trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 433412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 22, 2014, 10:30:16 pm »
Skoro eksperymentować to z rozmachem albo wcale.
  Niekoniecznie. Teczka, czy Zabójca Hunga to też były jakieś eksperymenty wydawnicze, a przecież to dość skromne przedsiewzięcia.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 09:46:33 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Dembol_

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 22, 2014, 10:52:30 pm »
Jeśli mówimy o eksperymentach to proponuję wydanie "The Eyes Of The Cat" albo "Angel Claw" w powiększonym formacie ze wszystkimi bajerami i limitowanym nakładzie. To dopiero będzie eksperyment na wielką skalę. Jestem ciekaw ile osób by się skusiło na komiks liczący 56 stron, który kosztuje 200-300 złotych.
Kup sobie od Humanoids jeśli chcesz takie wydanie. "Eyes of the cat" jest nieme, więc nie odczujesz w ogóle różnicy w porównaniu z wersją polską ;)
Gdy ja widzę komiks za 200-300 zł to zastanawiam się jak go kupić za 50 zł, a za pozostałe 150-250 kupić więcej komiksów. Cena Majora nie spadłaby bo to zupełnie inny komiks.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 22, 2014, 11:00:10 pm »
Kup sobie od Humanoids jeśli chcesz takie wydanie. "Eyes of the cat" jest nieme, więc nie odczujesz w ogóle różnicy w porównaniu z wersją polską :wink:


Wiem, czytałem. I właśnie o wspomnianym przez Ciebie wydaniu myślałem (wersja deluxe) w kontekście wydania na rynku polskim. Po prostu odniosłem się do kwestii komiksowych eksperymentów.

Myślę jednak, że cena "Feralnego Majora" by spadła. W końcu co to byłby za lans mieć na półce Majora za 500 złotych, jak można mieć "The Eyes Of The Cat" za prawie 300 i to okładkowej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 22, 2014, 11:43:55 pm »
Myślę jednak, że cena "Feralnego Majora" by spadła. W końcu co to byłby za lans mieć na półce Majora za 500 złotych, jak można mieć "The Eyes Of The Cat" za prawie 300 i to okładkowej.
Cena Majora na allegro, spadnie pewnie tylko w jednej sytuacji. W tej samej w której swego czasu spadły ceny Mausa, Strażników, Rorka itd. Wznowienie.

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 22, 2014, 11:56:31 pm »
Cena Majora na allegro, spadnie pewnie tylko w jednej sytuacji. W tej samej w której swego czasu spadły ceny Mausa, Strażników, Rorka itd. Wznowienie.

To nie do końca prawda. Gdy pojawia się coś bardziej interesującego, maleje zainteresowanie dobrem znajdującym się poprzednio w centrum uwagi. No bo czemu kupiłem "Towarzyszy Zmierzchu" za niecałe 150 złotych i to w licytacji, a jeszcze pół roku temu musiałem zapłacić ponad 300? Dodruków przecież nie było.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 23, 2014, 12:11:07 am »
Wolalbym zeby wydawnictwo puscilo jakiegos nieznanego w Polsce autora, ktory za granica odniosl sukces. Moze byc nawet komiks ekserymentalny, ale bez przegiec  :wink: :razz: . Moebius i Jodorowsky sa legendami, ale wolalbym kogos innego.
Inna sprawa, ze jak wydawnictwo pusciloby cos duetu MJ bralbym bez wahania.  :biggrin:
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 23, 2014, 09:27:46 am »
@Hans, komiks w Afryce jest jaki jest (kiedys troche tego przegladalem na sieci), w kategoriach "egzotyczna ciekawostka" ok, ale, przy brakach jakie mamy z rynkiem europejskim czy poludniowoamerykanskim, wydaje mi sie, ze bez sensu sie za to brac.

Braki w komiksie afrykańskim mamy jeszcze większe, więc to raczej argument za spróbowaniem czegoś z Afryki.

N.N.

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 23, 2014, 09:53:44 am »
Braki w komiksie afrykańskim mamy jeszcze większe, więc to raczej argument za spróbowaniem czegoś z Afryki.
Jeśli Egipt leży w Afryce, to ja bym zaproponował ten komiks:
http://www.magdycomics.com/page.php?pg=novel
Wraz z kilkoma słowami o autorze dla poparcia mojej propozycji:
http://scoopempire.com/q-a-magdy-elshafee-graphic-novelist-author-metro/#.UwnFAeN5MZk

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 23, 2014, 10:56:12 am »
To i ja coś zaproponuję:

1) "The Crow" James O'Barr
Bardzo tak! Film (filmy) uchodzą w jakimś tam stopniu za kultowe, to i jest szansa, że komiksem zainteresują się nie tylko komiksiarze.

