Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 393707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1080 dnia: Marzec 13, 2013, 08:12:44 pm »
To znaczy, że nowa seria filmów Amazing Spider-Man jest oparta właśnie na universum Ultimate? Tam jest bardzo podobny motyw w 1 części i z zajawek do nadchodzącej dwójki także wynika coś takiego.
Czerpie z obu.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1081 dnia: Marzec 13, 2013, 08:34:03 pm »
zmienisz zdanie jak dostaniesz kiedyś przesyłkę w idealnym stanie i odwiniesz folię bąbelkową szczelnie otulającą komiksy, a te i tak będą podrapane i poprzecierane na okładkach

Być może wówczas tak, ale póki co stan tych komiksów z trzech przesyłek jest tak perfekcyjny, że nie uwierzę, że przeleżały ileś tam tygodni na półce w kiosku czy empiku. I z tego co się czyta i tu i na Facebooku, to dużo osób twierdzi, że ich komiksy są w stanie idealnym. Więc to chyba nie przypadek.

A jak kiedyś odwinę folię bąbelkową i zobaczę coś wyjętego psu z gardła, to wtedy po prostu będę reklamował towar.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1082 dnia: Marzec 13, 2013, 08:48:24 pm »
Być może wówczas tak, ale póki co stan tych komiksów z trzech przesyłek jest tak perfekcyjny, że nie uwierzę, że przeleżały ileś tam tygodni na półce w kiosku czy empiku.

Nikt chyba nie pisał, że wszystkie komiksy w prenumeratach to zwroty. Natomiast sam dostałem porysowanego Venoma i obitego w 4 miejscach Wolverine'a (co zauważyłem później), więc jeśli to nie jest zwrot ze sklepu, to tym gorzej świadczy o Hachette.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1083 dnia: Marzec 13, 2013, 08:55:01 pm »
Nie tylko w prenumeracie jest lipa z jakością okładek.

Byłem dzisiaj w kiosku po Thora i z trzech egzemplarzy jeden był w idealnym stanie. Dwa były porysowane i obite.

Swoją drogą - ostatnio widziałem w Empiku jednego zafoliowanego Hulka (mieli 6). Czy ktoś gdzieś u siebie zaobserwował podobne zjawisko?;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1084 dnia: Marzec 13, 2013, 09:10:55 pm »


Swoją drogą - ostatnio widziałem w Empiku jednego zafoliowanego Hulka (mieli 6). Czy ktoś gdzieś u siebie zaobserwował podobne zjawisko? :wink:
Jeśli był zafoliowany to raczej dzięki Empikowi, a nie Hachette.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1085 dnia: Marzec 13, 2013, 09:21:39 pm »
Nikt chyba nie pisał, że wszystkie komiksy w prenumeratach to zwroty. Natomiast sam dostałem porysowanego Venoma i obitego w 4 miejscach Wolverine'a (co zauważyłem później), więc jeśli to nie jest zwrot ze sklepu, to tym gorzej świadczy o Hachette.

Akurat tak nikt tego nie ujął, za to parę razy padło, że opóźnienia w wysyłkach są rezultatem oczekiwania na zwroty z kiosków, by te wysłać do prenumeratorów. Więc wychodzi na jedno.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1086 dnia: Marzec 14, 2013, 07:40:13 am »
Ja w Thorze miałem pozlepiane kartki w 2 miejscach. No i po delikatnym rozerwaniu został biały ślad na tych 4 stronach.


Co do prenumeraty to miałem 1szą paczke zamówioną i Iron Man mimo, że w idealnym stanie okładki miał uszkodzenie lekkie w środku - mianowicie wyglądało to tak jakby coś upadło na stronę tytułową powstała 2 cm rysa i szła "wgłąb" gdzieś do 5 tej strony.


Uszkodzenia obu typów niby drobne  ale jak sie otworzy na tych  stronach to widać bez wpatrywania się.
Takie to życie, cięzkie dla perfekcjonistów.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1087 dnia: Marzec 14, 2013, 10:39:04 am »
Akurat tak nikt tego nie ujął, za to parę razy padło, że opóźnienia w wysyłkach są rezultatem oczekiwania na zwroty z kiosków, by te wysłać do prenumeratorów. Więc wychodzi na jedno.

A jak sądzisz, co dzieje się ze zwrotami z kiosków? Idą na przemiał, sprzedawane są tylko jako komiksy archiwalne?

Sprawa wyglądać może tak (przyjmijmy, że nakład to 10 tys. sztuk):
- jest 8 tys. prenumeratorów;
- 5 tys. dostaje komiksy od razu z magazynu;
- 5 tys. idzie do kiosków, żeby zachęcić jeszcze te 2 tys. osób do prenumeraty;
- zwroty idą do 3 tys. prenumeratorów (część zwrotów jest całkiem ładna, ale część to porysowane lub zbite komiksy).

I właśnie to, że ludzie dostają komiksy z opóźnieniem i niektóre są uszkodzone świadczyć może o tym, że część komiksów trafiających do prenumeratorów to zwroty z kiosków.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1088 dnia: Marzec 14, 2013, 11:14:33 am »
A jak sądzisz, co dzieje się ze zwrotami z kiosków? Idą na przemiał, sprzedawane są tylko jako komiksy archiwalne?

Sprawa wyglądać może tak (przyjmijmy, że nakład to 10 tys. sztuk):
- jest 8 tys. prenumeratorów;
- 5 tys. dostaje komiksy od razu z magazynu;
- 5 tys. idzie do kiosków, żeby zachęcić jeszcze te 2 tys. osób do prenumeraty;
- zwroty idą do 3 tys. prenumeratorów (część zwrotów jest całkiem ładna, ale część to porysowane lub zbite komiksy).

I właśnie to, że ludzie dostają komiksy z opóźnieniem i niektóre są uszkodzone świadczyć może o tym, że część komiksów trafiających do prenumeratorów to zwroty z kiosków.

No zgoda, faktycznie może być tak, jak piszesz.
 
Ale
 
1) Zwróć uwagę, że paczki z prenumeratą wysyłane są jeszcze przed ukazaniem się kolejnego albumu, kiedy nadal można znaleźć wcześniejszy w sprzedaży sklepowej. Czyli przynajmniej jeden album zawsze byłby świeży (ten drugi w miesiącu), tym bardziej, że zwiezienie towaru z całej Polski to kwestia trochę więcej niż kilku dni.
 
Przykładowo Hulk ukazał się 27 lutego, a wysyłki są stemplowane na 08.03. To jest 7 dni roboczych. Odejmij od tego czas na pakowanie i zwiezienie ze sklepów, a wyjdzie Ci, że Hulka musieliby ściągać z kiosków praktycznie dwa, trzy dni po ukazaniu się. Co raczej nie jest prawdą.
 
W przypadku wcześniejszej wysyłki, Venom ukazał się 30.01, a wysyłki były stemplowane na 04.02. Czyli jeszcze mniejszy margines czasowy.
 
2) Jeżeli opóźnienia w prenumeratach byłby rezultatem oczekiwania na zwroty, to dlaczego WSZYSCY dostają paczki z opóźnieniem, a nie tylko ta grupa, która się nie załapała się na nowe egzemplarze? A po komentarzach widać, że wszyscy dostają mniej więcej w tym samym czasie. Teorii, że kamuflują wysyłkę zwrotów nie kupuję. Mninimalizacja kosztów wysyłkowych Hachette - ok, to mogę łyknąć, ale patrząc na ilość wszystkich kolekcji, jakie prowadzi Hachette, to raczej mają bardzo dobre umowy z Pocztą i nie muszą szczypać się z takimi błahostkami.
 
Osobiście uważam, że zwroty lądują właśnie jako numery archiwalne, tudzież idą na przemiał w przypadku bardzo zniszczonych egzemplarzy. 
 
 
 
 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 12:06:07 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1089 dnia: Marzec 14, 2013, 12:04:32 pm »
Temat zwrotów z kiosków jest wałkowany jak gdyby nikt nie dopuszczał możliwości, że ludzie wykupują z nich kolekcję i nie ma co zwracać. To brzmi jakby niesprzedanych kopii była nie wiadomo jak wielka liczba.
To chyba po prostu jakaś potrzeba tłumaczenia sobie dlaczego dostało się obity komiks (Hachette jest złe, wysyła obite, ba... używane komiksy!), podczas gdy ktoś inny ma "idealny". Może po prostu jedną paczkę kompletował ostrożny Pan X, a drugą niechlujny Pan Y? A może po prostu wszyscy dostają egzemplarze w podobnym stanie, tylko dostrzeganie "uszkodzeń" jest zmienne? Jeden nie zwróci uwagi na lekkie zmarszczenie rogu okładki, a drugi będzie się chciał przez to powiesić.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1090 dnia: Marzec 14, 2013, 12:17:34 pm »
 Znowu wyjdę na trola, ale nie mogłem się powstrzymać. Wybaczcie:

A może po prostu wszyscy dostają egzemplarze w podobnym stanie, tylko dostrzeganie "uszkodzeń" jest zmienne? Jeden nie zwróci uwagi na lekkie zmarszczenie rogu okładki, a drugi będzie się chciał przez to powiesić.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=H4skqngxxvo#]Tragedia na żywo[/url]

Oneeeeeeeeee!!!! One odstają!!! One znowu odstają!!!  Moje okładki znowu odstają...

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1091 dnia: Marzec 14, 2013, 12:57:37 pm »
 
1) Zwróć uwagę, że paczki z prenumeratą wysyłane są jeszcze przed ukazaniem się kolejnego albumu, kiedy nadal można znaleźć wcześniejszy w sprzedaży sklepowej.

Paczka z numerami 3, 4 i 5 przyszła do mnie 4 marca.

Temat zwrotów z kiosków jest wałkowany jak gdyby nikt nie dopuszczał możliwości, że ludzie wykupują z nich kolekcję i nie ma co zwracać.

Po tym, co ludzie pisali (zaleganie niektórych numerów, powrót numeru 1 do sklepów, nie za duże problemy z dostępnością) można przypuszczać, że są zwroty. Oczywiście z każdym kolejnym numerem dostępność jest mniejsza (m.in. dostosowanie nakładu do popytu). Zawsze jednak można popytać w sklepach, jak to schodzi (acz też ktoś pytał i szału nie było).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mictantecutli81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1092 dnia: Marzec 14, 2013, 01:14:33 pm »
To znaczy, że nowa seria filmów Amazing Spider-Man jest oparta właśnie na universum Ultimate? Tam jest bardzo podobny motyw w 1 części i z zajawek do nadchodzącej dwójki także wynika coś takiego.

To w jaki sposób powstają filmy na podstawie komiksów, to ja tego kompletnie nie kumam. Historii dobrych w Marvelu jest naprawde sporo i nie wiem dlaczego nie można po prostu zekranizować kilku, zamiast bezsensownie łączyć różne wątki w jedną niby-całość. Wychodzi z tego zupełnie nowe alternatywne universum, przynajmniej ja tak to traktuje,,

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1093 dnia: Marzec 14, 2013, 01:38:23 pm »
Wychodzi z tego zupełnie nowe alternatywne universum, przynajmniej ja tak to traktuje,,

Może dlatego, że to jest osobne universum?
Filmy nie są tratowane jako continnum i ani one ani komiksy z nimi związane nie dzieją się w świecie 616

Offline raskoks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1094 dnia: Marzec 14, 2013, 02:30:52 pm »
hmmm dzwonil ktos do Hachette w sprawie tych komiksow ?
Wciaz czekam na tom 4:P - chyba sobie jaja robia - w tych czasach takie numery - rece opadaja.

 

anything