trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 394797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1305 dnia: Marzec 26, 2013, 09:53:00 am »
Wukau - może też być tak, że nie lubisz zbyt starych historii i nie oszukujmy się ale przekład pl zwiększa nieco ich infantylność. A może ja po prostu wole oryginały :wink: Co nie zmienia faktu, że dla mnie DP to jedna z najlepszych komiksowych historii. Za to nie podszedl mi za specjalnie Wolverine i nie podobał mi się Hulk.
ja bardzo się nastawiałem na Dark Phoenix jako jeden z pewniaków w WKKM. Z czasów semickich pamiętałem tę historię jako najlepszą obok Ostatnich łowów Kravena publikację z pierwszych lat Semica (czyt. sprzed 2 pierwszych opowieści o Lobo :biggrin: ). Piękne wydanie WKKM zacząlem czytać już tego wieczora gdy się ukazało. I czytałem coś ok. 2 tygodni. Dodam, czytałem jeden raz a nie na okrągło. Wielkie oczekiwania przemieniły się w WIELKIE rozczarowanie. Nie dało się tego czytać. Dobrnąłem do końca przymuszając się do dalszego czytania i licząc, że zaraz będzie lepiej. Nie było. Przeszkadzała mi infantylność, ale faktycznie największym problemem z tym komiksem jest to, że czytany obecnie jest/wydaje mi się po prostu nudny. jak flaki z olejem. Dodatkowym minusem jest dla mnie objętość tego komiksu. Gdyby był o połowę krótszy to bym nie zmarnował kolejnego tygodnia :badgrin: .
Zgadzam się natomiast, iż pomimo , że może być rozczarowująca to jednak saga nie jest aż tak spróchniała jak hulk czy venom. Jak na razie spośród staroci najmniej nie podobał mi się Wolverine ale być może odgrywa tu rolę fakt iż był pierwszy spośród tych trącących myszką a moje negatywne odczucia co do starych Marveli narastają wraz z każdą kolejną lekturą takich pozycji. Szkoda mi tym bardziej, że gdy WKKM startowała to tych pewniaków z czasów Semica byłem pewien a tu taki klops. :cry:

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1306 dnia: Marzec 26, 2013, 11:00:18 am »
Dla mnie Dark Phoenix to na razie najlepszy tom w całej kolekcji. Świetny scenariusz i rysunki, epicka historia, pierwsze występy wielu postaci, masa smaczków. Dodam, że nie czytałem go w czasach Semica, więc sentyment nie ma tu nic do rzeczy. Ogólnie jak na razie to te starsze Marvele podobają mi się bardziej niż te nowsze. Z tych "wiekowych" komiksów nie podszedł mi tylko Wolverine - w czasach gdy wychodził to był eksperyment pod względem narracji i kadrowania - teraz wygląda to po prostu archaicznie a momentami nawet śmiesznie. Aż trudno uwierzyć, że to komiks tego samego autora co Phoenix.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1307 dnia: Marzec 26, 2013, 11:04:07 am »
Dla mnie opinie  ,,wolę Astonishing X-men od Dark Phoenix Saga" są rozważaniami typu wolę Dustina Hoffmana w ,,Poznaj moich rodziców" od Dustina Hoffmana w ,,Absolwencie". Można się oczywiście pośmiać, rozerwać ale nigdy zachwycić. Oddzielmy ziarno od plew.,,Dark Phoenix Saga" to komiks ponadczasowy, prawdziwe arcydzieło i basta.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1308 dnia: Marzec 26, 2013, 11:40:01 am »
Dla mnie opinie  ,,wolę Astonishing X-men od Dark Phoenix Saga" są rozważaniami typu wolę Dustina Hoffmana w ,,Poznaj moich rodziców" od Dustina Hoffmana w ,,Absolwencie". Można się oczywiście pośmiać, rozerwać ale nigdy zachwycić. Oddzielmy ziarno od plew.,,Dark Phoenix Saga" to komiks ponadczasowy, prawdziwe arcydzieło i basta.

A ja od Absolwenta wolę Świat Waye'a 2. Temat ten sam, obraz ten sam, a nie nudzi. I świetne cameo Charltona Hestona.

