trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 466038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #945 dnia: Grudzień 21, 2012, 08:53:19 pm »
Długo się jeszcze tak będziecie licytować znajomością angielskiego?

Jedni nie znają, innym nie sprawia przyjemności czytanie w oryginale a jeszcze inni (jak ja) kolekcjonują tylko komiksy wydane w naszym języku.


A wracając do tematu, takie małe porównanie (na górze Mucha, na dole Hachette/Mucha):






 :smile:

W całym komiksie jest oczywiście tego więcej. Kolory i kontrast w wydaniu Hachette też jakoś lepiej się prezentują.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #946 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:01:12 pm »
Długo się jeszcze tak będziecie licytować znajomością angielskiego?
Jeśli moja wypowiedź została odebrana jako licytowanie się znajomością angielskiego, to przepraszam. Nie chciałem, żeby tak to wyglądało. Kupuję całą masę komiksów po polsku. Często także te, które przeczytałem w innym języku. Komiksów z "Muchy" jednak już nie kupuję (kupowałem), bo ich ceny są wyższe niż oryginałów, a jakość niższa.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #947 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:09:50 pm »
Jeżeli moja wypowiedź została odebrana jako licytowanie się znajomością angielskiego, to osiągnąłem swój cel. Pół roku temu na tym forum ktoś zarzucił mi sabotowanie polskiego komiksu przez namawianie do zakupu oryginałów. Od tego czasu wszędzie gdzie mogę zachęcam ludzi do tego. Nawet najlepsze tłumaczenie nie jest w stanie oddać w 100 % zamysłu autora. Oryginalne jest tańsze, w 99% przypadków lepiej wydane i wspomaga rozwój umiejętności lingwistycznych. W ciągu ostatniego roku sprzedałem WSZYSTKIE swoje polskie wersje amerykańskich komiksów, zostawiając tylko komiksy polskie polskie i polskie obce ale nieangielskie. za to co oszczędzam miesięcznie po roku ma 2 komiksy ekstra.
 Mam prawo do takiej opinii, dobrze ją umotywowałem i tyle w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 09:15:58 pm wysłana przez fragsel »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #948 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:21:57 pm »
Pół roku temu na tym forum ktoś zarzucił mi sabotowanie polskiego komiksu przez namawianie do zakupu oryginałów.
Nie rozumiem. Przecież oryginalne polskie komiksy są po ..polsku

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #949 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:27:22 pm »
Może nie komiksu polskiego ile komiksu w Polsce. Źle się wyraziłem.

Cytuj
Przez taką właśnie kupę ludzi rynek w Polsce coraz bardziej się kurczy. Wydania są coraz droższe i jest ich coraz mniej. Smutne to. Najsmutniejsze to jednak nawoływanie innych do tego samego. :sad:


Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #950 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:34:15 pm »
Zgadzam się w 100%. 8 lat temu, po 10 latach nauki angielskiego (podst + liceum + studia) z teoretycznym angielskim na poziomie Advanced usiadłem do Watchmen w oryginale ... i umarłem. Zrozumiałem może 40%, czytałem w tempie żółwia. To samo jak chciałem poczuć smak dzieciństwa i zabrałem się za Quantum Leap (Zagubiony w Czasie). po cztery, 5 razy te same kwestie musiałem sobie puszczać.
Dzisiaj, 8 lat później, bez dodatkowych lekcji, szkoleń, konwersacji, tylko dzięki ciągłemu czytaniu komiksów i oglądaniu seriali w oryginale powiem nieskromnie - wymiatam. 1,5 roku temu łyknąłem Watchmen. I From Hell. I Całe League of Extraordinary (Black Dossier included). Bułka z Masłem

I nie muszę czekać na żadne mityczne Manzoku. Cała Historia Yorick'a Brown'a stoi na wyeksponowanym miejscu mojej półki. Obok Ex Machiny (Polecam!!!) i KILKUDZIESIĘCIU Essentiali.

No i Largo Wincha w w wersji CINEBOOK
No wlasnie! Miales dobre podstawy, okresliles swoja wiedze jezyka obcego na advanced, pozniej juz bylo tylko szlifowanie. Niestety ktos na poziomie pre-intermediate (a taka jest najczesciej spotykana znajomosc j. angielskiego) juz za bardzo nie moze sobie pozwolic na w miare normalne czytanie oryginalow. Poza tym komiksy nie tylko tworzy sie w j. angielskim, mamy tez bogaty rynek frankofonski i japonski... a tu juz zaczyna sie robic problem :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #951 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:40:28 pm »
No to widać, że Hachette stara się całkiem sprawnie odwzorować oryginał ;)


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #952 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:48:59 pm »
No wlasnie! Miales dobre podstawy, okresliles swoja wiedze jezyka obcego na advanced, pozniej juz bylo tylko szlifowanie. Niestety ktos na poziomie pre-intermediate (a taka jest najczesciej spotykana znajomosc j. angielskiego) juz za bardzo nie moze sobie pozwolic na w miare normalne czytanie oryginalow. Poza tym komiksy nie tylko tworzy sie w j. angielskim, mamy tez bogaty rynek frankofonski i japonski... a tu juz zaczyna sie robic problem :)

Ale też weź pod uwagę ile komiksów jest pisanych na poziomie Watchmen? Przecież nasze preintermediate nie może odbiegać od poziomu 12-13 latka z USA a przecież Marvel (bo to watek o kolekcji Marvela) do takeij grupy też musi się dostosować.

A co do komiksów obcych nieangielskich to się zgadzam. Wspieram z całych sił portfela dokonania Taurusa. Ale też jeśli nie ma odpowiedniej ilości odbiorców to nie ma co się z koniem kopać. Rynek jest tak bogaty, że jak czegoś nie dam rady przeczytać to znajdę sposób by wypełnić pustkę

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:13:35 pm »
Zgadzam się w 100%. 8 lat temu, po 10 latach nauki angielskiego (podst + liceum + studia) z teoretycznym angielskim na poziomie Advanced usiadłem do Watchmen w oryginale ... i umarłem. Zrozumiałem może 40%, czytałem w tempie żółwia. To samo jak chciałem poczuć smak dzieciństwa i zabrałem się za Quantum Leap (Zagubiony w Czasie). po cztery, 5 razy te same kwestie musiałem sobie puszczać.
Dzisiaj, 8 lat później, bez dodatkowych lekcji, szkoleń, konwersacji, tylko dzięki ciągłemu czytaniu komiksów i oglądaniu seriali w oryginale powiem nieskromnie - wymiatam. 1,5 roku temu łyknąłem Watchmen. I From Hell. I Całe League of Extraordinary (Black Dossier included). Bułka z Masłem

I nie muszę czekać na żadne mityczne Manzoku. Cała Historia Yorick'a Brown'a stoi na wyeksponowanym miejscu mojej półki. Obok Ex Machiny (Polecam!!!) i KILKUDZIESIĘCIU Essentiali.

No i Largo Wincha w w wersji CINEBOOK
baaa, ja nawet polskich tytułów nie kupuję, tylko czekam aż wyjdą po angielsku. i też przez kilka lat kupowałem zagraniczne komiksy po kilkadziesiąt złotych, żeby wyłapać z każdego po dwa nowe słówka. nie przeszkadzało mi to, że paliłem sobie zakończenie rozumiejąc komiks w 40 %. teraz wymiatam. warto było przez te kilka lat kupować komiksy, których do końca nie rozumiałem, bo teraz mogę lepiej odebrać komiks niż przedstawiłby mi to profesjonalny tłumacz.
no i ta cena. przecież wiadomo, że cena PROMOCYJNA komiksów zagranicznych jest o ponad kilkadziesiąt złotych niższa niż cena OKŁADKOWA wydań polskich. jasno widać, że wydawnictwa komiksowe w Polsce to zło...
ooo, a porównują cenę tej kolekcji na wychwalanej wcześniej pewnej stronie z kolekcją brytyjską, to już w ogóle mamy szał i zdzierstwo wydawnictw. nic tylko wspierać prywatne inicjatywy dla wyższych celów...
No to widać, że Hachette stara się całkiem sprawnie odwzorować oryginał :wink:
a Ty o kolekcji Hachette? zdaje mi się, że to nie ten wątek...