A gdyby WK przejęło Rozbitków Czasu i wydało drugi integral w 2015... jestem skory nawet już w tej chwili zrobić przedpłatę.

No i Sędziego Dredda bym chętnie pomacał...

Ian Kaledine (tak się to pisało?) też mi się zachciał.

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 23, 2014, 12:03:53 pm »
Ian Kaledine (tak się to pisało?) też mi się zachciał.

Ian Kaledine to też było moje marzenie. tak wielkie, że jako student przeczytałem translację. i się wtedy okazało, że sama seria kończy się równie bez sensu jak to co zdążyli wydać w Polsce. chyba nie ma sensu zaczynać jeszcze raz czegoś co i tak nie ma końca...


A kasę na przedpłatę na rozbitków też mam odłożoną.... na wszelki wypadek...

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 23, 2014, 03:24:04 pm »
rozumiem, ze chcecie rychlego upadku wydawnictwa komiksowego :wink: :biggrin: . rozbitkowie to byla ponoc straszna wtopa finansowa. lepiej niech wydawnictwo nie bierze sie za tego typu rzeczy. Ian to tez jest raczej duze ryzyko wtopy.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 23, 2014, 05:56:07 pm »
Bardzo tak! Film (filmy) uchodzą w jakimś tam stopniu za kultowe, to i jest szansa, że komiksem zainteresują się nie tylko komiksiarze.



Fajnie, że ktoś podziela moje zainteresowania. Niestety wydawnictwa podchodzą do tej pozycji jak pies do jeża. Napisałem do dwóch i dostałem odpowiedź, że raczej nie ma szans.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 23, 2014, 06:52:07 pm »
rozumiem, ze chcecie rychlego upadku wydawnictwa komiksowego :wink: :biggrin: . rozbitkowie to byla ponoc straszna wtopa finansowa. lepiej niech wydawnictwo nie bierze sie za tego typu rzeczy. Ian to tez jest raczej duze ryzyko wtopy.
pzdr
Właśnie znam słowa p. Kołodziejczaka nt. sprzedaży Rozbitków Czasu ("Fatalna sprzedaż pierwszego tomu. Fatalna."). Nie wiem, może wrzucą te pozostałe tomy do Fantasy Komiks albo coś...

Co do Iana Kaledine - fragsel mnie przekonał.

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 23, 2014, 11:01:00 pm »
Oj wywołałem dyskusję dwoma słowami "eksperyment" i "afrykański". Ja mam wrażenie, że za bardzo się zamykamy na komiksie europejskim i chętnie zwracam uwagę na komiksy spoza kontynentu i USA. Amerykańskich komiksów właściwie nie chcę wydawać - od tego są inne wydawnictwa.

Zastanawia mnie, że bardziej ode mnie dbacie o kasę wydawnictwa. To miłe. Ale wbrew pozorom w Afryce znalazłem przynajmniej trzy tytuły, które mogą być ciekawe. "Metro" - ten tytuł bardzo agencja by chciała komuś sprzedać, mam w domu, był promowany we Frankfurcie dwa lata temu. Nie ma szans, zbyt tymczasowy i tylko dla zaciekawionych polityką. Mnie bardziej interesuje szersza perspektywa.

Komiks włoski - to jest temat do ruszenia, ponoć Corto ma wrócić [nic nie wiem jakby co!]

American Born Chinese - bym chciał, ale się boję.
Market Day - raczej tak,
Anya's Ghost - nie

O ile dobrze jest wydawać hitowe komiksy, to jednak muszę - żeby nie umrzeć z nudów i rutyny - robić rzeczy, w których będę próbował zrobić coś nowego. To nie sztuka wydać i sprzedać "Kota Rabina". Już np. "Fotograf", który był gigantyczną inwestycją (ponad 30 tysiaków spokojnie poszło) był odważną próbą, która się nieźle powiodła. Wydawnictwo nie padnie od jednego-dwóch eksperymentów, a może któryś z nich okaże się sukcesem?
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline wojtekzk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 23, 2014, 11:03:52 pm »
Jeszcze jedno - z doświadczenia wiem, że nie ma żadnej przekładni pomiędzy popularnością filmu a sprzedażą komiksu. To trochę zaskakujące, ale naprawdę - film sprzedaje kilka egzemplarzy więcej.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl