Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 393394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1110 dnia: Marzec 15, 2013, 09:38:13 am »
Widzę że tutaj, na fejsie i na avalonie już właściwie wszyscy otrzymali paczkę z numerami 6-7, i to już w poniedziałek-wtorek. A ja nie :/ Ani paczki ani awizo. I teraz nie wiem czy to moja poczta zawiniła, czy w natłoku rezygnacji z prenumerat Hatchette i mnie przeniosło na listę rezygnujących, czy może jestem tym który musi czekać te 1,5 roku na zwroty z empików :P Paczkę z numerami 3-5 (to była moja pierwsza) dostałem mniej-wiecej wtedy co większość udzielających się, a teraz widać to ja muszę czekać :/

Offline mictantecutli81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1111 dnia: Marzec 15, 2013, 10:01:24 am »

Już się bałem, że zaserwowali nam
Spoiler: pokaż
jakąś mało uzasadnioną śmierć bohatera. Niemniej jednak, uważam, że taki cliffhanger na końcu nie ma wiele sensu bez doprecyzowania, co u licha stało się z Thorem.
Przydałaby się mała wzmianka w dodatkach, etc. Nie wszyscy mają możliwość dotarcia do oryginalnych późniejszych numerów. Inna sprawa, że w tomie mającym tworzyć zamkniętą całość taka praktyka jest bez sensu.

Jak jesteś ciekawy co było dalej, to części 7 i 8 (1-6 to WKKM) są przetłumaczone przez grupę translacyjną CFC ;)

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1112 dnia: Marzec 15, 2013, 10:27:52 am »
Widzę że tutaj, na fejsie i na avalonie już właściwie wszyscy otrzymali paczkę z numerami 6-7, i to już w poniedziałek-wtorek. A ja nie :/ Ani paczki ani awizo. I teraz nie wiem czy to moja poczta zawiniła, czy w natłoku rezygnacji z prenumerat Hatchette i mnie przeniosło na listę rezygnujących, czy może jestem tym który musi czekać te 1,5 roku na zwroty z empików :P Paczkę z numerami 3-5 (to była moja pierwsza) dostałem mniej-wiecej wtedy co większość udzielających się, a teraz widać to ja muszę czekać :/

Jestem w tej samej sytuacji tzn. moją pierwszą paczką była ta z tomami 3-5, a 6-7 do teraz nie widać.
Jak wczoraj dzwoniłem rezygnować z prenumeraty to Pani stwierdziła, że już dawno numery zostały przekazane do działu pakowania...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1113 dnia: Marzec 15, 2013, 10:46:53 am »
Warto też wspomnieć o nowej kolekcji eaglemoss'u
http://www.marvel-factfiles.com/

Oczywiście na razie w Polsce nie ma co się jej spodziewać. Lecz może kiedyś ? Figurek wydali 75 numerów + trochę speciali, teraz wystartowali z kolekcją Ferrari. Eaglemoss może i to kiedyś nam zaserwować znienacka

Offline Darkwolf1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1114 dnia: Marzec 15, 2013, 11:31:53 am »
Jestem w tej samej sytuacji tzn. moją pierwszą paczką była ta z tomami 3-5, a 6-7 do teraz nie widać.
Jak wczoraj dzwoniłem rezygnować z prenumeraty to Pani stwierdziła, że już dawno numery zostały przekazane do działu pakowania...

U mnie jest podobnie. Zadzwoniłem wczoraj żeby się dowiedzieć co i jak. Kobieta na infolinii  powiedziała że paczka została przekazana do wysyłki 8 marca i że powinienem ją dostać na dniach. Cóż, poczekam sobie do poniedziałku a jak nie dostanę to też zrezygnuje z prenumeraty. No chyba że tu zawiniła poczta.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1115 dnia: Marzec 15, 2013, 11:43:25 am »

I zaraz pewnie fragsel rzuci jakimś zdjęciem/filmikiem/komentarzem wyśmiewającym takie nastawienie, ale trudno, przyjmę to na klatę. Po prostu chciałbym, aby i u nas było takie podejście do klientów, jak tam.
 

