trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 434002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #960 dnia: Styczeń 14, 2016, 11:11:26 pm »
no ostatnio kupilem pare komiksow, ktore powinny miec nadruk tylko dla doroslych (leo roa, aspirine, sokrates etc :razz: ), a nie mialy. Zreszta mlodociani wiedza o "tych sprawach" znacznie wiecej niz dorosli :biggrin:
pzdr


kilka nstępujących potem wpisów skrajnie nie na temat i jakby z rozmysłem skręcajacych w stronę polityki
nie ten wątek --> dział off top powini9en być
fragsel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 07:37:38 am wysłana przez fragsel »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #961 dnia: Styczeń 15, 2016, 07:42:52 am »
Żyjemy w czasach, gdzie goły cycek budzi zgorszenie i bulwersuje, a przemoc jest tolerowana, co jest dla mnie niezrozumiałe. Więc ja bym się tak nie spinał z Rani - wolę, żeby mi dzieciak goły cycek obejrzał, niż rozbitą głowę.

A samą Rani oczywiście biorę :smile:


sugeruję tematy cyców oraz wspomnień o Szniklu (z których to drugi nieroztropnie sam zacząłem) kontynuować w różnych gadkach {jeśli ktoś oczywiście chce kontynuować}
fragsel



« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 04:51:49 pm wysłana przez fragsel »

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #962 dnia: Styczeń 15, 2016, 05:09:06 pm »
ja po raz ostatni dam szanse WK jesli chodzi o wydawane serie. Jesli tym razem znowu okaze sie ze serie przerwa po jakims czasie to chyba juz w serie z WK nie bede wchodzil. w sumie zapowiedzi w porownaniu do innych wydawnictw dosc oszczedne ale moze to i lepiej biorac pod uwage ilosc zapowiedzianych i wciaz czekajacych na realizacje komiksow/ksiazek, a takze pamietajac o pewnych obsuwach. byle do przodu bo oferta ciekawa :)

fragsel

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #963 dnia: Styczeń 15, 2016, 05:22:09 pm »
a ja nadal twardo kupuję od razu każdą interesującą mnie serię (jeśli mnie na nią stać) bez patrzenia na to czy wyjdzie do końca czy nie...

podobnie w życiu, jakbym się martwił, że coś nie wyjdzie, to bym nie miał żony, dzieci i mieszkał dalej z rodzicami na wsi...

A kierunek, w którym zmierza WK bardzo mi się podoba. Rani biorę w ciemno, Azymut biorę jeden na spróbę. Jakby co zawsze mogę sprzedać, prawda?

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #964 dnia: Styczeń 15, 2016, 06:02:17 pm »
ja po raz ostatni dam szanse WK jesli chodzi o wydawane serie. Jesli tym razem znowu okaze sie ze serie przerwa po jakims czasie to chyba juz w serie z WK nie bede wchodzil. w sumie zapowiedzi w porownaniu do innych wydawnictw dosc oszczedne ale moze to i lepiej biorac pod uwage ilosc zapowiedzianych i wciaz czekajacych na realizacje komiksow/ksiazek, a takze pamietajac o pewnych obsuwach. byle do przodu bo oferta ciekawa :)

Jakie serie masz na myśli ??
Z tego co naliczyłem to sa chyba dwie , ktore zreszta dalej w tym roku zamierzają wydać. Powiem inaczej - chyba nie ma teraz lepszego wydawnictwa niz WK jesli chodzi o niedokończone serie. ( w sensie maja ich NAJMNIEJ)

A komiksy Egmontu- kupujesz ?? :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #965 dnia: Styczeń 15, 2016, 06:16:38 pm »
Wszystko zależy jak się liczy.
Jeśli pominiemy integrale to WK skusiło się na 4 serie:
Krucjata
Dawno temu we Francji
Wieże Bois-Maury
Bois-Maury


Wychodzi, że 50% serii zostało przerwanych.
Zawsze inaczej to brzmi niż, tylko 2 serie zostały przerwane.


Wyszedł przykład framingu :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #966 dnia: Styczeń 15, 2016, 06:20:24 pm »
Idąc za argumentacją poprzednika :

WK - w tym roku zamierza wznowić 100%- swoich przerwanych serii.

