Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 227644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 23, 2014, 06:30:16 pm »
Ile jest światów w tym komiksie, słyszałem że są różne serie, czy są one ze sobą powiązane, wpływają na siebie?
Najlepiej darować sobie poboczne serie i zakupić 23 tomy głównego cyklu. Tom "Klatka" mógłby spokojnie być zakończeniem całej serii. Kolejne dwa też są fajne, ale zaczynają nowy etap, w którym jest bardzo słaby tom 26, a dalej wcale nie jest specjalnie dobrze.
Gdybym miał czytać Thorgala pierwszy raz, to bym kupił 23, maks 25 tomów i nie wkurzał się kolejnymi. Najlepsze w tej serii jest to, że cały czas są zmiany. Raz są na dalekiej lodowej północy (Wyspa lodowych mórz), innym razem jest cykl w Ameryce Południowej (od Krainy Qa do Między ziemią a światłem), jest genialny horror (Alinoe), thriller (Wilczyca), tomy z bardzo ciekawą fabułą o podróżach w czasie, skonstruowane jak Powrót do przyszłości (Władca gór - dzieje się w Alpach, Korona Ogotaia), stepy ukraińskie (Słoneczny miecz), romans (Klatka), fantasy połączone ze sci-fi (Gwiezdne dziecko), jest podróż do kraju Gigantów w stylu Guliwera (Giganci), są historie pokazujące życie wikingów i ich obyczaje (np. opowiadanie Holmgang i tom Piętno wygnańców), przygodówki (Łucznicy) itd.
Generalnie różne lokacje i różne klimaty, od normalnego życia w średniowieczu, po fantasy, czy sci-fi. No i Thorgal podróżuje po Europie i nie tylko. Ta seria to kop w jaja o dużej mocy.

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 23, 2014, 07:41:33 pm »
No tak, ale jeśli już zdecyduję się na kolekcję to bez sensu byłoby zrezygnować po tym 23 czy 25 tomie... :wink:


Offline TePe

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:36:43 pm »
Ja swoją kolekcję zakończyłem na Barbarzyńcy a i tak już byłem poirytowany wtórnością sporo albumów wcześniej.
Czasem lepiej przerwać w odpowiednim momencie, niż kupować coś co już Cię nie kręci tylko dla pełnej kolekcji.

Offline islandclaws

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 24, 2014, 05:36:37 pm »
dziś zakupiłem pierwszy nr i doszedłem do wniosku, że zaprenumeruję. w swoim życiu przeczytałem ze 3 Thorgale na początku lat '90, więc każdy kolejny tom będzie dla mnie czymś nowym. martwią mnie tylko te tytuły na grzbiecie, są obrócone w niewłaściwą stronę

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 24, 2014, 05:58:23 pm »
Naszła mnie taka refleksja.
Otóż okładka kolekcji Hachette jest moim zdaniem znacznie lepiej zaprojektowana, niż ta z kolekcji komiksów Rosińskiego z Egmontu. Zamiast wielkich liter GR jest fajny rysunek Thorgala, a okładka danego albumu zajmuje połowę okładki kolekcji, a nie małe okienko.



Fotkę wziąłem z tego bloga: http://polski-geek.blogspot.com/2014/01/kolekcja-thorgala-fotograficzny.html

Offline Vesol

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:41:45 pm »
W związku z tym,że na regale mam Thorgale jeszcze z czasów Orbity postanowiłem kupić pierwszy tom kolekcji. Komiks jest bardzo starannie wydany, ale ten format... Odpadam. Ale dzięki temu dostałem impuls, żeby powymieniać stare wydania na nowe z Egmontu za mniejsze pieniądze w HC i w swoim tempie na miarę możliwości portfela.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:49:45 pm »
Oto mój "pięknie" rozklejony egzemplarz, co odkryłem zaraz po odfoliowaniu. Egzemplarz dostałem od znajomego z Poznania podczas "testów" Hatchette w ubiegłym roku. Przypomniałem sobie o tym dzisiaj, bo tak się składa, że kolega napisał, że kupił wczoraj egzemplarz i też był w środku rozklejony. Nie zwróciłem na to uwagi, bo egzemplarz służył mi jako ciekawostka - bardziej interesował mnie plakat "Barbarzyńcy" - ale właściwie to nie wiem dlaczego mam niby machnąć na to ręką. Kto to pisał, że reklamował swój uszkodzony egzemplarz z WKKM i dostał nowy bez konieczności odsyłania starego? I jak taka procedura w ogóle wygląda? Bo jak się domyślacie dokumentu zakupu nie mam.

 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline dagobert

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:53:34 pm »
Ha! Właśnie miałem o tym pisać. Mój egzemplarz też jest rozklejony w tym samym miejscu.
Nie jest to niestety jakość wydania prezentowana przez WKKM i ja sobie resztę kolekcji Thorgala odpuszczam.

Offline peta18

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:55:28 pm »
Kto to pisał, że reklamował swój uszkodzony egzemplarz z WKKM i dostał nowy bez konieczności odsyłania starego? I jak taka procedura w ogóle wygląda? Bo jak się domyślacie dokumentu zakupu nie mam.
Ja zareklamowalem WKKM Imperialni ze wzgledu na pomieszane strony i dostalem nowy egzemplarz bez koniecznosci odsylania : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:18:58 pm »
Ja również reklamowałem jeden egz. z WKKM. Dostałem nowy i nie musiałem odsyłać uszkodzonego. Jestem prenumeratorem. Natomiast z tego co wiem, osoby które nie miały prenumeraty, a również reklamowały, były proszone o odesłanie uszkodzonych egzemplarzy.

Offline AvengerGT

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:22:04 pm »
Oto mój "pięknie" rozklejony egzemplarz, co odkryłem zaraz po odfoliowaniu. Egzemplarz dostałem od znajomego z Poznania podczas "testów" Hatchette w ubiegłym roku. Przypomniałem sobie o tym dzisiaj, bo tak się składa, że kolega napisał, że kupił wczoraj egzemplarz i też był w środku rozklejony.
Przypomniałeś mi że mój również ma ten feler - Rzut testowy, tom 2 "Wyspa Lodowych Mórz".


Ja   również reklamowałem jeden egz. z WKKM. Dostałem nowy i nie musiałem   odsyłać uszkodzonego. Jestem prenumeratorem. Natomiast z tego co wiem,   osoby które nie miały prenumeraty, a również reklamowały, były proszone o   odesłanie uszkodzonych egzemplarzy.
Z tego co pamiętam było pomieszanie z poplątaniem. Bywało że prenumerator musiał odesłać egzemplarz a np. kupujący w kiosku już nie. Wszystko na zasadzie na jaką panią z BOK'u się trafi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 07:25:07 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:27:03 pm »
Oto mój "pięknie" rozklejony egzemplarz, co odkryłem zaraz po odfoliowaniu. Egzemplarz dostałem od znajomego z Poznania podczas "testów" Hatchette w ubiegłym roku. Przypomniałem sobie o tym dzisiaj, bo tak się składa, że kolega napisał, że kupił wczoraj egzemplarz i też był w środku rozklejony. Nie zwróciłem na to uwagi, bo egzemplarz służył mi jako ciekawostka - bardziej interesował mnie plakat "Barbarzyńcy" - ale właściwie to nie wiem dlaczego mam niby machnąć na to ręką. Kto to pisał, że reklamował swój uszkodzony egzemplarz z WKKM i dostał nowy bez konieczności odsyłania starego? I jak taka procedura w ogóle wygląda? Bo jak się domyślacie dokumentu zakupu nie mam. 


Ja mam to samo w tym samym miejscu  :sad:  Jak tak ma być w każdym tomie to będzie problem.
Zamówiłem prenumeratę. Jak przyjdą tomy rozklejające się to będę reklamował.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 07:33:35 pm wysłana przez pa3ck »

Offline adro

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:30:54 pm »
uuuuu to niezła wtopa, troszke mnie to zasmucilo :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:31:54 pm »
Ja mam tomy z drugiego rzutu testowego i z teraz i wszystko jest OK. Może to kwestia pierwszego rzutu, a później wyeliminowane tę usterkę.

Offline adro

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 24, 2014, 07:34:20 pm »
no wlasnie to jest sprawa kluczowa, czy inne tomy  tez sie tak rozchodza. :sad:
pzdr 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 07:41:09 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!