Ja nie mam zamiaru nabijać się z jakości otrzymywanych przez was komiksów. Zawsze i jedynie nabijam się z waszej reakcji na tę jakość. Zamiast jak każdy normalny człowiek złożyć reklamację albo zmienić kanał zakupu niektórzy użytkownicy tego forum się tym niezadowoleniem upajają wywołując krucjaty, gadając, gadając, gadając, zdjęcia wrzucając, współpokrzywdzonych szukając by się z nimi razem nawzajem tym swoim niezadowoleniem podkręcać (by nie powiedzieć {UWAGA, treść dla dorosłego czytelnika}
Spoiler: pokaż
onanizować
). A koniec końców nic z tego nie wynika.
Odeślijcie, reklamujcie, kasę odzyskujcie. Albo już w prenumeracie nie kupujcie. Pozew zbiorowy do sądu skierujcie.  Ale przestańcie ludzi gwałcić przez monitor tym już. Ile można?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1116 dnia: Marzec 15, 2013, 12:31:05 pm »
Pierwszy post na forum, witam wszystkich forumowiczów  :smile:

Kolekcja jako ogół na razie nie bardzo przypadła mi do gustu (magia starego Marvela na mnie nie działa, wychowałem się na innych komiksach), ale daję jej jeszcze szansę.
Bardzo spodobał mi się za to Thor - zarówno pod względem grafiki jak i historii. Czy ktoś ogarnięty mógłby mi powiedzieć na ile warto kupić pozostałą część runu Straczynskiego? O ile rozumiem cały ten run jest tak jakby zamknięta historią, to znaczy nie dostanę na samo zakończenie jakiegoś cliffhangera? Dalsza część trzyma podobny poziom?
Z góry dzięki za odpowiedź!

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1117 dnia: Marzec 15, 2013, 12:34:24 pm »
Ja nie mam zamiaru nabijać się z jakości otrzymywanych przez was komiksów. Zawsze i jedynie nabijam się z waszej reakcji na tę jakość. Zamiast jak każdy normalny człowiek złożyć reklamację albo zmienić kanał zakupu niektórzy użytkownicy tego forum się tym niezadowoleniem upajają wywołując krucjaty, gadając, gadając, gadając, zdjęcia wrzucając, współpokrzywdzonych szukając by się z nimi razem nawzajem tym swoim niezadowoleniem podkręcać (by nie powiedzieć {UWAGA, treść dla dorosłego czytelnika}
Spoiler: pokaż
onanizować
). A koniec końców nic z tego nie wynika.
Odeślijcie, reklamujcie, kasę odzyskujcie. Albo już w prenumeracie nie kupujcie. Pozew zbiorowy do sądu skierujcie.  Ale przestańcie ludzi gwałcić przez monitor tym już. Ile można?

Akurat ja pisałem w moim poście, do którego nawiązałeś nie o jakości komiksów (bo tu nie ma specjalnie o czym pisać - jak jest źle, to się je wymienia), ale o podejściu Hachete do klientów na zachodzie; że u nich plan wydawniczy jest już ogłoszony kilka miesięcy do przodu, komiksy są zapowiedziane łącznie z datą, okładką i zawartością, a u nas z tym jest ciężko i często nic nie wiadomo na pewno, a Hachette nie kwapi się do zbudowania dobrej relacji z klientem. I to jest trochę irytujące, przynajmniej dla mnie.
 
I to jest temat, który potencjalnie mógłby być obśmiany. Ale tez wymieniłem Ciebie raczej z przymrużeniem oka. Tak więc możesz walić z grubej rury scenkami z kabaretów czy zdjęciami licealnymi pani z infolinii :smile: Ja tam śmiertelnie powaznie nie podchodzę do tematyki komiksowej, więc pewnie też bym się pośmiał.

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1118 dnia: Marzec 15, 2013, 01:20:21 pm »
To może poskarżyć się wyżej? Do głównej siedziby we Francji, skoro rodzima nie reaguje?! ;]
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1119 dnia: Marzec 15, 2013, 01:36:15 pm »

Akurat ja pisałem w moim poście, do którego nawiązałeś nie o jakości komiksów (bo tu nie ma specjalnie o czym pisać - jak jest źle, to się je wymienia), ale o podejściu Hachete do klientów na zachodzie; że u nich plan wydawniczy jest już ogłoszony kilka miesięcy do przodu, komiksy są zapowiedziane łącznie z datą, okładką i zawartością, a u nas z tym jest ciężko i często nic nie wiadomo na pewno, a Hachette nie kwapi się do zbudowania dobrej relacji z klientem. I to jest trochę irytujące, przynajmniej dla mnie.
 
