Autor Wątek: Egmont 2013  (Przeczytany 299069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pioma10

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:34:41 am »
Z zapowiedzi Egmontu, które ukazały się na AK kupię całe 3 pozycje, a może (jak znajdę środki i ochotę) i 4 (reedycję LOEG). Trochę szkoda, ale dzięki temu zaoszczędzę na inne ciekawsze (wg mnie) pozycje, np. na Safe Area Goražde.

Offline Piotruposz

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2012, 11:14:49 am »
A mnie ciekawi kiedy będzie reedycja trzeciego tomu Hellboya.

Offline wilk

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2012, 01:54:42 pm »
Kolejna - liczby w drugiej kolumnie to numery tomów serii.
Bardziej bym stawiał na to, że to będzie "Wojna Sambrów - Werner i Szarlotta" aniżeli główna seria Sambre. W tej ostatniej zostały jak na razie tylko 2 tomy. No chyba, że niebawem we Francji ukaże się kolejny tom Sambre.

Offline Ajron

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2012, 02:16:51 pm »
Bardziej bym stawiał na to, że to będzie "Wojna Sambrów - Werner i Szarlotta" aniżeli główna seria Sambre. W tej ostatniej zostały jak na razie tylko 2 tomy. No chyba, że niebawem we Francji ukaże się kolejny tom Sambre.

Nie wątpię. Ja tylko przekazałem co jest podane w treści newsa na Alei:

Cytuj
Dla wyjaśnienia: numery w drugiej kolumnie oznaczają numer tomu serii.

Pewnie w domyśle chodziło po prostu, że to trzeci komiks Sambre jaki u nas wyjdzie, bez uwzględniania podziału na serię główną i poboczne.

Offline Death

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 03:27:03 pm »
W 100 % zgadzam się w wilkiem. Też sprawdzałem rano jak to wygląda z główną serią Sambre i jakoś nie wierzyłem, że Egmont wyda tom zbiorczy 5 i 6 albumu głównej serii. Za mało tego jest. Pomyślałem, że to będzie zbiorczy tom trzech albumów Werner et Charolotte. Jak dla mnie to mogą wydać i to i to  :biggrin:


Tak jak się orientuję w Sambre, tak zupełnie nie wiem o co chodzi z Piratem Izaakiem. Komiks Blaina miał się zamknąć w sześciu tomach nie? Bo tak coś pamiętam. Tomy 4 i 5 wyszły za granicą w 2004 i 2005 roku, a szóstki nie ma. Więc może to już jest całość, a Egmont nie wydaje...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2012, 05:42:24 pm »
Tomy 4 i 5 wyszły za granicą w 2004 i 2005 roku, a szóstki nie ma. Więc może to już jest całość, a Egmont nie wydaje...

No tak było, że całość miała zamknąć się w 6 tomach, ale jakoś do dziś Blain nie zrobił ostatniego tomu. Poza tym, Egmont niepokojąco długo nie wydaje kontynuacji znakomitego Składu głównego, a wyszedł już 8 tom...

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:57:17 pm »
Fajne zapowiedzi, wszyscy drżeli o "Światy Thorgala" a tu proszę - będą, no i wreszcie nowy Marvano - super.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline janjedlikowski

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:04:53 pm »
odpowiedzi Egmontu już na Alei K.

Fajnie że planują Yansa i 47 Ronin Stana Sakai

Offline Koalar

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:41:43 pm »
Cytuj
92. Czy jest możliwość wznowić komiksy mega marvel ? prosze o odpowiedz.

Heh :)

A mnie żal Dylana Doga, Swamp Thinga i każdej niedokończonej serii.

To jest dobry pomysł, żeby jakieś wydawnictwo zbierało zamówienia i przedpłaty na komiksy, a jak się zbierze odpowiednia liczba chętnych - wydawała.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Matt@

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:47:42 pm »
Też tak sądzę. Inaczej to komiks może wielu interesować, ale odkładają zakup wiedząc, że się nie wyprzeda i kupują coś co zaraz wyparuje, a potem żałują jak seria zostaje zamknięta.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:13:11 pm »
No nie powiem - KRAKERS jest w Polsce przykładem dobrego pre-orderu.
Wiadomo, że jest to inny sposób wydawania niż robią to "wielkie" wydawnictwa komiksowe i jest to periodyk z komiksami zbiorczymi. Ale sprzedaż w ten sposób też jest dobra dla braci "kolekcjonerskiej" - zamówisz, zapłacisz i masz. A w innych przypadkach - nie kupisz, poczekasz rok (dwa lata) i masz obniżkę 40%, aby wydawca mógł pozbyć się nakładu (i tak z zarobkiem dla wydawnictwa i finalnego ogniwa dystrybucji) jeszcze przed wygaśnięciem praw do dystrybucji!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline stof24

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2012, 07:18:24 am »
A co z fantasy komiks ktoś coś wie ?

Offline Mefisto76

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:48:38 am »
Fajnie że planują Yansa...

Z tym "planowaniem Yansa" to czegoś nie rozumiem:

>>  16. Yans - tak bardzo go chcemy w KKGR
>> My też. Tylko na razie nie istnieją materiały elektroniczne, z których można by ten komiks drukować. Prawdopodobnie 2014.

>>38. Witam chciał bym się dowiedzieć czy mogę liczyć na reedycje serii: YANS
>> O Yansie już pisałem

Pierwsza osoba pytała o Yansa w "Kolekcji Komiksów Grzegorza Rosińskiego" - czyli pytała o integral pierwszych pięciu albumów. I tych dotyczy rozumiem odpowiedź o wstępnych planach na 2014.

Druga osoba pytała o reedycje wszystkich pojedynczych 12 albumów - i odpowiedzi jako takiej nie uzyskała, ale wziąwszy od uwagę plan wydania integrala w KKGR to raczej odpada.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:54:58 pm »
Poza tym, Egmont niepokojąco długo nie wydaje kontynuacji znakomitego Składu głównego, a wyszedł już 8 tom...

W tych nowych odpowiedziach na pytania, szef Egmontu napisał, że w tym roku w Planszach Europy Sambre i jakiś komiks Kasprzaka. A kawałek dalej napisał, że kontynuacje Bouncera i Składu głównego NIE w 2013 roku.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2012, 05:52:13 pm »
i jakiś komiks Kasprzaka.

nie jakiś komiks Kasprzaka, tylko dyptyk "La fille de Paname"

tutaj można zobaczyć, jak to wygląda: http://www.lelombard.com/player-5/fille-paname/fille-paname-l-homme-aux-couteaux-t-1,9782803629572.html

 

anything