Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 409140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1125 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:41:57 pm »
Czy wiecie coś na temat innych sklepów internetowych, które - tak jak Gildia - sprzedają albumy z kolekcji? Bo za długo zwlekałem z zakupem 2 części "Zimowego żołnierza" i nakład im się wyczerpał... :evil:

W Incalu jeszcze niby mają: http://www.incal.com.pl/kapitan-ameryka-zimowy-zolnierz-czesc-2.html

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1126 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:42:40 pm »
Co do grzbietu - może Hachette zostawia sobie furtkę i - co w przypadku wielu kolekcji się działo - doda kilka numerów więcej?

Zbierałem kiedyś Historię II WŚ - chyba z AmerCom - miało być 60 płyt. Skończyłem po 70-kilku, bo przychodziły i przychodziły. Nie wiem na ilu się zatrzymało.

Deagostini wydawało w ten sposób między innymi figurki z LOTR-a do bitewniaka (po kolekcji dorzuciło 8 czy 12 dodatkowych numerów), a w przypadku gazetek z samochodami sterowanymi po kolekcji były bonusowe numery z elementami zapasowymi i do tuningu.

Nie wiem czy Hachette stosowało taką taktykę, ale wg mnie szansa jakaś jest.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline adam and arluk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1127 dnia: Czerwiec 17, 2013, 08:42:56 pm »
Cytuj
Czy wiecie coś na temat innych sklepów internetowych, które - tak jak Gildia - sprzedają albumy z kolekcji? Bo za długo zwlekałem z zakupem 2 części "Zimowego żołnierza" i nakład im się wyczerpał... :evil:


szukaj w Incalu

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1129 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:00:33 pm »
Incal sprzedawał

Edit: ubiegliście mnie :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1130 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:02:03 pm »
Steve Dillon jest przecież świetnym rysownikiem. Jedyny jego problem to jednakowość twarzy postaci.

To akurat mój pierwszy kontakt z nim. Ale tak jak pisałem, póki co to był tylko pierwszy rzut oka, przy czytaniu mogę to zupełnie inaczej odebrać. Niemniej, pierwsze rzuty okiem, jakie zrobiłem na Coipela, Zecka czy Eptinga przy przeglądaniu wstępnym zrobiły na mnie lepsze wrażenie, które potem tylko się umocniło. Poczytamy, zobaczymy :smile:

Odnośnie grzbietów - można też przyjrzeć się poszatkowanemu na tomy grzbietowi, jaki jest w reklamie Hachette - poszczególne paski mniej więcej odpowiadają temu, co mamy w rzeczywistości. I przy 15 powinniśmy już mieć widoczną rękę Iron Mana, co faktycznie daje jakiś wgląd w przesunięcie kadru. Z drugiej strony przed nami jeszcze 9 grubych albumów, które mogą to nadrobić, więc póki co jeszcze bym nie krzyczał :smile: Mi bardziej szkoda dolnej części kadru, ale cóż, nie da się mieć wszystkiego. Ale i tak, mimo wszystko, grzbiety wyglądają zacnie na półce.

Dodatkowe albumy na wyrównanie obrazka? To by raczej nie przeszło, chociaż na pewno nikt z nas by się nie obraził. Tym bardziej, jeżeli te dodatkowe pokrywały by ubytki z wersji UK :smile: 

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1131 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:48:51 pm »
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz 2:
korzystano z CA #8-9, 11-14. O czym traktował CA #10?

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1132 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:52:16 pm »
Moim zdaniem dillon tymi niby identycznymi mordami nadaje sie idealnie do portretowania wszelkich popaprancow tego swiata. ja go lubie i cenie. Te rysunki maja w sobie jakis taki chlod, a postacie dillona wydaja sie miec w sobie multum sukinsynstwa. Tak jakos odbieram jego rysunki.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline SilentBob

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1133 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:04:29 pm »
Cytuj
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz 2:
korzystano z CA #8-9, 11-14. O czym traktował CA #10?
Numer 10 to był tie-in do House of M, kompletnie niezwiązany z historią Zimowego Żołnierza.
...

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1134 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:10:41 am »
Tak chyba wlasnie bylo. 1990 to byl szalony wolny rynek i wolna amerykanka :smile: Podobnie bez licencji wychodzily planszowki typu "Bogowie Wikingow" (wyd. ENCORE). Ustawa o prawie autorskim powstala dopiero w '94.


Także Ratuj swoje miasto, Labirynt Śmierci, Gwiezdny Kupiec. Dzięki niepłaceniu za licencje wyszło u nas wtedy naprawde sporo zagranicznych rzeczy w przystepnej cenie.
Dużo bardziej szkodliwe (dla właścicieli) jest niepłacenie za licencje w sprawach technologii vide Azja i kopiowanie urządzeń wszelkiej maści.


 
czytam właśnie zaległe tomy wkkm:
- hulk - tak dennego komiksu nie czytałem już dawno. zupełnie nie rozumiem dlaczego ten album wszedł do kanonu. dużo lepiej bawiłem się czytając essential hulk.
 


