taktyka, ale te w tak wysokiej cenie są akurat niedostępne u jego dostawcy, ale ma je mieć później i można sobie zamówić, jak kogoś jakiś tytuł interesuje to pisać do nich na mail, szybko odpisują.

Zastanawiajace   jest to, ze przy okazji wydania AXM w Hachette, nie mozna juz nabyc   tego tytulu od Muchy (wyprzedane). I z Kolekcji wylecial tez Avengers.   Nie wesze spisku, ale byc moze w umowie z Hachette Mucha zastrzegla   swoje tytuly i nie zobaczymy jej komiksow w Kolekcji. Troche na to   licze, choc AXM t.2 chetnie bym kupil taniej :smile:
Mam nadzieje że się mylisz, nie mam zamiaru wspierać muchy i płacić 70zł za Civil War.

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #903 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:53:48 am »
masz racje nie wspieraj MUCHY to upadnie jak Semic czy Mandragora, a Ty będziesz potem płakał że nie ma komiksów w Polsce...

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #904 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:02:55 pm »
Zastanawiajace jest to, ze przy okazji wydania AXM w Hachette, nie mozna juz nabyc tego tytulu od Muchy (wyprzedane).
Przed chwilą zrobiłem mały research i faktycznie, tom 1 AXM zniknął ze wszystkich sklepów komiksowych.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #905 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:06:31 pm »
Nie sadze, ze Mucha nie zabezpieczyla sie w umowie z Hachette. Na zgon Muchy nie ma co liczyc, ja przynajmniej ja bede wspieral jak tylko moge, bo to jedyne wydawnictwo w Polsce regularnie wydajace superhero. Jasne, ze ceny sa wysokie, ale do tego juz sie dawno przyzwyczailem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #906 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:15:54 pm »
zaczynam się obawiać o tę kolekcję. Dzisiaj kupiłem drugą część w tym punkcie co kupowałem pierwszą. I zadałem pytanie kobiecie jak seria schodzi. Powiedziała, że "wszystkie" trzy sztuki pierwszej części zeszło, drugi numer dostała w ilości 1 (kupiony przeze mnie).

Myślę, że jak większość tego typu kolekcji zakładają dystrybucję w oparciu o prenumeraty. Ja np. po nabyciu w kiosku 1 tomu od razu zamówiłem subskrypcję, zatem wysyłka drugiego tomu kolekcji do kiosku 'dla mnie' mijałaby się z celem. Pytanie więc brzmi ilu jest takich klientów jak ja, jak dobrze skalkulowali liczbę oczekiwanych prenumerat. Temu miało służyć 'badanie rynku' z sierpnia. Zakładam, że znają się na swojej robocie i się nie przeliczyli, bo - mimo pewnych wad - bardzo szkoda by było.

Offline under

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #907 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:23:39 pm »
gość wystawia na allegro w tej cenie towar którego w chwili obecnej brak ale ma mieć lub ma sie dopiero ukazac (zamówienia, dodruki itp) Jednak gdyby ktos bardzo chciał juz i teraz to w takiej cenie "zalatwi" innymi kanałami. Sprawa jasna i klarowna jednak na allegro powoli zaczyna być to denerwujące że o zakupach z drugiej ręki można zapomnieć a ceny czesto gęsto są wyższe niż w innych miejscach

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #908 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:35:00 pm »
zaczynam się obawiać o tę kolekcję. Dzisiaj kupiłem drugą część w tym punkcie co kupowałem pierwszą. I zadałem pytanie kobiecie jak seria schodzi. Powiedziała, że "wszystkie" trzy sztuki pierwszej części zeszło, drugi numer dostała w ilości 1 (kupiony przeze mnie).
I to bardzo dobrze swiadczy o Hachette - mają realne pojecie o rynku i wiedzą, ze ludzie kupią tanio pierwszy tom, a pozniej liczba czytelnikow spadnie. Wlasciwie nie ma w tym nic odkrywczego, a utrzymywanie liczby egzemplarzy na tak wysokim poziomie przez caly czas wydawania serii ozbaczaloby dla wydawnictwa klęskę.

No i potwierdzone: dla prenumeratorow tomy 2 i 3 są juz gotowe i są przekazane do wysylki. Mozna ich oczekiwac już po świętach.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #909 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:41:52 pm »
I to bardzo dobrze swiadczy o Hachette - mają realne pojecie o rynku i wiedzą, ze ludzie kupią tanio pierwszy tom, a pozniej liczba czytelnikow spadnie. Wlasciwie nie ma w tym nic odkrywczego, a utrzymywanie liczby egzemplarzy na tak wysokim poziomie przez caly czas wydawania serii ozbaczaloby dla wydawnictwa klęskę.

No i potwierdzone: dla prenumeratorow tomy 2 i 3 są juz gotowe i są przekazane do wysylki. Mozna ich oczekiwac już po świętach.
Była już o tym gadka x razy że później ich kolekcje znikają z kiosków i opierają się głównie na prenumeracie. Do tego wszystkie poprzednie wydawali do końca.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #910 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:45:56 pm »
Wie ktoś może czy istnieje możliwość zamówienia prenumeraty od późniejszych numerów? Bo w tej chwili kupuję w kiosku ale jeżeli przestaną rozprowadzać to może być problem.

Offline LBD

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #911 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:52:19 pm »
Z tego co pamiętam to prenumerata jako taka nie będzie możliwa od dalszych numerów, za to jest możliwość nabycia pojedynczych numerów jako archiwalne,
1. zakładając, że będą dostępne (gwarancji na to nie ma)
2. płaci się wtedy za przesyłkę

Offline Qwant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #912 dnia: Grudzień 20, 2012, 02:40:20 pm »
zaczynam się obawiać o tę kolekcję. Dzisiaj kupiłem drugą część w tym punkcie co kupowałem pierwszą. I zadałem pytanie kobiecie jak seria schodzi. Powiedziała, że "wszystkie" trzy sztuki pierwszej części zeszło, drugi numer dostała w ilości 1 (kupiony przeze mnie).
(...)

Martwi Cię, że wszystkie egzemplarze się wyprzedały? Po wstępie "zaczynam się obawiać o tę kolekcję" spodziewałem się, że napiszesz o zalegających stosach poprzedniego numeru.

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #913 dnia: Grudzień 20, 2012, 03:47:25 pm »
masz racje nie wspieraj MUCHY to upadnie jak Semic czy Mandragora, a Ty będziesz potem płakał że nie ma komiksów w Polsce...
A na cholerę ma wspierać? W temacie komiksów amerykańskich jest Multiversum, Atom Comics oraz Hobbymasters. Chłopaki robią świetną robotę, komiksy są często dużo tańsze, niż polskie wydania, a i wybór znacznie większy.
Nie licząc WKKM i kilku archiwalnych rzeczy to w temacie komiksów amerykańskich od kilku lat korzystam tylko i wyłącznie z Multiversum. Po części też dlatego, że wolę wpierać prywatny prywatny, niewielki biznes, niż Egmont, czy Muchę.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #914 dnia: Grudzień 20, 2012, 04:15:52 pm »
A na cholerę ma wspierać? W temacie komiksów amerykańskich jest Multiversum, Atom Comics oraz Hobbymasters. Chłopaki robią świetną robotę, komiksy są często dużo tańsze, niż polskie wydania, a i wybór znacznie większy.
Nie licząc WKKM i kilku archiwalnych rzeczy to w temacie komiksów amerykańskich od kilku lat korzystam tylko i wyłącznie z Multiversum. Po części też dlatego, że wolę wpierać prywatny prywatny, niewielki biznes, niż Egmont, czy Muchę.

Uważam podobnie. Za komiksy z tych wydawnictw trzeba zapłacić 90 złotych. Przy 160 stronach to żadna okazja. Ja osobiście zamawiam głównie na atomcomics, głównie ze względu an szybką przesyłkę kurierską. Multiversum ma większy wybór, jednak przynajmniej w moim przypadku realizacja zamówienia u nich trwała dosyć długo.