trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 392598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 22, 2013, 09:46:36 pm »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #886 dnia: Luty 22, 2013, 09:56:36 pm »
Jesteś miłośnikem niszowego produktu - komiksu - który przez wielu ludzi traktowany jest jako coś "dla dzieci". Dlatego ty jak nikt inny powinieneś być tolerancyjny wobec "hobby" innych.
Panowie,
miałem wczoraj przyjemność mieć prelekcję przed filmem "Comic-Con Episode IV Fan's Hope", ktory po polsku nazywa się "Comic Con. Epizod V Fani kontratakują". Miałem też przyjemność brac udział w dyskusji po filmie. Na sali nie było ani jednego miłośnika komiksu, ale ludzie przez godzinę rozmawiali i nie chcieli wychodzić z kina, bo to świetny film o ludziach, ktorzy mają swoje pasje. Obejrzyjcie, będziecie mniej pierduł pisać na forum.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #887 dnia: Luty 23, 2013, 09:17:11 am »
Film ten będzie dostępny w kinach czy na dvd?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 23, 2013, 09:29:47 am »
Panowie,
miałem wczoraj przyjemność mieć prelekcję przed filmem "Comic-Con Episode IV Fan's Hope", który po polsku nazywa się "Comic Con. Epizod V Fani kontratakują". Miałem też przyjemność brac udział w dyskusji po filmie. Na sali nie było ani jednego miłośnika komiksu, ale ludzie przez godzinę rozmawiali i nie chcieli wychodzić z kina, bo to świetny film o ludziach, którzy mają swoje pasje. Obejrzyjcie, będziecie mniej pierdół pisać na forum.
Ja już widziałem w wersji oryginalnej i bardzo mi się podobał. Mógłbyś może przytoczyć jakieś komentarze widzów? Zawsze ciekawią mnie opinie takich "niedzielnych odbiorców" sztuki komiksu. I jak to się w ogóle stało, że film został wyświetlony właśnie takiej grupie?

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 23, 2013, 01:31:52 pm »
@pocztar: no to teraz wychodzi na to, że twój nielubiany troll zachował się tak jak ty (albo ty się zachowałeś jak ten nielubiany troll). przemyśl to.

Teraz chciałbym skorzystać z tej szansy na nowe otwarcie: postaram się poprawić swój interfejs na przyjaźniejszy w użyciu dla ludzi szukających wiedzy. Czasem jednak bez sarkazmu nie da się. Wtedy mus to mus

(Za wykopem)

Chcieliscie trolla, to macie! :)

Troll jak się patrzy! Ani w nim sarkazmu, ani ironii!
Bird annoying cat (troll dove)

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 23, 2013, 02:46:39 pm »
A ja mam nadzieję, że dudi1212 powie: "Nie. A dlaczego?"
Hej, pocztar. A jak kupujesz WKKM to Pani w kiosku Cię pyta "Widzę, że Pan te komiksy kupuje. Ile latek ma Pański synek?"?

Nie. A dlaczego?

Kupowałem zastawę z Hello Kitty dla dziewczyny;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 23, 2013, 04:37:47 pm »
Mógłbyś może przytoczyć jakieś komentarze widzów? Zawsze ciekawią mnie opinie takich "niedzielnych odbiorców" sztuki komiksu. I jak to się w ogóle stało, że film został wyświetlony właśnie takiej grupie?
Film był w repertuarze, a ludzie przyszli do kina. Najprawdopodobniej przyszli tam, bo lubią chodzić do kina. Bardziej zdumiało mnie, że do tego kina nie przyszedł ani jeden miłośnik komiksów. Ludzie mówili o pasjach, częściowo bohaterów filmu, częściowo własnych (niekomiksowych, ale pasjonat pozna pasjonata wszedzie). Byli też ciekawi, jak to wygląda w Polsce. Jednym z wątków była kwestia przemysłu rozrywkowego kreowania zapotrzebowania na wydania ekskluzywne, figurki itp. Ale była też mowa o prawdziwych pasjonatach pokazanych w filmie (o rysownikach, o dziewczynie, która robiła kostiumy, itp.)
Wiesz, trudno streścić godzinną rozmowę
Ps: O kobietach też było.

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 24, 2013, 10:20:04 pm »
Panowie,
miałem wczoraj przyjemność mieć prelekcję przed filmem "Comic-Con Episode IV Fan's Hope", ktory po polsku nazywa się "Comic Con. Epizod V Fani kontratakują".


A przynajmniej Ci co byli na prelekcji zaliczali się do fandomu fantastycznego  Czy to była taka sobie zbieranina różnych, różności?

Ja również oglądałem już ładny kawałek czasu ten dokument. Mnie najbardziej śmiać się chciało, jak gość przyszedł na SDCC tylko po to, aby zakupić wielką limitowaną figurkę Galactusa, zdaje się?


Z podobnych tematycznie rzeczy ciekawy jest też serial z AMC Kevina Smitha - Comic Book Men - pośmiać się idzie, a i dowiedzieć paru rzeczy, no i na własne oczy przekonać co w USA znaczy słowo popkultura i na ile wyceniana jest.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 25, 2013, 01:20:11 pm »
Z podobnych tematycznie rzeczy ciekawy jest też serial z AMC Kevina Smitha - Comic Book Men - pośmiać się idzie, a i dowiedzieć paru rzeczy, no i na własne oczy przekonać co w USA znaczy słowo popkultura i na ile wyceniana jest.

Albo sięgnąć po klasykę TM Semic (tu w wydaniu oryginalnym Lobo Covention Special):


albo mój ulubiony fragment:


Offline Boom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 25, 2013, 02:08:27 pm »
Panowie,
miałem wczoraj przyjemność mieć prelekcję przed filmem "Comic-Con Episode IV Fan's Hope", ktory po polsku nazywa się "Comic Con. Epizod V Fani kontratakują". Miałem też przyjemność brac udział w dyskusji po filmie. Na sali nie było ani jednego miłośnika komiksu, ale ludzie przez godzinę rozmawiali i nie chcieli wychodzić z kina, bo to świetny film o ludziach, ktorzy mają swoje pasje. Obejrzyjcie, będziecie mniej pierduł pisać na forum.
Oo nawet nie sądziłem, że będzie to u nas w kinach. Niestety w Gorzowie Wlkp nigdzie nie widziałem, żeby reklamowali projekcje tego filmu. Mam nadzieje, że wyjdzie na dvd, bo to ciekawa pozycja, nie tylko dla fanów komiksów.   
R4ve: ta scena z kolekcjonerem figurek pokazała, że każdy pasjonat świata około komiksowego może znależć coś dla siebie. I przychodzi w innym celu. To już nie jest tylko konwent dla fanów komiksu, a okazja do spotkania przeróżnych entuzjastów czy to komiksów, czy figurek, czy projektowania strojów.


Świetna była scena gdzie jadąc rozprawiali o kolekcji komiksów Nicolasa Cage'a i wpływie, którejś z jego partnerek;) Poniżej puenta:


 
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 25, 2013, 03:18:08 pm »
Panowie w środę już nowy komiks z wkkm ; ) Jakieś przemyślenia przed?Mieliście już wcześniej styczność z tą historią lub jakąkolwiek inną gdzie występował Hulk?
Ja muszę się przyznać że dopiero przed chwilą skończyłem czytać x-men mroczna Phoenix po (o zgrozo) prawie 2 tygodniach .Wcześniej nie miałem jakoś czasu ani chęci żeby wziąć komiks z półki,a źle bo komiks bardzo mi się spodobał.Długa ,ciekawa historia posiadająca w sobie wiele akcji.Póki co to mój drugi ulubiony tytuł z wkkm.Jedyne czego żałowałem to tego że żaden Marvelowski bohater nie pomógł x-menom.Przecież było pokazane że każdy z nich poczuł zbliżające się zło ,ale najwyraźniej żadne z nich się tym nie przejął.Troszkę dziwne ale to nie zmienia faktu że sam komiks był naprawdę dobry .

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 25, 2013, 03:33:54 pm »
Mieliście już wcześniej styczność z tą historią lub jakąkolwiek inną gdzie występował Hulk?

W wydaniach TM-Semic: Mega Marvel 1/95, Spider-Man 6/96 .

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 25, 2013, 03:49:55 pm »
Jedyne czego żałowałem to tego że żaden Marvelowski bohater nie pomógł x-menom.Przecież było pokazane że każdy z nich poczuł zbliżające się zło ,ale najwyraźniej żadne z nich się tym nie przejął.Troszkę dziwne ale to nie zmienia faktu że sam komiks był naprawdę dobry
Wtedy uniwersum nie było tak ściśle ze sobą powiązane. Każdy zajmował się swoimi problemami :)

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 25, 2013, 06:30:58 pm »

Jedyne czego żałowałem to tego że żaden Marvelowski bohater nie pomógł x-menom.Przecież było pokazane że każdy z nich poczuł zbliżające się zło ,ale najwyraźniej żadne z nich się tym nie przejął.Troszkę dziwne ale to nie zmienia faktu że sam komiks był naprawdę dobry .


Nie wiem jak to było przetłumaczone w WKKM ale w oryginale Silver Surfer chciał pomóc, ale zanim on lub Reed mogli zareagować Phoenix opuściła ziemię. Fantastyczna Czwórka nie miałby jak jej gonić (przecież była szybsza nawet od krążownika Shi'ar, a zanim Thing wytarłby się do sucha, to minęłaby wieczność), Silver Surfer w tym czasie był
Spoiler: pokaż
uwięziony na Ziemi przez barierę stworzoną przez jego byłego Pana, Galactusa
, Spider nigdy nie był bohaterem na skalę kosmiczną, Doctor Strange tez niewiele by tu poradził. Zresztą według mnie tak to własnie miało być - tragedia o wymiarze kosmicznym, choć rozpisana na poziomie niemal rodzinnym.
Zresztą ten zabieg z superbohaterami był  stosowany wcześniej i później wielokrotnie. Przykład: historia z SHIELD i Furym, ale jeden panel z bohaterami słuchającymi maniaka w telewizji, albo Defenders vs Avengers w innym wymiarze ale dwa panele z resztą bohaterów walczących na Ziemi z demonami. Tak to ma być, tak to jest pisane.
Nie ma co rozpaczać. To się tak musiało skończyć. Bez tego ta historia nie byłaby tak wielka

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 25, 2013, 07:19:33 pm »
W wydaniach TM-Semic: Mega Marvel 1/95, Spider-Man 6/96 .

Pamiętam tego Spider-Mana. Do dziś tamten numer wydaje mi się jakiś taki dziwaczny - Hulk szary i inteligenty, do tego wymieniający się z Bannerem trybem dzień/noc. Zupełnie nie pasowało mi to do postaci Hulka, jak z resztą i do teraz mi się to kłóci.

Poza tym sam Spider też był jakiś dziwny. Jednym uderzeniem wykopał go na orbitę, a potem poleciał po niego, żeby go ściągnąć, bo ruszyło go sumienie. I to poleciał jak Superman. I obaj przez chwilę byli na orbicie... Do dziś nie pojmuję, o co tam chodziło. Może przegapiłem jakieś numery, a może to był efekt wybiórczych historii, praktykowany przez TM-Semic.