Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 434071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1350 dnia: Sierpień 22, 2017, 07:59:42 pm »
Można by rozszerzyć pytanie o "Co się dzieje z Wydawnictwem Komiksowym".
Mam wrażenie, że jest ono wygaszane...

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1351 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:19:51 pm »
Można by rozszerzyć pytanie o "Co się dzieje z Wydawnictwem Komiksowym".
Mam wrażenie, że jest ono wygaszane...


Wydawnictwo Komiksowe wydało niedawno komiksy Pałki (Najgorszy komiks roku) i Pstrągowskiego (Jak schudłem 30 kilo). W przedsprzedaży jest komiks Mazura (Tam, gdzie rosły mirabelki). Gdzieś padła jednak informacja (nie pamiętam, gdzie), że WK skupia się na wydawaniu komiksów polskich, a resztę ich dawnej oferty przejął Prószyński. Jeśli to prawdziwa informacja, to "Dawno temu we Francji" raczej się nie doczekamy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1352 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:20:53 pm »
W.Shot mówił że będą dokańczać zaczęty frankofony.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1353 dnia: Sierpień 22, 2017, 09:06:04 pm »
W.Shot mówił że będą dokańczać zaczęty frankofony.
Właśnie, a tyczyło się to głównie "Pewnego razu...". Tym bardziej, że umowę na kontynuację podpisali po reorganizacji z Prószyńskim.
Ale faktem jest, poza powyższym wyjątkiem, że skupiać się będą wyłącznie na polskich publikacjach.
Ktoś, coś?????

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1354 dnia: Sierpień 22, 2017, 09:36:12 pm »
Ale faktem jest, poza powyższym wyjątkiem, że skupiać się będą wyłącznie na polskich publikacjach.
Ktoś, coś?????
Na spotkaniu (o Fantasmagorie  :biggrin: ) o tym było.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1355 dnia: Październik 05, 2017, 02:28:21 pm »

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1356 dnia: Październik 07, 2017, 06:52:36 pm »
10. tom Comanche zapowiedziany na grudzień:
http://www.proszynski.pl/Comanche__Tom_10__Zwloki_Algernona_Browna-p-34756-1-30-.html
To dobra i zła wiadomość jednocześnie. Dobra- bo Comanche to jedna z moich ulubionych serii, a zatem im częściej kolejny tom tym lepiej, zła- bo być może to ostatni wydany u nas tom, chyba że wydawca zdecyduje się opublikować 5 kolejnych tomów z rysunkami Michela Rouge'a.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1357 dnia: Październik 07, 2017, 07:18:04 pm »
Z Wieżami dali radę to i tu będzie to samo :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1358 dnia: Październik 07, 2017, 07:38:52 pm »
Sytuacja jest inna niz z Wiezami, bo Comanche zostal przejety od WK przez Proszynskiego. A Proszynski w porownaniu do WK, w ktorym, jakby nie bylo, siedza milosnicy komiksu,  to chyba bardziej jest bezwgledne w kwestii zarabiania kasy, i jak cos im sie nie zgadza w exelach w kwestiach finansowych, to wydawanie odpuszczaja, bo istnieje przeciez po to, zeby czesac kase , a nie dla dobra jakiegos komiksowa; co wiecej sa sprofilowani bardziej na ksiazki niz komiksy. Tak mysle. Ale oczywiscie mam nadzieje, ze Comanche sie sprzedaje na tyle dobrze, zeby im sie kasa zgadzala i seria bedzie kontynuowana. W przeciwnym przypadku bylbym niepocieszony, bo tez lubie. 
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 07:41:54 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline kas1

Odp: Guy Delisle
« Odpowiedź #1359 dnia: Październik 27, 2017, 10:11:05 am »
Nie wiem czy bawiłbyś się dobrze przy "Śmieciach". To zaskakujący komiks o niczym. No może trochę przesadzam. Taki rok z życia śmieciarza. Dowiesz się z niego co, jak i w jakich warunkach gnije, puszcza soki, cuchnie. Co myślą o Tobie śmieciarze z perspektywy odpadów, które produkujesz. Gdzie i jak są składowane oraz kto potencjalnie mógł rozwalić lub coś zostawić w skrzynce na listy. Nie powiem. Komiks czyta się dobrze ale czegoś w nim zdecydowanie brakuje. Jest na swój sposób interesujący, pokazuje pewną sferę nad którą na co dzień się nie zastanawiasz ale za to co dzień dokładasz do niej swoją cegiełkę ale o co w nim chodzi?  Po co powstał? Jako swoisty reportaż? Ekologiczny apel? Nie wiem. Właśnie z takimi przemyśleniami przewracasz ostatnią stronę i go zamykasz odstawiając na półkę.   

Offline Itachi

Odp: Odp: Odp: Guy Delisle
« Odpowiedź #1360 dnia: Październik 27, 2017, 11:46:34 am »
I dalej nie wiem co mają Śmieci do twórczości autora :smile: Lepiej już te opinie przenieść do wątku Wydawnictwo Komiksowe, chociaż teraz to już bardziej Prószyński. Wchodząc do tematu Guy Delisle czytam o Śmieciach stąd moje zdziwienie. Ale żeby nie było,

I odpowiedź kasa, że duże lepiej by nie było gdyby kupił Śmieci.

Zgadzam się. Śmieci w połowie lektury odłożyłem na miejsce przeznaczone na sprzedaż. Ale więcej o tym w odpowiednim dziale.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1361 dnia: Październik 27, 2017, 01:01:40 pm »
Śmieci

Chyba pierwszy komiks w tym roku, którego nie doczytam do końca, ba ledwo co do połowy. Nuda, nuda i nuda - to najlepsze trzy określenia pozycji, do której już na starcie miałem mieszanie uczucia. Ale po kolei. Komiks o śmieciarzach wydawał się interesującą pozycją. Zawód nie łatwy, niosący za sobą ryzyko przyczepienia do danej osoby łatki z którą później ciężko będzie się rozstać. Dla zwykłego Kowalskiego problem śmieci kończy się na wystawieniu kosza przed posesją, a następnie zabrania go z powrotem. Także zaciekawienie zwyciężyło i zaryzykowałem zakup.

O czym jest ten komiks? Złe pytanie. O czym nie jest ten komiks? Brzmi lepiej. A więc kojarzy mi się z taką mieszanką warzywną jaką czasami przygotowujemy na obiad. Autor na początku przedstawia historię śmieci, jak ludzie radzili sobie z odpadami, a raczej jak nie radzili, po kilku stronach poznajemy młodego człowieka. I tutaj zaczyna się zgrzyt, bo praktycznie nic o nim nie wiemy. Nie wyszło mu ze studiami, szuka więc pracy i bam nagle zostaje śmieciarzem. Do połowy komiksu, poznajemy jeszcze 2-3 w miarę ważnych bohaterów, ale autor nie skupia się zbytnio na ich życiu prywatnym, tylko praktycznie w całości zawodowym. Co w pewnym stopniu szybko się czytelnikowi nudzi, bo wciąż na kadrach śledzimy podobne czynności.

Dalej, jesteśmy świadkami takich scen. Widzimy jak facet rzuca workiem ze śmieciami w nastolatka, bo kiedyś inni zrobili mu psikusa, to teraz chciał się zemścić - tylko się pomylił i trafił nie w tego co trzeba. Haha. Dwa, obserwujemy jak śmieciarze mielą martwe zwierzątka. Trzy, jak są kontrolowani przez szefa "wszystkowidzącego".

https://www.youtube.com/watch?v=74HjY2-Km1o

Autor starał się przedstawić ocenę społeczeństwa, przy zwróceniu uwagi na relacje jakie towarzyszą w trakcie wywozu śmieci. Specjalnych życzeń klienta, a zabierz Pan jeszcze to i to. Szydery młodych ludzi, braku zainteresowania kobiet. Wszystko to jednak zostaje spłycone do jednorazowych scenek bez większej refleksji. Najlepiej widać to po głównym bohaterze, który na pierwszych stronach przeżywa ciężki okres w nowej pracy, a za chwil kilka zachowuje się już jak stary wyjadacz.

Ot taka śmieciowa recka,nieco chaotyczna z przerwami na czynności domowe. Misz masz. Bam bam. Ha ha.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1362 dnia: Październik 27, 2017, 02:14:11 pm »
Jak wygląda sprawa dalszych tomów Azymutu? We Francji już coś wyszło?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline TePe

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1363 dnia: Październik 27, 2017, 02:27:33 pm »
Jeszcze nie.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1364 dnia: Październik 27, 2017, 02:55:03 pm »
Czy dobrze wnioskuję, że Śmieci, to nie jest komedia? Tak do tej pory o nim myślałem (nie czytałem).