Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 393673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1125 dnia: Marzec 15, 2013, 05:47:21 pm »
A no to widzisz taka różnica między nami:
-Ty kupujesz: chcę to, to, to ,to i to. potrzebuję tyle.
-Ja kupuję: mam tyle, tyle i tyle. kupię to, to i to.


Ja podchodzę do zakupów pod wpływem impulsu. Widzę komiks, chcę go mieć natychmiast. Dopiero na koniec miesiąca stwierdzam, że trochę przeszarżowałem i żałuję niektórych nieprzemyślanych decyzji. W następnym miesiącu sytuacja się powtarza. Dobre jest jedynie to, że zawsze staram się wyszukiwać największe okazje, tak aby zapłacić jak najmniej.


Offline raskoks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1126 dnia: Marzec 15, 2013, 06:15:50 pm »
Ciekawe - dzwoniłem do Hachette - i podobno ze 2 tyg temu wrocila do nich paczka z numerami 4-5 dla mnie :wink: Ciekawe ze nie mialem zadnego awizo :>. Ponowna wysylka w trybie reklamacyjnym - czy to jest jakis standard ? :smile:

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1127 dnia: Marzec 15, 2013, 06:30:40 pm »
Potrzebny mi link do ściągniecia kontynuacji historii z Thora od hatchette, może też być link do jakiegoś zbiorczego wydania jeśli takie istnieje to sobie kupie.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1128 dnia: Marzec 15, 2013, 06:55:52 pm »
Potrzebny   mi link do ściągniecia kontynuacji historii z Thora od hatchette, może   też być link do jakiegoś zbiorczego wydania jeśli takie istnieje to   sobie kupie.

Wychodzi na to, że kontynuacja będzie w tych tpb-kach:

http://www.bookdepository.com/Thor-by-J-Michael-Straczynski-Vol-2-Michael-Straczynski/9780785117605
http://www.bookdepository.com/Thor-by-J-Michael-Straczynski-Vol-3-Michael-Straczynski/9780785129509

Na MVM jest omnibus z jego runem:
http://multiversum.pl/p/1022/6834/thor-by-straczynski-omnibus-turner-cover-hc-marvel-t-z-tomy-marvel.html

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1129 dnia: Marzec 15, 2013, 07:11:19 pm »
Potrzebny mi link do ściągniecia kontynuacji historii z Thora od hatchette, może też być link do jakiegoś zbiorczego wydania jeśli takie istnieje to sobie kupie.

Na tym forum nie dzielimy się linkami do pirackich komiksów. Jeśli nastawiasz się na kupno fizycznego komiksu to run Straczynskiego zebrano w następujących tytułach:

Thor by J. Michael Straczynski Volume 1 - Thor (vol. 3) #1-6 <--- to te sam zestaw co w WKKM
Thor by J. Michael Straczynski Volume 2 - Thor (vol. 3) #7-12, Thor (vol. 1) #600
Thor by J. Michael Straczynski Volume 3 - Thor (vol. 1) #601-603, Thor: Giant-Size Finale

W tym sklepie masz komplet zarówno w twardej jak i w miękkiej okładce:
http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/thor+straczynski/1/phot/5?url=thor,straczynski

Możesz też rozejrzeć się za Thor Omnibus by J. Michael Straczynski, który nie tylko zbiera wszystkie trzy wyżej wymienione komiksy w jednym tomie, ale także wzbogacony jest o prolog w postaci Fantastic Four (vol. 1) #536-538. Ten grubas prezentuje się tak:
Thor Omnibus

Tu go masz:
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0785140298/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

EDIT: O, Piotropusz mnie ubiegł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 07:39:45 pm wysłana przez Anionorodnik »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1130 dnia: Marzec 15, 2013, 07:53:47 pm »
Ja podchodzę do zakupów pod wpływem impulsu. Widzę komiks, chcę go mieć natychmiast. Dopiero na koniec miesiąca stwierdzam, że trochę przeszarżowałem i żałuję niektórych nieprzemyślanych decyzji. W następnym miesiącu sytuacja się powtarza.

Robiłem tak samo. Dopóki nie zrozumiałem, że przyjemność powiązana z żalem nie jest dla mnie przyjemna. Wartość skutków negatywnych przewyższała pozytywy i ostatecznie wychodziłem na minus. Zresztą z podobnych powodów od 9 lat nie miałem wódki w ustach - 2 godziny przyjemności < 5 godzin rozmów z uchem.

W   następnym miesiącu sytuacja się powtarza.

Jesteś pewien, że to jeszcze hobby, a nie nałóg?

