Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 429624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #675 dnia: Lipiec 19, 2015, 08:41:40 pm »
Nie przypominam sobie, abym pisal cos o niecheci wobec dodruku drugiego tomu Blueberry'ego.

Natomiast Ty na podstawie braku zainteresowania Twoja oferta wyrokowales, ze wznowienie Krwawych godow nie bedzie cieszylo sie zainteresowaniem. A to jest juz znaczna roznica.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #676 dnia: Lipiec 19, 2015, 08:51:49 pm »
Nie przypominam sobie, abym pisal cos o niecheci wobec dodruku drugiego tomu Blueberry'ego.

Natomiast Ty na podstawie braku zainteresowania Twoja oferta wyrokowales, ze wznowienie Krwawych godow nie bedzie cieszylo sie zainteresowaniem. A to jest juz znaczna roznica.
Znaczy, że nie chcesz się zamienić?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #677 dnia: Lipiec 19, 2015, 08:56:07 pm »
Jeśli już chcą wydać coś, co wydał wczesniej Egmont, no niech to lepiej będzie "Cromwell Stone".

Nie mogliby wydać "Cromwella...", bo umowę z Delcourt ma Egmont.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #678 dnia: Lipiec 19, 2015, 08:56:49 pm »
Znaczy, że nie chcesz się zamienić?

Coz za dedukcja Watsonie ;-) Poczekam na nowe wydanie od WK.

Nie mogliby wydać "Cromwella...", bo umowę z Delcourt ma Egmont.

Moze w 2016? Andreasa wprawdzie u nas sporo ostatnio, ale na te pozycje chyba nikt by nie narzekal...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2015, 08:59:58 pm wysłana przez Itachi »

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #679 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:09:05 pm »
Coz za dedukcja Watsonie :wink: 
Sam jesteś Watsonem, Watsonie!


Ale co do jednego muszę, ci przyznać rację. Powinienem był ten komiks wystawić taniej. Jak wystawiłem komiks za 15 złotych, to poszedł za ponad 90, przy cenie okładkowej takiej samej jak "Krwawe gody". Po prostu chciałem za dużo na wejściu i się zemściło.
Dzięki za radę.


Nawiasem mówiąc, Ty też chcesz za dużo. :wink:
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #680 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:12:34 pm »
Także czekam na kontynuację "Pewnego razu we Francji". Zostały 4 tomy. Sensownie rozwiązanie to dwa podwójne tomy.


Żałuję, że WK nie wspomina nic o niektórych zapowiadanych pozycjach. Jak przedstawia się sytuacja z Azymutem lub Styxem? Jeśli została wykupiona licencja to mam nadzieję, że te tytuły zostaną wydane a nie zamrożone na nieokreślony czas.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #681 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:19:16 pm »
Także czekam na kontynuację "Pewnego razu we Francji". Zostały 4 tomy. Sensownie rozwiązanie to dwa podwójne tomy.


Albo chociaż wydanie tych czterech tomów w jakimś normalnym terminie. Nie wiem, powiedzmy całość do końca 2016 roku... Bo póki co, to mam wrażenie, że możliwość dokończenia tej serii, oddala się od nas.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #682 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:24:38 pm »
Ale co do jednego muszę, ci przyznać rację. Powinienem był ten komiks wystawić taniej. Jak wystawiłem komiks za 15 złotych, to poszedł za ponad 90, przy cenie okładkowej takiej samej jak "Krwawe gody". Po prostu chciałem za dużo na wejściu i się zemściło.

Kompletnie nie rozumiesz w czym rzecz.

Wystawiałem to na allegro dwukrotnie. Zainteresowanie było zerowe, co może świadczyć o nasyceniu się czytelników Hermannem i nie jest dobrą wróżbą dla nowego wydania.

Jak sam wspomniałeś, zainteresowania na pewno takie nie było. Po prostu kilkukrotne przebicie ceny okładkowej odstraszyło kupców, bossu miał szczęście, więc Tobie też zapewne prędzej czy później uda się znaleźć kupca. Szkopuł w tym, że nie jest to żadne odzwierciedlenie tego czy rynek jest nasycony tą pozycją czy wręcz przeciwnie.

Co do mojej propozycji. Skoro narzekasz na brak zainteresowania to raczej naturalne jest obniżenie ceny, nie sądzisz? Gdybyś nie narzekał, nie byłoby tematu.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #683 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:42:02 pm »


Co do mojej propozycji. Skoro narzekasz na brak zainteresowania to raczej naturalne jest obniżenie ceny, nie sądzisz? Gdybyś nie narzekał, nie byłoby tematu.


Doskonale rozumiem, w czym rzecz. I gdybyś uważniej czytał posty, to byś się zorientował, że rozumiem.
A temat nie dotyczy mojego narzekania - nie mam na co narzekać. Rozmawiamy o sensowności wznawiania przez WK "Krwawych godów".
Ja mam ten komiks i uważam, że nie ma sensu go wznawiać, bo na allegro cieszy się niewielkim zainteresowaniem (w przeciwieństwie do "Incala" czy "Cromwella Stone'a").
Ty nie masz tego komiksu i uważasz, że jakby był odpowiednio tani, to cieszyłby sie ogromnym zainteresowaniem.
Ja z kolei zwróciłem uwage na to, że wydany dzisiaj komiks ten nie byłby aż tak tani, jak wydanie Egmontu i najprawdopodobniej kosztowałby 40-50 złotych.
Z drugiej strony zwróciłem uwagę na to, że Wydawnictwo, które rozpoczęło wydawanie fajnych serii, jakoś ich nie chce kontynuować, a zamiast tego wymyśla wznowienia komiksów rysownika, którego obecność na naszym rynku jest już bliska przesytu.


To ostatnie piszę z żalem, bo chciałbym, żeby ukazało sie u nas "Comanche", obawiam się jednak, że - zadane na facebooku - pytanie o sensowność wydania "Krwawych godów" ma w podtekscie pytanie, czy chcemy ten komiks zamiast tamtego. Niestety.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #684 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:47:44 pm »
Incal - Scream Comics
Cromwell Stone - Egmont

Wytłumaczysz mi zależność jaką widzisz odnośnie WK?

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #685 dnia: Lipiec 19, 2015, 09:50:51 pm »
Incal - Scream Comics
Cromwell Stone - Egmont

Wytłumaczysz mi zależność jaką widzisz odnośnie WK?


Nie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #686 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:02:09 pm »
chciałbym, żeby ukazało sie u nas "Comanche", obawiam się jednak, że - zadane na facebooku - pytanie o sensowność wydania "Krwawych godów" ma w podtekscie pytanie, czy chcemy ten komiks zamiast tamtego. Niestety.

Nie wiem z czego to wyczytałeś, że WK rozważa "Krwawe gody" zamiast "Comanche"... Moim zdaniem na "Comanche" nigdy nie byli na 100% zdecydowani, może "Bez przebaczenia" słabo się sprzedaje, do tego na rynku jest w tej chwili kilka klasycznych serii westernowych + nowy "Undertaker" i boją się startować z kolejnym. Wznowienie "Krwawych godów" to dobry pomysł - mam ten komiks i wznowienia nie kupię, ale to że na allegro nie schodzi, wcale nie musi mieć przełożenia na to, że wznowienie też nie sprzeda się. Teoretycznie po "Krwawe gody" mogą sięgnąć ci co kupują "Wieże...", ci co kupują "Jeremiaha", ale również miłośnicy Van Hamme.

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #687 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:14:11 pm »
Nie wiem z czego to wyczytałeś, że WK rozważa "Krwawe gody" zamiast "Comanche"... Moim zdaniem na "Comanche" nigdy nie byli na 100% zdecydowani.


"Comanche" jest w zapowiedziach wydawniczych:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/263799-komancze-wiezien


Moim zdaniem, jeśli ktoś nie jest zdecydowany, to nie daje na zapowiedzi.


(A jesli ucieka sprzed ołtarza, to jest niepoważny.)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #688 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:23:21 pm »
"Comanche" jest w zapowiedziach wydawniczych:
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/263799-komancze-wiezien

No właśnie nie jest to główna seria "Comanche", tylko taki dodatkowy tom z krótkimi historiami i chyba WK chciało nim wybadać rynek co do wydawania głównej serii. W ziniolowych zapowiedziach na 2015 rok, można przeczytać: "Comanche" to jeden z tych tytułów, którym się przyglądamy i być może pojawią się jeszcze w tym roku.

Niby jest zapowiedź, niby przyglądali się serii, ale ja mam wrażenie, że tak w pełni to się na nią nie zdecydowali.


Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #689 dnia: Lipiec 19, 2015, 10:33:07 pm »
No właśnie nie jest to główna seria "Comanche", tylko taki dodatkowy tom z krótkimi historiami i chyba WK chciało nim wybadać rynek co do wydawania głównej serii. W ziniolowych zapowiedziach na 2015 rok, można przeczytać: "Comanche" to jeden z tych tytułów, którym się przyglądamy i być może pojawią się jeszcze w tym roku.

Niby jest zapowiedź, niby przyglądali się serii, ale ja mam wrażenie, że tak w pełni to się na nią nie zdecydowali.


Wydawało mi sie, że wydawnictwa Zachodzie nie handlują licencjami na wyrywki i tomów z krótkimi historyjkami nie sprzedają "na spróbowanie" czy w celu przyjrzenia się. Może jednak w tym wypadku zrobili wyjątek. Kto wie?


Ja w każdym razie zamiast "Krwawych godów" wolałbym kolejne tomy "Pewnego razu we Francji", bo na ten komiks WK licencję ma na pewno (a może nie? może kupili licencję tylko na dwa tomy "na spróbowanie" i teraz pozostaje nam tylko liczyć na "Ongrys").
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.