Mi się Hulk bardzo podobał. Czułem się poza tym jakbym Tm-semic czytał.
Nie było moim zdaniem nic naprawde słabego w kolekcji jeszcze, były słabszy średniak jak Thor ale nic dennego nie było.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 08:29:17 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1135 dnia: Czerwiec 18, 2013, 08:17:58 am »
Dodatkowe albumy na wyrównanie obrazka? To by raczej nie przeszło, chociaż na pewno nikt z nas by się nie obraził. Tym bardziej, jeżeli te dodatkowe pokrywały by ubytki z wersji UK :smile:
Nidy nie wiadomo. W UK jeden koleś napisał maila do Hachette i dostał całą listę tytułów w kolejności ich publikacji (stąd pełna lista na Wikipedii jeszcze przed oficjalnym zapowiedzeniem wszystkich tomów) i informację o możliwym rozszerzeniu kolekcji. Chyba, że tym rozszerzeniem miałaby być kolekcja "Marvel's Mightiest Heroes".

Cytuj
A moderator on another forum I go on, emailed customer support about this collection and got a list of the proposed graphic novels. There are 60 to begin with and the possibility of future extensions: 

The Amazing Spider-Man: Coming Home
The Uncanny X-Men: Dark Phoenix
Iron Man: Extremis
The Ultimates: Super-Human
(...)
Źródło.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 08:34:26 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1136 dnia: Czerwiec 18, 2013, 09:28:13 am »
Cytuj
Co do grzbietu - może Hachette zostawia sobie furtkę i - co w przypadku wielu kolekcji się działo - doda kilka numerów więcej?


Może tak być, kolekcja na pewno wyjdzie cała w to nie wątpię. Bo kłopoty spółki wydawnictwa są czymś innym niż kłopotami spółki odpowiedzialnej za kolekcję.

Offline Hubert Ronek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1137 dnia: Czerwiec 18, 2013, 03:06:19 pm »

Może tak być, kolekcja na pewno wyjdzie cała w to nie wątpię. Bo kłopoty spółki wydawnictwa są czymś innym niż kłopotami spółki odpowiedzialnej za kolekcję.

... a praktyka stopniowego zmniejszania nakładu i wychodzenia z kiosków jest standardowym działaniem przy każdej kolekcji tego wydawnictwa. i wszystko jasne.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1138 dnia: Czerwiec 18, 2013, 05:42:00 pm »
Mam pytanko odnosnie z jak zaglada. Czy wydanie hachette bedzie pokrywalo sie z tym, co kiedys zaserwowalo nam dk?. Pewnie juz gdzies padlo to pytanko, ale mimo wszystko dzieki za odp. 
Jeszcze jedno, czy hachette planuje wypuscic kolekcje DC. Byc moze ktos slyszal jakies ewentualne przecieki czy plany. Mowiac szczerze strasznie ucieszylaby mnie taka kolekcja....
I trzecie pytanko, czy to prawda, ze hachette ma zamiar wydac jakies dodatkowe tomy kolekcji, ktore beda przeznaczone specjalnie na nasz ryneczek.
dzieki za wszystkie odp
pzdr 
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1139 dnia: Czerwiec 18, 2013, 06:02:04 pm »
Mam pytanko odnosnie z jak zaglada.

1. Czy wydanie hachette bedzie pokrywalo sie z tym, co kiedys zaserwowalo nam dk?. Pewnie juz gdzies padlo to pytanko, ale mimo wszystko dzieki za odp. 

2. Jeszcze jedno, czy hachette planuje wypuscic kolekcje DC. Byc moze ktos slyszal jakies ewentualne przecieki czy plany. Mowiac szczerze strasznie ucieszylaby mnie taka kolekcja....

3. I trzecie pytanko, czy to prawda, ze hachette ma zamiar wydac jakies dodatkowe tomy kolekcji, ktore beda przeznaczone specjalnie na nasz ryneczek.
dzieki za wszystkie odp
pzdr

1. W kolekcji będą dwa tomy New X-Men:
NEW X-MEN: Z JAK ZAGŁADA (New X-Men #114-117)
NEW X-MEN: IMPERIALNI (New X-Men #118-126)
W Dobrym Komiksie były zeszyty New X-Men #114-121.
Zarówno Hachette jak i Axel Springer pominęli dość istotny New X-Men Annual 2001, którego akcja rozgrywa się między #116 i #117.

2. Nikt nic nie słyszał o analogicznej kolekcji DC. Prędzej po zakończeniu WKKM, Hachette wyda to: http://www.mightiestcollection.com/

3. Pierwotnie WKKM ukazała się w UK, później przeszczepiono ją do Polski, Czech i Niemiec. W Czechach (gdzie podano kompletną listę tytułów w kolekcji) cztery tomy z edycji UK, zastąpiono czterema innymi tytułami. Dwa z tych zamienników ukazały się także w naszej polskiej edycji - "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 1" i "Avengers: Impas". Jeszcze nie wiemy czy w zamian za te same tytuły co w Czechach.

Czesi stracili "Captain Britain: A Crooked World" (Alan Moore to napisał), "Captain Britain and MI13: Vampire State" (komiks nominowany do literackiej nagrody Hugo) oraz dwie części "Avengers: Forever" (to napisał Kurt Busiek, ten od "Marvels"), a zamiast tego dostali właśnie pierwszą część "Zimowego Żołnierza", "Avengers: Impas", "Iron Man: Pięć Koszmarów" oraz chałę pt. "Astonishing Thor".

Pojawiają się też spekulacje, że WKKM zostanie rozszerzona o kilka dodatkowych tytułów, bo podobno na grzbietach 60 tomów nie zmieści się cała grafika Gabriele'a Dell'Otto.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 08:31:17 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything