trawa

Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 225715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 27, 2014, 08:22:30 am »
Sprawdźcie ceny Thorgala w tej księgarni:

http://aros.pl/szukaj/thorgal/0

Takich cen jeszcze nie widziałem :smile:

To mało jeszcze widziałeś. Sprawdź na http://www.literacka.pl/

A tak poza tym to jest temat poświęcony Thorgalowi z Hachette.

Offline Julek_

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 27, 2014, 09:48:45 am »
... bo za krótko w komiksowie jeszcze jesteś.

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:38:40 am »
Na to wygląda, przepraszam za zamieszanie. Dzięki @maximumcarnage, zaczynam się na poważnie zastanawiać na sensem zbierania kolekcji "aszet". Nie mam żadnego doświadczenia w komiksach, Thorgal to jeden z niewielu jakie czytałem. Od lat przymierzam się żeby w końcu uzbierać wszystkie części, no i co najważniejsze zapoznać się z zawartością. Mam potężny dylemat między egmontem, a hachette...

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:44:09 am »
Mam potężny dylemat między egmontem, a hachette...

Ja zbieram Hachette ale głównie ze względu na gratisy i poręczniejszy format. A sprzedaż pierwszego numeru idzie chyba naprawdę nieźle. Byłem dzisiaj w Inmedio i wszystko wyprzedane, a jeszcze przed weekendem leżał spory stos (na oko tak z 10 sztuk). Na razie sprzedaż lepsza niż pierwszych numerów WKKM (przynajmniej jeśli chodzi o ten konkretny salon).

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:09:26 am »
Mam potężny dylemat między egmontem, a hachette...
Pytanie do Ciebie, czy chcesz dodatki czy zadowoli Ciebie "czysty" komiks. Jeśli to drugie to bierz Egmont. Wydanie w twardej okłądce (jak dobrze poszukasz) to cena od 18 do 23 złotych za jeden album.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Marius Magnus

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:18:00 pm »
I co ważniejsze, nie musisz czekać na kolejne części nie wiadomo ile - zamawiasz i czytasz z regularnością, na jaką pozwalają Ci "moce przerobowe". Moim zdaniem, biorąc to wszystko pod uwagę, kolekcja Hachette nie ma startu do wydań Egmontu.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:24:20 pm »
I co ważniejsze, nie musisz czekać na kolejne części nie wiadomo ile - zamawiasz i czytasz z regularnością, na jaką pozwalają Ci "moce przerobowe". Moim zdaniem, biorąc to wszystko pod uwagę, kolekcja Hachette nie ma startu do wydań Egmontu.

Kompletnie nie rozumiem. Jak to "nie wiadomo ile"? Dokładnie co 2 tygodnie wychodzi kolejny numer. A czy nie ma startu do Egmontu to się przekonamy. Jak na razie wyniki sprzedaży mówią co innego.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:35:47 pm »
Kupiłem w kiosku pierwszy tom, chwilę się wahałem, ale skoro:

1. mam sporo wczesnych (między tomem 1-20) Thorgali na półce;
2. nie jestem jakimś wielkim fanem;
3. można dostać Thorgale w HC nawet za połowę tej ceny;
4. na 2014 zapowiedziano dużo dobra w komiksach,

to imho nie widzę specjalnej potrzeby w inwestowanie w to.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:38:31 pm »
Nie tak prędko. Jeden czy dwa punkty dystrybucji z zadowalającą sprzedażą to jeszcze nie są wyniki. Podejrzewam, że na dzień dzisiejszy wyników nie zna nawet zajmująca się kolekcją sekcja Hachette.
 
Swoją drogą w kioskach z mojej ówczesnej okolicy "Green Lantern" z TM-Semic też dobrze się sprzedawał. Najwyraźniej nie były to kioski w pełni reprezentatywne. Dlatego nie ma się co zagalopowywać z wnioskami.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:42:10 pm »
Jak na razie wyniki sprzedaży mówią co innego.

masz jakieś oficjalne wyniki sprzedaży? Czy wysuwasz wnioski o tejże po tym, że w jednym kiosku sprzedało się 10 sztuk?

Tzn nie zakładam, że wyciągasz wnioski po sprzedaży w jednym punkcie, bo to byłoby wręcz komiczne. Ale wolę na wszelki wypadek zapytać.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:50:27 pm »
masz jakieś oficjalne wyniki sprzedaży? Czy wysuwasz wnioski o tejże po tym, że w jednym kiosku sprzedało się 10 sztuk?