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:42:35 pm »
no i ta cena. przecież wiadomo, że cena PROMOCYJNA komiksów zagranicznych jest o ponad kilkadziesiąt złotych niższa niż cena OKŁADKOWA wydań polskich. jasno widać, że wydawnictwa komiksowe w Polsce to zło...


No cieszę się, ze się ze mną zgadzasz. też zauwazyłeś, że Daytripper (cena w sklepie gildii 107,10 PLN) w bookdepository 17,74$ * 3,0791 = 54,62? Nie masz na oku czegoś za 52,48? Bo ja co zaoszczędzę to często na polskie komiksy wydaję. W sam raz ta kwota na blera i orła.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #955 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:08:10 pm »
Kupiłem 2 tomy Hellboya od Egmontu (reedycja) ze szczytnym postanowieniem "wsparcia" wydawnictwa. Teraz wiem, że na 3 tom się pewnie nie doczekam, a jeśli nawet, to poczekam potwornie długo.
Kupowanie tłumaczonych komiksów w Polandii to niestety niewdzięczna rzecz. Dlatego tez nie dziwię się osobom nakłaniającym do kupowania prosto od bezpośrednich wydawców. Sam tak robię.

Co do głównego tematu, to dowiadywał się już ktoś kiedy będzie jakaś wstępna lista przynajmniej kilku(dziesięciu) tytułów?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:09:58 pm »
Co do głównego tematu, to dowiadywał się już ktoś kiedy będzie jakaś wstępna lista przynajmniej kilku(dziesięciu) tytułów?


Dziś napisałem do Dyrektor Kolekcji Hachette właśnie w tej sprawie. Zastanawiam się czy i kiedy odpowie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:14:07 pm »
A co do komiksów obcych nieangielskich to się zgadzam. Wspieram z całych sił portfela dokonania Taurusa.
no to może kolejny plan ośmioletni, tym razem z językiem francuskim? w tych czasach nie znać dwóch języków obcych, to delikatne zacofanie. i nie trzeba będzie wspierać jakichś tam wydawnictw, które naciągają...
No cieszę się, ze się ze mną zgadzasz. też zauwazyłeś, że Daytripper (cena w sklepie gildii 107,10 PLN) w bookdepository 17,74$ * 3,0791 = 54,62? Nie masz na oku czegoś za 52,48? Bo ja co zaoszczędzę to często na polskie komiksy wydaję. W sam raz ta kwota na blera i orła.
no co Ty, polskie komiksy czytasz? ech, widzisz, Ty mi podasz Daytripper, ja Ci podam co innego. nie ma reguły. można się licytować...
aha, i na bookdepository jest chyba wersja z miękką okładką, więc różnica już się trochę kurczy. no i ja ten komiks po polsku kupiłem za 89,25. oj, kurczy się jeszcze bardziej...

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:19:15 pm »
U mnie w domu pełnym tradycji było takie powiedzenie: Ziarnko do Ziarnka uzbiera się miarka. A jak pewnie zauważyłeś taka (jaką teraz jak rozumiem promujesz) rozrzutność, nieumiejętne zarządzenie finansami i złe planowanie wydatków wykończyło pewnie i niejednego fana komiksu ale i parę znanych mi już tylko z nazwy polskich wydawnictw.

A jak po pewnym czasie szukania nie znajdę wersji tańszej niż polska to kupię tłumaczenie. Tylko jakoś tak zawsze jest, że jak chcę znaleźć to max 2-3 miesiące i mam. Albo nie mam ( w domyśle ani jednego komiksu amerykańskiego po polsku, co daje do myślenia)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2012, 11:26:17 pm wysłana przez fragsel »

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:25:09 pm »
no to może kolejny plan ośmioletni, tym razem z językiem francuskim?
Śmiej się. Śmiej. Uczę się japońskiego (ostatnio przerwałem) i właśnie zacząłem uczyć francuskiego by móc sobie czytać komiksy, które chcę i nie być uzależnionym od widzimisię wydawców. Języki mają to do siebie, że ich znajomość zawsze dobrze wygląda w CV.

 

anything