trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA  (Przeczytany 465837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1395 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:27:59 pm »
Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")


a ja będę lał z Ciebie, że pijąc wino z kobietą będziesz rozmawiał i brandzlował się tym, co przeczytałeś na jakiś forum internetowym  :shock:  na pewno ją to strasznie zainteresuje!


PS
bądź facetem, wino zostaw kobiecie, kup sobie łyche albo browar!

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1396 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:35:55 pm »
Ale z Twojego kupowania dwóch (jednego do czytania a jednego do stania) to dzisiaj będziemy z żoną lali cały wieczór przy Carlo Rossi. (które będziemy pili a nie oglądali na półce, a nawet jak kupimy dwa, to na pewno oba w końcu "odfoliujemy")
Każdy ma taką rozrywkę na jaką zasługuje. Ciebie widocznie stać tylko na śmiech przy Carlo Rossi. Widzę że poziom intelektualny takich wieczorków musi być porażający. Dla ludzi inteligentnych nie ma nic dziwnego w kolekcjonowaniu różnych przedmiotów. Ale ciężko o tym mówić z kimś kto ogląda Atomówki i wysnuwa z nich mądrości życiowe.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1397 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:40:19 pm »

Ja już wcześniej kupiłem sobie jeszcze jeden 1szy numer, lezy w folii i tekturce i czeka co mu przyniesie los :smile: Już się czuje jak prawdziwy kolekcjoner. Jeden mam rozfoliowany, drugi ten sam zafoliowany.
No i bardzo fajnie. Ja postępuję tak samo z każdym numerem WKKM. Kupuje dwa, jeden czytam, drugi odkładam. Niektórzy uważają to za dziwactwo ale właściwie nie obchodzi mnie to. Tak sobie postanowiłem i będę kupował po dwa choćby nie wiem co.

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1398 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:45:28 pm »
czytając Wasze czarne wizje, również zadzwoniłem do wydawnictwa i Pani zapewniała mnie, że wysyłać będą z dniem ukazania się 5 nr w kioskach (czekam na paczkę z nr 4 i 5), czyli pod koniec stycznia/początek lutego paczka ma być u mnie.
Z tego wynika, że za bardzo panikujecie!


Poczekamy zobaczymy, oby czarne scenariusze się nie sprawdziły czego też sobie życzę, natomiast na informacji uzyskanych od Pani nie budowałbym rzeczywistości tego co się stanie, jej rolą jest to żeby nam wciskać informację, że wszystko ok, itd,itp trochę wcześniej na forum kolega mariusz 87 opisywał, że do tej pory nie otrzymał prenumeraty z numerami 1-3, którą zamówił w Grudniu. Ponadtto hachette ignoruje wszelkie próby nawiązania kontaktu i unika bezpośrednich odpowiedzi na pytania, wiem bo kilkukrotnie próbowałem się z nimi skontaktować.
 

Offline Bartzzz87

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1399 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:59:08 pm »
Panie fragsel,

Mamy hobby, sami je finansujemy i dobrze się przy tym bawimy.
Z tego co wiem forum miało mieć na celu wymianę i podział informacji o tematyce komiksu amerykańskiego, który  ciągu ostatnich 20 lat przeżywa boom kolekcjonerski. Tak więc wyśmiewanie tego że ktoś komiksy kolekcjonuje jest nie na miejscu.

Życzę udanego wieczoru przy lampce Carlo Rossi

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1400 dnia: Styczeń 25, 2013, 07:18:04 pm »

a ja będę lał z Ciebie, że pijąc wino z kobietą będziesz rozmawiał i brandzlował się tym, co przeczytałeś na jakiś forum internetowym  :shock:  na pewno ją to strasznie zainteresuje!

No cóż, niektóre małżeństwa przez całe życie przy lampce Carlo Rossi rozmawiają o tym co ich miłego/śmiesznego/złego/strasznego/ ciekawego/głupiego spotkało w ciągu dnia. Inne do rozwodu przy kawie latte dyskutują o malarzach impresjonistach lub sposobach na zażegnanie konfliktu na bliskim wschodzie. Niektóre małżeństwa wspólnie z dziećmi lub we dwójkę spędzają świetnie czas oglądając atomówki, chojraka lub Marta mówi. Inne, każde w swojej sypialni, oglądają Bergmana lub TVP Kultura.
Niektóre osoby kupują dwa komiksy, które z przyjemnością czytają. Inni kupują dwa komiksy, z których jeden odstawiają na półkę.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1401 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:10:47 pm »
Do dupy z takim sprzątaniem. Posty zostały przerzucone z jednego tematu do drugiego, a w obu równolegle toczyły się różne dyskusje. Po "posprzątaniu" posty dwóch dyskusji są pomieszane i jest bałagan. A wcześniej był tylko nieszkodliwy offtop.
Czy mały offtop jest taki straszny? Szczególnie, że większość z nich jest naprawdę ciekawa.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1402 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:47:36 pm »
Cytuj
Czy mały offtop jest taki straszny? Szczególnie, że większość z nich jest naprawdę ciekawa. 


  Popieram głos kolegi, większość  offtopów w tym wątku bardzo przyjemnie się czytało, i powinny zostać.
 

Offline Julek_

Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1403 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:49:39 pm »
Z tego co wiem forum miało mieć na celu wymianę i podział informacji o tematyce komiksu amerykańskiego, który  ciągu ostatnich 20 lat przeżywa boom kolekcjonerski.
O, a to bardzo ciekawa konstatacj. Bo ze śledzonych przeze mnie wyników sprzedaży Diamonda, wpisów na Comichronie, raportów ICV2 i kilku innych źródeł można wyczytać wiele rzeczy, ale z pewnością nie fakt, że (jakkolwiek pojmowany) komiks amerykański "od 20 lat przeżywa boom kolekcjonerski". Zresztą, co to za boom co trwa 20 lat. Mógłbyś mi wyjaśnić co masz na myśli rzucając tak śmiałą tezę na forum...

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1404 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:00:37 pm »
Dobry offtop nie jest zły. A moderatorzy tego forum są moim zdaniem ciut przewrażliwieni.
Co innego reagować na zgłoszenie użytkownika a co innego krążyć po forum szukając co by tu zmoderować.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1405 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:18:25 pm »
Mógłbyś mi wyjaśnić co masz na myśli rzucając tak śmiałą tezę na forum...

O wlasnie, tez jestem ciekaw (skoro juz debata zeszla na chwile z systemu komunikacji telefonicznej z nieszczesna kobieta z biura obslugi klienta). Mozna rozwinac ten watek?

knypcio

  • Gość
Odp: Odp: WKKM - Najbardziej oczekiwane
« Odpowiedź #1406 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:35:15 pm »
Z tego co wiem forum miało mieć na celu wymianę i podział informacji o tematyce komiksu amerykańskiego, który  ciągu ostatnich 20 lat przeżywa boom kolekcjonerski.


Popieram prośbę o wyjaśnienie, bo z tego, co ja się orientuję, to sztucznym zapchaniu rynku w latach 90tych milionami kopii "kolekcjonerskich", które ludzie kupowali jako inwestycję na przyszłość, bańka komiksowa pękła na przełomie lat '90/'00. Do tego stopnia, że Marvel ogłosił bankructwo. Do tego obecnie ze względu na kryzys i cięcie kosztów, ciekawostka, większość wydań zeszytowych jest droższa i krótsza o 4 strony niż podobne wydania jeszcze 10 lat temu. Nie wspominając o tym że znaczna część wydawnict nie ma w planach np. wydań zbiorczych znacznej części swoich zeszystówek, bo nie ma na nie popytu. Sklepy komiksiarskie w stanach wymierają jeden po drugim- albo się konsolidują albo giną. Kiedy ostatnio zeszytówki były dostępne w każdym kiosku z prasą oprócz specjalistycznych sklepów? (nie mówimy tutaj o Polsce, oczywiście, tylko o Stanach). Jestem  w stanie uwierzyć, że filmy wywołały ostatnio jakieś maksimum na sinusoidzie, ale ciężko to porównywać do tego co się działo 20 lat temu- wystarczy zerknąć na wyniki sprzedaży.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1407 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:52:12 pm »
chyba niepotrzebnie się czepiacie. chyba chodziło o Polskę, nie o świat, i o 20 dni a nie o 20 lat. każdemu się może kilka literek na klawiaturze przestawić

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1408 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:56:26 pm »
chyba niepotrzebnie się czepiacie. chyba chodziło o Polskę, nie o świat, i o 20 dni a nie o 20 lat. każdemu się może kilka literek na klawiaturze przestawić

a, no chyba, ze chodzilo o Polske i o ostatnie 20 dni, to zmienia postac rzeczy.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA
« Odpowiedź #1409 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:58:28 pm »
chyba niepotrzebnie się czepiacie. chyba chodziło o Polskę, nie o świat, i o 20 dni a nie o 20 lat. każdemu się może kilka literek na klawiaturze przestawić

Good one, niemniej chciałbym dać szansę koledze Bartzzzowi. Wszak mieszka on w ANGLII i może mieć informacje do których ja dostepu tutaj, w tej biednej polszy nie mam!