Autor Wątek: Long John Silver  (Przeczytany 5812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Long John Silver
« dnia: Luty 15, 2013, 02:53:33 pm »
Hej.
Wie ktoś czy będzie dodruk pierwszego tomu?

Offline koziorozec1979

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2013, 03:08:37 pm »
po co dodruk
1 tom jest jeszcze ciagle dostepny
w sklepie Incal - http://www.incal.com.pl
sam kupilem przedwczoraj
i jestem pod wrazeniem silvera

Offline TePe

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2013, 09:36:10 pm »
Na maj Taurus zapowiada ostatni 4 tom.

Offline koziorozec1979

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2013, 08:09:00 am »
Na maj Taurus zapowiada ostatni 4 tom.
taa, hurra! będzie w końcu następny tom! :biggrin:
Buuu... to już ostatni :sad:
Bardzo sympatyczna seria, choć muszę przyznać że sięgnąłem po nią ( i od razu się przekonałem w 100%) dopiero niedawno. Wcześniej zakładałem, że takiego starego konia jak ja pirackie opowieści nie ruszą. Ale ta historia jest arcyciekawa i klimatyczna - mniej marynistyki z jednej a awanturnictwa z drugiej strony - Dużo natomiast mroku i mrocznych/schyłkowych klimatów. O niebo to lepsze niż fabułki typu Piraci z Karaibów

Offline TePe

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2013, 06:11:47 pm »
Okładka i jedna ze stron ostatniego 4 tomu: http://www.bedetheque.com/album-185144-BD-Guyanacapac.html
koziorozec1979 dzięki za info o Incalu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2013, 08:18:06 pm »
Bardzo dobra seria, jak dla mnie najlepsza z obecnie wydawanych przez Taurus Media. Jak wyjdzie czwarty tom, to chętnie powtórze sobie poprzednie, żeby całość na raz zaliczyć.

Offline Death

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2013, 06:47:45 pm »
Strasznie oczywiste jest to zakończenie historii. Takie połączenie albumu "Thorgal: Miasto zaginionego boga" i drugiego "Indiany Jonesa". Trochę religijnego bełkotu, jakichś...ja nie wiem...indiańskich bogów, szczypta amazońskiej dżungli, sporo ciemnych korytarzy pod piramidą.Takie pitu pitu. Nieźle się czyta i cudownie podziwia się widoczki.
Xavier Dorison to jest taki gość, który robi fajne komiksy (takie 6-7, w rzadkich porywach 8/10), otacza się świetnymi rysownikami i nie potrafi dobrze kończyć opowieści. Ładny ten ostatni tom "Silvera", ładniejsza to seria niż "Trzeci testament", ale mniej więcej na tym samym poziomie. Na szczęście zakończenie jest lepsze, niż w poprzedniej jego serii. Nie jest tak zaskakujące, ale za to mniej bełkotliwe. Mógłby w końcu połączyć te dwie moce i zrobić zakończenie niebełkotliwe i zarazem zaskakujące. Tu poszedł na łatwiznę. Trochę lepszy scenarzysta zrobiłby z tego rzecz rewelacyjną. Był "Silver", nie ma "Silvera". Ale jest ok. Podobało mi się. Bo piraci, bo statki, bo przygoda, bo ładne rysunki, bo historia oczywista, ale na szczęście rzadko bełkotliwa. Chcę więcej, a ty Dorison naucz się  kończyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 06:59:22 pm wysłana przez Death »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2013, 09:14:54 am »
myślę, że finał "Asgarda" Cię ukontentuje ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2013, 08:04:59 pm »
Jak dla mnie tetralogia ma niesamowitą moc - przede wszystkim komiksową, ale również tę refleksyjno-przygodową. Postaci są bardzo wyraziste. Zdarzenia niby osadzone w awanturniczej tradycji wymykają się stereotypom. Nastrój - posępny, bulgocze od skrywanych często emocji. A rysunki Mathieu Lauffraya - po prostu doskonałe! Do tego te cudowne okładki... 

Offline TePe

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2013, 12:53:05 pm »
Jak dla mnie tetralogia ma niesamowitą moc - przede wszystkim komiksową, ale również tę refleksyjno-przygodową. Postaci są bardzo wyraziste. Zdarzenia niby osadzone w awanturniczej tradycji wymykają się stereotypom. Nastrój - posępny, bulgocze od skrywanych często emocji. A rysunki Mathieu Lauffraya - po prostu doskonałe! Do tego te cudowne okładki...
Ano.
Szkoda, że tylko cztery albumy.

Offline TePe

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2015, 06:19:43 pm »
Niedługo ukaże się nowa seria, która może zainteresować fanów Long Johna i Wyspy skarbów ale też i fanów Blacksada, dlaczego Blacksada? Zobaczcie sami: http://www.bdgest.com/preview-1628-BD-jim-hawkins-le-testament-de-flint.html?_ga=1.131013325.311820311.1410297004

Offline Holsten

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2015, 08:27:49 pm »
Wygląda świetnie.

Offline bosssu

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2015, 08:58:04 pm »
Moczący swoje futro... lew? Mocno naciągane
Wygląda fajnie ale nie ta liga co Blacksad.

Offline DarekŻory

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2015, 09:43:00 pm »
Moczący swoje futro... lew? Mocno naciągane
Wygląda fajnie ale nie ta liga co Blacksad.


Czytałeś już ten komiks??

Offline nexus6

Odp: Long John Silver
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2015, 11:16:31 pm »
Czemu ma służyć ta zamiana na zwierzaki?