Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 413768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1035 dnia: Czerwiec 08, 2013, 05:23:58 pm »
Hm, to widzę że jednak dobrze zrobiłem prenumerując (siła wyższa). Miałem w planach anulować prenumeratę po jakimś czasie i znowu kupować na własną rękę ale wygląda na to że zostanie tak jak jest.


Prenumerując zawsze dobrze robisz bo dajesz więcej zarobić wydawcy, a nie pośrednikom. Ale ja sie po prenumeracie w TM-semic oduczyłem prenumerować :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1036 dnia: Czerwiec 08, 2013, 08:54:16 pm »
wystarczy u pana w kiosku założyć teczkę i nie dość, że komiksy prosto z drukarni to jeszcze w dniu premiery. 

a hachette podziekowalem jak czekalem poltora miesiaca na komiksy i przyszly porysowane i poobijane. wole dac zarobic panu w kiosku.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1037 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:47:26 pm »
Czy bedzie mozna zaprenumerowac kolekcje, po jej ewentualnym zawieszeniu w kioskach?
Ciekawe ile jeszcze tomow kolekcji ukaze sie w kioskach......
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Wredny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1038 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:07:01 pm »
z prenumeratą możesz wystartowac w każdej chwili dzwoniąc do BOK.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1039 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:12:15 pm »
z prenumeratą możesz wystartowac w każdej chwili dzwoniąc do BOK.

Nie w każdej chwili, a od każdego parzystego numeru. Mieli tak gdzieś podane. Tzn. zapisać się możesz w każdej chwili, ale paczki i tak zaczną wysyłać od parzystych albumów.

Czy bedzie mozna zaprenumerowac kolekcje, po jej ewentualnym zawieszeniu w kioskach?


Jeśli wycofają się z kiosków, to prenumerata zostanie jedynym środkiem dostępu do kolekcji - zatem na pewno będzie można.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1040 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:14:45 am »

Jeśli wycofają się z kiosków, to prenumerata zostanie jedynym środkiem dostępu do kolekcji - zatem na pewno będzie można.


Tylko oby nastąpiło to jak najpóźniej :!:
Zresztą obawiam się, że zmiana sposobu dystrybucji może za sobą ponieść inne niedogodności (bo przecież nakład mocno bo obcinali w takim momencie).
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1041 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:12:39 pm »
Na razie nie ma obaw, ze wycofają kolekcję, więc nie ma co gdybać. Chyba lepiej,że drukują trochę mniej komiksów i sprzedają większość lub wszystkie, niż znacznie więcej bo wtedy łatwo przestrzelić z nakładem. Z drugiej strony oczywiste jest, że na początku pierwsze 3-4 numery są dostępne w prawie każdym kiosku, wydawnictwo chce maksymalnie spopularyzować produkt, by ustalić później "stałą" liczbę odbiorców.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1042 dnia: Czerwiec 09, 2013, 02:45:28 pm »
Na razie nie ma obaw, ze wycofają kolekcję, więc nie ma co gdybać. Chyba lepiej,że drukują trochę mniej komiksów i sprzedają większość lub wszystkie, niż znacznie więcej bo wtedy łatwo przestrzelić z nakładem. Z
Mam pytanko, skad wiadomo, ze naklad kolekcji sie zmieniejszyl?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1043 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:01:32 pm »
Pierwsze dwa tomy miały większe nakłady niż dalsze albumy. Egzemplarze, które się nie sprzedały po kilkunastu tygodniach wróciły do kiosków i empików wraz z tomami 6 i 7 (a przynajmniej wydaje mi się, że z tymi - nie chce mi się przekopywać przez poprzednią część wątku, żeby się upewnić).

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1044 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:09:32 pm »
Mam pytanko, skad wiadomo, ze naklad kolekcji sie zmieniejszyl?


Wnioskujemy po wyraźnie gorszej dostępności. Mniej egzemplarzy też sprowadzają niż jeszcze 3-4 numery temu. Przy czym nic nie wiemy na pewno z ta kolekcją, nikt oficjalnie o niczym nie informuje.
Dobry avatar.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1045 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:34:04 pm »

Wnioskujemy po wyraźnie gorszej dostępności. Mniej egzemplarzy też sprowadzają niż jeszcze 3-4 numery temu. Przy czym nic nie wiemy na pewno z ta kolekcją, nikt oficjalnie o niczym nie informuje.
Dobry avatar.
Nie jestem przekonany co do gorszej dostepnosci kolekcji, ja np. ostatnio w InMedio w ktorym widzialem ze 2 egzemplarze teraz widzialem ich z 10. Niektore kioski po prostu przestaly zamawiac kolekcje ze wzgledu na niska sprzedaz (albo dystrybutor przestal im przysylac z tego samego wzgledu). Jakbym poszedl do mojego kiosku i poprosil zeby nastepnym razem sciagneli mi 20 egzemplarzy to pewnie bym je dostal - ku uciesze sprzedawcy :smile:
Bardzo prawdopodobne jest to, ze pierwsze cztery tomy mialy wiekszy naklad, gdyz to chyba standardowe dzialania tego typu wydawnictw.

Dobry avatar.
Dzieki.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1046 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:42:58 pm »
Bardzo prawdopodobne jest to, ze pierwsze cztery tomy mialy wiekszy naklad, gdyz to chyba standardowe dzialania tego typu wydawnictw.

Przecież to samo napisałem w swoim poście.

Offline kosmoski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1047 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:46:21 pm »

Wnioskujemy po wyraźnie gorszej dostępności. Mniej egzemplarzy też sprowadzają niż jeszcze 3-4 numery temu. Przy czym nic nie wiemy na pewno z ta kolekcją, nikt oficjalnie o niczym nie informuje.

tam gdzie kupuję, nie ma żadnej różnicy w ilości egzemplarzy, jak przy pierwszym numerze Kolekcji było ich w środę rano koło 6 sztuk, tak i teraz przy drugiej części Ameryki jest podobnie.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1048 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:46:36 pm »
Nie jestem przekonany co do gorszej dostepnosci kolekcji, ja np. ostatnio w InMedio w ktorym widzialem ze 2 egzemplarze teraz widzialem ich z 10. Niektore kioski po prostu przestaly zamawiac kolekcje ze wzgledu na niska sprzedaz (albo dystrybutor przestal im przysylac z tego samego wzgledu)

To jest chyba oczywiste, że jeśli sprzedawca widzi, ze schodzi dany towar to stara się proporcjonalnie zwiększyć ilość tego produktu w swoim kiosku - przecież na tym zarabia.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1049 dnia: Czerwiec 09, 2013, 03:50:21 pm »
tam gdzie kupuję, nie ma żadnej różnicy w ilości egzemplarzy, jak przy pierwszym numerze Kolekcji było ich w środę rano koło 6 sztuk, tak i teraz przy drugiej części Ameryki jest podobnie.

To zależy gdzie się mieszka. W Opolu na początku, tomy były dosłownie w każdym kiosku, obecnie już tak nie jest.