Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 428615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 06, 2013, 01:28:52 pm »
czy ktos dowiadywal sie kiedy prenumerata wbm bedzie dostepna w ck?


EDIT:
dostałem właśnie maila że od dziś (sobota) do odbioru
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 06:18:31 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 10, 2013, 07:06:07 am »
Słów kilka o "Fotografie": http://paradoks.net.pl/read/22272 oraz "Psychopoland": http://paradoks.net.pl/read/22269

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 15, 2013, 12:05:37 pm »
Zbiorcze wydanie Kota Rabina Joanna Sfara zostanie wydane wcześniej niz było wstępnie zapowiadane czyli zamiast w styczniu przyszłego roku będzie można je już nabyć 10 grudnia 2013 r.! Nie będzie to jednak bez wpływu na inne plany Wydawnictwa Komiksowego - premiery komiksów Oczko w głowie tatusia oraz Ethel i Ernest zostają przesunięte na początek przyszłego roku.   Decyzja ta jest spowodowana ogromem prac jakie trzeba włożyć w staranne   przygotowanie do druku wspomnianych trzech tytułów oraz drugiego tomu Wież Bois-Maury (premiera 25 października).
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 15, 2013, 12:15:19 pm »
Decyzja ta jest spowodowana ogromem prac jakie trzeba włożyć w staranne   przygotowanie do druku wspomnianych trzech tytułów oraz drugiego tomu Wież Bois-Maury (premiera 25 października).

Trzeciego i czwartego tomu Wież Bois-Maury też, bo oba mają być odpowiednio w listopadzie i grudniu, prawda?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 15, 2013, 12:17:43 pm »
Trzeciego i czwartego tomu Wież Bois-Maury też, bo oba mają być odpowiednio w listopadzie i grudniu, prawda?
Oczywiście. W uzupełnieniu oficjalnie:

"Szanowni Państwo,
zgodnie z zaplanowanym harmonogramem już w najbliższy poniedziałek   premiera drugiego tomu "Wież Bois-Maury", zatytułowanego "Heloiza de   Montgri". Bardzo nas cieszy pozytywne przyjęcie pierwszego tomu jak i   pomysłu na prenumeratę serii - jak już zdarzyło mi się wspomnieć -   popularność tytułu gwarantuje ukazanie się kolejnych pięciu tomów w   okresie od sierpnia do grudnia 2014 roku.


Kolejna część - Reinhardt - już w listopadzie, a wraz z trzecim tomem   opublikujemy nasz plan zapowiedzi na 2014 rok, w których takie tytuły   jak "Local" Briana Wooda czy "Bar u Starego Francuza" Stassena."
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 12:21:59 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 26, 2013, 02:58:46 pm »
Listonosz przyniósł mi "Fotografa" (i parę innych rzeczy, w tym drugi egzemplarz "Zabójcy Hunga"). Najpierw rzuca się w oczy imponująca jakość wydania. Potem: zaskakujący pomysł, by opowiedzieć historię fotografa, wplatając w nią zdjęcia, ktore zrobił w Afganistanie.
Nie lubię mieszania środków wyrazu: komiks powinien być narysowany, a zdjęcia powinny być prezentowane w towarzystwie innych zdjęć. Tym razem jednak połączenie to trzeba uznać za bardzo udane, a historia też jest poruszająca.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 08, 2013, 01:05:44 pm »
"Wieże" po raz drugi:
 
 http://paradoks.net.pl/read/22475

Offline Julek_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 08, 2013, 01:25:18 pm »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 08, 2013, 03:37:53 pm »
U mnie też kilka słów o komiksie  duetu Chmielu & Piotr Białczak:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/11/375-polaki-psychocebulaki.html

Fotografa właśnie czytam i jestem zachwycony. Więcej napiszę w recenzji jak skończę czytać.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 08, 2013, 05:53:08 pm »
Fotografa właśnie czytam i jestem zachwycony. Więcej napiszę w recenzji jak skończę czytać.
U mnie to samo. Dziś przyszedł. Super się to czyta, mocno wciąga mnie ta historia. Nie wiedziałem też, że to jest TAK wydane. Ogromny format (jak Blacksad, czy Przybysz), prawie 300 stron, obwoluta, tłoczenie na okładce. Rewelacja. Jeśli historia nagle nie obniży poziomu, to będzie top 10 tego roku i wcale nie napisałem, że musi to być miejsce w drugiej połowie tej dziesiątki.

Offline Julek_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 18, 2013, 12:27:00 pm »
Wszyscy zachwycamy się "Wieżami". Do grona fanów Hermanna dołącza Bartek Basista, który upust swoim wrażeniom daje w recenzji na Kolorowych.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/11/1422-wieze-bois-maury.html

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 19, 2013, 01:17:16 am »
Mnie jakos ten komiks nie przekonywal. Wydawal mi sie strasznie archaiczny i nie spieszno mi bylo ryzykowac, zwlaszcza ze wielkim fanem Hermanna nigdy nie bylem. Poza tym to jednak 10 tomow, a ja nie lubie nieukonczonych serii w swojej kolekcji :cool:
I taki mialem stosunek do tego tytulu, dopoki nie dalem mu w koncu szansy. Jestem po lekturze tomu drugiego i stwierdzam z przyjemnoscia, ze Wieze to kawal soczystego komiksu, ktory pomimo swego wieku czyta sie wspaniale. Podoba mi sie zwlaszcza sposob opowiesci, gdzie glowny bohater jest w rzeczywistosci bohaterem drugoplanowym. Filmowe kadrowanie i retro kolory sa super. Swietne wydanie dopelnia wszystkiego.
Polecam niezdecydowanym, a sam czekam z niecierpliowoscia na kolejne tomy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 19, 2013, 09:10:53 am »
Też miałem podobną sytuację, jednak zamówiłem wczoraj dwa pierwsze tomy i zobaczymy :cool:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 19, 2013, 10:37:38 am »
Cytuj
Wydawnictwo Komiksowe"Życie. Powieść graficzna" Tatsumiego już po redakcji. Niedługo zaczniemy skład "maleństwa".

Kupowane!

Cytuj
Urodził się w Osace w 1935 roku. Mangą - szczególnie autorstwa Osamu   Tezuki (m.in. "Astro Boy", "Metropolis", "Buddha"), który był jego   największą inspiracją - fascynował się od dzieciństwa a swoje pierwsze   komiksy wysyłał do gazet w wieku 15 lat. Kiedy w 1957 roku pracował jako   wydawca mangi, na własne potrzeby zaczął propagować termin "gekiga".   Określał nim komiksy dla dorosłych, które od ówczesnej "zwykłej mangi",   kojarzącej się z infantylnymi historiami dla dzieciaków, odróżniał   brutalny realizm. Termin "gekiga" miał dla japońskiego komiksu podobne   znaczenie jak spopularyzowane przez Willa Eisnera określenie "powieść   graficzna" dla komiksu amerykańskiego. Zresztą Tatsumi ma w Japonii   podobny status, co Eisner w Stanach Zjednoczonych - nazywa się go "ojcem   alternatywnego japońskiego komiksu". Tatsumi nie tylko wydawał komiksy   przeznaczone dla dojrzałego odbiorcy, ale również sam tworzył takie   właśnie opowieści. Inspiracją dla nich były policyjne kroniki,   wiadomości z gazet, życie ulicy. Interesowało go opisywanie codzienności   i ludzkiej kondycji przy pomocy narzędzi, jakich dostarczało komiksowe   medium. W jego naturalistycznych pracach nie brak odważnych scen   erotycznych, śmiałych obyczajowo wątków, przemocy i okrucieństwa.   Tatsumi często pokazywał powolny upadek człowieka skontrastowany z   ekspansywnym rozwojem cywilizacyjnym. Jego bohaterowie, mieszkańcy   wielkich miast, to zarówno robotnicy i ludzie zepchnięci na margines   społeczeństwa, jak i tzw. "wyższe sfery" - właściciele firm,   przedsiębiorcy, inteligencja. Co ciekawe, portretując obie te grupy,   Tatsumi skupia się raczej na ich ciemnych stronach. To najczęściej   postaci egoistyczne, małostkowe, pazerne i mściwe, dające upust   najprymitywniejszym żądzom lub po prostu bezmyślnie idące przez życie. A   jednak Tatsumiemu udaje się zmusić czytelnika do przejęcia się ich   losem. Losem, który sami sobie zgotowali. Ulubioną formą tego   japońskiego twórcy jest krótkie komiksowe opowiadanie. Wynikało to m.in.   z tego, że takie komiksy zamawiali wydawcy rozmaitych periodyków   drukujących mangi. Tatsumi publikował w wielu tygodnikach,   miesięcznikach i w latach 60. i 70. zdarzało mu się z pomocą asystentów   tworzyć nawet 50 stron dziennie (on sam mówi, że "to nic takiego skoro   Tezuka potrafił zrobić 60 stron"). Komiksy Yoshihiro Tatsumiego   przetłumaczono m.in. na angielski, hiszpański, francuski; były one   inspiracją dla kilku pokoleń japońskich rysowników. Dziś prowadzi w   Tokio niewielki sklep z komiksami a także tworzy nowe opowiadania.

Gorąco polecam również film na temat jego twórczości. Całkiem niedawno był emitowany bodajże na Canal +

http://www.filmweb.pl/film/Tatsumi-2011-625773#
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 20, 2013, 02:11:59 pm »
Przeczytałem dwa pierwsze tomy Wież. Do tej pory unikałem komiksów frankofońskich, jednak postanowiłem się przełamać. Na razie trudno mi ocenić serię. Pewnie większość rzeczy dojdzie do mnie po ponownym przeczytaniu. Jednak samo wydanie prezentuje się fantastycznie, szkoda tylko że tomy są takie krótkie. Wolałbym kilka połączonych w jeden tom.
Ile ogólnie wyszło komiksów w tej serii?

 

anything