Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 392605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 27, 2013, 04:02:39 pm »
7 zeszytów po ok. 20 stron. Czyli coś koło 150 z dodatkami. Może o kilka więcej jeśli zeszyty były grubsze.
Poprawka. Równe 200 stron (chyba, że kartki skleiły mi sie przy liczeniu  :biggrin: ). 8 zeszytów po 23 strony (razem z okładkami) + dodatki itp.

Z tym brakiem "The Incredible" na okładce to może być błąd redakcyjny, bo nad wstępniakiem i nad "Echami z przeszłości" jest pełny tytuł - "The Incredible Hulk: Niemy krzyk".

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 27, 2013, 04:41:37 pm »
Dzięki za odpowiedź. Czyli zapowiada się całkiem sporo czytania.  :wink:
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 27, 2013, 05:16:58 pm »
Czy to prawda, że tego "Hulka" przetłumaczył Kamil Śmiałkowski?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 27, 2013, 05:29:35 pm »
Nowy komiks już zakupiony i jak zwykle brak żadnej wzmianki o kolejnych tytułach.

Przecież wiadomo, że będą to Thor i Avengersi. A samo Hachette oświadczyło, że przy kolejnych komiksach nie będzie zapowiedzi.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 27, 2013, 06:08:43 pm »
Czy to prawda, że tego "Hulka" przetłumaczył Kamil Śmiałkowski?
Tak.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 27, 2013, 07:10:37 pm »
Tak.
Założę się, że nigdy tłumacze komiksów w Polsce nie byli tak dobrze opłacani jak przez Hachette. :)

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 27, 2013, 07:41:52 pm »
Przecież wiadomo, że będą to Thor i Avengersi. A samo Hachette oświadczyło, że przy kolejnych komiksach nie będzie zapowiedzi.
a skąd to wiadomo?

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 27, 2013, 07:46:06 pm »
Znienacka.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 27, 2013, 07:55:40 pm »
a skąd to wiadomo?

1 - podają na infolinii jak się je poprosi

2 - podaje to Aleja Komiksu

3 - na swoim blogu potwierdza to Polski Geek, który robi korekty dla Hachette do kolejnych wydań

Znienacka.

A może z Nienacka? Tylko gdzie leży ten Nienack... :smile: Rzekomo stamtąd zawsze przychodzi miłość.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 08:01:12 pm wysłana przez Jaxx »

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 27, 2013, 08:42:28 pm »
1 - podają na infolinii jak się je poprosi

2 - podaje to Aleja Komiksu

3 - na swoim blogu potwierdza to Polski Geek, który robi korekty dla Hachette do kolejnych wydań

A no tak już było wcześniej o tym na forum,sory za pamięć;P

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 28, 2013, 01:09:22 pm »
Co tak mało stron wątku przybyło ? Najwazniejszy wątek z komiksów na całej gildii, powinna już 3cia setka być otwarta :)


Cieszy mnie, że nie sprawdza się moje czarnowidztwo a kolekcja dobrze prosperuje ! Mianowicie w Katowicach jak wczoraj kupowąłem to w dworcowych kioskach już nie było widać a w empiku natomiast w  dzień premiery Hulki już były wystawione, bez opóżnień jak mieli to w zwyczaju z poprzednimi albumami. Zniknęły wreszcie też zalegające 1sze numery Spidera. No i kolejne numery z wyprzedzeniem sa ogłoszone, a więc wyjdą na 100%. Make Mine WKKM  :!:



Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 28, 2013, 01:24:46 pm »
Co tak mało stron wątku przybyło ? Najwazniejszy wątek z komiksów na całej gildii, powinna już 3cia setka być otwarta :smile:


Mało, bo wyczerpały się świeże tematy do dyskusji, a ile można wałkować o tym samym. Chyba  wszystkie najgorętsze wątki obgadaliśmy tu już z góry do dołu i z lewa na prawo :smile: Anionorodnik z materiałami przeniósł się na Facebooka, a o wrażeniach z samych komiksów jakoś mało kto chce tu dyskutować (nie mówię, że nikt - tylko, że mało jest takich). Co mnie szczerze dziwi, bo myślałem, że głównie o tym powinno się tu żarliwie dyskutować :smile:
 
Jak znowu gruchnie coś kontrowersyjnego, to pewnie się posypią kolejne strony, np. jak Hachette znienacka stwierdzi, że u nas będzie inny zestaw komiksów albo jak Tomasz Sidorkiewicz rzuci, że nie będzie House of M w kolekcji i najlepiej kupić z Muchy :smile: . A teraz to możemy się spodziewać co najwyżej serii postów o tym, kto dostał prenumeratę z nr 6-7, a kto jeszcze czeka... 
 
A z tą popularnością WKKM to mam gorącą nadzieję, że masz rację, iż brak w kioskach oznacza wyprzedane numery a nie po prostu nie dostarczone/nie sprowadzone/wycofane bo mało kto kupuje...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 28, 2013, 02:36:19 pm »
Anionorodnik z materiałami przeniósł się na Facebooka, a o wrażeniach z samych komiksów jakoś mało kto chce tu dyskutować (nie mówię, że nikt - tylko, że mało jest takich). Co mnie szczerze dziwi, bo myślałem, że głównie o tym powinno się tu żarliwie dyskutować :smile:
Ja tu jeszcze wrócę! :biggrin: Mnie też brakuje tu dyskusji o historiach w poszczególnych tomach. Jeśli już ktoś dzieli się wrażeniami to jest to wypowiedź bardzo ogólnikowa zamykająca się w 1 zdaniu. Postanowiłem, że przez następny tydzień będę się tu dzielił moimi przemyśleniami odnośnie pierwszych 7 tomów (1 tom na dzień); co mi się podobało, co mi się nie podobało, moje ulubione momenty itp. Dziś wieczorem napiszę tu kilka paragrafów o "Powrocie do domu". Będzie też luźno powiązany materiał wideo. :wink:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 28, 2013, 03:03:06 pm »
Będzie też luźno powiązany materiał wideo. :wink:

AnionCritic? :D
 
Jeżeli już mowa o wrażeniach, to może od siebie dorzucę coś odnośnie #4 Wolverine: szczerze powiem, że trochę się zawiodłem. Po tych wszystkich pozytywnych wypowiedziach spodziewałem się czegoś naprawdę niesamowitego, a dostałem po prostu solidną historię z kilkoma scenami walki, ale trochę przeładowaną rozterkami Logana. W pewnym momencie te jego monologii o szukaniu siebie wydały mi się nawet nużące. Może te 30 lat temu komiks robił większe wrażenie, bo takie podejście do tematu zapewne było nowatorskie, teraz jednak już wypada dość przeciętnie. Może po prostu ten komiks się zestarzał? Warstwa wizualna też mnie jakoś nie rzuciła na kolana, ale w sumie Miller chyba nigdy nie należał to jakichś spektakularnych rysowników.
 
Na plus na pewno trzeba tu zaliczyć klimat, bo ten był gęsty i wciągający jak bagno. Także podobało mi się ukazanie Wolverine'a jako człowieka ze słabymi punktami, który wcale nie jest taki niezniszczalny, jakby się to mogło wydawać.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 28, 2013, 03:55:02 pm »


Jeżeli już mowa o wrażeniach, to może od siebie dorzucę coś odnośnie #4 Wolverine: szczerze powiem, że trochę się zawiodłem.


Dla mnie akurat to jest najlepszy komiks w dotychczasowej kolekcji.

 

anything