I to jest temat, który potencjalnie mógłby być obśmiany. Ale tez wymieniłem Ciebie raczej z przymrużeniem oka. Tak więc możesz walić z grubej rury scenkami z kabaretów czy zdjęciami licealnymi pani z infolinii :smile: Ja tam śmiertelnie powaznie nie podchodzę do tematyki komiksowej, więc pewnie też bym się pośmiał.

A. no to jak zwykle w moim chaotycznym i pośpiesznym działaniu postąpiłem zbyt pochopnie. To o czym w takim razie pisałeś mnie osobiście bardzo odpowiada. Jestem osobą bardzo kompulsywną, mam mnóstwo natręctw. Wszelkiego rodzaju zapowiedzi wydawnicze powodują, że siedzę i planuję zakupy. Miesiącami. Aż przychodzi znudzenie. A jak przyjdzie co do czego to i tak już moje zainteresowania przeszły na inny komiks, wiec cały ten czas idzie się gonić. Dlatego system zapowiedzi w Polsce bardzo mi odpowiada. Zapowiedź, impuls, zakup. Tak działam, tak mi się podoba. Pozostaje ta dodatkowa wartość niespodzianki.
A ponadto gdy w Polsce co i rusz jakieś wydawnictwo upada wcześniejsze zapowiedzi ostatecznie niewydanych pozycji tylko wzmagają frustrację (Tak, to o tobie mówię, Manzoku. Gdzie mój Complete Moonshadow??? No gdzie????)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1120 dnia: Marzec 15, 2013, 02:04:50 pm »
A. no to jak zwykle w moim chaotycznym i pośpiesznym działaniu postąpiłem zbyt pochopnie. To o czym w takim razie pisałeś mnie osobiście bardzo odpowiada. Jestem osobą bardzo kompulsywną, mam mnóstwo natręctw. Wszelkiego rodzaju zapowiedzi wydawnicze powodują, że siedzę i planuję zakupy. Miesiącami. Aż przychodzi znudzenie. A jak przyjdzie co do czego to i tak już moje zainteresowania przeszły na inny komiks, wiec cały ten czas idzie się gonić. Dlatego system zapowiedzi w Polsce bardzo mi odpowiada. Zapowiedź, impuls, zakup. Tak działam, tak mi się podoba. Pozostaje ta dodatkowa wartość niespodzianki.
A ponadto gdy w Polsce co i rusz jakieś wydawnictwo upada wcześniejsze zapowiedzi ostatecznie niewydanych pozycji tylko wzmagają frustrację (Tak, to o tobie mówię, Manzoku. Gdzie mój Complete Moonshadow??? No gdzie????)

No ba, z tym planowaniem zakupów z góry na kilka miesięcy do przodu to nie taka głupia sprawa. Możesz budżet rozsądnie rozłożyć, żeby na wszystko starczyło, a i można było sobie jeszcze takie lody włoskie kupić na deptaku w Sopocie lub jakiś prędkościomierz do pralki. Ew. możesz z wyprzedzeniem rozważyć, czy będzie potrzebna pożyczka w danym miesiącu czy nie, żeby potem się w takiej "chwilówce" nie utopić.
 
A jeżeli (jak co niektórzy z nas tutaj) masz jeszcze żonę, z którą chcąc nie chcąc trza wydatki uzgadniać, to przynajmniej możesz ją już z góry przygotować, że w listopadzie 2024 kupisz 3 komiksy za 45,50 zł i 2 za 104,37 zł. I potem nie będzie później wałka do ciasta na głowie i spania na kanapie. Zapowiedzi to ważna rzecz, tym sposobem zawsze wiesz na czym stoisz i żaden niespodziewany zakup Cię nie zaskoczy.
 
Dobrze, że mamy już piątek... 

