trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #975 dnia: Grudzień 22, 2012, 10:31:28 am »

Dziś napisałem do Dyrektor Kolekcji Hachette właśnie w tej sprawie. Zastanawiam się czy i kiedy odpowie.


Wartościowy post umknął w off topicu. Wreszcie ktoś zrobił podstawową rzecz. Czekamy co Ci odpowie.
Jak ktoś zna tych kolesi z Muchy to też niech napisze do nich w tej sprawie.



Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #976 dnia: Grudzień 22, 2012, 10:37:32 am »
Najważniejsze jest aby komiksy kupować:).
Kolekcja Marvela, jaka by nie była: za droga, za tania, źle dobrana, ma u mnie olbrzymiego plusa, bo dzięki niej komiksem się zainteresowałem i teraz obok niebieskich Asterisków i osiedla swoboda stoi kilkadziesiąt nowych komiksów różnych wydawnictw, oryginalnych i polskich wydań. Sięgając po koleiny z nich, za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu jak wyjątkowe jest to medium, dające wiele satysfakcji z lektury.

Taka też myśl przyświeca całemu mojemu 26-letniemu już obcowaniu z komiksami. Czytajmy!

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #977 dnia: Grudzień 22, 2012, 10:37:57 am »
Jak ktoś zna tych kolesi z Muchy to też niech napisze do nich w tej sprawie.
Mucha na swoim profilu FB informowala, ze kwestia ich umowy z Hachette jest tajna, wiec raczej nie ma co liczyc na przecieki/informacje z ich strony, niestety.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #978 dnia: Grudzień 22, 2012, 01:20:33 pm »
Mucha na swoim profilu FB informowala, ze kwestia ich umowy z Hachette jest tajna, wiec raczej nie ma co liczyc na przecieki/informacje z ich strony, niestety.
Jest duża moda na tajność od kilku lat, nawet w małych firmach.
O finanse się ich nie trzeba pytać ile ciężkiej kasy zgarniają. Tylko np. co tłumaczą.
Ale może i racja, że lepiej to od głównego gracza czyli Hachette się dowiedzieć. Mają już dane ze sprzedaży więc wiedzą co i jak mają wydać. Zwłaszcza, że seria próbna była. Chyba, że to jakiś nowoczesny marketing - trzymanie w niepewności tak jak robi Games Workshop.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline addommo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #979 dnia: Grudzień 22, 2012, 05:20:31 pm »
Czesc!

Jestem nowy i chiałem sie wypowiedziec  na temat tej serii tzn zakupiłem komiks spiderman i byłem podniecony ta  nowa pudlikacja jak i nastepnymi, komiks jest fajnie wydany, choc tak jak ktos tu pisał brudny( to nie jest kurz tylko jakas radioaktywna substancja drukarska smiedzi jak diabli).

Co do samego komiksu to jestem niestety rozczarowany choc jeszcze nie skonczyłem go czytac, nie spodziewałem sie jakis wybitnych tresci choc tak pisze pan we wprowadzeniu, ale przynajmniej interesujacych ilustracji i rysunkow
Tresc jak i towarzyszace rysunki sa papkowate(pulp) własciwie o niczym, sto iles stron o niczym dosłownie w warstwie wizualnej jak i tresci i teraz nie wiem co robic dalej chciałem zakupic dalsze czeci prenumeraty czy nastepne numery tez sa takie?

Kurcze tutaj mimo ze jestem zalogowany musze sie weryfikowac

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #980 dnia: Grudzień 22, 2012, 05:34:44 pm »
Czesc!

Jestem nowy i chiałem sie wypowiedziec  na temat tej serii tzn zakupiłem komiks spiderman i byłem podniecony ta  nowa pudlikacja jak i nastepnymi, komiks jest fajnie wydany, choc tak jak ktos tu pisał brudny( to nie jest kurz tylko jakas radioaktywna substancja drukarska smiedzi jak diabli).

Co do samego komiksu to jestem niestety rozczarowany choc jeszcze nie skonczyłem go czytac, nie spodziewałem sie jakis wybitnych tresci choc tak pisze pan we wprowadzeniu, ale przynajmniej interesujacych ilustracji i rysunkow
Tresc jak i towarzyszace rysunki sa papkowate(pulp) własciwie o niczym, sto iles stron o niczym dosłownie w warstwie wizualnej jak i tresci i teraz nie wiem co robic dalej chciałem zakupic dalsze czeci prenumeraty czy nastepne numery tez sa takie?

Kurcze tutaj mimo ze jestem zalogowany musze sie weryfikowac

No cóż, właściwie komiksy to jest trochę pulp fiction. Pierwszy numer miał prawo Ci się nie spodobać, zwłaszcza jeżeli dopiero Zaczynasz przygodę z komiksem. Drugi numer jest moim zdaniem dużo ciekawszy. A już na pewno nie Zawiedziesz się na takich historiach jak ,,Birth of Venom", ,,Kravens last hunt" czy ,,X-men Dark Phoenix", bo jest to po prostu klasyka. Polecam Ci kupowanie tej kolekcji także  ze względu na duży przekrój postaci. Po jej przeczytaniu Będziesz już Wiedział, które komiksy Ci leżą, a które omijać z daleka.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #981 dnia: Grudzień 22, 2012, 06:31:35 pm »
Co do samego komiksu to jestem niestety rozczarowany choc jeszcze nie skonczyłem go czytac, nie spodziewałem sie jakis wybitnych tresci choc tak pisze pan we wprowadzeniu, ale przynajmniej interesujacych ilustracji i rysunkow
Jeśli napiszesz, czego konkretnie się spodziewałeś, łatwiej będzie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Bo przekrój ludzi na tym forum jest taki, że dla jednego wybitny będzie komiks o tym, jak Lobo wiózł swoją nauczycielkę przez trzy galaktyki, dla innego historia Kuby Rozpruwacza a dla jeszcze innego opowieść o pracy w agencji reklamowej. Co zatem - w Twoim przypadku - ukrywa się za słowami "wybitne treści" i "interesujące rysunki" (w komiksie nie ma ilustracji)

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #982 dnia: Grudzień 23, 2012, 01:18:15 pm »
Dla mnie i 1 i 2 były super.
A weryfikować się też musiałem nie dość, że przepisywać wyrazy to jeszcze dodawać albo mnożyć. Ale znika to po jakimś tygodniu.
Czego nie mogę ciągle robić to dawać lajków pod mądrymi wypowiedziami (to reputation power).
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline addommo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #983 dnia: Grudzień 23, 2012, 03:05:26 pm »
Jeśli napiszesz, czego konkretnie się spodziewałeś, łatwiej będzie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Bo przekrój ludzi na tym forum jest taki, że dla jednego wybitny będzie komiks o tym, jak Lobo wiózł swoją nauczycielkę przez trzy galaktyki, dla innego historia Kuby Rozpruwacza a dla jeszcze innego opowieść o pracy w agencji reklamowej. Co zatem - w Twoim przypadku - ukrywa się za słowami "wybitne treści" i "interesujące rysunki" (w komiksie nie ma ilustracji)

Głownie myslalem ze rysunki beda lepsze a sa przecietne tak jak i tresc komiksu o niczym, peter parker zostaje nauczycielem chemii w szkole!!! ciocia wynosi mu brudy do prania, spotyka buma na dachu oraz walczy z drakulom przez ok 45 stron, sorry ale jak walczysz przez 45 stron to lepiej zeby to było pokazane w zajebisty sposob, dodatkowo po tym komiksie uwazam ze spiderman to totalny palant i dobrze ze w szkole go bili :)))))

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #984 dnia: Grudzień 23, 2012, 03:14:42 pm »
@addommo - John Romita Jr. jest charakterystycznym rysownikiem i ma swój styl i dzięki temu jest rozpoznawalny (a to jest dobre). Jak każdy rysownik może się podobać lub nie. Mnie osobiście w większości serii jego kreska się podoba (chociaż w Eternals jest ona jeszcze bardziej "prosta" niż w AS-M). Co tyczy się Straczyńskiego (scenariusz) to w kolejnych częściach rozwija on wątki rozpoczęte właśnie w tym komiksie, który czytałeś.


Podaj serie komiksowe/książki/film (czy też o gatunek), które Cię interesują, a może podpowiemy Ci co warto sięgnąć z WKKM.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #985 dnia: Grudzień 23, 2012, 06:19:09 pm »
Co racja to racja, walka z Morlunem (drakulom) nie była bynajmniej ucztą dla oczu. W każdym razie jeżeli komuś Romita JR nie podchodzi, to może lepiej niech sobie odpuści kolekcję, bo akturat ten rysownik się będzie pojawiał w niej najczęściej.


Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #986 dnia: Grudzień 23, 2012, 06:53:39 pm »
Co racja to racja, walka z Morlunem (drakulom) nie była bynajmniej ucztą dla oczu. W każdym razie jeżeli komuś Romita JR nie podchodzi, to może lepiej niech sobie odpuści kolekcję, bo akturat ten rysownik się będzie pojawiał w niej najczęściej.


Pamiętam jak Romita mi sie nie podobał w TM-semicu, gusta się zmieniają.
Walka z drakulom się nadaje do opisania na strony klubowe WKKM :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #987 dnia: Grudzień 23, 2012, 06:58:38 pm »
... walka z Morlunem (drakulom) ...
... z drakulom ...
Panowie, aż zęby bolą :/
drakulĄ

Wielu drakulom można się przyglądać.

(post do skasowania)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #988 dnia: Grudzień 23, 2012, 07:19:10 pm »
Panowie, aż zęby bolą :/
drakulĄ

Wielu drakulom można się przyglądać.

(post do skasowania)


Ech, niektórzy ludzie nie rozumiejom ironii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #989 dnia: Grudzień 23, 2012, 07:55:15 pm »

Pamiętam jak Romita mi sie nie podobał w TM-semicu, gusta się zmieniają.
Walka z drakulom się nadaje do opisania na strony klubowe WKKM :)

Mi za czasów Tm-Semica nie podszedł w czarno-białym Punisher War Zone, po Daredevilu uwielbiałem ten jego charakterystyczny styl. Po latach w Spider-manie, Etrenals, czy Wolverine: Wróg publiczny, mimo że to już nie ten Romita co przed laty, dla mnie wciąż daje radę.