trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 394030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1050 dnia: Marzec 13, 2013, 02:15:49 pm »
Szlag by trafił !
Po co to wydają. 29.99 cena thorgala nie będa tego kupowac ludzie. taniej można mieć z egmontu, tysiące ludzi ma poprzednie wydania Orbity czy KAW czy kto to tam wydawał.
K&^$A mogli się wziąć za marvel superheroes. A tak z Thorgalem wtopią i znowu będzie z rok posucha.
Ja sobie kupię pierwszy numer i zaprenumeruję kilka następnych, bo gratisy wydają się być dosyć ciekawe. Na pewno fajniejsze niż te z WKKM.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1051 dnia: Marzec 13, 2013, 02:17:53 pm »
Jak myślicie, co będzie w 10 i 11 odcinku?^^


Cap_A winter soldier albo Ultimates. Wszyscy tak obstawiają, bo tak mniej więcej było w Anglii. Ale nie jest ważne co myślą  forumowicze, tylko konkretna informacja tak jak było  z 7,8,9 albumem.


Po ochłonięciu z tym, że zdecydowali się na własnie Thorgala ( sądze, że to najgorszy możliwy wybór) to jest to dobra wiadomość. Mianowicie świadczy to o wystarczającej sprzedaży WKKM.


PS  To, że Thorgal to moim zdaniem bardzo zły wybór nie oznacza, że nie kupie 1szego tomu  :D (Tylko go nie było a chodziłem po salonikach dzisiaj). Primo nie interesuje mnie ta seria, bo mam przeczytane wszystkie tomy, secundo mysle, że wygenereuje straty i zrazi polską filie Hachette do podejmowania się nowych kolekcji komiksowych. Tomy z egmontu sa tańsze na internecie. Nie mówiąc o Krajowej Agencji Wydawniczej, harcerskim wydawnictwie Horyzonty czy kto to wydawał w 80tych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 02:24:08 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1052 dnia: Marzec 13, 2013, 02:29:17 pm »
Co do Thora to dawalibyście takie rzeczy w spoiler jak anionorodnik  :evil:

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1053 dnia: Marzec 13, 2013, 02:43:28 pm »
Co do Thora to dawalibyście takie rzeczy w spoiler jak anionorodnik  :evil:


A nie masz tak, że odruchowo spoglądasz na ostatnią stronę? ;)

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1054 dnia: Marzec 13, 2013, 02:46:35 pm »
Kiedyś przy którymś tam tomie Żywych Trupów się z tego wyleczyłem ;)

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1055 dnia: Marzec 13, 2013, 02:49:27 pm »
 
Cytuj
Co do Thora to dawalibyście takie rzeczy w spoiler jak anionorodnik 
Bardzo zdecydowanie przychylam się do sugestii Amsterdreama. Fakty z komiksów (spoilery) umieszczamy właśnie w takich
Spoiler: pokaż
zaczernionych
maźnięciach (trzeci przycisk od prawej na "desktopie" przy wpisywaniu wiadomości, ten z literami "SP" - zaznaczyć spoiler myszką i nacisnąć przycisk).
Tak dla przypomnienia nowym bywalcom ;)

Offline mictantecutli81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1056 dnia: Marzec 13, 2013, 02:52:39 pm »
A ja mam inny problem, bo ja się boję te komiksy czytać gdyz dzieli je   spory okres czasu od momentu kiedy ja się przestałem nimi interesować.    Nie doszedłem jeszcze do Civil War w ogóle, a z tego co piszę   Anionorodnik są nawiązania do tego. Swoją przygodę z Marvelem przerwałem   po upadku Tm Semic i widze ze mam wiele do nadrobienia. Na razie   zacząłem sie wgryzać w Ultimate (jestem po ultimate Spiderach, FF, Iron   Manie, Ultimates), który jest jak dla mnie strasznie średni. Niektóre   historie są ok, ale są też takie modernizacje (jak np Venom czy Carnage w   USM) które cieżko mi przełknąć bo pierwowzór tych historii był o niebo   lepszy. Aż boje się tego co oni wymyślili w Xmen...

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1057 dnia: Marzec 13, 2013, 03:05:51 pm »
A ja mam inny problem, bo ja się boję te komiksy czytać gdyz dzieli je   spory okres czasu od momentu kiedy ja się przestałem nimi interesować.    Nie doszedłem jeszcze do Civil War w ogóle, a z tego co piszę   Anionorodnik są nawiązania do tego. Swoją przygodę z Marvelem przerwałem   po upadku Tm Semic i widze ze mam wiele do nadrobienia. Na razie   zacząłem sie wgryzać w Ultimate (jestem po ultimate Spiderach, FF, Iron   Manie, Ultimates), który jest jak dla mnie strasznie średni. Niektóre   historie są ok, ale są też takie modernizacje (jak np Venom czy Carnage w   USM) które cieżko mi przełknąć bo pierwowzór tych historii był o niebo   lepszy. Aż boje się tego co oni wymyślili w Xmen...


