Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 225753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tokage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 25, 2014, 10:52:33 pm »
ale razi, że nie dopracowali takiego detalu.

Przesunięcie rzędu 2-3mm to normalna sprawa i świadczy o profesjonalnosci drukarni (bez ironi). Jakby było 5mm to by można było cmokać. Dopracować się tego za bardzo nie da (technologia), wiec nie ma o co drzeć szat. Skądinąd - zawsze sie dziwię, że jakiekolwiek wydawnictwa decydują się jeszcze na "obrazki na grzbietach" - to jeździło, jeździ i jeździć bedzie (góra/dół).

Offline marian381

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 26, 2014, 12:39:24 pm »
To mój pierwszy kontakt z serią komiksów, dlatego zwróciłem na to uwagę, ale skoro jest to standard to nie ma co narzekać. Mam pytanie do osób, które zamówiły prenumeratę. W tym miesiącu dostałem pierwszą przesyłkę z tomami 3,4,5, ale nie było w środku żadnej informacji odnośnie zapłaty za tomy 6,7. Czy mam wpłacać pieniądze na jakieś konto czy następna paczka przyjdzie również za pobraniem?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 26, 2014, 01:09:08 pm »
Następne przyjdą bez pobrania. W paczce dołączona FV z kwotą i numerem konta. Po otrzymaniu paczki trzeba dokonać płatności na wskazane dane.

Offline wrubel

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 26, 2014, 03:38:58 pm »
Dziś odebrałem swoją paczkę. Wszystko ok. Kubeczek fajny - komiksy wyśmienite, nie ma co narzekać :) Oby tak szło to dalej. 

Offline marian381

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 26, 2014, 04:21:52 pm »
Następne przyjdą bez pobrania. W paczce dołączona FV z kwotą i numerem konta. Po otrzymaniu paczki trzeba dokonać płatności na wskazane dane.

Ok, dzięki za odpowiedź.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #665 dnia: Marzec 31, 2014, 08:31:41 am »
Odebrałem paczkę z poczty. Komiksy w pudełku luzem ale w stanie idealnym. Kubek w szczelnym kartoniku, również w stanie idealnym. Moim zdaniem bardzo fajny gadżet z fajną grafiką. Widać, że Hachette się uczy zarówno jeśli chodzi o pakowanie (pamiętne potrzaskane kubki z WKKM) jak i o jakość dodatków (kubka z WKKM nie mam ale wiele osób pisze, że ten z kolekcji Thorgala o wiele solidniejszy).

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #666 dnia: Marzec 31, 2014, 08:37:51 am »
kubka z WKKM nie mam ale wiele osób pisze, że ten z kolekcji Thorgala o wiele solidniejszy.

Mam oba. Ten z WKKM do dziś mi służy bardzo dobrze i jakościowo również jest ok. Jednak "Thorgal" graficznie jest o niebo lepszy niż "POW" z marvela.

Offline Motyl

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #667 dnia: Kwiecień 09, 2014, 12:04:21 pm »
Nie wiem czy to nie prognostyk zwijania się kolekcji z rynku - w empiku widziałem wysyp pierwszego tomu kolekcji, już bez dużej tektury, ale z grafiką i ceną 9,90 zł, natomiast nie było śladu po najnowszych tomie, chyba 6, który zalegał. Nagle wymieniono go na 10 tomów Zdradzonej Czarodziejki.

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #668 dnia: Kwiecień 09, 2014, 12:16:25 pm »
Myślę, że będzie ok. Z WKKM też tak było. Pierwsze tomy też masowo walały się po półkach nawet kilka miesięcy po premierze serii. Po pierwsze tanie a po drugie może ktoś nowy się zainteresuje kolekcją. Późniejszych tomów może być ( i pewnie będzie) mniej ze względu na mniejszy nakład.

