trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 470988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #960 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:32:39 pm »
no to może kolejny plan ośmioletni, tym razem z językiem francuskim?

A ja to nawet w sumie pracuję w szkole dwujęzycznej polsko-francuskiej więc czemu nie. Jakoś nie miałem motywacji (są tu klasy tylko polskie) ale teraz mnie zainteresowałeś. Dodatek dwujęzyczny mógłbym wydać na komiksy. Oryginalne: polskie, angielskie lub frankońskie.
Dzięki, przyjacielu

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #961 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:56:02 pm »
U mnie w domu pełnym tradycji było takie powiedzenie: Ziarnko do Ziarnka uzbiera się miarka. A jak pewnie zauważyłeś taka (jaką teraz jak rozumiem promujesz) rozrzutność, nieumiejętne zarządzenie finansami i złe planowanie wydatków wykończyło pewnie i niejednego fana komiksu ale i parę znanych mi już tylko z nazwy polskich wydawnictw.

A jak po pewnym czasie szukania nie znajdę wersji tańszej niż polska to kupię tłumaczenie. Tylko jakoś tak zawsze jest, że jak chcę znaleźć to max 2-3 miesiące i mam. Albo nie mam ( w domyśle ani jednego komiksu amerykańskiego po polsku, co daje do myślenia)
u mnie w domu bez tradycji była zasada, żeby nie kupować rzeczy, które wykorzystywaliśmy tylko w 40%. nie można było pozwolić sobie na marnotrastwo 60%. nawet tylko przez kilka lat...
i też szanuję metodę "Ziarko do ziarka", ale nie jadę od razu populizmem i żeby udowodnić swoje rację z piątaka (czy dychy) nie robię ponad pół stówy. a z komiksami przesadzasz, bo parę tytułów można kupić taniej. już pomijając nawet tę kolekcję. tylko pewnie nie szukasz, bo "wiesz", że nie ma. poza ostatnim tomem swoje (polskie) Hellblazery kupiłem -40 %. bez uszkodzeń, w sklepie stacjonarnym.
Śmiej się. Śmiej. Uczę się japońskiego (ostatnio przerwałem) i właśnie zacząłem uczyć francuskiego by móc sobie czytać komiksy, które chcę i nie być uzależnionym od widzimisię wydawców. Języki mają to do siebie, że ich znajomość zawsze dobrze wygląda w CV.
wiem i rozumiem to, ale nie każdy ma czas, predyspozycje, możliwości, etc. żeby nauczyć się wszystkich języków, w których wychodzą interesujące go komiksy...
A ja to nawet w sumie pracuję w szkole dwujęzycznej polsko-francuskiej więc czemu nie. Jakoś nie miałem motywacji (są tu klasy tylko polskie) ale teraz mnie zainteresowałeś. Dodatek dwujęzyczny mógłbym wydać na komiksy. Oryginalne: polskie, angielskie lub frankońskie.
Dzięki, przyjacielu
nie ma sprawy. to teraz przekaż tym, którzy nie mają pracy dwujęzycznej. albo dzieciakom, którym rodzicę kupują choćby tę kolekcję, a którę nie znają jeszczę języka. otóż mają problem. od jutra, jedyną słuszną decyzją, zamykamy wszystkie polskie wydawnictwo. nie tylko komiksowe. nie znają języka, mają problem....

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #962 dnia: Grudzień 22, 2012, 06:40:38 am »
Wiesz co, ja jednak myślę, że w przeciwieństwie do moich 40% te wspomniane przez Ciebie 40% to nie były problemy z językiem. Wygląda na to, że nawet po polsku nie idzie Ci czytanie ze zrozumieniem. Pokaż mi która moja wypowiedź wzywa do zamknięcia wydawnictw? Moim celem jest tylko uświadomienie ludziom, że mają wybór. Ja daję swój przykład, ty swój, a mądry czytelnik sam wybierze swoją drogę. Jestem po prostu przeciwny argumentom typu: kupuj polskie wersje bo jak nie to rynek upadnie. To cios poniżej pasa ( z resztą sam argument też jest nieprawdziwy).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 07:14:28 am wysłana przez fragsel »

