trawa

Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 227647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:35:53 pm »
29,90 to cena Egmontu, ale zazwyczaj można kupić z rabatem w sklepach komiksowych... nie mniej, nasze rodzime Hachette mocno stawia na dodatki, bo tych grafik nie ma w wydaniu francuskim

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:37:18 pm »
jestem bardzo, ale to BARDZO zaskoczony, że się pojawiła "właściwa" kolekcja.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:40:21 pm »
Moim zdaniem Hachette może wygrać z Egmontem, jeśli chodzi o sprzedaż Thorgala. Wydanie Egmontu jest po prostu ubogie. Dodatki w wydaniu Hachette rekompensują różnicę w cenie. Poza tym kanał dystrybucji Hachette(możliwość zamówienia prenumeraty) dodatkowo zachęca klientów.

Obstawiam, że w przyszłym roku pojawi się Blueberry :smile:

Offline nayroth

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:03:47 pm »
Czy ja wiem... 30zł za pojedyńczy album thorgala kiedy w WKKM za 40zł mamy średnio 160-stronicowe historie. To już nie takie samo wow jak przy marvelu...
Francuzi wydali przecież fajne integrale Thorgala po 4-5 albumów (200-256 stron) które idelanie pasowałyby do formatu znanego z WKKM i gdyby cenowo dało się zamknąć w granicy 50zł to byłaby prawdziwa konkurencja dla Egmontu. Niechby dali tylko po 3 albumy i już byłaby to jakaś nowa wartość na badz co badz nasyconym thorgalowym rynku. Integrale Thorgala i Jeremiaha z hatchette, eh pomarzyć...

Offline adam and arluk

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:20:03 pm »
Dzięki szerokim kanałom dystrybucji jest szansa, że powiększy się grono czytelników komiksu frankońskiego i doczekamy się efektu jak w przypadku WKKM, a to dobrze wróży na przyszłość.....

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:29:33 pm »
Teraz czekam na to Spot TV Hachette Blueberry (voix Medium).Comédien P de Magy

BTW Hachette wydaje jeszcze jakieś inne kolekcje komiksowe oprócz tych dwóch Marvela, Thorgala i Blueberryego?

Offline chch

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:32:14 pm »
[size=78%]BTW Hachette wydaje jeszcze jakieś inne kolekcje komiksowe oprócz tych dwóch Marvela, Thorgala i Blueberryego?[/size]


Ktoś dawał link do ich strony z kolekcjami. Zapamiętałem, że mieli Lucky Luke'a.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline adro

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:44:48 pm »
Ja tez biore Thorgala i czekam na Blue.
hachette zaleje rynek swoimi kolekcjami.....
pzdr
PS moze pojawi sie rowniez efekt zwiazany z komiksem frankofonskim :lol: .
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:19:28 pm »

Ktoś dawał link do ich strony z kolekcjami. Zapamiętałem, że mieli Lucky Luke'a.

Znalazłem coś takiego http://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/
Jest tam między innymi taki tytuł jak Ric Hochet. Czytał ktoś ten komiks?

A Lucky Luke wygląda świetnie. Wydawany w formie pojedynczych zeszytów. Myślę, że miałaby duże szanse powodzenia. http://www.bedetheque.com/serie-29567-BD-Lucky-Luke-La-collection-Hachette.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:54:11 pm »
jestem bardzo, ale to BARDZO zaskoczony, że się pojawiła "właściwa" kolekcja.

ja również...

a co do innych kolekcji europejskich, ja bym naprawdę nie liczył na ekspansję... Hachette nie wyda mało u nas kojarzonej serii "Blake i Mortimer", gdzie na rynku franko-belgijskim to hit

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 13, 2013, 02:34:04 am »

a co do innych kolekcji europejskich, ja bym naprawdę nie liczył na ekspansję...

Ja liczę jedynie na to, że w przypadku niezłej sprzedaży Thorgala, Hachette pójdzie za ciosem i wyda Blueberryego. Na razie to by mi w zupełności wystarczyło.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 13, 2013, 07:14:18 am »
Skoro ruszyli z "Thorgalem" to jestem na 99 procent pewien, że dostaniemy też "Blueberry'ego". Ale chyba raczej  we wrześniu 2014 r. (choć oczywiście próbnej kolekcji możemy spodziewać się wcześniej).

Maxie,  "Rick Hochet" to rzecz już chyba zbyt archaiczna (chociaż bym nie pogardził). Natomiast "Lucky Luke" to pewnie kwestia czasu. 

Offline Jaxx

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 13, 2013, 07:50:10 am »
A byłem święcie przekonany, że Thorgal im nie wypali, a tu taka niespodzianka. Miła, aczkolwiek ja się nie skuszę - wydania z Egmontu mi wystarczą. Poza tym faktycznie, ciekawsze byłyby integrale - twarda oprawa do albumu, który będzie miał max.60 stron to trochę przerost formy nad treścią. Twarde okładki z Egmontu z tego samego powodu nigdy mi nie podeszły.
 
Tak naprawdę wartościowe są tutaj właśnie dodatki - szczególnie reprodukcje grafik Rosińskiego. To jest świetny pomysł, a gdyby tak jeszcze można je było potem wpiąć do jakiegoś albumu (segregatora?), to zacząłbym rozważać prenumeratę.
 
Blueberry'ego nie znam, ale jeżeli ruszą, to może się skuszę. To czysto przygodowy komiks, czy też taki miks gatunkowy jak Thorgal?

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:07:05 am »
"Blueberry" to western w najczystszej postaci. Jak dla mnie najlepszy na świecie.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:16:29 am »
Jest tam między innymi taki tytuł jak Ric Hochet. Czytał ktoś ten komiks?

4 lata temu w Łodzi poruszyłem ten temat w rozmowie z Andre Paulem Duchateau: http://www.komiks.gildia.pl/wywiady/andre-paul-duchateau

A czy ktoś się orientuje czy skoro kolekcja ruszyła do kiosków, to zamówiona przy pierwszym próbnym rzucie prenumerata też?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!