trawa

Autor Wątek: Rycerz Ciernistego Krzewu  (Przeczytany 94204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 15, 2013, 10:52:21 pm »
Wywiad z Wojciechem Szotem o RCK i kontrowersjach z nim związanych

polecam komentarze pod tym wpisem, gdyż jeden z rysowników znowu ładnie odnosi się do tekstu.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline turucorp

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 15, 2013, 11:46:29 pm »
polecam komentarze pod tym wpisem, gdyż jeden z rysowników znowu ładnie odnosi się do tekstu.

mam wrazenie, ze dla niektorych tworcow w tym kraju, jedyna mozliwa forma publikacji stanie sie crowdfunding.

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 16, 2013, 06:12:54 am »
polecam komentarze pod tym wpisem, gdyż jeden z rysowników znowu ładnie odnosi się do tekstu.
czytanie tych komentarzy mocno odrealnia, zwlaszcza jak sobie uswiadamiasz, ze to na serio :)

mam wrazenie, ze dla niektorych tworcow w tym kraju, jedyna mozliwa forma publikacji stanie sie crowdfunding.
bardzo dobry komentarz : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 16, 2013, 07:03:50 am »
żeby było śmieszniej Juszczykowi dali admina fanpage'u RCK na facebooku więc zaczął moderację nieprzychylnych komentarzy

Gilbaert

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 16, 2013, 07:39:54 am »
Juszczyk na facebooku:
"Zdaje się, że komiks polski ma wrogów... W własnym kraju...
Nie jakichś poważnych, po prostu idiotów lubiących własne towarzystwo.
Będzie to widoczne coraz bardziej (postaram się o to by to pokazać, tak jak to robiłem do tej pory) i proszę tylko o uwagę od czasu do czasu. Będzie coraz zabawniej :)
Nie jest to moim celem, ale po prostu w temacie komiksu lepiej nie stać nowym twórcom na drodze, tak jak nie stoi się na torach nadjeżdżającemu pociągowi.
Jest nas wielu, doskonalimy się i nie opieramy się na znajomościach. Nadchodzą zmiany i nic ich nie powstrzyma.
Jakkolwiek to dobrze, że niektórzy usiłują zachować "układy". Dzięki temu wiemy z kim nie należy rozmawiać.
Zabawne jak ktoś może być tak krótkowzroczny by nie wiedzieć co będzie się w komiksowie działo za np. 2-3 lata.
Zabawne i smutne, że ktoś taki uważa się w tej chwili za autorytet - dla kogo?
Bo jeśli takie osoby myślą, że po prostu przytulą się do szanowanych w tym czasie twórców to są w chol....ym błędzie.
Za obecne zachowanie radziłbym za ten rok, dwa czy trzy lepiej się nie przyznawać do czegokolwiek związanego z komiksem. Będziemy pamiętać "zasługi"...
A komiks polski będzie, czy się to komuś podoba czy nie. Będzie na przyzwoitym poziomie zarówno w scenariuszu jak i w grafice, czy też wyłącznie dla rozrywki, lub grafiki. Nieosiągalne klimaty dla "wiele mówiących i piszących" :D
Komiksowe "jutro" nadchodzi nieubłaganie i radziłbym się do niego dostosować, a nie sprzeciwiać. Protestowanie przeciwko wschodowi słońca niczego nie zmieni - ukrywanie się w cieniu niczego nie zmieni.
Pewne sprawy związane z polskim komiksem już się dzieją i narastają na siłach.
Komiks znajdzie swoje miejsce i nie chciałbym być wtedy na miejscu kilku obecnych "działaczy"...
Jakkolwiek nikomu źle nie życzę. Osoby pilnujące każdego mojego słowa uważam za wiernych fanów, których idol ma w du....ie.
Kolejny powód do współczucia, no ale jeśli ktoś nie ma nic pożytecznego do roboty..."

żebyście się też mogli pośmiać

Offline peta18

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 16, 2013, 08:51:07 am »
I gosciu brnie dalej. Zenada. Najlepiej o nim zapomniec.
"Bedzie coraz zabawniej" - robic z siebie idiote i twierdzic, ze to jest smieszne, boki zrywac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline hans

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:14:54 am »
Z ciekawości zajrzałem na profil Waldka i przeczytałem ciekawą dyskusję, w której godai długo, dokładnie, cierpliwie, spokojnie i bardzo merytorycznie tłumaczył, jak rozkładają się koszty wydania komiksu. Do Waldka nie tylko nic nie trafiało, on nie tylko nie odpowiadał na argumenty, ale wręcz przeciwnie - wciąż pełen buty powtarzał swoje, wymagał i pomimo tego, że sam nie wykazał się znajomością tematu, a otrzymał sporą porcję wiedzy, prowadził dyskusję w tonie protekcjonalnym, na koniec nazywając rozmówcę "dzieciakiem".

To jest fascynujące, do jakiego stopnia można być oderwanym od rzeczywistości. Waldek wciąż przesuwa tą granicę.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:17:16 am »
A, gdzie w tym wszystkim miejsce dla RCK, jako komiksu?!  :doubt:
 
Zastanawiam się jak potoczyłoby się to wszystko, gdyby nie te wywiady na "Półce"? Czy wtedy również takie sprawy i kłótnie wypłynęłyby czy zostałoby wszystko na etapie samego komiksu i tylko o nim byśmy dyskutowali. Nie sądziłem, że "odegram taką rolę" w tym całym "teatrze" i tak "przysłuże się" polskiemu komiksowi.
 
Można popierać twóców RCK, można też się kompletnie z nimi nie zgadzać, ale to wszystko przekracza to już granicę dobrego smaku.
 
Tak jak napisałem na profilu FB RCK - szkoda, że tak się to wszystko potoczyło. Naprawdę liczyłem na to, że ukażą się dalsze cześci. Myślałem, że projekt się rozwinie i będzie szansą na rozwój i promocję młodych twórców - rysowników i scenarzystów. Tak sobie sam marzyłem, że wraz z rozwojem tego projektu będzie tak, że do osób, które pracowały nad nim od pierwszego zeszytu, dołaczać będą nowi (zupełnie nieznani), którzy tak jak teraz część z obecnych, będą wkraczać do światka, wnosząc swoje pomysły do "uniwersum" RCK.
 
Zostanie to tylko na etapie marzeń, a po tym co się stało nikła jest chyba szansa na kolejne odsłony RCK.
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline hans

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:27:26 am »
Jarosław, nie obraź się, ale przeceniasz siłę oddziaływania swojego bloga :wink: Teraz każdy może sobie założyć stronę na fb i na niej produkować wykwity swojego umysłu. Większość syfu odbywa się na stronach fb i Waldka. "Sieć jest rozległa i nieograniczona" :wink: Więc nie obwiniaj się niepotrzebnie za działania innych.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:36:08 am »
Jarosław, nie obraź się, ale przeceniasz siłę oddziaływania swojego bloga :wink: Teraz każdy może sobie założyć stronę na fb i na niej produkować wykwity swojego umysłu. Większość syfu odbywa się na stronach fb i Waldka. "Sieć jest rozległa i nieograniczona" :wink: Więc nie obwiniaj się niepotrzebnie za działania innych.

heh, żeby nie wyszło, że jestem "komiksowym guru"  :wink:
 
Wiem, że blog jest skromny, ale to tam pojawiły się te wywiady. Od tego też zaczęła się cała awantura. Szkoda i tyle.

Nie żałuje wywaidów, żałuje, że odebrane zostały w ten sposób i z tego zapamiętane.
 
ok już nie smuce, mleko się rozłało :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline hans

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:47:30 am »
Wiem, że blog jest skromny, ale to tam pojawiły się te wywiady. Od tego też zaczęła się cała awantura. Szkoda i tyle.

Nie komentuję Twojego bloga. Nie miałeś wpływu na to, co powiedzą rozmówcy. Przecież nie będziesz ich cenzurował, więc czemu myślisz, że to Ty przyczyniłeś się do tego kwasu?
Druga kwestia jest taka, że blogosfera nie ma już takiego oddziaływania, jak kiedyś.  Wcześniej, czy później Waldek odezwałby się na fb rck i by się potoczyło, tak jak się potoczyło. Te teksty z wywiadów brzmią skromnie, po tym gdy się przeczytało różnego rodzaju manifesty waldka na fb.

mxztplx

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:51:26 am »
Czytając Juszczyka jako żywo widzę przed oczami pewnego małego pana ze sceny politycznej. Te same argumenty, słowa jakby wyjęte mu z ust. Juszczyk zniszczył produkt RCK, który jest słaby, ale mógłby być jednym z elementów rynku. Może rozwinąłby się. Czy teraz ktoś zechciałby to kupić? Po tych pomyjach, które Juszczyk wylewa, nawet nie chciałbym sprawdzać czy w kolejnych zeszytach byłoby lepiej.

Offline Rzenio

Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 16, 2013, 11:07:25 am »

Jest nas wielu, doskonalimy się i nie opieramy się na znajomościach. Nadchodzą zmiany i nic ich nie powstrzyma.(...)
Komiksowe "jutro" nadchodzi nieubłaganie i radziłbym się do niego dostosować, a nie sprzeciwiać. Protestowanie przeciwko wschodowi słońca niczego nie zmieni - ukrywanie się w cieniu niczego nie zmieni.
Pewne sprawy związane z polskim komiksem już się dzieją i narastają na siłach.

Znaczy... Nadchodzą Falangi Nowego Porządku. Muszę się pospieszyć z Protektorami, bo jeszcze się okaże, że nie będą pasować do nowego obowiązującego trendu. Wyrosłem z KKK, robię dla Ongrysa - cholera, wygląda na to, że jestem z Układu:)
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Weak Inker

  • Gość
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 16, 2013, 01:31:01 pm »
żeby było śmieszniej Juszczykowi dali admina fanpage'u RCK na facebooku więc zaczął moderację nieprzychylnych komentarzy
Prawda jest taka, że w chwili założenia profilu RCK wszyscy twórcy mający konto na FB z automatu zostali moderatorami. Każdy z nas może dodawać posty i moderować komentarze. Z tego co się orientuję dotychczas zajmowały się tym dwie osoby. Waldemar po prostu skorzystał z opcji, która przysługiwała mu od dawna. Inna sprawa to to, że przyzwoitość nakazuje uprzedzić pozostałych o treści posta przed jego publikacją.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Rycerz Ciernistego Krzewu
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 16, 2013, 02:27:23 pm »
takie pytanie do pozostałych Twórców RCK - nie macie zamiaru jakoś wpłynąć na Kolegę?