Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 395736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #960 dnia: Marzec 03, 2013, 07:18:24 am »
Elektra Żyje to komiks z 1990. Nie cofałem się tak daleko, więc nie ma jej na liście.
Marvels jest z 1994 a ponadto opowiada historie umiejscowione wiele lat wcześniej (czyli tzw. flashbacks). Podobnie jak Spider-Man:Blue, którego też nie ma na liście, choć powstał później.
Z tego co mi wiadomo Silver Surfer: Requiem nie dzieje się w tzw continuity. Jego akcja umiejscowiona jest w "prawdopodobnej" albo w "alternatywnej" przyszłości, dlatego nie znalazł się na liście, z której korzystałem (podobnie zresztą jak: Fantastic Four: End, Wolverine: Old Man Logan, Captain America: The Chosen). Nie wypisywałem też żadnych komiksów z serii Ultimate bo te to w ogóle tworzą inne universum (to inne wersje znanych nam bohaterów) więc się je czyta według innego klucza, którego nie znam, bo planuję czytać te serie za jakieś 5-7 lat. Z ultimates zresztą związane są Marvel Zombies, więc ich też tu nie ma.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #961 dnia: Marzec 03, 2013, 09:10:34 am »
Okej, wszystko już wiem :) Jeszcze raz bardzo dziękuję! :)

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #962 dnia: Marzec 03, 2013, 07:21:23 pm »
Przydalby sie jakis moderator, ktory by powyciagal co przydatniejsze linki z tej calej dyskusji gdzies do pierwszego posta albo osobny watek z linkami mozna by utworzyc. Przekopywac sie przez 165 stron w celu znalezienia jednego linka to prawie jak jedna z 12 prac Herkulesa.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #963 dnia: Marzec 03, 2013, 07:23:21 pm »
  Przydalby sie jakis moderator, ktory by powyciagal co przydatniejsze linki z tej calej dyskusji gdzies do pierwszego posta albo osobny watek z linkami mozna by utworzyc. Przekopywac sie przez 165 stron w celu znalezienia jednego linka to prawie jak jedna z 12 prac Herkulesa.

Daj spokoj jeszcze moderatora nam wetnie :) i juz sie nie odnajdzie :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #964 dnia: Marzec 04, 2013, 08:00:24 am »
A ma może ktoś z Was oryginalą grafikę grzbietową WKKM w dobrej rozdzielczości? Albo gdzie można tąką znaleźć?

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 04, 2013, 09:47:34 am »
Historia zatoczyła koło. Wreszscie otrzymałem długo oczekiwane nr 4 i 5. A teraz po kolei: w przesyłce znajduje się faktura nadanie tych nr, która została wystawiona 29 stycznia z terminem zapłaty do 19 lutego. Na paczce jest naklejona paczka pobraniowa z datą wysłania 1 marca. Wszystko wskazuje na to, że ciągle na infolinii kręcili jak się dało i czekali na zwrot reklamowanej paczki. Twierdzę, że jest to ta sama paczka, którą wysłali za pierwszym razem, nawet się nie trudzili, żeby ją otworzyć i utrzymać pozór, że coś robili. To teraz do czytania!

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 04, 2013, 02:26:47 pm »
Przydalby sie jakis moderator, ktory by powyciagal co przydatniejsze linki z tej calej dyskusji gdzies do pierwszego posta albo osobny watek z linkami mozna by utworzyc. Przekopywac sie przez 165 stron w celu znalezienia jednego linka to prawie jak jedna z 12 prac Herkulesa.

Nie wiem, o jakie dokładnie linki Tobie chodzi, ale właśnie w takim celu założyliśmy z Anionorodnikiem - http://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela - tam powoli wrzucamy wszystko co najważniejsze i segregujemy na osi czasu według daty wyjścia komiksu  :smile:


A ma może ktoś z Was oryginalą grafikę grzbietową WKKM w dobrej rozdzielczości? Albo gdzie można tąką znaleźć?

Największe co znalazłem to - http://3.bp.blogspot.com/_zYsC1X_sBAY/TI7DusCE6OI/AAAAAAAAAW0/hN5XD-seSkw/s1600/blog-poster.jpg - a stronę domową Dell'Otto blukuje mi przeglądarka, że zawirusowana  :?

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 04, 2013, 05:31:22 pm »
Przydalby sie jakis moderator, ktory by powyciagal co przydatniejsze linki z tej calej dyskusji gdzies do pierwszego posta albo osobny watek z linkami mozna by utworzyc. Przekopywac sie przez 165 stron w celu znalezienia jednego linka to prawie jak jedna z 12 prac Herkulesa.
Moderatorem łatwo zostać. Muszę go tylko zatwierdzić i mu ufać (z tym trochę gorzej) :smile:
12 prac Herkulesa, to przy tym pikuś, poza tym brak nagrody. Moderatorstwo to w zasadzie woluntariat.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 04, 2013, 07:23:58 pm »
Orientuje się ktoś może, jakie zeszyty wchodzą w skład New X-Men E is for Extinction ? Wiki podaje że numery 114 - 117, czyli to co ukazało się w Polsce. W oryginalnym HC znajduje się natomiast dodatkowo Annual, który wnosi wiele do fabuły. Zastanawiam się nad kupnem oryginalnej wersji, ale jeżeli w WKKM znajdzie się również ten annual, to kupię wersję PL. Więc jak to jest? Będą cztery zeszyty czy pięć?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 04, 2013, 07:56:22 pm »
Orientuje się ktoś może, jakie zeszyty wchodzą w skład New X-Men E is for Extinction ? Wiki podaje że numery 114 - 117, czyli to co ukazało się w Polsce. W oryginalnym HC znajduje się natomiast dodatkowo Annual, który wnosi wiele do fabuły. Zastanawiam się nad kupnem oryginalnej wersji, ale jeżeli w WKKM znajdzie się również ten annual, to kupię wersję PL. Więc jak to jest? Będą cztery zeszyty czy pięć?
W amerykańskim TPB, który ja posiadam jest ten New X Men 2001 Annual. A co zapoda Hachette? Zawsze można się zdziwić ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 04, 2013, 08:06:25 pm »
Orientuje się ktoś może, jakie zeszyty wchodzą w skład New X-Men E is for Extinction ?
"E is for Extinction" w wydaniu Hachette zawiera tylko zeszyty New X-Men #114-117. Annual z debiutem Xorna niestety pominięto. Podejrzewam także, że kolejny tom New X-Men w WKKM czyli "Imperial" rozpocznie się od New X-Men #122 przeskakując zeszyty #118-121 czyli 3-częściową historię "Germ Free Nation" oraz "zeszyt bez dialogów". Krótko mówiąc Hachette skupi się jedynie na wątku Cassandry Novej.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 04, 2013, 08:11:35 pm »
Największe co znalazłem to - http://3.bp.blogspot.com/_zYsC1X_sBAY/TI7DusCE6OI/AAAAAAAAAW0/hN5XD-seSkw/s1600/blog-poster.jpg - a stronę domową Dell'Otto blukuje mi przeglądarka, że zawirusowana  :???: ??:

Dzięki! To co prawda zdjęcie posteru, ale zawsze to coś. Dopiero teraz widać, że tam jest więcej postaci - czy między Iron Manem a Wolverinem to Storm, rzucająca piorunami? Szkoda, że na grzbietach WKKM obetną jej te kozackie szpile :smile: Za Spiderem to chyba Black Cat, ale kto jest za Nigthcrawlerem tego już nie wiem. No i super, że Nightcrawler narysowany jest akurat w trakcie teleportacji - ale tego niestety też nie zobaczymy na naszych grzbietach WKKM...

Postaram się poszukać na stronie domowej Dell'Otto, może ma gdzieś w pliku graficznym całość w dużej rozdzielczości.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 04, 2013, 08:12:46 pm »
Krótko mówiąc Hachette skupi się jedynie na wątku Cassandry Novej.

ehem A nie Cassandry Nova? Takie mam wrażenie, że to się nie odmienia.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 04, 2013, 08:18:20 pm »
ale kto jest za Nightcrawlerem tego już nie wiem.
Wychodząca ze ściany Kitty Pryde.  :wink:

ehem A nie Cassandry Nova? Takie mam wrażenie, że to się nie odmienia.
Zasugerowałem się tłumaczeniem Sidorkiewicza w "Echach z przeszłości" w drugim tomie WKKM. Nie pamiętam jak było w Dobrym Komiksie.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #974 dnia: Marzec 04, 2013, 08:20:31 pm »
A, to jak tak było tłumaczone, to się nie czepiam. Sorki