trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 393978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1005 dnia: Marzec 08, 2013, 09:51:27 pm »
Komputer w Hachette sam wyłącza wysyłkę do punktów gdzie np.:
- nie było żadnych zakupów Kolekcji do numeru 5
- w jednym miejscu znajdują się saloniki prasowe i w jednym sprzedano minimalną ilość komiksów, a nieopodal znajduje się punkt w którym wyniki są zadowalające (np. w centrach hadlowych)

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1006 dnia: Marzec 08, 2013, 09:59:16 pm »
Komputer w Hachette sam wyłącza wysyłkę do punktów gdzie np.:
- nie było żadnych zakupów Kolekcji do numeru 5
- w jednym miejscu znajdują się saloniki prasowe i w jednym sprzedano minimalną ilość komiksów, a nieopodal znajduje się punkt w którym wyniki są zadowalające (np. w centrach hadlowych)
Czy sugerujesz, że komputer sam z własnej woli renegocjuje umowy ze sprzedawcami, czy też to, źe je zrywa?

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1007 dnia: Marzec 09, 2013, 12:20:22 am »
A do mnie paczka przyszła w poniedziałek (numery 3-5 zamówione ok. 28 stycznia), ale że 80 zł przyszykowane na zapłatę już się dawno rozpłynęło, odebrałem paczkę z poczty dopiero dziś. Kubek cały, 2 komiksy ofoliowane wyglądają OK, tylko Venom jakiś porysowany - to chyba jakiś odrzut z kiosku. Jeśli więcej będzie w takim stanie, to chyba podziękuję za prenumeratę.
Nr na paczce 742, więc jak już ktoś pisał, nie jest to raczej numer prenumeratora.

Co do niecierpliwości, o której tu niektórzy piszą - z jednej strony zazdroszczę, bo jakoś nie mam ostatnio wielkiej potrzeby czytania komiksów (acz najnowszy Hellboy szybko połknięty, w międzyczasie chłonę Legendy naszych czasów, a teraz jeszcze Wieczną wojnę), a z drugiej jestem luźniutki, bo w kolejce czekają jeszcze Przybysz, Habibi, Kiki, Wieczny pokój, Trybunał Sów i niemało innych rzeczy...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1008 dnia: Marzec 09, 2013, 10:37:15 am »
Jako że to jest mój pierwszy post witam wszystkich!

Prenumeruje wkkm od drugiego numeru, ale przesyłka która ma mi nadejść na początku przyszłego tygodnia będzie moją ostatnią. Wydawnictwo wystawia prenumeratorów na ciężką próbę. Osobiście nie czuję się częścią grupy która ma utrzymać kolekcję. Chcą płacić marżę sklepom zamiast zadbać o prenumeratorów, to proszę bardzo.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1009 dnia: Marzec 09, 2013, 12:37:50 pm »
Czy sugerujesz, że komputer sam z własnej woli renegocjuje umowy ze sprzedawcami, czy też to, źe je zrywa?


Nie sugeruję. Rozmawiałem ze właścicielkami dwóch Kolpolterów. Po prostu tam, skąd nie ma zysku z początku ograniczane były wysyłki do minimum. Tak więc wspominając w Kolpolterze, iż byłbym chętny na następne 2 numery, pani stwierdziła iż musi zadzwonić.

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 09, 2013, 04:51:57 pm »
Mam pytanie nie wiem czy odpowiedni temat, ale co zrobić. Czy lepiej kupić Hulk: Niemy Krzyk czy Batman: Trybunał Sów???
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 09, 2013, 04:57:50 pm »
Mam pytanie nie wiem czy odpowiedni temat, ale co zrobić. Czy lepiej kupić Hulk: Niemy Krzyk czy Batman: Trybunał Sów???
Nikt Ci nie odpowie na tak postawione pytanie. Każdy ma inne upodobania. To co jest dobre dla jednego, dla drugiego może być nie do przyjęcia. Ja, aby uniknąć podobnego dylematu, kupiłem oba komiksy.