Tzn nie zakładam, że wyciągasz wnioski po sprzedaży w jednym punkcie, bo to byłoby wręcz komiczne. Ale wolę na wszelki wypadek zapytać.

I dobrze, że Pytasz, bo inaczej zabrzmiało by to z Twojej strony komicznie. Wolę więc odpowiedzieć, że wyciągam takie wnioski na podstawie sprzedaży w 3 punktach (Empik, Kolporter, Inmedio) w których zostały dosłownie 2 sztuki, a było w sumie 25 - 30. Wynik o wiele lepszy niż sprzedaż WKKM w analogicznym okresie (tj w czasie bytności pierwszego tomu). Chętnie też spojrzę na dane z innych miejsc o ile ktoś takie dane prześle na forum.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 27, 2014, 12:59:13 pm »
I dobrze, że Pytasz, bo inaczej zabrzmiało by to z Twojej strony komicznie. Wolę więc odpowiedzieć, że wyciągam takie wnioski na podstawie sprzedaży w 3 punktach (Empik, Kolporter, Inmedio) w których zostały dosłownie 2 sztuki, a było w sumie 25 - 30. Wynik o wiele lepszy niż sprzedaż WKKM w analogicznym okresie (tj w czasie bytności pierwszego tomu). Chętnie też spojrzę na dane z innych miejsc o ile ktoś takie dane prześle na forum.

i według Ciebie trzy punkty to miarodajna grupa?

z analityką to Ty byś sobie chyba nie poradził. Ale sprawdzimy.

Jak przeanalizował byś to: na pięć punktów prasowych w których byłem, w czterech z nich nie było żadnego egzemplarza (sprzedawcy nie mieli o nim żądnego pojęcia) w jednym był dokładnie jeden (znajomy prowadził punkt, więc się dopytałem), który kupiłem kilka dni po reklamach telewizyjnych.

jaką sprzedaż szacujesz według tego co napisałem?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:04:59 pm »


jaką sprzedaż szacujesz według tego co napisałem?

A co to ma wspólnego z moim przypadkiem? Byłem w 3 punktach, w których było po około 10 egzemplarzy (celowo podałem łączną liczbę 25-30 aby nie zawyżać)i sprzedały się prawie wszystkie. U mnie więc sprzedaż przebiega wyśmienicie, a wnioski można wysnuć dopiero na podstawie wyników sprzedaży z innych regionów, z którymi chętnie się zapoznam na forum.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:13:32 pm »
A   co to ma wspólnego z moim przypadkiem? Byłem w 3 punktach, w których   było po około 10 egzemplarzy (celowo podałem łączną liczbę 25-30 aby nie   zawyżać)i sprzedały się prawie wszystkie. U mnie więc sprzedaż   przebiega wyśmienicie, a wnioski można wysnuć dopiero na podstawie   wyników sprzedaży z innych regionów, z którymi chętnie się zapoznam na   forum.

ale Ty już przecież wysnułeś wnioski.

Kompletnie   nie rozumiem. Jak to "nie wiadomo ile"? Dokładnie co 2 tygodnie   wychodzi kolejny numer. A czy nie ma startu do Egmontu to się   przekonamy. Jak na razie wyniki sprzedaży mówią co innego.


jeszcze wrócę do jednego momentu z Twojej wypowiedzi
....a wnioski można wysnuć dopiero na podstawie   wyników sprzedaży z innych regionów, z którymi chętnie się zapoznam na   forum.

naprawdę uważasz, ze jak nawet 30 osób na forum napiszę Ci coś w stylu "w moim kiosku było X sztuk i sprzedały się prawie wszystkie" to będziesz mógł miarodajnie określić wyniki sprzedaży?
łał... jeżeli tak jest to firmy analityczne poszukują takich ludzi jak Ty....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:16:00 pm »
Analitykiem nie jestem, ale mimo to raczej wątpię abyś z tego forum był w stanie pozyskać miarodajne dane o sprzedaży tej kolekcji. Proponuję zdać się jednak na realne informacje od Hachette o ile takowych wydawnictwo zgodzi się udzielić. W innym przypadku możesz się nieźle zawieść, bo w Twoich trzech kioskach komiks może się co prawda sprzedawać, a w piętnastu dajmy na to na Pomorzu Zachodnim już nie i w konsekwencji kolekcja ulegnie kasacji. Poczekajmy lepiej na premierę "Ponad Krainą Cieni".

 

anything