trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 429000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 22, 2014, 07:26:04 pm »
Ostatnio spędzilem pół dnia na szukaniu komiksów afrykańskich - trzeba szukać eksperymentu :)

majac pod reke, prawie kompletnie nieznane w kraju, zasoby komiksow wloskich (Valvoline), frankonskich (Freon, Amok, L'Asso), szwajcarskich (zarowno "Strapazin" jak i ekipa z Genewy) itd. itp., szukasz "eksperymentu" w Afryce? Ciekawe podejscie (chyba, ze pojmujesz okreslenie "eksperynemt" w odmienny sposob, niz to ogolnie przyjete?)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 22, 2014, 07:32:33 pm »
Ostatnio spędzilem pół dnia na szukaniu komiksów afrykańskich - trzeba szukać eksperymentu :)


Komiks afrykański?  :shock: Poproszę zestaw Afrika Hermanna, Zélie Nord - Sud  Coseya i Aya de Yopougon .  :roll: Do tego zapowiedziany już przez Was Bar u starego Francuza. Co prawda nie są to komiksy afrykańskie, tylko francuskie, ale...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 22, 2014, 07:36:46 pm »
Mam propozycję komiksu afrykańskiego.
Buszmeni w RPA:

 :biggrin: :biggrin: :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 22, 2014, 07:55:45 pm »
La princesse du sang będzie na pewno, Moving Pictures odpadły jednak.

To super, że będzie La princesse du sang. A co z wymienianymi wcześniej Market Day, Anya's Ghost i American Born Chinese? Będą? Odpadły? Nie wiadomo jeszcze?

Offline melee

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 22, 2014, 07:57:37 pm »
Market Day jest trochę hermetyczny, choć wg mnie świetny. Anya's Ghost dość przeciętny, za to American Born Chinese to jeden z moich ulubionych komiksów!

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 22, 2014, 09:19:07 pm »
A moze siegnac po jakis arabski komiks, to tez jest w sumie Afryka. moze wydac jakis hicior z rpa.
A moze faktycznie isc sladem wskazowek Turucorpa, IMO to jest nieglupi koncept.  :razz:
szkoda moving pictures :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 22, 2014, 09:23:57 pm »
Nie rozumiem skąd ta ogólna niechęć do tego pomysłu. Ja jestem ciekawy, jak wygląda scena komiksowa w Afryce, więc łyknąłbym parę pozycji stamtąd.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 22, 2014, 09:27:51 pm »
Nie no ok, mozna i tak, ale z drugiej strony moze lepiej pogrzebac troszke blizej.....
jesli wydawnictwo pusci fajnego murzynka bambo, to ja tez z checia go lykne  i juz :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 22, 2014, 09:31:36 pm »
A moze faktycznie isc sladem wskazowek Turucorpa, IMO to jest nieglupi koncept.  :razz:

obawiam sie, ze nie ma szans, w odroznieniu od "egzotyki" i komercyjnych "pewniakow", moje propozycje kompletnie nie gwarantuja sprzedazy (odnioslem sie jedynie do naduzywania okreslenia "eksperyment", a nie powaznych rozwazan nad "biznesowa" oferta wydawnicza)
@Hans, komiks w Afryce jest jaki jest (kiedys troche tego przegladalem na sieci), w kategoriach "egzotyczna ciekawostka" ok, ale, przy brakach jakie mamy z rynkiem europejskim czy poludniowoamerykanskim, wydaje mi sie, ze bez sensu sie za to brac.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 22, 2014, 09:32:24 pm »
Nie rozumiem skąd ta ogólna niechęć do tego pomysłu.
Rasizm?

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 22, 2014, 09:38:38 pm »
A w Ameryce bija murzynow :lol:
Ale tak serio, to tez jestem ciekaw, jak wydawnictwo rozumie pojecie eksperymentu. Mysle, ze eksperymenty, ktore sa jako tako przyswajalne, moga miec potencjal komercyjny w naszym kraju, chociaz z nami nigdy nic nie wiadomo  :razz:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 22, 2014, 09:45:30 pm »
Jeśli mówimy o eksperymentach to proponuję wydanie "The Eyes Of The Cat" albo "Angel Claw" w powiększonym formacie ze wszystkimi bajerami i limitowanym nakładzie. To dopiero będzie eksperyment na wielką skalę. Jestem ciekaw ile osób by się skusiło na komiks liczący 56 stron, który kosztuje 200-300 złotych.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 22, 2014, 09:53:27 pm »
Jeśli mówimy o eksperymentach to proponuję

w sensie, ze chodzi jednak o "eksperyment wydawniczy" a nie o komiks?
troche bez sensu

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 22, 2014, 09:54:45 pm »
Jestem ciekaw ile osób by się skusiło na komiks liczący 56 stron, który kosztuje 200-300 złotych.
Gdybym był wydawcą, nie zainwestowałbym swojej kasy, żeby przekonać się o tym.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 22, 2014, 09:56:56 pm »
Gdybym był wydawcą, nie zainwestowałbym swojej kasy, żeby przekonać się o tym.

A czemu nie? Skoro eksperymentować to z rozmachem albo wcale. Myślę, że takie pozycje miałyby większe szanse niż "komiks afrykański".

No i pomyśl jak by spadła cena "Feralnego Majora" na allegro :smile:

 

anything