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #669 dnia: Kwiecień 09, 2014, 02:14:31 pm »
Widziałem ostatnio zafoliowane egzemplarze Upadku Brek Zarith i zastanawiałem się jakim cudem ktoś nieobeznany w temacie kolekcji miałby kupić przypadkiem to wydanie, a nie leżące kilka półek dalej normalne, w formacie A4, skoro na okładce nie ma nawet słowa o dodatkach... Cena ta sama, a format mniejszy, jakaś czerwona obwódka wokół obrazu Rosińskiego zamiast całej na okładce, na pierwszy rzut oka same minusy. Ktoś przypadkowy nie ma szansy zauważyć, że to wydanie ma też swoje plusy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 03:37:41 pm wysłana przez Death »

Offline bosssu

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #670 dnia: Kwiecień 09, 2014, 02:49:10 pm »
Wchodze do Empiku, podchodze do półki i jak mam kasę KOMPLETUJĘ praktycznie całą kolekcję Egmontowską od ręki. Fajniejsze wydanie, większy format, lepsza okładka, dostępność itp....po kiego grzyba ktoś się pcha w wydanie Hatchette???....dla napisu z grzbietów???....4 cm mniej na półce??...paru obrazków przedrukowanych...paru dodatkowych na siłę trochę dodanych stron???...nie pojmuję....cena 30zł a za 20 można już kupić HC egmontu czyli zaoszczędzić 30%.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #671 dnia: Kwiecień 09, 2014, 03:00:51 pm »
Wchodze do Empiku, podchodze do półki i jak mam kasę KOMPLETUJĘ praktycznie całą kolekcję Egmontowską od ręki. Fajniejsze wydanie, większy format, lepsza okładka, dostępność itp....po kiego grzyba ktoś się pcha w wydanie Hatchette???....dla napisu z grzbietów???....4 cm mniej na półce??...paru obrazków przedrukowanych...paru dodatkowych na siłę trochę dodanych stron???...nie pojmuję....cena 30zł a za 20 można już kupić HC egmontu czyli zaoszczędzić 30%.

A dla mnie to co wymieniłeś jako minusy, to są plusy. Mniejszy format, ładniejsza okładka, dodatki, papier też wydaje się lepszy w wydaniu Hachette. Po to kompletuje się kolekcje. A cenę mam w tym przypadku głęboko w ..... Kupowanie tylko dlatego, że coś jest tańsze jakoś do mnie nie przemawia.

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #672 dnia: Kwiecień 09, 2014, 03:37:16 pm »
..to są plusy. Mniejszy format, ładniejsza okładka...
Jakim cudem mniejszy format jest plusem? Mieszkasz w pociągu?  :wink:
I jakim cudem obramowana okładka jak z kioskowych kolekcji dvd, może być lepsza od samego obrazu Rosińskiego?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #673 dnia: Kwiecień 09, 2014, 03:41:31 pm »
A tak odnośnie kolekcji w punktach sprzedaży, to kupując coś w In Medio bez trudu można było dojrzeć dwie sztuki najnowszej części. Nie wiem czy to dobrze czy źle, sygnalizuje tylko, że nie ma większych problemów z dostępnością  :wink:
 
ps - gdybym miał kupować Thorgale to tylko w oryginale. Kolekcja wypada gorzej i zgodze sięw  tym temacie z kolegą Death :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #674 dnia: Kwiecień 09, 2014, 03:47:22 pm »
Jakim cudem mniejszy format jest plusem? Mieszkasz w pociągu?  :wink:
I jakim cudem obramowana okładka jak z kioskowych kolekcji dvd, może być lepsza od samego obrazu Rosińskiego?

Takim oto cudem. Jest po prostu estetyczniejsza. Okładka z rysunkiem od brzegu do brzegu wcale do mnie nie przemawia. O wielkości artystycznej nie świadczy chyba wielkość fizyczna. Jeśli jednak tak pasjonują Cię wersje okładek w dużych formatach to proponuję skorzystać z jakiejś aukcji albo zamówić sobie fresk na całą ścianę. Prześciganie się w wielkości okładek nie jest rolą komiksu, szczególnie wydawanego w tak dużym nakładzie.
Co do formatu, mi on odpowiada. Komiks wygląda lepiej na półce, zajmuje mniej miejsca, jest poręczniejszy.

Jarosław, Gdybyś je kupował w oryginale to prawdopodobnie niewiele byś Zrozumiał (chyba, że Znasz francuski).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 03:57:03 pm wysłana przez maximumcarnage »