:)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #967 dnia: Styczeń 15, 2016, 06:34:12 pm »
Szczerze, to mam nadzieję, że wznowią. Z miłą chęcią poznam dalsze części "Dawno temu we Francji".
Rozumiem, że wszystko zależy od czytelników.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 06:38:46 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #968 dnia: Styczeń 16, 2016, 02:56:28 pm »
Jakie serie masz na myśli ??
Z tego co naliczyłem to sa chyba dwie , ktore zreszta dalej w tym roku zamierzają wydać. Powiem inaczej - chyba nie ma teraz lepszego wydawnictwa niz WK jesli chodzi o niedokończone serie. ( w sensie maja ich NAJMNIEJ)

A komiksy Egmontu- kupujesz ?? :smile:

komiksy Egmontu kupuje.

Być może punktem wyjścia do mojej wypowiedzi powinno być to ile serii WK zaczelo wydawac. W mojej opinii WK wydalo cykl Hermanna (jedna seria) i ciezko oddzielic pierwsze 10 tomow od drugiej 5 bo zblizona szata graficzna, tytul i nazwisko autora, sugeruja raczej kontynuacje niz oddzielny cykl. I choć mozna uwazac to za sukces gdyz ta jedna seria to az 15 tomow, to w pamieci kolacze mi sie wypowiedz ze druga piatka byla uzależniona od wyników sprzedaży pierwszej piątki.

Dodatkowo WK zaczęło wydawać Pewnego Razu we Francji i Krucjaty, które to serie zostały zawieszone po 2 tomie. Można znalezc informacje ze Krucjaty zostały zawieszone na pewno,  natomiast na temat PRwF zadnych takich informacji nie ma. Gdzieś na forum jest wypowiedz p. Szota , że to od klientów zależy czy tytuł będzie się dalej wydawal.

Reasumując WK zaczęło wydawać 3 serie i 2 z nich zawiesiło a jednąskonczylo.

Jak już napisałem mam zamiar dać kredyt zaufania WK i kupić wszystkie zapowiadane serie aczkolwiek jeżeli znowu okaże się, że któraś z serii została zawieszona i nie wiadomo co będzie z nią dalej to ja podziękuję za dalsze kupowanie serii od tego wydawnictwa. Co nie oznacza, że nie będę dalej kupował całych albumów jak do tej pory bo oferta albumowa jak najbardziej mi odpowiada.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #969 dnia: Styczeń 19, 2016, 06:48:44 pm »
M.in Wojciech Szot podsumowuje miniony rok Wydawnictwa Komiksowego. Cieszy dobra sprzedaż Dnia targowego! Cieszyć będzie jeszcze bardziej, jeśli zaowocuje kolejnym komiksem Sturma.  :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #970 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:33:39 pm »
nie wiem na ile to akuratne, ale wg pewnej sieci księgarskiej najnowszą pozycja wood'a będzie można dostać za przyzwoitą kwotę 80 zł.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #971 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:35:40 pm »
Cieszy dobra sprzedaż Dnia targowego!
Dobry komiks. Lepszy od Golema. A teraz czytam Bar starego Francuza i jest lepszy od Deogratias. Dobre rzeczy wychodzą z WK. I ceny wspaniałe.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #972 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:42:12 pm »
Bar u mnie od swojej premiery czeka na swoją kolejkę. A ceny WK ma rzeczywiście wspaniałe, im grubszy komiks, tym bardziej to widać.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #973 dnia: Styczeń 19, 2016, 07:53:31 pm »
Ciekawe jak jest ze sprzedażą... Bo ich komiksy są praktycznie w każdej księgarni. We Wrocławiu wystarczy się przejść z rynku do Galerii Dominikańskiej i w 4 księgarniach po drodze są komiksy z WK (w jednej to nawet Stwórca za szybą za -25%) i czasem jakieś Fistaszki, lub coś jeszcze innego. Ale generalnie 70% komiksów, to WK. Prószyński robi dobrą dystrybucję.
Dobra dostępność, niskie (jak na komiksy) ceny, dobre tytuły. Ciekaw jestem czy mają lepszą sprzedaż od takiego Timofa. Pewnie tak, bo przecież ktoś tam jednak zawsze coś w tych księgarenkach kupi, ale o ile więcej...

PS. Będzie Hermann! Oby Comanche!

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #974 dnia: Styczeń 19, 2016, 08:27:03 pm »
A teraz czytam Bar starego Francuza i jest lepszy od Deogratias.

A u mnie odwrotnie.
Po pierwszej części Baru... też byłem przekonany że lepszy, ale druga cześć wg. mnie zdecydowanie słabsza, przez co cenię ten komiks niżej od Deogratiasa.