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1121 dnia: Marzec 15, 2013, 02:16:29 pm »
Jestem osobą bardzo kompulsywną, mam mnóstwo natręctw. Wszelkiego rodzaju zapowiedzi wydawnicze powodują, że siedzę i planuję zakupy. Miesiącami. Aż przychodzi znudzenie. A jak przyjdzie co do czego to i tak już moje zainteresowania przeszły na inny komiks, wiec cały ten czas idzie się gonić. Dlatego system zapowiedzi w Polsce bardzo mi odpowiada. Zapowiedź, impuls, zakup.


Każdy tak ma. Czas weryfikuje co jest wartościowe.
A  15 marca nie wiedzieć co wyjdzie 10 kwietnia to poważny brak profesjonalizmu wydawcy. Gdyby to było cokolwiek innego to bym był pewien, że cały projekt zamykają.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1122 dnia: Marzec 15, 2013, 02:18:26 pm »
Mała ciekawostka: w środę chciałem kupić w swoim saloniku prasowym Thora. Był, jednakże po chwili zauważyłem wielkie wgniecenie na okładce (musiało powstać podczas transportu, gdyż właściciele trzymają komiksy pod ladą). Spytałem, czy jest możliwość wymiany na inny i okazało się, że to żaden problem (ponadto sami mówili, że od razu wymieniają, jak zauważą znaczące uszkodzenie, ale tym razem nie zauważyli). Dziś przyszedłem odebrać swojego Thora, który musiał zostać najwyraźniej wymieniony drogą jakiegoś typu reklamacji (nie znam się, jak to wygląda w dystrybucji kioskowej, więc tylko się domyślam), gdyż całość przyszła wraz z jakimś dokumentem, a wszystko było zapakowane... w folię :) Zatem pokrętną drogą można nabyć swój egzemplarz w folii :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1123 dnia: Marzec 15, 2013, 02:27:22 pm »
Mała ciekawostka: (...) Zatem pokrętną drogą można nabyć swój egzemplarz w folii :smile: )


To nie taka mała ta ciekawostka ! Czyli komiksy w folii po znajomości ... :D
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1124 dnia: Marzec 15, 2013, 02:32:41 pm »

No ba, z tym planowaniem zakupów z góry na kilka miesięcy do przodu to nie taka głupia sprawa. Możesz budżet rozsądnie rozłożyć, żeby na wszystko starczyło, a i można było sobie jeszcze takie lody włoskie kupić na deptaku w Sopocie lub jakiś prędkościomierz do pralki. Ew. możesz z wyprzedzeniem rozważyć, czy będzie potrzebna pożyczka w danym miesiącu czy nie, żeby potem się w takiej "chwilówce" nie utopić.
 
A jeżeli (jak co niektórzy z nas tutaj) masz jeszcze żonę, z którą chcąc nie chcąc trza wydatki uzgadniać, to przynajmniej możesz ją już z góry przygotować, że w listopadzie 2024 kupisz 3 komiksy za 45,50 zł i 2 za 104,37 zł. I potem nie będzie później wałka do ciasta na głowie i spania na kanapie. Zapowiedzi to ważna rzecz, tym sposobem zawsze wiesz na czym stoisz i żaden niespodziewany zakup Cię nie zaskoczy.
 
Dobrze, że mamy już piątek... 

A no to widzisz taka różnica między nami:
-Ty kupujesz: chcę to, to, to ,to i to. potrzebuję tyle.
-Ja kupuję: mam tyle, tyle i tyle. kupię to, to i to.

Tylko szaleniec albo bogacz może chcieć kupić wszystko.
mam 100 zł z tego i 200 zł za poprzednie dwa i jeszcze mam urodziny. To jak sobie jeszcze miesiąc poczekam to się na darmową przesyłkę z Arosa. No i mogę zacząć odkładać moje stówki na wrześniowe obniżki w TFAW albo na Czarny Piątek. Jak już przyjdzie czas zakupów to wtedy zdecyduję, co chcę. Bo jak zacznę planować wcześniej to się i tak szybko wypalę



I co tu na tym forum pokutuje ten wałek, kanapa i prośba o pozwolenie żony? Nie widzieli nigdy innych związków? A rodzice? Boże!!! To wiele wyjaśnia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 02:38:15 pm wysłana przez fragsel »

 

anything