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 09, 2013, 05:05:52 pm »
Nikt Ci nie odpowie na tak postawione pytanie. Każdy ma inne upodobania. To co jest dobre dla jednego, dla drugiego może być nie do przyjęcia. Ja, aby uniknąć podobnego dylematu, kupiłem oba komiksy.
No, ale niestety ja nie mam funduszy by zakupić obydwa.  :wink: Dlatego liczę chociaż na minimalną podpowiedź w tej sprawie.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 09, 2013, 05:16:03 pm »
No, ale niestety ja nie mam funduszy by zakupić obydwa.  :wink: Dlatego liczę chociaż na minimalną podpowiedź w tej sprawie.
Ale jakiej podpowiedzi Oczekujesz? Wolisz Hulka czy Batmana?Wolisz klasykę czy coś współczesnego?
Ja wolę klasykę. Preferuję kreskę z lat 80tych i 90tych. Co do Batmana, to nie jest już ten sam Batman, którego oglądałem jako dzieciak w ,,the animated series" na początku lat 90tych ani ten, którego znam z wydań TM-Semic. Jeśli nie jesteś obarczony takim ,,piętnem" to bierz Batmana, tym bardziej że Hulka zawsze  możesz zamówić w Hachette.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 09, 2013, 05:54:09 pm »
No, ale niestety ja nie mam funduszy by zakupić obydwa.  :wink: Dlatego liczę chociaż na minimalną podpowiedź w tej sprawie.
Zajrzałem na Twoją stronę. Poczytałem teksty, ktore tam zamieszczasz. Zauwazyłem, że masz sój gust i preferencje. Orientujesz się, co w komiksie piszczy. Nie jesteś aż tak początkujący, jak sugerujesz.
Jaki cel ma Twoje pytanie? Bo na pewno nie potrzebujesz podpowiedzi.

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 09, 2013, 06:18:58 pm »
Po prostu miałem ogromny dylemat w sprawie wyboru, ale już udało mi się zdecydować. Dzięki za pod/odpowiedzi.  :wink:
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 09, 2013, 07:53:51 pm »
Dla mnie tom 7 to na razie najlepszy tom kolekcji :)

Offline bęc

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 10, 2013, 08:58:24 am »
Czy zna ktoś szczegóły uwolnienia symbionta w narodzinach venoma ? Z tego co widać to leci sobie jakąś sonda i coś tam bada, ale skąd ona się tam wzięła, i dlaczego robi to co robi?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 10, 2013, 10:50:16 am »
Czy zna ktoś szczegóły uwolnienia symbionta w narodzinach venoma ? Z tego co widać to leci sobie jakąś sonda i coś tam bada, ale skąd ona się tam wzięła, i dlaczego robi to co robi?
Wątek ten rozwinięto dopiero w 2010 roku w 4-częściowej miniserii Spider-Man/Fantastic Four. W SM/FF #2 przybyły z przyszłości Kristoff Vernard (niegdyś osierocony chłopiec, w którego umyśle Doctor Doom zaprogramował polecenie zajęcia jego miejsca gdy Doom zginie) przejął kontrolę nad tą tajemniczą sondą (którą sam stworzył i wysłał do kwatery FF gdy był jeszcze dzieckiem) i wykorzystał ją do pobrania próbki symbionta, potrzebnej do stworzenia "Venom bomby" (patrz The Mighty Avengers #7-11 Bendisa).

Autorzy tej miniserii trochę pokręcili przy ucieczce symbionta. Z "Narodzin Venoma" wynika, że po uwolnieniu przez sondę symbiont od razu zakradł się do mieszkania Petera. W SM/FF #2 trochę to zmieniono. Po uwolnieniu przez sondę symbiont próbował się jeszcze złączyć z Reedem, She-Hulk, Susan i Franklinem. Spidey i FF pokonali go i ponownie zamknęli pod kloszem. Dopiero wtedy symbiont uciekł (tego już nie pokazano), aby zakraść się do mieszkania Petera.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 10, 2013, 06:22:06 pm »
Mnie interesuje jak to się stało że Spider założył czarny, już nie-symbiotyczny kostium. Taki jaki np. nosił w Ostatnich Łowach. W Narodzinach Venoma nie zostało to poruszone. Powiedziałbym że to wyzwanie dla Anionorodnika, ale sądząc po powyższym poście chyba nie będzie to trudne