Cytuj
Zakupoholizm to zachowanie, które objawia się nieustanną potrzebą   kupowania i to nawet tych rzeczy, których się wcale nie potrzebuje.   Często po tym człowiek zaczyna myśleć racjonalnie i zwykle żałuje   dokonania zakupu, ale chęć nowości, a także towarzysząca każdorazowym   zakupom euforia i stan uniesienia, jest na tyle kusząca, że nieustannie   się do tego wraca. Czynność powtarza się zastraszająco często.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 07:58:48 pm wysłana przez fragsel »

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1131 dnia: Marzec 15, 2013, 08:00:06 pm »
EDIT: O, Piotropusz mnie ubiegł.

Linki się uzupełniają. Więcej źródeł, większy wybór :D

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1132 dnia: Marzec 15, 2013, 08:12:31 pm »

Jesteś pewien, że to jeszcze hobby, a nie nałóg?

Nawet jeśli to nałóg, to i tak najprzyjemniejszy i najmniej bolesny w skutkach z tych, które w życiu miałem. Poza tym czerpię przyjemność jedynie z kupowania komiksów, a niekoniecznie już z kupowania innych dóbr. Chcę chyba sobie nadrobić tę przerwę w przygodzie z komiksem, którą miałem przez parę lat. Może zbyt szybko, ale cóż... Ja podobno w niczym nie mam umiaru.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1133 dnia: Marzec 15, 2013, 08:15:48 pm »
Nawet jeśli to nałóg, to i tak najprzyjemniejszy i najmniej bolesny w skutkach z tych, które w życiu miałem.

True, true

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1134 dnia: Marzec 15, 2013, 09:08:12 pm »
Na tym forum nie dzielimy się linkami do pirackich komiksów. Jeśli nastawiasz się na kupno fizycznego komiksu to run Straczynskiego zebrano w następujących tytułach:

Thor by J. Michael Straczynski Volume 1 - Thor (vol. 3) #1-6 <--- to te sam zestaw co w WKKM
Thor by J. Michael Straczynski Volume 2 - Thor (vol. 3) #7-12, Thor (vol. 1) #600
Thor by J. Michael Straczynski Volume 3 - Thor (vol. 1) #601-603, Thor: Giant-Size Finale

W tym sklepie masz komplet zarówno w twardej jak i w miękkiej okładce:
http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/thor+straczynski/1/phot/5?url=thor,straczynski

Możesz też rozejrzeć się za Thor Omnibus by J. Michael Straczynski, który nie tylko zbiera wszystkie trzy wyżej wymienione komiksy w jednym tomie, ale także wzbogacony jest o prolog w postaci Fantastic Four (vol. 1) #536-538. Ten grubas prezentuje się tak:
Thor Omnibus

Tu go masz:
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0785140298/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

EDIT: O, Piotropusz mnie ubiegł.
Dzięki, wezme sobie na wypłate te dwa kolejne tomy. Omnibus troche drogi.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1135 dnia: Marzec 16, 2013, 09:52:36 am »
Nawet jeśli to nałóg, to i tak najprzyjemniejszy i najmniej bolesny w skutkach z tych, które w życiu miałem. Poza tym czerpię przyjemność jedynie z kupowania komiksów, a niekoniecznie już z kupowania innych dóbr. Chcę chyba sobie nadrobić tę przerwę w przygodzie z komiksem, którą miałem przez parę lat. Może zbyt szybko, ale cóż... Ja podobno w niczym nie mam umiaru.


Mamy identyczną systuacje. Też czułem(je) potrzebe "nadrobienia kolekcji". Stąd zakupy za 700zł zagranicznych komiksów w styczniu. Problem jest ciekawy założe wątek jak inni sobie radzą z kupowaniem - jaki jest indywidualny klucz.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1136 dnia: Marzec 16, 2013, 02:00:28 pm »
Siemka mógłby ktoś przypomnieć nazwę tej drugiej kolekcji marvela która miała się rozpocząć w UK ?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1137 dnia: Marzec 16, 2013, 02:18:06 pm »
Siemka mógłby ktoś przypomnieć nazwę tej drugiej kolekcji marvela która miała się rozpocząć w UK ?

WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1138 dnia: Marzec 16, 2013, 02:18:25 pm »
Marvel's Mightiest Heroes.
 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1139 dnia: Marzec 16, 2013, 03:28:29 pm »
O proszę. Niemcy "Obdarowanych" mieli w tomie nr 2, a "Niebezpiecznych" będą mieli już w tomie nr 6. Nieźle się pospieszyli, bo w UK ten tom wyszedł dopiero na pozycji nr 28. Ciekawe czy i u nas jakieś późniejsze tomy z listy wydań w UK pojawią z tak dużym wyprzedzeniem.


 

anything