Ultimate było i się zmyło, ślepa zamknięta odnoga. Nie ma chyba nawiązań do tego. Ja ultimate bojkotuje. 
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1058 dnia: Marzec 13, 2013, 03:14:53 pm »
A ja mam inny problem, bo ja się boję te komiksy czytać gdyz dzieli je   spory okres czasu od momentu kiedy ja się przestałem nimi interesować.    Nie doszedłem jeszcze do Civil War w ogóle, a z tego co piszę   Anionorodnik są nawiązania do tego. Swoją przygodę z Marvelem przerwałem   po upadku Tm Semic i widze ze mam wiele do nadrobienia.
Ja miałem podobnie (tyle tylko, że przerwałem jeszcze w 1998). A jak się w 2003 chciałem z powrotem włączyć i kupiłem jakieś aktualne x-meny to nic a nic nie kumałem. Dlatego też moim zbawieniem okazały się Essentiale. Znalazłem świetny projekt chronologiczny, nakupowałem essentiali, pouzupełniałem drobne dziury niezessentialowane i czytam od początku. Zacząłem w grudniu 2011 a w ubiegłym tygodniu skończyłem Demona w Butelce (1979!!!). 4000 numerów w 2 lata.
A co do Demona (jako, że w WKKM będzie) to dla mnie nie jest to niestety poziom Dark Phoenix, ale czyta się przyjemnie. Przed 2011 mało znałem Iron Mana, więc nie jestem jego fanem, ale ta historia prezentuje się ciekawie na tle innych serii z tego okresu, choć nie wiem jak ją odbiorą ludzie czytający komiksy współczesne. Mam tylko problem z tym, że
Spoiler: pokaż
alkoholizm Tony'ego wprowadzili tak trochę ni z gruszki ni z pietruszki
. Jak będziecie czytali w kolekcji to może nie zauważycie nawet, ale jak się czyta pod rząd to trochę to wygląda jak w
Spoiler: pokaż
"Na Wspólnej"

Spoiler: pokaż
"-hej potrzebujemy wątku. jakieś pomysły?
  -Niech Roman wpadnie w alkoholizm
  - Ale on nigdy nie pił.
  -to nic. 2-3 odcinki sobie pociągnie szklaneczkę i alkoholizm gotowy

Ale generalnie nie jest źle.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1059 dnia: Marzec 13, 2013, 03:37:02 pm »
Znalazłem świetny projekt chronologiczny, nakupowałem essentiali, pouzupełniałem drobne dziury niezessentialowane i czytam od początku. Zacząłem w grudniu 2011 a w ubiegłym tygodniu skończyłem Demona w Butelce (1979!!!). 4000 numerów w 2 lata.



5 numerów dziennie ! <klaszcze> No, zaimponowałeś mi.
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1060 dnia: Marzec 13, 2013, 03:59:47 pm »

5 numerów dziennie ! <klaszcze> No, zaimponowałeś mi.

EDIT: Usunąłem to czego się wstydzę. Zainteresowani zobaczyć mogą cytat poniżej.

A moja wypowiedź nie była z cyklu: "WOW, zobaczcie jak szybko czytam" tylko "Zobaczcie - wydawać by się mogło, że chronologii Marvela nadgonić się nie da, a to tylko 4000 numerów do końca lat 70-tych i 8000 do końca lat 80-tych"
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 04:39:29 pm wysłana przez fragsel »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1061 dnia: Marzec 13, 2013, 04:11:59 pm »
No, widać,  że kolega nie czytał nigdy niczego z lat 60-tych. Albo jest bezrobotnym lub studentem (i bez rodziny)

A moja wypowiedź nie była z cyklu: "WOW, zobaczcie jak szybko czytam" tylko "Zobaczcie - wydawać by się mogło, że chronologii Marvela nadgonić się nie da, a to tylko 4000 numerów do końca lat 70-tych i 8000 do końca lat 80-tych"
No, ale to Polska właśnie


Chyba Cię rzadko ktoś chwali i masz z tym problem wietrząc wszędzie uszczypliwość.  To nie było cyniczne, tylko poważnie 5 numerów na dzień i utrzymać takie tempo przez 2 lata to jest duże osiągnięcie. Myśle, że mało forumowiczów jest tak systematycznych posiadając szybkie tempo.
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1062 dnia: Marzec 13, 2013, 04:13:43 pm »
No widzisz. Za dużo trolowałem i teraz wszędzie widzę sarkazm. No to przepraszam (zwłaszcza, że trochę podkręciłem komentarz i jest teraz ostrzejszy niż to co zacytowałeś) Przepraszam :oops:

EDIT: Wyedytowałem swój poprzedni wpis. Jeszcze raz przepraszam. W prawdziwym życiu rozmowy są jakieś takie łatwiejsze
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 04:41:38 pm wysłana przez fragsel »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1063 dnia: Marzec 13, 2013, 04:24:24 pm »
Niektóre   historie są ok, ale są też takie modernizacje (jak np Venom czy Carnage w   USM) które cieżko mi przełknąć
Mogę prosić o spoiler?

A w temacie: paczka z 6 i 7 doszła wczoraj, stan idealny.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1064 dnia: Marzec 13, 2013, 05:48:56 pm »
Jestem pozytywnie zaskoczony. Nigdy nie lubiłem Thora ale ta historia tak mnie wciągnęła  że zrobiłem cały komiks za jednym podejściem. Musze sięgnąć po następne. Dla mnie to numer jeden z tego co wyszło do tej pory.