Moim zdaniem argumentowanie "bo to arcydzieło" to żadne argumentowanie. Dark Phoenix Saga to jeden z trzech moich ulubionych storylineów Marvela. Ale zmuszać do lubienia bo "ważny"? maximumcarnage, czy już tego nie przerabialiśmy w wątku o Amerykańskim Wampirze?

DPS lubię, bo:
-pojawia się Kitty Pryde i dazzler
-rzadko kiedy przed tym komiksem ginął bohater z pierwszej ligi bohaterów
-a na pewno żaden z nich nie zabił 5 miliardów istot bo był głodny
- uwielbiam byrne'a
- Wolverine sam przeciw Hellfire Club
- bezlitosny Wolverine ma problem z zabijaniem bo kocha
- bo Jean się poświęca bo kocha
- bo pokazują, że superbohater (Angel) nie zawsze jest w najwyższej formie
- bo Beast musi wybrać między lojalnością do Avengers a X-men
-  bo Mastermind nareszcie jest badassem
- bo White queen jest złą
- bo Collossus ma rozterki bo zabił
-bo akcja sienie ślamarzy
- bo czytałem to z 30 razy i mogę czytać jeszcze 30 i to raz za miesiąc i się nie mogę doczekać
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 11:45:57 am wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1309 dnia: Marzec 26, 2013, 11:53:02 am »
A ja od Absolwenta wolę Świat Waye'a 2. Temat ten sam, obraz ten sam, a nie nudzi. I świetne cameo Charltona Hestona.



Po prostu mamy inny gust. Dla mnie życie to nie jest zabawa i dlatego wolę ,,Absolwenta". Ale mówisz poważnie, że przedkładasz przeciętną komedyjkę skierowaną do gimbazy nad ponadczasowe ,,The sound of silence" i scenę ucieczki z kościoła? Naprawdę nie rozumiem. Co do Dark Phoenix to nie piszę dlaczego, bo jest to oczywiste. Jeśli chcesz to uzasadnię ale nieco później.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1310 dnia: Marzec 26, 2013, 12:22:50 pm »
maximumcarnage: jak widać nie jest to oczywiste. Na razie działasz na zasadzie "Słowacki wielkim poetą był".

DP: Nie wiem czy to właśnie nie od DP zaczęło się tak naprawdę "twardzielstwo" Wolverine'a. Wcześniej sobie był, ale szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby był szczególnie istotną postacią. Musiałbym przeglądnąć essentiale, które mam gdzieś głęboko zakopane, żeby się upewnić na 100% czy tak było, ale wydaje mi się, że mam rację. Kitty Pryde wzięta niemalże "z ulicy" zostaje jednym z głównych członków zespołu. Jak napisał fragsel, akcja się nie dłuży. Non-stop coś się dzieje. Teraz dostalibyśmy to rozwleczone na 5 TPB lub ogromniasty event. Dekompresja bywa fajna, ale w nadmiarze męczy. Mamy charyzmatycznych i potężnych przeciwników, którzy stanowią poważne wyzwanie dla zespołu chociaż ich moce są dość trywialne. Phoenix też wydaje się niemal wszechmocna i nie do pokonania. Może część tej dramaturgii umyka gdy nie trzeba czekać miesiąc na kolejny zeszyt gdy X-men pokonani leżą u stóp członków Hellfire Club i Black Queen, a ten akurat zeszyt jest jednym z 10, które ma się w kolekcji, więc czyta się go w kółko próbując wpaść na to jak bohaterom uda się wymknąć tym razem. Pewnie część ładunku emocjonalnego też już tak nie działa bo śmierć bohaterów (i ich emocjonalne rozterki) nam się przejadła, a wiele z użytych rozwiązań powielano potem do znudzenia.

nie oszukujmy się ale przekład pl zwiększa nieco ich infantylność. A może ja po prostu wole oryginały
Mnie się wydaje, że to raczej mówi coś o Twojej niedojrzałości niż o przekładzie.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1311 dnia: Marzec 26, 2013, 12:31:37 pm »
maximumcarnage: jak widać nie jest to oczywiste. Na razie działasz na zasadzie "Słowacki wielkim poetą był".



Dokładnie takie miałem zamierzenie. Fajnie, że to wychwyciłeś.

Offline strz1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1312 dnia: Marzec 26, 2013, 01:32:37 pm »
Dembol - Wycieczka osobista bo wolę wydanie oryginalne od tłumaczeń? Moim zdaniem słabych tłumaczeń, które pogłębiają infantylność historii? Brawo :wink: To dopiero świadectwo dojrzałości ;)

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1313 dnia: Marzec 26, 2013, 02:46:24 pm »
Dla mnie życie to nie jest zabawa i dlatego wolę ,,Absolwenta".

Jezu, ty to zdanie na poważnie? Czyli w ogóle negujesz kwestię zabawy? Rozrywki? To jakiś przymus wyznaniowy czy tak z własnego wyboru? Bo ja umiem łączyć jedno z drugim i nieźle na tym wychodzę.
A nawet jeśli to co ma absolwent do życia? Czy ty masz problem z podejmowaniem decyzji o swoim życiu po studiach więc wdajesz się w romans z koleżanką rodziców a potem zakoc**jesz się w jej córce?

Ale mówisz poważnie, że przedkładasz przeciętną komedyjkę skierowaną do gimbazy nad ponadczasowe ,,The sound of silence" i scenę ucieczki z kościoła?

I właśnie negując moc Świata Wayne'a 2 pokazujesz, że do tej "gimbazy" (twoje słowo, nie moje - moi gimnazjaliści umieją argumentować czemu im się coś podoba, a czemu nie) należysz. "Absolwent" się już zdezaktualizował. To wszystko minęło, to już tylko klisze wielokrotnie powielane. I to właśnie Świat Wayne 2 świetnie to pokazał i sparodiował. Mike Myers pięknie pogrywa z wyświechtanymi schematami, bawi się konwencją, świetnie i ze smakiem parodiuje uwielbienie dla ponadczasowego Sound of Silence i sceny ucieczki z kościoła. A scena z Charltonem Hestonem na stacji benzynowej - majstersztyk!!!!
Ja uwielbiam zabawy z przełamywaniem czwartej ściany. Dlatego uwielbiam też Deadpoola i She Hulk

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1314 dnia: Marzec 26, 2013, 02:55:23 pm »


"Absolwent" się już zdezaktualizował. To wszystko minęło, to już tylko klisze wielokrotnie powielane. I to właśnie Świat Wayne 2 świetnie to pokazał i sparodiował. Mike Myers pięknie pogrywa z wyświechtanymi schematami, bawi się konwencją, świetnie i ze smakiem parodiuje uwielbienie dla ponadczasowego Sound of Silence i sceny ucieczki z kościoła. A scena z Charltonem Hestonem na stacji benzynowej - majstersztyk!!!!
Ja uwielbiam zabawy z przełamywaniem czwartej ściany. Dlatego uwielbiam też Deadpoola i She Hulk

Ja mam odmienne zdanie. Pewne prawdy są ponadczasowe i zawsze będę aktualne. Myers chciał coś sparodiować, coś wyśmiać, a w gruncie rzeczy wyśmiał sam siebie i okazał się idiotą. Jeśli ,,Świat Waynea" jest dla Ciebie czymś, co jest aktualne i z czego powinna czerpać młodzież, to gratuluję. Nie dziwię się, że w internecie jest tyle wypowiedzi gimbazy, która nie ma nawet opanowanego języka polskiego w stopniu dostatecznym.

Aha, jeszcze wspomnę, że takie filmy jak ,,To wspaniałe życie", ,,Obywatel Kane" czy ,,Dwunastu gniewnych ludzi" także są aktualne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 02:59:29 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1315 dnia: Marzec 26, 2013, 02:59:49 pm »
Nie dziwię się, że w internecie jest tyle wypowiedzi gimbazy, która nie ma nawet opanowanego języka polskiego w stopniu dostatecznym.
Musialem zajrzec do slownika w necie, zeby sie dowiedziec co to "gimbaza" :D Ech czlowiek sie uczy cale zycie  :roll:
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1316 dnia: Marzec 26, 2013, 03:08:00 pm »
Jeśli ,,Świat Waynea" jest dla Ciebie czymś, co jest aktualne i z czego powinna czerpać młodzież, to gratuluję.

Gdzie ja coś mówiłem o czerpaniu? Właśnie się śmieję z Ciebie, że cały czas gadasz o życiu a negujesz rozrywkę. I co ty z ą gimbazą? Już Ci tłumaczyłem, że moi gimnazjaliści są ogarnięci i znają zasady argumentowania wychodzące poza "bo to arcydzieło". Możesz coś o tym absolwencie albo najlepiej Dark Phoenix powiedzieć coś ponad te twoje wyświechtane slogany?

Aha, jeszcze wspomnę, że takie filmy jak Avengers, Thor, Amazing Spider-Man czy Iron Man nie są aktualne, ale są świetną rozrywką. Ale skąd mógłbyś wiedzieć. W końcu dla Ciebie liczy się życie
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 03:11:36 pm wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1317 dnia: Marzec 26, 2013, 03:15:31 pm »
Gdzie ja coś mówiłem o czerpaniu? Właśnie się śmieję z Ciebie, że cały czas gadasz o życiu a negujesz rozrywkę. I co ty z ą gimbazą? Już Ci tłumaczyłem, że moi gimnazjaliści są ogarnięci i znają zasady argumentowania wychodzące poza "bo to arcydzieło". Możesz coś o tym absolwencie albo najlepiej Dark Phoenix powiedzieć coś ponad te twoje wyświechtane slogany?



Parafrazując klasyka ,,Z czego się śmiejesz? Sam z siebie się śmiejesz". Sarkazm i wyśmiewanie innych receptą na życie. Naprawdę wspaniała rozrywka.
Jeśli chcesz popisać konkretnie to wskaż mi odpowiedni wątek, bo nie chce mi się szukać później postów przeniesionych przez admina. Na razie spadam. Wieczorem się odezwę.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1318 dnia: Marzec 26, 2013, 03:18:17 pm »
Gdzie ty tu sarkazm u mnie widzisz? Ja się śmieję otwarcie. A potem pytam Cię o argumenty za Dark Phoenix. Czemu takie dobre jest? Bo ja napisałem ich z 9 jak nie więcej. A absolwent? Bo ja za Światem Wayne przemówiłem, a ty sloganami. Nic treści, tylko pustosłowie.
Mówię Ci, że gimnazjaliści argumentują a ty nie. A ty uciekasz. Co by tu miał admin ciąć? O co tu chodzi?

Co do Dark Phoenix to nie piszę dlaczego, bo jest to oczywiste. Jeśli chcesz to uzasadnię ale nieco później.

No to ja chcę. I czekam
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 03:31:48 pm wysłana przez fragsel »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1319 dnia: Marzec 26, 2013, 04:43:24 pm »
Mroczna Phoenix się zestarzała i żadne czary-mary "klasyk, cudo" tego nie zmienią.

 :arrow: Komiks czyta się ciężko przez napakowanie tekstem poupychanym po kątach wszystkich ramek. No bez przesady, na niektórych kadrach wygląda jakby postacie się wyginały żeby tylko dymki z tekstem się pomieściły.  :smile:
 :arrow: Monologi postaci są po prostu śmieszne. Bohaterowie powtarzający sobie co chwila w myślach jak działa ich moc? Albo tłumaczący sobie swoje własne decyzje? Po kilku stronach miałem już tylko nadzieję że wreszcie się zamkną. Żeby nie było, dialogi nie są ani trochę lepsze. Ludzie w świecie realnym tak nie rozmawiają ze sobą i już.
 :arrow: Finalna bitwa jest wrzucona na siłę, żeby była rozpierducha. Nie ma klimatu, nie ma emocji, nie ma sensu. Można było pociągnąć to dalej w kameralnej scenerii i byłoby o niebo lepiej. Też dużo bardziej przemówiłoby do mnie gdyby Phoenix pod koniec
Spoiler: pokaż
zabiła jakichś ludzi. Ale nie, ona zrobiła sobie specjalnie wycieczkę przez pół kosmosu żeby zabić jakichś nieistotnych kosmitów, a potem wrócić i kontynuować wątek.



Jak większość nowych czytelników cieszę się że mogę zobaczyć jak wyglądały komiksy kiedyś, ale nie róbmy tu jakiegoś kultu.  :lol: Im mniej takich ramotek w serii tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 04:47:23 pm wysłana przez Blaskowitz »

 

anything