trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 432827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #615 dnia: Maj 13, 2015, 09:08:43 am »
poczekaj aż przeczytasz Rzeźbiarza. McCloud pozamiatał :)

Napisz coś więcej, bo coś czuję, że to może być jeden z najciekawszych tytułów tego roku. W ogóle widzę kawał komiksu, 496 stron!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #616 dnia: Maj 13, 2015, 09:11:34 am »
Napisz coś więcej, bo coś czuję, że to może być jeden z najciekawszych tytułów tego roku. W ogóle widzę kawał komiksu, 496 stron!

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27251.msg1298232.html#msg1298232

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #617 dnia: Maj 13, 2015, 09:23:52 am »
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27251.msg1298232.html#msg1298232

Dzięki. Szkoda, że tego typu powieścią graficzną też nie jesteśmy bombardowani przez wydawców, jak mainstreamem amerykańskim i frankofońskim. Były niby znakomite "Polina", "Dzień targowy", "Zrozumieć komiks", za chwilę "Sam Zabel i magiczne pióro" i "Wielki Escapo", ale to wciąż mało. Chciałbym więcej Burnsa, Clowesa, Tomine, Setha, Baru...

Offline badday

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #618 dnia: Maj 13, 2015, 09:56:10 am »
poczekaj aż przeczytasz Rzeźbiarza. McCloud pozamiatał :)

Tak, tak. Po moim wpisie przyjrzałem się dokładniej Rzeźbiarzowi i też kupię:)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #619 dnia: Maj 13, 2015, 10:30:22 am »
Dzięki. Szkoda, że tego typu powieścią graficzną też nie jesteśmy bombardowani przez wydawców, jak mainstreamem amerykańskim i frankofońskim. Były niby znakomite "Polina", "Dzień targowy", "Zrozumieć komiks", za chwilę "Sam Zabel i magiczne pióro" i "Wielki Escapo", ale to wciąż mało. Chciałbym więcej Burnsa, Clowesa, Tomine, Setha, Baru...

wiesz, ja cały czas czekam na Chrisa Ware'a i braci Hernandezów. tylko doczekać jakoś nie mogę ;)

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #620 dnia: Maj 13, 2015, 02:24:25 pm »
Jak tak patrze na liste majowych premier, to nie wiem, ile komiksow miesiecznie musi sie ukazac, zeby niektorzy przestali narzekac.  :biggrin:
Tego jest masa, dla kazdego cos milego  :razz:
ja tez czekam na wielu autorow, ale w tym momencie ukazuje sie tyle interesujacych rzeczy, ze naprawde nie wiem, czy kolejne premiery to jest dobry pomysl(przegrzanie trybow :biggrin: )
BTW mam mala satysfakcje, kiedys bodajze 11 lat temu mowilem, ze boom komiksowy w Polsce zaistnieje dzieki trykotom, a nie ambitnym pozycjom. :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #621 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:35:59 am »
"Anioł przeznaczenia" pozostawił mnie z niedosytem. Nie jest to zły komiks, warto się z nim zapoznać, ale chyba czegoś więcej oczekiwałem. Może "Parker" Cooke'a i "Fatale" Brubaker'a podniosły poprzeczkę zbyt wysoko. Przyzwoicie narysowany, ale intryga nie porywa, zbyt przekombinowana, mało wiarygodna. Zabrakło mi tutaj też napięcia. Za to fajnie oddany klimat prowincjonalnego miasteczka, przypomina mi "Kruka" Clouzota, czy "Rzeźnika" Chabrola. Mimo zastrzeżeń, dobrze, że WK sięgnęło po frankofoński kryminał, w dodatku nieznanych u nas twórców - zawsze to jakieś urozmaicenie. Mam nadzieję, że zapowiedziany wcześniej "La princesse du sang" tych samych autorów, też wydadzą.


Swoją drogą, Tardi też przed laty robił adaptacje powieści Manchette.
Dla porównania, ta sama scena w wykonaniu Cabanesa...




...i Tardiego:



Wiem, że dla niektórych może to być jak porównanie Dawida z Gortatem, ale po tych trzech wydanych u nas komiksach Tardiego, mam słabość do jego kreski.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #622 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:37:03 am »
Wiem, że dla niektórych może to być jak porównanie Dawida z Gortatem, ale po tych trzech wydanych u nas komiksach Tardiego, mam słabość do jego kreski.
:D
Dżizas, chyba mamy nowy komiksowy mem. Porównywanie Dawida z Gortatem. Nie mogę przestać się śmiać. :D Ciekawe czy przyjmie się jak słynne plecy konia...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #623 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:58:20 am »
Ciekawe czy przyjmie się jak słynne plecy konia...

Nic nie dorówna plecom konia, przecież to hasło, już będące legendą, lansowane było nawet w Familiadzie!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #624 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:20:21 am »
Wiem, że dla niektórych może to być jak porównanie Dawida z Gortatem, ale po tych trzech wydanych u nas komiksach Tardiego, mam słabość do jego kreski.
....no rzeczywiście, jakiś mało "filmowy" ten Tardi! ..wybuchów nawet nie ma, a 3D - to niby gdzie? hę?
nuda, Panie, nuda....!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #625 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:26:09 am »
....no rzeczywiście, jakiś mało "filmowy" ten Tardi! ..wybuchów nawet nie ma, a 3D - to niby gdzie? hę?
nuda, Panie, nuda....!

Zdecydowanie za mało efekciarstwa u Tardiego. Kogo to może dziś zachwycić?

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #626 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:20:21 pm »
Dżizas, chyba mamy nowy komiksowy mem. Porównywanie Dawida z Gortatem. Nie mogę przestać się śmiać. :biggrin:

Szamanie - wiedziałem, że Tobie się spodoba :wink:

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #627 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:09:51 pm »
Szamanie - wiedziałem, że Tobie się spodoba :wink:
;)

....no rzeczywiście, jakiś mało "filmowy" ten Tardi! ..wybuchów nawet nie ma, a 3D - to niby gdzie? hę?
nuda, Panie, nuda....!
Ja jestem już starym prykiem, bo dużo bardziej podoba mi się plansza Tardiego. :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #628 dnia: Czerwiec 02, 2015, 05:58:46 pm »
jest okładka 3 wydania kota rabina: http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/kot_rabina/kot_rabina_iii/okladka-450.jpg

szpetna, mogli wykorzystać którąś z gotowych (np http://tinyurl.com/oq93gzu lub http://tinyurl.com/nwx7dor) zamiast nieudolnie bawić się photoshopem.

z ciekawości, mieli jakiś autorski cover który spotkał się z ciepłym przyjęciem?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 06:20:25 pm wysłana przez mgnesium »

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #629 dnia: Czerwiec 02, 2015, 06:25:14 pm »
Podoba mi się ta okładka. Fajnie też, że WK przy kolejnych wydaniach przygotowuje nowe wersje.

 

anything