trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 409596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1080 dnia: Czerwiec 13, 2013, 04:52:38 pm »
Batmany (w cenie zbliżonej do 100 pln) jakoś się sprzedają i to całkiem nieźle.

hmm a nie lepiej byłoby zaryzykować i wydać dwa razy więcej w cenie 50zl? Zarobek byłby taki sam, a do ilu więcej osób by komiks dotarł, powodując być może, że z takiej osoby trafiłby się nowy zapalony fan? Tak sobie myślę tylko.
 
Zawsze mnie to dziwiło - i chyba już o tym pisałem - że wszelkiego rodzaju firmy wolą sprzedać mniej i drożej niż więcej i taniej (w konsekwencji zarabiając tyle samo)...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Wredny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 13, 2013, 05:00:36 pm »
myślę, że bierze się to z tego o czym jakiś czas temu pisał turucorp na temat marży empików i narzucania wydawcom wyższej ceny okładkowej. poza tym wyższy nakład generuje chyba większe koszty, a nie ma gwarancji, że się sprzeda.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 13, 2013, 05:05:39 pm »
myślę, że bierze się to z tego o czym jakiś czas temu pisał turucorp na temat marży empików i narzucania wydawcom wyższej ceny okładkowej. poza tym wyższy nakład generuje chyba większe koszty, a nie ma gwarancji, że się sprzeda.

o, i dziekuje bardzo za dostrzezenie pewnych niuasow rynkowych ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 13, 2013, 05:07:16 pm »
No tak rzeczywiście była o tym mowa :smile:
 
Turucorp (nie wiem czy o tym pisałeś), a powiedz wydawanie tańszych komiksów z pominięciem sieci typu Empik nie przyniosłoby rezultatu? :smile:
 
PRzepraszam, że znów o cenach i znów w nieodpowiednim miejscu...ostatnie pytanie i już więcej nie "offtopuje" ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 13, 2013, 05:11:31 pm »
No tak rzeczywiście była o tym mowa :)
 
Turucorp (nie wiem czy o tym pisałeś), a powiedz wydawanie tańszych komiksów z pominięciem sieci typu Empik nie przyniosłoby rezultatu? :)

Nie w przypadku Egmontu, maja zbyt duzy obrot w Empiku zeby z tego rezygnowac (pamietasza, ze omawialismy dosyc szczegolowo grupy nabywcow i to, gdzie ktora grupa dokonuje zakupow?)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 13, 2013, 05:20:37 pm »
Nie w przypadku Egmontu, maja zbyt duzy obrot w Empiku zeby z tego rezygnowac

fakt... ok, już wszystko jasne. dzięki za cierpliwość w tłumaczeniu rynkowych i ekonomicznych niuansów ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Qwant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 13, 2013, 06:03:14 pm »
Trochę broniąc wielkiego E przypomnę tym, których nie było przed WKKM, że Egmont próbował z tanimi komiksami. Fantasy Komiks to na początku były 3 pełne albumy europejskie po 20zł.
Cena albumu na początku magazynu FK=7zł=20zł/3
standardowa cena (Taurus)=37zł, czyli pięć razy drożej

Przypomnę, że łatwo było dostać to w kiosku (w dobrym stanie to nawet dużo łatwiej niż WKKM).
W sklepach komiksowych była standardowa zniżka 25%.

Fantasy Komiks ledwo ciągnie, więc pewnie Egmont dużo na tanich komiksach nie zarobił.

Każdy poucza Egmont (i innych) jak ma prowadzić firmę i każdy ma złoty środek na polski rynek komiksowy. Pozakładajcie wydawnictwa i uzdrówcie polski komiks.

Mała anegdotka ilustrująca to o czym mówię. Na spotkaniu z Kołodziejczakiem podczas MFKiG podniósł rękę mały chłopak i zaproponował, że Egmont mógłby zamknąć magazyn W.i.t.c.h. i zamiast tego będzie mógł częściej drukować Kaczora Donalda. Taki mały, ale już poucza redaktora jak ma prowadzić biznes. Nie obraźcie się, ale jak czytam niektóre wasze posty to mi przypominacie tego chłopca, który wie, że uzdrowić polski komiks to trzeba drukując więcej Kaczora Donalda i zamknąć głupie W.i.t.c.h. . Kołodziejczak uświadomił młodego fana, że dzięki W.i.t.c.h. Egmont ma pieniądze by wydawać inne, bardziej ambitne tytuły.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 13, 2013, 06:07:59 pm »
@Qwant - ale to tylko dlatego, że chcemy, żeby było jak najlepiej  :wink:  A poważnie to pewnie, że skoro "mądrzejsze głowy" nic nie wymyśliły to i my na tym forum raczej nie wpadniemy na jakiś super pomysł.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 13, 2013, 08:22:15 pm »
Manzoku tez chcialo wydawac komiksy w ludzkich cenach. Niestety wydawnictwo zdrowo przestrzelilo naklady i teraz nie ma juz manzoku.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:20:47 pm »
Trochę broniąc wielkiego E przypomnę tym, których nie było przed WKKM, że Egmont próbował z tanimi komiksami. Fantasy Komiks to na początku były 3 pełne albumy europejskie po 20zł.
Cena albumu na początku magazynu FK=7zł=20zł/3
standardowa cena (Taurus)=37zł, czyli pięć razy drożej

Przypomnę, że łatwo było dostać to w kiosku (w dobrym stanie to nawet dużo łatwiej niż WKKM).
W sklepach komiksowych była standardowa zniżka 25%.
Ale znowuż nie porównujmy FK do rajtuz z Marvela. FK prezentowało dość kaszaniaste, bliżej nieznane w Polszy komiksy. Nie ma się co oszukiwać, WKKM jedzie po części na sentymencie, po części na fakcie, iż większość ludzi kojarzy mordę Wolvestera lub Spidera.
A tak w temacie tanich komiksów - ktoś gdzieś kiedyś wspominał, że Dobry Komiks nie był całkowitą klapą, bo np. Ultimate X-Men, czy Amazing Spider-Man i/lub Spectacular Spider-Man szły całkiem nieźle. Projekt dobiły inne rzeczy. Kojarzycie wątek? Bo gdyby była to prawda, to jakiś popyt na zeszytówki jednak jest/był.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 11:23:59 pm wysłana przez Macias »

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:31:40 pm »
A tak w temacie tanich komiksów - ktoś gdzieś kiedyś wspominał, że Dobry Komiks nie był całkowitą klapą, bo np. Ultimate X-Men, czy Amazing Spider-Man i/lub Spectacular Spider-Man szły całkiem nieźle. Projekt dobiły inne rzeczy. Kojarzycie wątek? Bo gdyby była to prawda, to jednak jakiś popyt na zeszytówki jednak jest/był.

Cos bylo na rzeczy, niestety nie ma zadnych konkretnych danych, bo Banan sie obrazil, jak mu powiedzialem, ze padna po roku (tzn. mial sie odezwac na forum jak minie rok i podsumowac co dalej, ale juz nie bylo co podsumowywac) O_o'
Jak bedzie kiedys okazja to moze podpytam np. Sledzia, bo byl blisko zrodla i moze sie orientowac jak wygladala ta sprzedaz.

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:24:38 pm »
Cos bylo na rzeczy, niestety nie ma zadnych konkretnych danych, bo Banan sie obrazil, jak mu powiedzialem, ze padna po roku (tzn. mial sie odezwac na forum jak minie rok i podsumowac co dalej, ale juz nie bylo co podsumowywac) O_o'
Jak bedzie kiedys okazja to moze podpytam np. Sledzia, bo byl blisko zrodla i moze sie orientowac jak wygladala ta sprzedaz.
To daj znać, bo sprawa ciekawa, chociaż dzisiaj raczej bez przełożenia na jakiekolwiek realia.

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:55:02 am »
A tak w temacie tanich komiksów - ktoś gdzieś kiedyś wspominał, że Dobry Komiks nie był całkowitą klapą, bo np. Ultimate X-Men, czy Amazing Spider-Man i/lub Spectacular Spider-Man szły całkiem nieźle. Projekt dobiły inne rzeczy. Kojarzycie wątek? Bo gdyby była to prawda, to jakiś popyt na zeszytówki jednak jest/był.
Z tego co pamiętam, to obok Street Fighter i Soul Sagi (bo Soul Saga fajna jest!), w innych gazetach Axel Springer (Play, Komputer Świat Gry) i w pakach po kilka zeszytów równie często lądowały komiksy ze Spiderem czy X-ami...
Heh, pamiętam te czasy Dobrego Komiksu dorzucanego do Playa, i ta złość że mi się powtórzy :P A w supermarketach, gdzie dodatki do czasopism odbierało się w punkcie obsługi, taki DK dołączony do Playa czy KŚGry leżał sobie na półce jako oddzielne pismo, choć przecież nie mogliby tego sprzedać osobno, bo kody paskowe były zaklejone :smile:


 :idea: Dobry pomysł w sumie  :smile:
Dobry jak dobry... Polska redakcja KD ma teraz zdaje się nikłą możliwość doboru komiksów do każdego numeru, Disney narzuca tworzenie dodatkowych stron reklamujących ichnie produkcje w TV albo filmy kinowe, więc stron komiksu w każdym numerze jest niewiele, do tego cena... Co do W.I.T.C.H.a, to w sumie zdziwiłem się że jeszcze wydają, ale cóż, emisja w TV w końcu jest :P

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:29:23 am »
Heh, pamiętam te czasy Dobrego Komiksu dorzucanego do Playa, i ta złość że mi się powtórzy


O ile dobrze pamiętam, Egmont też kiedyś do Świata Komiksu dorzucał komiksy, Batman Ego miałem w gratisie.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:35:31 am »
Cos bylo na rzeczy, niestety nie ma zadnych konkretnych danych, bo Banan sie obrazil, jak mu powiedzialem, ze padna po roku (tzn. mial sie odezwac na forum jak minie rok i podsumowac co dalej, ale juz nie bylo co podsumowywac) O_o'
Jak bedzie kiedys okazja to moze podpytam np. Sledzia, bo byl blisko zrodla i moze sie orientowac jak wygladala ta sprzedaz.

Rozbawiłeś mnie tym postem :biggrin: