Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #915 dnia: Grudzień 20, 2012, 05:06:37 pm »

A na cholerę ma wspierać? W temacie komiksów amerykańskich jest Multiversum, Atom Comics oraz Hobbymasters. Chłopaki robią świetną robotę, komiksy są często dużo tańsze, niż polskie wydania, a i wybór znacznie większy.
Nie licząc WKKM i kilku archiwalnych rzeczy to w temacie komiksów amerykańskich od kilku lat korzystam tylko i wyłącznie z Multiversum. Po części też dlatego, że wolę wpierać prywatny prywatny, niewielki biznes, niż Egmont, czy Muchę.


Uważam podobnie. Za komiksy z tych wydawnictw trzeba zapłacić 90 złotych. Przy 160 stronach to żadna okazja. Ja osobiście zamawiam głównie na atomcomics, głównie ze względu an szybką przesyłkę kurierską. Multiversum ma większy wybór, jednak przynajmniej w moim przypadku realizacja zamówienia u nich trwała dosyć długo.


Hm, może to niektórych zaskoczy, ale nie wszyscy znają angielski. Wspieranie tych wydawnictw to jednocześnie wspieranie kultury komiksowej jako takiej- chcecie, żeby ludzie brali komksiarzy na poważnie, a nie jako przerośnięte dzieciaki? Jak to się odbywa w innych krajach? Im łatwiej dostępny produkt w natywnym języku, tym łatwiej dotrzeć do większego grona ludzi- ludzi z przypadku, a nie tylko geeków i nerdów. Babcia  kupi wnusiowi na prezent komiks po polsku, który jest łatwo dostać w Empiku czy księgarni, ale nie ściągnie mu ze specjalistycznej strony internetowej.


I właśnie po to jest ta kolekcja- spełnia wszystkie wymagania, żeby dotrzeć do masowego odbiorcy, który jest duża szansa, że się przekona do komiksów. Jeśli chcemy zobaczyć takie widoki jak np. we Francji, gdzie trzypokoleniowa rodzina przychodzi w cospleyu na konwent, to trzeba sobie na to zapracować. I nawet jeśli nie wspierać aktywnie polskich wydawnictw, to przynajmniej nie podminowywać ich wygadując głupoty, że są niepotrzebne. Dla siebie kupuję angielskie wydawnictwa, bo tłumaczenie leży i kwiczy, a tomy są mocno do tyłu[size=78%], [/size]ale już swojemu chrześniakowi kupiłam polskie wydania Avengersów. Nie dość, że będzie w stanie zrozumieć jak trzeba historię, to będzie w stanie w nią wciągnąć innych znajomych pożyczając im swoje książki. Tak to działa.


A dlaczego te komiksy wydawane przez Muchę kosztują ile kosztują? Zejdźcie proszę na ziemię. Jeśli to nie jest odnoga PWNu, to nie jest to duży biznes, to raz. Kredowy papier, twarda okładka, cena druku, cena licencji, kurs dolara... Jako osoba siedząca w temacie druku i wydawania książek, mogę powiedzieć Wam tylko tyle- kroci i kokosów na tych komiksach nie robią, ale super, że są w stanie się z tego utrzymać. Już sam druk tej jakości kosztuje bardzo dużo, a jestem pewna, że nie są to masówki. Hachette jest w stanie ściąć bardzo dużo na druku ze względu  na masowość produkcji, ponadto jest to firma działająca w wielu krajach, co też robi różnicę w stosunku do Muchy. Żeby tylko jeszcze tłumaczył ktoś z polotem i nie rąbał wszędzie makaronizmów i anglicyzmów...

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #916 dnia: Grudzień 20, 2012, 05:59:32 pm »
Nie ma co porownywac cen wydan angielskich z polskimi. Jak kolezanka wyzej wspomniala, nie kazdy zna angielski i nie chodzi o wpieranie tego czy innego wydawnictwa, ale o sam rozwoj komiksu w Polsce. Poza tym wystarczy sobie wyobrazic jak wielki jest anglojezyczny rynek komiksowy - wszystkie kontynenty, oprocz Antarktydy :) W ten sposob za jednym wydaniem obnizane sa jednostkowe koszty druku, stad ta roznica i ciagle wznowienia starszych komiksow. Wielu z nas kupuje polskie wydania i dodatkowo kupuje rowniez wydania anglojezyczne i nie marudzi :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline daniels

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #917 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:07:25 pm »
od dawna czytam na wielu forach wypowiedzi osób które nabywają wyłącznie komiksy w oryginale, bo taniej, lepiej i w ogóle. znajomość angielskiego jest coraz powszechniejsza i nie dziwi fakt, że jak jest okazja, to co nieco można poczytać. zastanawiam się tylko, ilu tych czytających w oryginale miało przyjemność wyłapać i zrozumieć wszelkie pojawiające się w tekście niuanse, slang, niektóre idiomy czy zwroty które mając wiele znaczeń mogą wyprowadzać w pole nawet osoby z niezłą znajomością języka. ilu z nich pojechało "kreczmarem" i zamiast zrozumieć tekst dopowiedziało sobie treść bez głębszej analizy. tych "uchybień" pozbawione są (a przynajmniej powinny być - patrz nieszczęsne, pierwsze wydanie powrotu mrocznego rycerza) profesjonalne przekłady komiksów. osobiście wolę przeczytać tłumaczenia Pana Sidorkiewicza czy Pani Braitner niż zastanawiać się czasem co dana fraza oznacza albo źle ją zrozumieć. no chyba, że "czytający w oryginale" reprezentują poziom profesjonalnego tłumacza, wtedy to już inna bajka.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #918 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:55:42 pm »
Nie chodzi o wpieranie tego czy innego wydawnictwa, ale o sam rozwoj komiksu w Polsce.
Moim zdaniem, rozwój komiksu w Polsce będziecie wspierać, jeśli będziecie kupować polskie komiksy. Możecie jeszcze ewentualnie przekonywać sami siebie, że wspieracie rozwój komiksu w Polsce, kupując komiksy publikowane przez  wydawnictwa, które polskie komiksy wydają. W wypadku, o którym tutaj mowa, nie ma mowy o wspieraniu komiksu w Polsce. Ani trochę.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #919 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:59:02 pm »
Wie ktoś może czy istnieje możliwość zamówienia prenumeraty od późniejszych numerów? Bo w tej chwili kupuję w kiosku ale jeżeli przestaną rozprowadzać to może być problem.

Z tego co widzę na angielskiej stronie kolekcji, prenumeratę można zamówić od kiedy się chce, ale prezenty zarezerwowane są dla prenumeratorów od numeru, 1,2,3 lub 4.
U nas pewnie będzie podobnie, przecież im zależy na tym aby sprzedać.
http://www.graphicnovelcollection.com/collection.html
Jak już jestem przy stronie angielskiej, to zwróćcie uwagę na te podstawki do kolekcji. Ale to chyba tylko do zakupów kartami kredytowymi i u nas tego nie będzie. Jedyny ciekawy „prezent”.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #920 dnia: Grudzień 20, 2012, 07:07:45 pm »
Z tego co widzę na angielskiej stronie kolekcji, prenumeratę można zamówić od kiedy się chce, ale prezenty zarezerwowane są dla prenumeratorów od numeru, 1,2,3 lub 4.
U nas pewnie będzie podobnie, przecież im zależy na tym aby sprzedać.
http://www.graphicnovelcollection.com/collection.html
Jak już jestem przy stronie angielskiej, to zwróćcie uwagę na te podstawki do kolekcji. Ale to chyba tylko do zakupów kartami kredytowymi i u nas tego nie będzie. Jedyny ciekawy „prezent”.

Fakt, te podstawki to bardzo fajny gadżet. Gdyby dawali je zamiast tego beznadziejnego kubka czy torebki to może i ja bym się skusił na prenumeratę.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #921 dnia: Grudzień 20, 2012, 07:32:37 pm »
Z tego co widzę na angielskiej stronie kolekcji, prenumeratę można zamówić od kiedy się chce, ale prezenty zarezerwowane są dla prenumeratorów od numeru, 1,2,3 lub 4.
U nas pewnie będzie podobnie, przecież im zależy na tym aby sprzedać.

Cytat ze strony kolekcji:

                  PYTANIE 4. Czy można kolekcję zaprenumerować od dowolnego numeru?                                                                 ODPOWIEDŹ: Tak, przy czym oferta promocyjna dotyczy tylko prenumeraty od tomu 2 lub 3.                                 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #922 dnia: Grudzień 20, 2012, 08:13:21 pm »
Jak już jestem przy stronie angielskiej, to zwróćcie uwagę na te podstawki do kolekcji. Ale to chyba tylko do zakupów kartami kredytowymi i u nas tego nie będzie. Jedyny ciekawy „prezent”.
Moj kolega widzial i dotykal te podstawki i niestety sa bardzo kiepskie :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #923 dnia: Grudzień 20, 2012, 08:16:17 pm »
Moim zdaniem, rozwój komiksu w Polsce będziecie wspierać, jeśli będziecie kupować polskie komiksy. Możecie jeszcze ewentualnie przekonywać sami siebie, że wspieracie rozwój komiksu w Polsce, kupując komiksy publikowane przez  wydawnictwa, które polskie komiksy wydają. W wypadku, o którym tutaj mowa, nie ma mowy o wspieraniu komiksu w Polsce. Ani trochę.
Masz oczywiscie racje.
Byc moze zle sie wyrazilem, a chodzilo mi raczej o "rozwoj i popularyzajce czytelnictwa komiksu w Polsce". Oczywiscie i pod tym wzgledem moge sie mylic.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #924 dnia: Grudzień 20, 2012, 08:26:05 pm »
Moim zdaniem, rozwój komiksu w Polsce będziecie wspierać, jeśli będziecie kupować polskie komiksy. Możecie jeszcze ewentualnie przekonywać sami siebie, że wspieracie rozwój komiksu w Polsce, kupując komiksy publikowane przez  wydawnictwa, które polskie komiksy wydają. W wypadku, o którym tutaj mowa, nie ma mowy o wspieraniu komiksu w Polsce. Ani trochę.
A ja pozwolę się nie zgodzić do końca. Nie ma w Polsce profesjonalnego wydawnictwa, które wydaje tylko polskich autorów. Czyli jeżeli chcemy aby ono dalej funkcjonowało musimy kupować komiksy zagraniczne przez nie wydane, których zysk ze sprzedaży może pójść na wydanie potem polskiego komiksu. Przypadek Muchy akurat nie spełnia tego założenia, ale reszta - w mniejszym lub większym zakresie - już tak.

@peta18 - nie pisz dwóch oddzielnych postów pod sobą.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #925 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:11:39 pm »
A ja pozwolę się nie zgodzić do końca. Nie ma w Polsce profesjonalnego wydawnictwa, które wydaje tylko polskich autorów. Czyli jeżeli chcemy aby ono dalej funkcjonowało musimy kupować komiksy zagraniczne przez nie wydane, których zysk ze sprzedaży może pójść na wydanie potem polskiego komiksu. Przypadek Muchy akurat nie spełnia tego założenia, ale reszta - w mniejszym lub większym zakresie - już tak.
Mucha nie wydaje polskich komiksów. Hachette nie wydaje polskich komiksów (TM Semic tez nie wydawało polskich komiksów). O innych wydawnictwach nikt tu nie mówi. Sorry, ale nie wiem, w którym momencie się ze mną nie zgadzasz.

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #926 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:18:53 pm »
Mucha nie wydaje polskich komiksów. Hachette nie wydaje polskich komiksów (TM Semic tez nie wydawało polskich komiksów). O innych wydawnictwach nikt tu nie mówi. Sorry, ale nie wiem, w którym momencie się ze mną nie zgadzasz.
Przeczytałem jeszcze raz co napisałeś wcześniej i jednak się z Tobą zgadzam, ponieważ masz rację. Nie doczytałem do końca i coś innego sobie ubzdurałem niż było napisane, przepraszam.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #927 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:13:08 am »
A ja pozwolę się nie zgodzić do końca. Nie ma w Polsce profesjonalnego wydawnictwa, które wydaje tylko polskich autorów.

A czy Zin Zin Press nie jest takim wydawnictwem?

Co prawda to trochę nie na temat, ale warto byłoby wspierać polskich twórców. Jest "Bler", jest "Biały Orzeł", są "Tajemnice DAG Fabrik", jest w czym wybierać i nawet jeśli nie do końca komuś odpowiada to chyba warto zakupić, aby i nasze rodzime komiksy się pojawiały na rynku w jak największej ilości. Tym bardziej, że ich cena jest bardzo konkurencyjna.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #928 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:52:43 am »
Co prawda to trochę nie na temat, ale warto byłoby wspierać polskich twórców. Jest "Bler", jest "Biały Orzeł", są "Tajemnice DAG Fabrik", jest w czym wybierać i nawet jeśli nie do końca komuś odpowiada to chyba warto zakupić, aby i nasze rodzime komiksy się pojawiały na rynku w jak największej ilości. Tym bardziej, że ich cena jest bardzo konkurencyjna.
Myślę, że jak komuś nie odpowiada to, co jest w polskich komiksach, to nie powinien ich kupować, bo w ostatecznym rozrachunku taki ktoś pojawia się na forum i rzuca bluzgami na to, co Polacy robią, gdyż różni się to od tego, co mu się naprawdę podoba. Ważne natomiast jest, żeby ludzie wiedzieli o tym, że polskie komiksy się ukazują, że jest ich całkiem sporo, że wiele z nich jest naprawdę znakomitych (i że są oficyny, które je wydają). W sumie, taką informacyjną rolę sami względem siebie spełniamy, pisząc na tym forum.
Co do konkurencyjnych cen polskich komiksów, to bym się nie zgodził. Komiksy wydawane przez Hachette są zdecydowanie tańsze (chociaż wydawane przez Muchę - zdecydowanie droższe; nie wiem, czemu).
Zgodzę się natomiast z tym, że jest to wypowiedź trochę nie na temat.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #929 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:09:17 am »
Komiksy wydawane przez Hachette są zdecydowanie tańsze (chociaż wydawane przez Muchę - zdecydowanie droższe; nie wiem, czemu).
Pewnie wynika to z nakladu i byc moze polska wersja Kolekcji jest drukowana razem z czeska - co pewnie wplywa znacznie na mniejsze koszty produkcji.
A byc moze Mucha przegina troche z cenami :)
Buk, Hodor i Dziczyzna