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #963 dnia: Grudzień 22, 2012, 07:29:26 am »
super, bosko, cudownie, wspaniale, dziwię się że jeszcze posty tu po Polsku piszecie tacy z Was znawcy jezyków obcych, aż mi wstyd że piszę i mówię w ojczystym języku... ja mieszkam w Polsce i po Polsku chcę czytać komiksy, koniec.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #964 dnia: Grudzień 22, 2012, 07:33:01 am »
Polska dla Polaków!!!!!!!!!!!!!!

« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 07:38:24 am wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #965 dnia: Grudzień 22, 2012, 07:35:52 am »
Ziemia dla Ziemniaków!!!!!!!!!!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #966 dnia: Grudzień 22, 2012, 08:00:40 am »
ja mieszkam w Polsce i po Polsku chcę czytać komiksy

Zapomniałeś dodać "polskie"??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2012, 08:10:35 am wysłana przez N.N. »

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #967 dnia: Grudzień 22, 2012, 08:15:15 am »
polskie w zasadzie są po Polsku;)


Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #968 dnia: Grudzień 22, 2012, 08:38:07 am »
Rzeczywiście taniej wychodzą przez Multiversum czy Atomcomics.  200stronicowe komiksy o superbohaterach po 28zł kiedy doczekamy się tego po polsku ? Chociaż to może być coś słabego, chętnie bym sobie cos od nich zamówił ale gdzie można znaleźć takie opinie o poszczególnych komiksach ? Jakiś serwis w rodzaju imdb czy filmweb, że wrzucam tytuł i mam od razu ocene w gwiazdkach najlepiej :) Bo z drugiej strony jest ryzyko, że tam gdzie jest na multiversum przelicznik $ = 1.50zł to dział crapu, który nie jest wartościowy. A witryne i sekretarzyk mam wypełnione po brzegi, książki musze oddawać także szkoda pieniążków i miejsca na coś co nie jest bardzo dobre.


Z dostępnością będzie jak będzie. Na razie saloniki i empiki na pewno będą miały. Za pare miesięcy sie będziecie martwić najwyżej. Prenumerate wtedy zamówicie i tyle.


2 tom mi się bardzo podoba, a nie przepadałem nigdy za X-men - jedyny TM semic jakiego nie zbierałem. Także jak utrzymają taki poziom tytułów to sentyment do Mega Marveli (duużo słabych pozycji) będzie się mógł schować. A na MM musiałem czekać 3 miesiące ! Choć w sumie też żeby mnie szlag tu nie trafiał przez prenumerate, że coś leży w empiku a ja czekam na przesyłke "aż wyjdzie kolejny numer".
Part man, part machine - all cybercommando.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #969 dnia: Grudzień 22, 2012, 08:42:28 am »
Prawdziwy patriota domagałby się polskich wersji zagranicznych komiksów. Amerykańscy producenci kręcą  amerykańskie wersje europejskich filmów. My moglibyśmy publikować komiksy narysowane od nowa przez polskich rysowników, którzy osadziliby akcje w polskich realiach i nadali bohaterom słowiańskie rysy. Udało nam się z "Ojcem Mateuszem", którego polska wresja jest dużo lepsza od oryginalnej, to mogłoby się udać i tutaj: wyobrażacie sobie Piotra Parczaka i jego ciocię Marysię, żyjących w "Warszawie"? Byłoby bosko.

Offline lipaz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #970 dnia: Grudzień 22, 2012, 08:47:33 am »
prawdziwy patriota rzuca kostką brukową w policję w dzień niepodległości:) chyba mnie obrażasz;) i liczę, że żartując rozumiesz o czym wspomniałem prędzej i skończyłeś niepotrzebna licytację na słowa... ja wyraziłem tylko swoje zdanie...

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #971 dnia: Grudzień 22, 2012, 09:00:49 am »
prawdziwy patriota rzuca kostką brukową w policję w dzień niepodległości:) chyba mnie obrażasz;) i liczę, że żartując rozumiesz o czym wspomniałem prędzej i skończyłeś niepotrzebna licytację na słowa... ja wyraziłem tylko swoje zdanie...
Moja uwaga nie odnosi się do tego, co Ty napisałeś, ale do tej całej licytacji, która trwa tu już od jakiegoś czasu i która już zdążyła niektórych wyprowadzić z równowagi. Dyskusja jest dosyć bezsensowna: zaczęła się od stwierdzenia, że wydawnictwa, które wydają wyłącznie amerykańskie komiksy, wcale nie wspierają polskiego komiksu (gdyż polski komiks jest robiony przez polskich tworcow) i nawoływanie doi ich wspierania w imie wspierania polskiego komiksu są bezzasadne. Kilka luźnych uwag, kilka dygresji, kilka źle zrozumianych postów i mamy zajadłą dyskusję o patriotyzmie. Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #972 dnia: Grudzień 22, 2012, 09:05:05 am »
wyobrażacie sobie Piotra Parczaka i jego ciocię Marysię, żyjących w "Warszawie"? Byłoby bosko.


Wielu bohaterów Marvela to postacie, które występowały w starych niesuperbohaterskich komiksach z lat 50-tych (Hellcat - Patsy Walker z komiksów romantycznych o nastolatkach albo Willie Lumpkin - listonosz Fantastycznej Czwórki - z komiksu satyrycznego). Możeby to samo u nas.
Wybitny naukowiec, członek PANU-u,  Jakub Piekielny doznaje wypadku podczas niebezpiecznego eksperymentu genetycznego. tak powstaje Pazurro!!!!! Podczas wspólnej misji w czasie z Kleksem (w poszukiwaniu byłych przyjaciół a teraz niebezpiecznych psychopatów Jonasza i Jonaszy) trafiają do czasów Domana. Po ukończonej misji razem z marynarzami Kajetanem i Koko oraz pod kontrolą Jana Żbika, agenta W.Ł.Ó.C.Z.N.I. tworzą supergrupę LIGA WIELKOPOLSKA.

To by się mogło udać.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #973 dnia: Grudzień 22, 2012, 09:10:15 am »

To by się mogło udać.

Ale Ty proponujesz zrobienie czegoś oryginalnego, a ja postuluję wykupienie licencji od Marvela i robienie komiksów na podstawie ich scenariuszy dopasowanych tylko do polskich realiów (jak "Ojciec Mateusz", "Niania", "BrzydUla" itd.). Byłby to prawdziwy Marvel po polsku.
Tu chciałem przypomnieć, że na początku działalności TM Semic w komiksach pojawiały sie informacje, że bohaterowie mieszkają i działają w Polsce (Spiderman w Krakowie), ale szybko się z tego wycofali.

Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #974 dnia: Grudzień 22, 2012, 10:07:45 am »
Niezwykle bogata dyskusja słabo związana z tematem;)
We wszystkich wypowiedziach jest wiele argumentów przemawiających za kupnem takich, a takich opcji językowych, okładkowych, cenowych itd. Na dobrą sprawę każdy ma rację i każdy ma prawo kupować tam gdzie mu się podoba, kierując się ceną, jakością, wydaniem, czy innymi upodobaniami. Najważniejsze jest aby komiksy kupować:).
Kolekcja Marvela, jaka by nie była: za droga, za tania, źle dobrana, ma u mnie olbrzymiego plusa, bo dzięki niej komiksem się zainteresowałem i teraz obok niebieskich Asterisków i osiedla swoboda stoi kilkadziesiąt nowych komiksów różnych wydawnictw, oryginalnych i polskich wydań. Sięgając po koleiny z nich, za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu jak wyjątkowe jest to medium, dające wiele satysfakcji z lektury.
Teraz ponownie sięgam po AXM#1 z kolekcji, aby potem kontynuować przygodę z w wydaniach muchy. Więcej luzu na Święta ;)

 

anything