trawa

Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 227608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #480 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:19:18 pm »

naprawdę uważasz, ze jak nawet 30 osób na forum napiszę Ci coś w stylu "w moim kiosku było X sztuk i sprzedały się prawie wszystkie" to będziesz mógł miarodajnie określić wyniki sprzedaży?
łał... jeżeli tak jest to firmy analityczne poszukują takich ludzi jak Ty....

Dzięki, chętnie się zgłoszę. Nie wiem czy się orientujesz na jakiej podstawie są wykonywane wszelkie sondażowe wyniki badań ale chcę cię poinformować, że przeprowadza się je jedynie na wycinku a nie całości. Tak więc jeśli w kilkudziesięciu miejscach sprzedaż jest wysoka to można przypuszczać, że kolekcja się przyjęła. Żadne wydawnictwo z tego co wiem nie podaje wyników sprzedaży, tak więc każda metoda badawcza jest dobra.

Offline Tomasz 66

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #481 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:21:53 pm »
Bardzo mnie bawi argument za zakupem kolekcji - "poręczniejszy format" - cóż zwykle każde zmniejszenie formatu oryginalnego wywoływało zrozumiałe niezadowolenie na tym forum, a tu nagle okazuje się, że to jest plus   :smile:
p.s. pozostanę jednak przy moim niewygodnym starym wydaniu, a bez dodatkowego kubka i paru niepotrzebnych grafik jakoś się obędę, nie wspominając już o zaoszczędzeniu ok 10zł na albumie (telewizora 42" też nie zmienię na bardziej ustawny 32")
p.s.2 kolekcja raczej skierowany do fanów takich zabaw i osób nie znających wydania Egmont, w odróżnieniu od kolekcji Marvela, gdzie większość pozycji było wcześniej po polsku niedostępna.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #482 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:22:49 pm »
Dzięki, chętnie się zgłoszę. Nie wiem czy się orientujesz na jakiej podstawie są wykonywane wszelkie sondażowe wyniki badań ale chcę cię poinformować, że przeprowadza się je jedynie na wycinku a nie całości. Tak więc jeśli w kilkudziesięciu miejscach sprzedaż jest wysoka to można przypuszczać, że kolekcja się przyjęła. Żadne wydawnictwo z tego co wiem nie podaje wyników sprzedaży, tak więc każda metoda badawcza jest dobra.

Od 11 (dokładnie za miesiąc minie te 11) lat pracuje w zawodzie analityka :smile: nie mam najmniejszego pojęcia w jaki sposób są zbierane te wszystkie dane o których mówisz :smile: oraz jak są analizowane.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #483 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:24:32 pm »
p.s.2 kolekcja raczej skierowany do fanów takich zabaw i osób nie znających wydania Egmont
I trzeba pamiętać, że (pewnie) Hachette nie wyda kontynuacji serii głównej i serii pobocznych. Więc i tak będzie trzeba zakupić wydania egmontowskie (większe, mniej poręczne i nie pasujące do pozostałej części "kolekcji").
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #484 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:25:00 pm »

p.s.2 kolekcja raczej skierowany do fanów takich zabaw i osób nie znających wydania Egmont, w odróżnieniu od kolekcji Marvela, gdzie większość pozycji było wcześniej po polsku niedostępna.

Sprawdź wątek WKKM. Sporo pozycji jest jednak dostępnych po polsku.

A cóż jest złego w zamianie telewizora 42calowego na 32 calowy, jeśli ten stary 42" to zwykły chłam a nowy oferuje większe możliwości?

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #485 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:40:38 pm »
Moim zdaniem kolekcja okaże się niewypałem, po wydaniu pierwszego numeru nie można wyciągać żadnych faktów, cena 10 zł jest bardzo atrakcyjna, więc samo to zachęciło ludzi do kupna. Jednak różnice na kolejnych tomach są zbyt duże, niż można było zakładać. 10-12 zł na jednym albumie to naprawdę spora różnica, mnożąc to razy kilkadziesiąt albumów. Ja wymiękam, do tego inne wydawnictwa zapowiedziały naprawdę mocne tytuły, wiec z czegoś trzeba zrezygnować. Dużą niewiadomą jest także co będzie dalej, Thorgale wychodzą cały czas, trudno oczekiwać, aby kolekcja została dalej kontynuowana. Jednak są to tylko rozważania.
Jeśli chodzi o porównanie Thorgala do WKKM, to dziwi mnie tak wysoka cena jednego albumu. 30 zł za tom,   i trochę dodatków (pytanie czy naprawdę potrzebnych?) jest mało atrakcyjna i wygląda blado przy komiksach Marvela.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #486 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:43:07 pm »
Jeśli chodzi o porównanie Thorgala do WKKM, to dziwi mnie tak wysoka cena jednego albumu. 30 zł za tom,   i trochę dodatków (pytanie czy naprawdę potrzebnych?) jest mało atrakcyjna i wygląda blado przy komiksach Marvela.
A komiks jest (podobno) tylko klejony... A Egmont ładnie wszystko zszywa... Egmont górą!!!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #487 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:48:26 pm »
O tym zapomniałem, to kolejny minus :wink:

Offline AvengerGT

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #488 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:01:29 pm »
cena 10 zł jest bardzo atrakcyjna, więc samo to zachęciło ludzi do kupna.
Z pewnością wielu kupi I czy II tom ze względu na cenę i z ciekawości. Sam przy rzucie testowym kupiłem tylko dwa pierwsze bez zamiaru nabycia kolejnych (cena). Nawet mój znajomy rzucił te 10zł bo tanio a nie jest komiksiarzem i na 100% nie kupi więcej. Nie ma co wyrokować jak sobie poradzi kolekcja po I czy II albumie.

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #489 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:06:51 pm »
Dokładnie, istnieje tez możliwość zamówienia prenumeraty, wiadomo jeden darmowy tom, jakieś gratisy, ale później może być ciężko z kontynuacją.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #490 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:08:42 pm »
Dokładnie, istnieje tez możliwość zamówienia prenumeraty, wiadomo jeden darmowy tom, jakieś gratisy, ale później może być ciężko z kontynuacją.

A po co komuś ta kontynuacja, skoro w zgodnej opinii jest po prostu słaba?

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #491 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:11:51 pm »
A po co komuś ta kontynuacja, skoro w zgodnej opinii jest po prostu słaba?

Nie rozumiem twojego postu...

Ktoś może po drugiej, trzeciej paczce z prenumeratą zrezygnować i dalej kupować tańsze z Egmontu lub po prostu stwierdzi, że kolejne tomy są za drogie...

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #492 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:14:03 pm »
Nie rozumiem twojego postu...

Ktoś może po drugiej, trzeciej paczce z prenumeratą zrezygnować i dalej kupować tańsze z Egmontu lub po prostu stwierdzi, że kolejne tomy są za drogie...

Myślałem, że Twoja wypowiedź odnosi się do komiksów nie uwzględnionych w tej chwili w kolekcji.
Co do kontynuacji prenumeraty to jestem spokojny. Hachette wyda Thorgala do końca. Najwyżej będzie problem z innymi kolekcjami.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:16:54 pm »
Hachette wyda Thorgala do końca.
...zaplanowanych albumów w swojej kolekcji.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 27, 2014, 02:17:03 pm »
Kolekcji życzę jak najlepiej, jednak z realistycznego punktu widzenia ciężko mi w to uwierzyć.