Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 227646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:55:22 pm »
Seria powinna zostać zakończona około 25 tomu. Thorgal jest nadal dochodowy więc będzie publikowany do momentu, kiedy przynosi zyski. Choć nadal to przyzwoity cykl. Kibicuję kolejnym kolekcjom. Reklama w tv być może przyczynia się do rozwoju komiksu w Polsce. Chciałbym aby tak było.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 22, 2014, 09:57:52 pm »
Myślę w każdym razie że spokojnie możemy liczyć na dodatkowe tomy, które wyjdą w trakcie prenumeraty. Przecież już Hachette uzupełniło braki od czasu rzutu testowego i zwiększyło liczbę tomów w kolekcji.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:03:37 pm »
Zgadza się. Tylko Pan G. Rosiński tworzy kolejne tomy cyklu głównego z częstotliwością około 2 lat. Ale  trzeba wspierać nasz mały ryneczek. Mam wydanie KAW, Orbity, Korony, Egmontu wiec i na Hachette powinno się wygospodarować miejsce :smile: . W tym problem, bo ostatnio rozmyślam o zakupie jakiś nowych mebli. Szczerze obawiam się o podłoge czy wytrzyma ciężar tego co posiadam. Może to z lekka głupie, eh.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:07:19 pm »
Ja też nie posiadam odpowiednich mebli do przetrzymywania komiksów. Trzymam je pozamykane w kredensach i pudłach ale robi się tego już tyle, że trzeba będzie coś z tym zrobić.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:22:54 pm »
Ja mam ich kilka tysięcy. Trzeba dbać o to aby nie pojawiła się wilgoć bo strony zostaną z lekka zdeformowane oraz aby nie było nadmiaru światła co może spowodować wyblakłe grzbiety po kilku latach :smile: Plus półki zamykane aby nie było kurzu.
Thorgala znam od czasów Relaxu.  Wiec chyba pozostać trzeba wiernym i wydanie Hachette też  kompletować. Rozwój komiksu w naszym kraju, to także rozwój rodzimych twórców. Wielu spośród nich niczym nie ustępuje twórcom z innych krajów.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:28:24 pm »
Plus półki zamykane aby nie było kurzu.


I właśnie za czymś takim muszę się rozejrzeć, bo kurz niestety też potrafi przyczynić się do podniszczenia komiksu.

Zastanawia mnie co będzie, gdy Rosiński przestanie rysować. Koniec serii czy raczej następca? Surżenko też pięknie rysuje.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:42:13 pm »
Grzegorz Rosiński będzie miał 73 lata. Życzę jak największej ilości stworzonych komiksów. Jednak zapewne nadejdzie taki czas kiedy serie ktoś musi kontynuować. Cykl/cykle będą tworzone do momentu kiedy będą przynosić dochody bez względu na poziom jakościowy. Byc może się myle.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:12:09 pm »
Ja mam ich kilka tysięcy. Trzeba dbać o to aby nie pojawiła się wilgoć bo strony zostaną z lekka zdeformowane oraz aby nie było nadmiaru światła co może spowodować wyblakłe grzbiety po kilku latach :smile: Plus półki zamykane aby nie było kurzu.
Thorgala znam od czasów Relaxu. 
Taa, piekne to byly czasy z tym Thorgalem w Relaksie. (Tak na marginesie, to ja nauczylem sie czytac na Alfach - Wehikul czasu, Wojna swiatow, W sluzbie galaktycznej i takie tam). Natomiast zaintrygowaly mnie (nieco offtopowo) te wspomniane tysiace - uwzgledniasz tez w nich zagraniczne wydania zeszytowe? Moze gdzies wystawiles fotki ze swoja kolekcja?

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:11:31 am »
Seria powinna zostać zakończona około 25 tomu. Thorgal jest nadal dochodowy więc będzie publikowany do momentu, kiedy przynosi zyski. Choć nadal to przyzwoity cykl. Kibicuję kolejnym kolekcjom. Reklama w tv być może przyczynia się do rozwoju komiksu w Polsce. Chciałbym aby tak było.

Wg informacji podanych na stronie kolekcji, będzie ona liczyła 42 tomy. Oprócz głównej serii będą w niej wydane serie poboczne LOUVE, Młodzieńcze Lata oraz Kriss de Valnor.


Offline nx87

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:17:45 am »
Hehe... jeżeli chodzi o miejsce to ja też mam z tym problem. Komiksy trzymam w szufladach, w barku, nawet na meblach. Nie ważne gdzie: jadalnia, pokój, garderoba. Sporo tego mam ale w przyszłym roku zrobię remont jednego pokoju i postawię dużą biblioteczkę. U rodziców, ponieważ u mnie za dużo młodych gości, którzy dotykają komiksy. Wszystkie komiksy mam ładnie zabezpieczone, które nie są w zamknięciu. Wczoraj czytałem pierwszy tom. Te dodatki też ciekawe...

Offline andrewk

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 23, 2014, 08:56:57 am »
Tam na tekturce w tekście reklamowym był taki kwiatek " Na chrzcie dostał imię THORGAL" :)

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:45:18 am »
W Incalu ciekawa rzecz. Można zamówić u nich prenumeratę tomów 1-8 w niższej cenie http://www.incal.com.pl/thorgal-kolekcja-hachette-prenumerata-nr-1-8.html

W opisie ciekawa informacja. Hachette jak widać nie jest zainteresowane rozprowadzaniem towaru w sklepach komiksowych.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:01:05 am »
W Incalu ciekawa rzecz. Można zamówić u nich prenumeratę tomów 1-8 w niższej cenie http://www.incal.com.pl/thorgal-kolekcja-hachette-prenumerata-nr-1-8.html

Jaka to niższa cena?
Ja bym powiedział, że wyższa, bo nie 209,83 tylko 210 złotych!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:04:18 am »
Jaka to niższa cena?
Ja bym powiedział, że wyższa, bo nie 209,83 tylko 210 złotych!

No fakt. Zapomniałem, że drugi nr kosztuje 19,99 a nie 29,99.

Mimo wszystko ciekawa decyzja Hachette. Chyba wyciągnęli wnioski i nie chcą dawać numerów w komis.

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 23, 2014, 10:13:35 am »
Prenumerując od pierwszego numeru do ósmego włącznie, wychodzi równe 189.84, jak już tak dokładnie liczymy :smile: